Eurovision 2013

Eurovision 2013 - Ποια χώρα πιστεύετε ότι θα νικήσει στον τελικό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 47)
  • Αρμενία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αζερμπαϊτζάν

    Ψήφοι: 2 4.3%
  • Λευκορωσία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βέλγιο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δανία

    Ψήφοι: 24 51.1%
  • Εσθονία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φινλανδία

    Ψήφοι: 1 2.1%
  • Γαλλία

    Ψήφοι: 1 2.1%
  • Γεωργία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Γερμανία

    Ψήφοι: 2 4.3%
  • Ελλάδα

    Ψήφοι: 13 27.7%
  • Ουγκαρία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ισλανδία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ιρλανδία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ιταλία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λιθουανία

    Ψήφοι: 1 2.1%
  • Μάλτα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μολδαβία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Νορβηγία

    Ψήφοι: 2 4.3%
  • Ρουμανία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ρωσία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ισπανία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Σουηδία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ολλανδία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ουκρανία

    Ψήφοι: 1 2.1%
  • Ην. Βασίλειο

    Ψήφοι: 0 0.0%

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Νταξει η eurovision δεν ειναι τιποτα παραπανω απο το να γελας κανα διωρακι με τα εκαστοτε σουργελα του διαγωνισμου. Κατα τα αλλα ουτε κατα διανοια να ψηφισεις, πεταμενα λεφτα
εγω εριξα μια ψηφο. πιστευω οτι δε χαθηκε ο κόσμος να δωσεις 60 λεπτα για ένα τραγουδι που σ'αρεσει. και αν δω απο τις ψηφους που εδωσε η Ελλαδα , τοτε μπορω να πω πως δεν ειναι και τόσο στημενο. Ενταξει, μπορει να υπάρχει μια ευνοικη ταση για μια συμμετοχη , αλλα δε πιστευω πως αλλοιωνονται οι ψηφοι του κοινου( των κριτικών μπορεί ..) . Εξαλλου , αν συνεβαινε κάτι τέτοιο για ποιο λόγο τέτοια κομπίνα για το πότε θα εμφανιστεί κάθε συμμετοχή . Θα τις δειχνανε με μια τυχαια σειρα και θα αλλαζαν τις ψηφους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καλά στημένο δεν ξέρω αν ήταν, πάντως δεν ήθελα να βγει η Δανία. :P Αζερμπαϊτζάν <3
Περίμενα κάτι καλύτερο από την Αγγλία. :hmm:
Για την Αγγλία έχω πάρει απόφαση πως ό,τι και να στείλει θα τα πηγαίνει χάλια.
Όμως αυτό που έχω να πω σε'σενα προσωπικά βρίσκεται στο παρακάτω σπόιλερ.
Σάαντε θεέ,Σάντε θεέ ολέ ολέεεε.
Κέρδισε επάξια η Δανία!!
εμείς τα πήγαμε απρόσμενα καλά :D
Εγώ το περίμενα.
Αυτό που με ξύνισε ιδιαίτερα ήταν ότι δεν πήραμε τίποτε από τη Σερβία η οποία παραδοσιακά ένα 8αρι το λιγότερο το δίνει στην Ελλάδα.

αρκετές φορές !
Το sms πόσο κόστιζε;
Γιατί μια φορά είχα ψηφίσει από το κινητό του μπαμπά και του΄φαγα μία κάρτα 10 ευρώ.:lol:
πιεσ:Δεν ξέρω πόσες χώρες είχα ψηφίσει.

Εγώ ψήφισα Αζερμπαϊτζάν. Εσύ Μαρία να φανταστώ Γερμανία; :D
Όχι.
Ψήφισε τον Σάαντε τον θεό μου.:redface:

τι τι;
εμ:redface::redface: απο κινητο την Γερμανια και απο σταθερο την Δανια ( εντολη μαμας):redface::P
Άι να χαθείς.
Φοκο,μπες στην επιτροπή της γιουροβίζιον, του χρόνου κιόλας. :mad:
Ντοιτς,πήγαινε να εκπροσωπήσεις τη Γερμανία,του χρόνου κιόλας(χ2) :mad:
Πες τα Πολύμνια!
ποιός σου είπε ότι ο Φόκος δεν είναι ήδη?:confused:
:hehe: :hehe:
ντοιτσ αυτο που ψηφισες χειροτερο και απο της λενας :P
Όχι.
Κατ'εσέ αίσχος ήταν η ξανθιά από τη Φιλλανδία διότι φίλησε μία από την αποστολή.:P

Της γερμανίας το τραγούδι φέτος ότι να ναι ήταν και αυτή ντύθηκε σαν πιγολαμπίδα.
Όχι ρε φάση είχε το τραγούδι της λένα που κέρδισε εγώ ακόμα το ακούω :P
Και΄γω.
Μελανία μη σε ακούσει κανάς Τάσος.
Θα σου βάλει αρνητική.:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Για την Αγγλία έχω πάρει απόφαση πως ό,τι και να στείλει θα τα πηγαίνει χάλια.

Αυτό που με ξύνισε ιδιαίτερα ήταν ότι δεν πήραμε τίποτε από τη Σερβία η οποία παραδοσιακά ένα 8αρι το λιγότερο το δίνει στην Ελλάδα.
Δεν είναι αλήθεια αυτό για τη Βρετανία, αν στείλουν τραγούδι της προκοπής παίρνουν καλή θέση, όπως όλοι. To 2009 βγήκαν πέμπτοι, το 2002 βγήκαν τρίτοι. Απλά συνήθως στέλνουν βλακείες και φυσικά πατώνουν.

Οι Σέρβοι μάλλον πικαρίστηκαν που αντιγράψαμε τόσο ξεδιάντροπα τον Bregovic και το παίξαμε Βαλκάνιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Φερυ την φινλανδια θα ψηφιζα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δεν είναι αλήθεια αυτό για τη Βρετανία, αν στείλουν τραγούδι της προκοπής παίρνουν καλή θέση, όπως όλοι. To 2009 βγήκαν πέμπτοι, το 2002 βγήκαν τρίτοι. Απλά συνήθως στέλνουν βλακείες και φυσικά πατώνουν.
Οι Σέρβοι μάλλον πικαρίστηκαν που αντιγράψαμε τόσο ξεδιάντροπα τον Bregovic και το παίξαμε Βαλκάνιοι.
Το 2003 ήμουν σα μια μικρή κατσαρίδα. (Όχι ότι τώρα δεν είμαι):P
Όσο για τους Σέρβους να παν να πνιγούν.
Εγώ σοκαρίστηκα και με το 10αρι του Σαν Μαρίνο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Εγώ σοκαρίστηκα και με το 10αρι του Σαν Μαρίνο.:D
Κι εγω. Αλλα ειμαι η μονη που σοκαριστηκα απο το 8αρι της αγγλιας;:confused::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί μου άρεσε η φετινή eurovision:

  • Δεν την παρακολουθούσα από κοντά, ίσα που έβλεπα από μακριά τι έπαιζε (και το βασικό: δεν άκουγα)
  • Πήραμε καλύτερη θέση από ότι τότε με το Σάκη :clapup: :hehe: (τη δεύτερη φορά)
  • Όσοι γκρινιάρηδες και γρουσούζηδες μας έπρηξαν όλον τον καιρό ότι θα πάμε πάτος και τώρα έβγαλαν το σκασμό. :P
  • Ψήφισαν το τραγούδι μας όχι τόσο αυτοί που θα περιμέναμε αλλά πήραμε λίγους βαθμούς από πολλές χώρες.
  • Στείλαμε τραγούδι τρελιάρικο και δε χάσαμε! ;) Πρώτα κάτι που αρέσει σ' εμάς και μετά κάτι που αρέσει στους άλλους.
  • Είμαστε τα υπέρτατα τρολλ. 10 βαθμούς στη Ρουμανία; :worship:

Η Γερμανία περίμενα ότι δε θα τα πάει καλά. Το Αζερμπαϊτζάν πάλι το αντίθετο ακριβώς, γιατί τραγούδι μου θύμιζε πολύ Σάκη και με εκνεύριζε, δεν είχε και τίποτα το ιδιαίτερο εδώ που τα λέμε, αλλά είχε απίθανη σκηνική παρουσία και πήρε bonus από αυτό. Δεν ήταν και τέλειο το τραγούδι της Δανίας, αλλά συμπάθησα την τραγουδίστρια :P και μου άρεσε ο ήχος του φλάουτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NightRaven

Νεοφερμένος

Η NightRaven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Το Αζερμπαιτζάν έπρεπε να κέρδιζε τότε που είχε στείλει τον Arash. Όλα τα άλλα, μετριότητες.-
Το δικό μας ήταν αναμενόμενο να πάει καλά. Προσωπικά όλα τα τραγούδια πλην ελαχίστων εξαιρέσεων μου φαίνονταν ίδια, δε με τράβαγε κάτι, δε θα ψάξω μετά να ακούσω κάποιο. Το δικό μας ξεχώριζε, ήταν ξεσηκωτικό, με λίγη τύχη θα ήταν +1 θέση πιο πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Κι εγω. Αλλα ειμαι η μονη που σοκαριστηκα απο το 8αρι της αγγλιας;:confused::worry:
Κι εγώ σοκαρίστηκα. Περίμενα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Κι εγώ σοκαρίστηκα. Περίμενα παραπάνω.

εδω δεν περιμενα καν 8:confused: ποτε δεν μας ψηφιζαν τουλαχιστον τα τελευταια χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Εγώ σοκαρίστηκα και με το 10αρι του Σαν Μαρίνο.:D
12 μας έδωσε το San Marino ;)

εδω δεν περιμενα καν 8:confused: ποτε δεν μας ψηφιζαν τουλαχιστον τα τελευταια χρονια
Αντιθέτως, συνέχεια μας ψηφίζουν. Το 2005 μάλιστα (με την Παπαρίζου) μας έδωσαν 12άρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Γιατί μου άρεσε η φετινή eurovision:
  • Δεν την παρακολουθούσα από κοντά, ίσα που έβλεπα από μακριά τι έπαιζε (και το βασικό: δεν άκουγα)
  • Πήραμε καλύτερη θέση από ότι τότε με το Σάκη :clapup: :hehe: (τη δεύτερη φορά)
  • Όσοι γκρινιάρηδες και γρουσούζηδες μας έπρηξαν όλον τον καιρό ότι θα πάμε πάτος και τώρα έβγαλαν το σκασμό. :P
  • Ψήφισαν το τραγούδι μας όχι τόσο αυτοί που θα περιμέναμε αλλά πήραμε λίγους βαθμούς από πολλές χώρες.
  • Στείλαμε τραγούδι τρελιάρικο και δε χάσαμε! ;) Πρώτα κάτι που αρέσει σ' εμάς και μετά κάτι που αρέσει στους άλλους.
  • Είμαστε τα υπέρτατα τρολλ. 10 βαθμούς στη Ρουμανία; :worship:
Η Γερμανία περίμενα ότι δε θα τα πάει καλά. Το Αζερμπαϊτζάν πάλι το αντίθετο ακριβώς, γιατί τραγούδι μου θύμιζε πολύ Σάκη και με εκνεύριζε, δεν είχε και τίποτα το ιδιαίτερο εδώ που τα λέμε, αλλά είχε απίθανη σκηνική παρουσία και πήρε bonus από αυτό. Δεν ήταν και τέλειο το τραγούδι της Δανίας, αλλά συμπάθησα την τραγουδίστρια :P και μου άρεσε ο ήχος του φλάουτου.
Μα είδες; Άκου εκεί στη βλακεία 10αρι. :|
Αυτό που κρατούσε ο τυπάς στο χέρι του για τη Δανία λέω.
Φλογέρα ήταν.:redface:

Κι εγω. Αλλα ειμαι η μονη που σοκαριστηκα απο το 8αρι της αγγλιας;:confused::worry:
Όχι και΄γω το ίδιο έκανα.
Κι εγώ σοκαρίστηκα. Περίμενα παραπάνω.
Τους έχω περάσει (ίσως να φταίει και το Cambridge:P) για παράξενους-κακώς όμως-.
Εμένα μου φάνηκε υπέραρκετό.

12 μας έδωσε το San Marino ;)
Και ποιος γαμώτο μας έδωσε 10;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Όχι και΄γω το ίδιο έκανα.


Και ποιος γαμώτο μας έδωσε 10;:confused:

οντως εγω δεν περιμενα καν ποντο. Εμ.. Για το δεκαρι δεν ξερω...:/: βσκ δεν θυμαμαι αααα ναι η Αλβανια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Τα γράφει εδώ αναλυτικά: https://en.wikipedia.org/wiki/Eurovision_Song_Contest_2013
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα είδες; Άκου εκεί στη βλακεία 10αρι. :|
Αυτό που κρατούσε ο τυπάς στο χέρι του για τη Δανία λέω.
Φλογέρα ήταν.:redface:

Φλογέρα είναι τελικά; :P καλά, ωραία ήταν πάντως! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Φλογέρα ήταν... και οι τυπάδες ήταν ντυμένοι σαν Δανοί φρουροί της βασίλισσας. Κάπως σαν να στέλναμε εμείς την Καλομοίρα να τραγουδήσει μαζί με δύο Εύζωνες :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Φλογέρα ήταν... και οι τυπάδες ήταν ντυμένοι σαν Δανοί φρουροί της βασίλισσας. Κάπως σαν να στέλναμε εμείς την Καλομοίρα να τραγουδήσει μαζί με δύο Εύζωνες :whistle:

η κοπελα εμαθα οτι ειναι πριγκίπισσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Μπαααα

Αν ήταν πριγκίπισσα θα είχε λεφτά να πάρει παπούτσια και δεν θα τραγουδούσε ξυπόλητη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top