Eξετάσεις City and Guilds

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
1.Για να παρεις επάρκεια πρεπει να εισαι 18+ κ για να παρεις αδεια 21+.
2.Η επάρκεια δεν σ δινεται αυτοματα με το πτυχίο πρεπει να την ζητησεις ΕΣΥ!
3.Απο οσο ξερω το City and Guilds δεν δινει επάρκεια.
4.Τεστ μπορεις να βρεις στον ιστοτοπο www.Cityandguilds.gr

Ελπίζω να βοήθησα!:no1:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrischarmedfan

Νεοφερμένος

Ο Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Η καθηγητρια μου μου ειπε πως παιρνοντας το Michigan η το Cambridge proficiency μπορω να διδαξω μετα!!!αυτο δν ειναι η επαρκεια;;;να διδαξω σε φροντηστηριο η να κανω ιδιαιτερα σε αλλους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Επάρκεια προσόντων διδασκαλίας είναι η δυνατότητα που δίνεται παροντικά να διδάξει κανείς με proficincy αλλά όχι σε Δημόσιο σχολείο. Αυτό ισχύει παροντικά με πιθανότητα να αλλάξει μελλοντικά. Κανείς καταθέτει τα χαρτιά του στο αρμόδιο τμήμα του Υπουργείου Παιδείας και εκείνοι θα κρίνουν κατα περίπτωση αν θα δώσουν επάεκεια ή οχι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Να ρωτησω αν ξερετε κατι διαφορετικο εχει αυτο το πτυχιο με γραπτα προφορικα τι γνωριζετε?
Και κατι αλλο το επιπεδο Proficiency πως ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrischarmedfan

Νεοφερμένος

Ο Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Να ρωτησω αν ξερετε κατι διαφορετικο εχει αυτο το πτυχιο με γραπτα προφορικα τι γνωριζετε?
Και κατι αλλο το επιπεδο Proficiency πως ειναι?

Λοιπον εχει 55% βαση!!!Ειναι ακριβως οπως το Excel Level 4 με λιγο ποιο ευκολα παραδειγματα!!!
Ψιλο ευκολακι συμφωνα με το Sample Paper που μου εδωσε η καθηγητρια μου!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaskom

Νεοφερμένος

Η vaskom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά..

είμαι νέα στο forum και θα ήθελα την βοήθειά σας..
όποιος μπορεί να μου πει πληροφορίες για το επίπεδο δυσκολίας του city and guilds c2 (proficiency), θα το εκτιμούσα πολύ..

επίσης αν κάποιος μπορεί να το συγκρίνει με τα άλλα πτυχία άριστης γνώσης που κυκλοφορούν (michigan and cambridge), γιατί χρειάζομαι άμεσα την απόδειξη άριστης αγγλικής γνώσης.

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Παιδιά έχει δώσει κανείς? Απόψεις..
Σκέφτομαι να δώσω το C1..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Θα δωσουν τωρα το αλλο σαββατοκυριακο καποιοι γνωστοι μου...
Ειδωμεν.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
και εμενα μου φαινεται ενδιαφερον
και λιγοτερον παλουκι απο τα υπολοιπα
σκεφτομαι να δωσω c2 αλλα θελω
να ακουσω και εμπειριες απο εσας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μην περιμενεις και καμια τεραστια διαφορα απο τα υπόλοιπα.
Απλα ΟΚ εχει λιγο χαμηλοτερη βαση.Δεν ειναι και περιπατος.Γενικα παντως απο τα past papers Που ειδα εχει και καποιες παγιδουλες....:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papakos1

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
ρε παιδιαα.......... δν εχω καταλαβει ακομα.. τι εστι City n' Guilds?! Εχει "ημερομηνια ληξης"? ειναι πολυ φθηνο με τακτικες εξετασεις... Ας μ εξηγησει καποιος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
City and Guilds---> www.cityandguilds.gr

Εκει θα βρεις οτι χρειαζεσαι!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Απορώ γιατί δεν μας έχουν πει στο φροντιστήριο Αγγλικών για το City and Guilds.

Μας έχει πει μόνο για: Κρατικό, Cambridge, Michigan ή Edexcel.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Είναι αδύνατον σε ενα φροντιστήριο να προετοιμάσεις μαθητές για όλες τις εξετάσεις που υπάρχουν!!! Επιλέγεις κάποιους φορείς με κάποια κριτήρια (ο κάθε ιδιοκτήτης αποφασίζει με τα δικά του κριτηρια)και προετοιμάζεις για τις συγκεκριμένες εξετάσεις τους μαθητές σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Open-minded

Νεοφερμένος

Η Open-minded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Εγώ δίνω φέτος και έχει να πέσει τρελό διάβασμα:'(Έχω και μια ******καθηγήτρια στο φροντηστήριο και μου σπάει τα νεύρα!!!Εγώ λέω να δώσω το City and Guilds για να έχω μια σιγουριά και να δώσω άλλο ένα πτυχίο(Cambridge κατα προτίμηση!)Εμένα βασικά με ενδιαφέρει να αναγνωρίζεται απ'τον ΑΣΕΠ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εδωσαν το προηγουμενο Σαββατο κάτι γνωστοί μου C2 και τους φάνηκε αρκετά απαιτητικό!Ιδιαίτερα τα προφορικά που μιλας 4 λεπτά ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Έλεος...

Νομίζουν ότι αν μιλήσεις 4 λεπτά μόνος σου σημαίνει ότι ξέρεις τη γλώσσα..

Γλώσσα είναι επικοινωνία..

Από εκεί φαίνεται αν οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες ή όχι

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Εδωσαν το προηγουμενο Σαββατο κάτι γνωστοί μου C2 και τους φάνηκε αρκετά απαιτητικό!Ιδιαίτερα τα προφορικά που μιλας 4 λεπτά ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ!:jumpy:

αυτό είναι πολύ! Αν δεν έχεις κάποιον άλλον να μιλάς δεν μου αρέσει!:P
και ναι συμφωνώ με τον djimmy πως μέσα από συνομιλία φαίνεται τι μάθαινες στην πράξη.

Πάντως οκ έτσι είναι το στυλ του, δεν χρειάζεται να το θάβουμε.Κάποιοι μπορεί να το θέλουν, άλλοι όχι κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Έκανα ΄να practice test..
Λοιπόν να σας πω..η μορφή εξέτασης είναι εύκολη αλλά υπάρχουν πολλές ''παγήδες'' που αν δν ξέρεις καλά λεξιλόγιο απαντάς λάθος!
Πάντως εγώ σκέφτομαι πολύ να δώσω το Μάρτιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαι εγω σκεφτομαι να δωσω αλλα δεν το βλέπω και πολύ "βατο" οπως το χαρακτηζουν κάποιοι!
Δεν ξερω τι να πω!Ειναι στην ευχερεια του καθενος να δωσει ή να μην δώσει κάποιος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top