Emo

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Ενταξει, δεν θα βγαλουμε και υπαιτιους τους αντιστασιακους για οσα εκανε αυτος ο αποδεδειγμενα σχιζοφρενης. Ηταν ο μονος που εφταιγε. Δηλαδη επρεπε να του πουνε "καλωσηρθατε" για να μην τους σφαξει? Ενταξει, νομιζω οτι υπερβαλλουμε λιγο. Και δεν ειχε καμια δουλεια να βαλει ταξη στην Ευρωπη.
Για τους πανκ και τους τρεντυ δεν εχω πολλες γνωσεις. Οποιος εχει ας ανοιξει αντιστοιχο θεμα. Δεν ειπα εγω οτι οι emos ειναι το μονο προβλημα.
Το τι ειναι λαθος και το τι οχι δεν το ξερει κανενας. Ακριβως αυτο ψαχνουμε. Εγω λεω οτι ειναι, αλλοι ο,τι δεν ειναι. Νομιζω οτι το μελλον θα το δειξει.


δεν ειπα οτι ο χιτλερ ειχε δκαιωμα να βαλει την ταξη!απλα αυτος ηταν ο στοχος του.
το σιγουρο λαθος ειναι να ζεις το να ζεις μια μιζερη ζωη μεσα στο μαυρο.ζουμε ομως σε μια κοινωνια οπου ο καθενας εχει το δικαιωμα να αποφασιζει για τη δικη του ζωη και εμεις δε μπορουμε να κρινουμε το τι κανει ο ενας και αλλος(αυτο δεν το λεω για σενα απλα μιλαω γενικα:xixi:).βεβαια,μπορει να μην το τηρει κανενας αυτο,αλλα απο τη στιγμη που δε λεμε τιποτα σε καποιον που ειναι μεταλλας,γιατι να λεμε κατι σε καποιον που ειναι emo?μπορει ο μεταλλας και ο καθε πιστος ενας στυλ να μην χαρακωνεται και να κλαιει ολη μερα αλλα θα εχει αλλα χουγια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ηταν διαταραγμενη προσωπικοτητα. Δεν ειχε κανενα στοχο ο Αντολφ. Ελεος, που θα τον κανουμε και ιδεολογο πολιτικο το μα**κα.
Θα επαναλαβω ακομη μια φορα οτι δεν ειμαι κονφορμιστης. Ο καθενας εχει δικαιωμα να κανει ο,τι θελει. Εγω πιστευω οτι οταν καποια σταση δε βοηθαει την κοινωνια (παντα με τα δικα μου κριτηρια) πρεπει να κανω ο,τι ειναι ηθικα επιτρεπομενο για να βοηθησω στην ανατροπη της. Και φυσικα μπορουμε να κρινουμε τον καθενα, για ο,τι κανει και για ο,τι λεει. Η λειτουργια της κοινωνιας εχει το κρινειν και το κρινεσθαι.
Προσωπικα στο μεταλλά δε λεω κατι γιατι συμφωνα με τα δικα μου κριτηρια βοηθαει στη βελτιωση της κοινωνιας, αν και η εμπειρια μου πανω στο μεταλ τροπο ζωης ειναι περιορισμενη για να αρχισω κουβεντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πολιτικο λογο, ναι, βγαζω. Ειναι τοσο κακο?
Ναι για μένα είναι κακό, με απωθεί πραγματικά γιατί παραπέμπει σε υποκρισία και απόλυτες απόψεις, πράγματα που μισώ σε οποιονδήποτε άνθρωπο.
Δεν αναφέρομαι σε σένα προφανώς, στους πολιτκούς αναφέρομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Και φυσικα μπορουμε να κρινουμε τον καθενα, για ο,τι κανει και για ο,τι λεει. Η λειτουργια της κοινωνιας εχει το κρινειν και το κρινεσθαι.

οχι,δεν εχεις το δικαιωμα να κρινεις καποιον.εσενα δε σε ενοχλει σε τιποτα αν καποιος εχει αποφασισει να καταστρεψει τη ζωη του.μπορει να σου τη δινει που δεν χαιρονται με τιποτα,αλλα εσυ ποιος εισαι που θα πεις:"αυτο που κανεις ειναι λαθος"?(αυτο το λεω στον καθενα που το λεει)μπορει να ειναι ενα κατα της κοινωνιας μας που οι περισσοτεροι εφηβοι εχουν αποφασισει να αυτοκτονησουν αλλα και παλι ο καθενας αποφασιζει για τον εαυτο του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Με ενοχλει απο τη στιγμη που επηρεαζει την υπολοιπη κοινωνια μεσα απο τον προσυλητισμο που κανει. Αν καποτε ολοι οι εφηβοι αποφασιζαν να αυτοκτονησουν, αν δεν ημουν αναμεσα τους, φυσικα και θα αντιστεκομουν καθετα. Το ζητημα δεν ειναι ατομικο, ειδικα σε μια κοινωνια που τα παντα διευρυνονται σε χρονο dt μεσα απο ποικιλα μεσα. Δεν ειναι ενας, οποτε να μπορω (που και παλι προσωπικα δεν θα το εκανα) να πω "αστον να κοψει το λαιμο του". Επαναλαμβανω για πολλοστη φορα οτι με ενδιαφερει ο ρολος τους στην κοινωνια, γι αυτο και ειμαι αντιθετος.
Αναρκι, αυτο που λες αναφερεται στους κακους πολιτικους. Ο καλος πολιτικος δεν ειναι απολυτος, δεχεται την αλλη αποψη και δεν υποκρινεται. Δυστυχως ομως ολα μπαινουν στο ιδιο τσουβαλι αβασανιστα. Θα ελεγα οτι ειμαι βεβαια πολιτικος, απο τη στιγμη που εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες το δικαιωμα του εκλεγεσθαι, σε σχολικο επιπεδο, κι εχω μαλιστα εκλεγει. Αρα αποδεχομαι φυσικα οτι μιλαω παντα σχεδον πολιτικα. Οχι κομματικα, πολιτικα, γιατι πιστευω οτι τα κοινα καθοριζουν ολες τις εξελιξεις της κοινωνιας και ολα περνανε μεσα απο την πολιτικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Προσυλητισμό;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν έχω βρεί ακόμα καλό πολιτικό. Ούτε στους συνδικαλιστές της σχολής μου (ζωάδια όλοι) ούτε στους υπόλοιπους πολιτικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Προσυλητισμό;;;;

Δεν ξερω αν ειναι δοκιμος ο ορος. Σε καποιες περιπτωσεις ξερω οτι γινεται στο στενο μου περιβαλλον. Γενικοτερα εννοουσα ομως μεγαλη απηχηση στην κοινωνια. Απλως το εξεφρασα μονοδιαστατα.

Αναρκι, δεν ειπα ποτε οτι οι συνδικαλιστες ειναι καλα παιδια. Ως επι το πλειστον βολεμενοι ειναι. Ενταξει, βεβαια το οτι δεν εχεις βρει εσυ καλο πολιτικο ακομα δε σημαινει οτι δεν υπαρχουν. Παραδειγμα ο δημαρχος Αθηναιων, που αν και δεν παω την παραταξη του, ειναι πολυ καλος πολιτικος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galois01

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Παιδιά επειδή μάλλον είμαι λίγο άσχετος :what: μήπως θα μπορούσε να μου εξηγήσει κανείς τι είναι το φαινόμενο emo ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η υπαρξη και αυξηση σε αριθμο των emo. Emo, τι να σου πω. Οσοι συμμετεχουν στο παρον thread εχουν δωσει κι απο εναν διαφορετικο ορισμο. Ψαξε στα προηγουμενα ποστ και δεξου ο,τι σε καλυπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Κατι ασχετο, ισχυει οτι οι Εmo ειναι κυριως παιδια πλουσιων οικογενειων ή ειναι αλλος ενας μυθος;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Μύθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πλουσιων οχι παντα, αλλα οχι και φτωχων. Φυσικα στην πλειοψηφια τους ανηκουν σε οικογενειες της ανωτερης αστικης ταξης, αυτο δεν ειναι μυθος. Για ενα συνολο λογων:
1) Η τηρηση της emo μοδας απαιτει ενα συγκεκριμενο ποσο χρηματων. Οχι τοσο οσο η μοδα trendy, αλλα ουτε και τοσο μικρο.
2) Ενα παιδι μιας φτωχης οικογενειας κατα κυριο λογο ειτε δουλευει, ειτε προσπαθει να διαβασει για να περασει καπου καλα. Οταν εχεις ενα στοχο, που στη συγκεκριμενη περιπτωση ειναι να ζησεις καλυτερα, δεν υπαρχει ουτε χρονος, ουτε χρημα, ουτε διαθεση για βλακειες και ανουσια πραγματα.

Το γεγονος της κοινωνικης ταξης των emo ευκολα διαπιστωνεται αν καποιος κανει μια βολτα σε συγκεκριμενα προαστια της Αθηνας...Συνεπως, δεν ειναι μυθος, ειναι πραγματικοτητα που απλα αληθευει στην πλειοψηφια, αλλα βεβαια οχι στο συνολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Ok tnx!!:thanks: Με καλυψες απολυτα:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και επίσης δικαιολογείται γιατί οι "βασικές" ανάγκες καλύπτονται.


Όταν δεν πεινάς ή δεν χρειάζεται να αγχωθείς για το πώς θα εξασφαλησθείς, μπορείς να ασχοληθείς με ό,τι άλλο θες (ή, εν προκειμένω, να μην ασχοληθείς με τίποτα).



Νηστικό αρκούδι δεν χορεύει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σωστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Κρατήστε το μέσα σας. Γιατί να το εξωτερικεύσετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κρατήστε το μέσα σας. Γιατί να το εξωτερικεύσετε?

Αυτο ειναι μια ψυχολογικη παραμετρος. Και μαλιστα σε πληροφορω οτι ο ανθρωπος κραταει μεσα του συναισθηματα και καταστασεις καποτε εχει προβλημα.
Δεν διαφωνω με την εκφραση των emo με μεσο την εμφανιση τους. Απλως, κατα τη γνωμη μου και για ολους τους λογους που παρεθεσα, θεωρω οτι η μοδα αυτη αποτελει κοινωνικο κινδυνο. Το μελλον θα δειξει αν δικιο ειχα εγω ή ο αντιλογος μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Συγνώμη αλλά εσύ δεν αξωτερικεύεις ποτέ αυτό που νοιώθεις; Εγώ έχω την ανάγκη να το κάνω, και στο κάτω κάτω δικαιούμαι να κουρεύομαι, να βάφομαι και να ντύνομαι όπως θέλω! Σωστα; Αν οι emo αντί για μαύρα φορούσαν ροζ, νομίζεις θα γινόταν τέτοιος σαματάς; ...όχι, μάλλον απλά χαλάμε την αισθητική κάποιων, τι να πω;!

+1
αλλά αυτό που δεν μ αρεσει εμενα ειναι οτι ενω φοραω μαυρα απο δευτερα γυμνασιου, κ εχω τα πιρσινγκς εδω και δυο χρονια κ δεν εχω καμια επαφη με emo, τωρα π αυτο αποτελει θεωρητικα στοιχειο του emo lifestyle με βγαλαν κ μενα emo..και δεν ειναι κατι που θα δεχτω ειδικα μετα απο αυτό που ειχα παθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εμένα που φοράω μόνο μαύρα δε μου λένε τπτ :P Βασικά με ρωτάνε διάφορες κυρίες στις στάσεις γιατί το κάνω αυτό :P Οπότε δε φταίει μόνο το χρώμa...
Και, Elisabeth, σίγουρα έχει γίνει μόδα αυτή την περίοδο, δεν είναι όλοι τους λόγω μόδας αλλά σίγουρα υπάρχουν πολλοί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top