Earthlings-ΠΡΕΠΕΙ να το δείτε

tinamamagi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Μπορεί να πάρει κάποιος mod τα posts εδώ και να τα πάει εκεί? :-\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
EARTHLINGS
(κάντε κλικ για να δείτε την ταινία με υπότιτλους)

Όποιος νομίζει πως μπορεί να δει αυτά τα 90 λεπτά φρίκης χωρίς να κλάψει είναι επισήμως αναίσθητος. Συγγνώμη...

Πρόκειται για ένα ντοκιμαντέρ με θέμα την κακοποίση που δέχονται τα ζώα. Δεν μιλάω για κακοποίηση όσον αφορά τις σφαγές κλπ., όχι...αυτά είναι τα ψιλά.
Τουλάχιστον δείτε λίγες σκηνές, δεν θα αντέξετε.

Αύριο θα την δω όλη και θα σας πω. Λίγα κομμάτια είδα σήμερα, καλύτερα να μην υπήρχα, τι να πω...
Έχω αηδιάσει από την επιπολαιότητα και την άγνοιά μας. Δεν ξέρω αν θα αντέξω. Δεν ξέρω τι πρέπει να γίνει, παντού κυριαρχεί το κακό, όπου κι αν δεις.

Θα σας έχω ένα full review -αν ζω ακόμα- αύριο.
Τουλάχιστον αν αυτοκτονήσω (δεν κάνω πλάκα) ας έχετε δει την ταινία...;)

EARTHLINGS
(κάντε κλικ για να δείτε την ταινία με υπότιτλους)


Υ/Γ: Ας αφήσουμε την θρησκεία έξω για λίγο όλοι εμείς. Δείτε και θα μου πείτε τι έχει προταιρεότητα...

Είμαι επισήμως αναίσθητος :p

Fousekis, αν δεν κάνω λάθος θα ορκιζόμουν ότι σε ξέρω από κάπου :p
Όχι στάσου [-ψάχνει τον κατάλογο των αλάθητων-] ο πάπας και ο Falcon είναι αλάθητοι :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Παιζει να ειναι απο τα πιο φρικιαστικα βιντεο αλλα δεν πρεπει να μας φαινεται παραξενο. Πως νομιζουμε οτι τρωμε μπιφτεκια, σουβλακια και μπριζολες καθε μερα? Και ενταξει φυσιολογικο ειναι να τρωμε και κρεας, αναγκη το εχει ο ανθρωπος, αλλα για ολα υπαρχει ενας "καλυτερος" τροπος.
Γιατι τετοιος βασανισμος?? Γιατι?? Φυσικα αν βγαινανε τετοια βιντεος στην δημοσιοτητα η αγορα κρεατος θα επεφτε κατακορυφα.
Οι διαφημισεις ολες δειχνουν την χαρουμενη αγελαδιστα που βοσκει στο γρασιδι ή την κοτουλα που τρεχει στα βουνα αμεριμνα.

Πραγματικα ποσα λιγα πραματα βλεπουμε, ποσα λιγα ξερουμε και τι συμβαινει γυρω μας που εμεις ουτε να φανταστουμε δεν μπορουμε.
Φοβερο το βιντεο αυτο. Ανατριχιαστικο.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Να τελικά πώς λεγόταν!

Αυτό το βίντεο είδα πριν 3 χρόνια και έγινα χορτοφάγος!

Όσοι λέτε ότι φρικάρατε, στεναχωρηθήκατε κλπ, θα λέτε το ίδιο μετά από ένα πιτόγυρο ή ένα μπιφτέκι? Μάλλον θα λέτε "Νοστιμο και χορταστικό"...whatever.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Να τελικά πώς λεγόταν!

Αυτό το βίντεο είδα πριν 3 χρόνια και έγινα χορτοφάγος!

μου φαινεται θα γινω και εγω τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
Ενα μονο δειγμα απο το που εχει καταντησει ο ανθρωπος.
https://troktiko.blogspot.com/2009/09/blog-post_8859.html

και αυτα δεν ειναι τιποτα μπροστα σε αυτα που υπαρχουν στο σιτε της PETA. τι εχετε να πειτε?
ευχομαι σε αυτους που κανουν τετοια πραγματα για να βγαλουν χρηματα καλο ψοφο με πονους χειροτερους απο αυτους που προκαλουν σε αυτα τα ζωα και να απολαυσουν τα βασανιστηρια που θα πρεπει να τους κανουμε πριν τους σκοτωσουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Αισχος εχω να πω!
Και αλλαζε τον τιτλο του θεματος ρε συ, δεν ηξερα τι να περιμενω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Fuck. Ήταν ανάγκη να το δείξεις;
Δεν θα πω τίποτα. Την ξέρετε την άποψή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Και μετά αναρωτιέται ο κόσμος γιατί δεν τρώω κρέας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Oυτε και γω.
Τελος πάντων παρα πολυ απανθρωπο...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
SHIT!Πως μπορουν και το κανουν αυτο;;;:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Δεν αντεξα να βλεπω αλλο. Πως τους παει η καρδια ρε;;;;; Τοσο σκληροπετσοι ''ανθρωποι''; Πως τα πετανε ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Και μετά αναρωτιέται ο κόσμος γιατί δεν τρώω κρέας.

Oυτε και γω.
Τελος πάντων παρα πολυ απανθρωπο...:(

Δεν είμαι εκείνος που θα πει στον καθέναν τι θα τρώει και τι δεν θα τρώει αλλά το κρέας, το ψάρι, τα οπωροκηπευτικά, τα όσπρια, τα δημητριακά και άλλες τροφές, πρέπει να αποτελούν μέρος της διατροφής μας ώστε να έχουμε πλήρη επάρκεια σε θρεπτικά στοιχεία.

Το ότι μερικοί κάνουν αυτά που έδειξε το βίντεο είναι σίγουρα απαράδεκτο.
Όμως αυτά δεν πιστεύω ότι γίνονται στην Ελλάδα, παρά σε χώρες όπως η Αμερική, η Αργεντινή κλπ.
Ο μοναδικός τρόπος για να αντιδράσουμε είναι να μην τρώμε από τα McDonald's (υπάρχει και σχετικό βιντεάκι στην PETA νομίζω) και σε ξένες αλυσίδες τροφίμων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Να τελικά πώς λεγόταν!

Αυτό το βίντεο είδα πριν 3 χρόνια και έγινα χορτοφάγος!

μου φαινεται θα γινω και εγω τωρα...

Εγώ γι' αυτό δεν τα τρώω. Το ξέρω ότι είναι η αλυσίδα της φύσης αλλά δεν είναι δυνατόν να τους φέρονται με τέτοιο τρόπο. δηλαδή αυτά ψυχή δεν έχουν; Δεν πονάνε;

Πρέπει να τα τρώω αλλά με αυτά που βλέπω δεν μπορώ. Απλά.
Εαν τους φέρονταν καλύτερα ναι. Αλλά με αυτά που βλέπω δεν μπορώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Εγώ γι' αυτό δεν τα τρώω. Το ξέρω ότι είναι η αλυσίδα της φύσης αλλά δεν είναι δυνατόν να τους φέρονται με τέτοιο τρόπο. δηλαδή αυτά ψυχή δεν έχουν; Δεν πονάνε;

Πρέπει να τα τρώω αλλά με αυτά που βλέπω δεν μπορώ. Απλά.
Εαν τους φέρονταν καλύτερα ναι. Αλλά με αυτά που βλέπω δεν μπορώ.

Αυτά γίνονται παντού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Τι εννοείς παντού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Εαν τους φέρονταν καλύτερα ναι. Αλλά με αυτά που βλέπω δεν μπορώ.
δηλαδη σε ενδιαφερει ο τροπος και οχι η πραξη.αμα τα χαιδευαν δηλαδη θα τα ετρωγες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
δηλαδη σε ενδιαφερει ο τροπος και οχι η πραξη.αμα τα χαιδευαν δηλαδη θα τα ετρωγες?

Εαν τους φέρονταν καλύτερα και δεν τα βασάνιζαν τόσο μπορεί και να το έκανα. Διότι όπως είπα είναι η αλυσίδα της φύσης.
Είναι απάνθρωπο αυτό που κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top