Eξετάσεις City and Guilds

maria_chi

Νεοφερμένος

Η maria_chi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγώ έδωσα το αντίστοιχο proficiency στο city and guilds και δεν θα πρότινα σε κανένα να πάει..όσο για τα προφορικά είναι αυτά που σε αγχώνουν παρα πολύ γιατί σε μαγνητοφωνούν κιόλας...γενικά οι συνθήκες ήταν απαράδεχτες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
παιδια, έχετε practice tests του πτυχίου αυτού? Αν θέλετε μπορείτε να ανεβάσετε τίποτα για το επίπεδο γ2, έτσι για να μου φύγει και μένα η περιέργεια?:D

Ευχαριστώ!!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
www.cityandguilds.gr
Εδω μπορειτε να βρειτε sample paper απο καθε επίπεδο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Εεε δεν έχω και την καλύτερη.... Μια φίλη μου δίνει και λέει ότι είναι πραγματικά πανεύκολο... Μικρά κείμενα κατανόησης και κάτι τέτοια. @@!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πανεύκολο?
Μήπως όμως δεν εχει δώσει το Official exam?
Γιατί εγω ξέρω οτι εχει διαφορα το βιβλίο απο το Official!
Tεσπα.Ενταξει καλουτσικο ειναι αλλα εχει παγιδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
παιδια το city and guilds ειναι κ γαμω τα πτυχια.με την εννοια οτι ειναι καλο..στη θεσσ/νικη που εδινα δεν υπηρχε κανενα προβλημα.οσο για αυτα π λετε σχετικα αν εχει επαρκια αν δεν ξερεται ν μην κρινεται.ολα τ πτυχια αγγλικων αγγλικα θα σ μαθουν.... μονο τ αποτελεσματα ποτε θα βγουν?????? οποιοσ ξερει ν επικοινωνησει πλιζ......:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Παιδιά σκέφτομαι πολύ σοβαρά να δώσω τον Μάρτη! Το είπα στην κυρία μου αλλά εκείνη δεν μου εγγυείται τπτ γιατί πολύ καινούργιο! Όσοι δώσατε τα sample tests που έχει το site είναι ίδιος βαθμός δυσκολίας και στις εξετάσεις?
Από τι διάβασα κατά τη διάρκεια των εξετάσεων μπορείς να χρησιμοποιείς αγγλικό λεξικό...αυτό ισχύει?
Τα προφορικά πως είναι?
Έχω πάρει lower και έλεγα να δοκιμάσω ένα Advanced και συγκεκριμένα αυτό του City... Τι με συμβουλεύεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostis.17

Νεοφερμένος

Ο kostis.17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
αν εχει δωσει καποιος city and guilds μπορει να απαντησει στο αν συμψηφίζονται οι βαθμοι των listening,reading και writing??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι φιλε μου όλα τα παρτς συμψηφίζονται και η βαση ειναι 55%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostis.17

Νεοφερμένος

Ο kostis.17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
βασικα πηρα τηλεφωνο στα γραφεια του city and guilds και μου ειπαν οτι απο το μαιο θα συμψηφίζονται.Ξερεις κατι αλλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σου παν απο τον Μαιο θα ισχυει συμψηφισμος???
Μα στο ίδιο τους το site (www.cityandguilds.gr) λενε πως ισχυει συμψηφισμος σε όλα τα μερη της γραπτης εξετασης,πως η βαση ειναι 55% για τα γραπτα και εχει ξεχωριστα προφορικα τα οποια βαθμολογουνται ξεχωριστα απο τα γραπτα.Ξερω συμμαθητη μου που εδωσε City&guilds περασε τα γραπτα με first class pass και κοπηκε στα προφορικα.
Τωρα θα δωσει μονο προφορικα.

Για οτιδήποτε άλλο εδώ είμαστε...
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
παιδια ακουσα οτι αν κοπεις σε ενα απο αυτα το ξαναδινεις και μονο αυτο μηπως αληθευει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Nαι το City and Guilds εχει ξεχωριστα μερη γραπτων και προφορικων
Αν κοπεις σε ενα απο τα δυο δινεις αυτο που κοπηκες.Ειτε ειναι γραπτα ειτε προφορικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
δηλαδη αν κοπω στο λισενιν δινω μονο αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μα φυσικα και οχι.
Τα γραπτα συμψηφίζονται.Δηλαδη Listening,Reading,Writing πανε μαζι και ειναι το Written Test.Τα προφορικα ειναι ξεχωριστα.
Αλλα αν κοπεις στο Λισενινγκ και στα αλλα παρτ της γραπτης εξετασης εισαι καλος περνας στο γραπτο μερος.Αλλιως κοβεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
α ωραια πολυ καλο αν χτυπα ξυλο δεν παρω το ecce θα δωσω αυτο thanx ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τιποτα...
Εσυ νασαι καλα...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΜΕ ΤΟ CITY & GUILDS?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kellyj

Νεοφερμένος

Η kelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ΕΝΑ ΕΠΙΣΗΜΟ ΚΕΝΤΡΟ (ΑΠΟ ΤΑ 2 ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)ΠΟΥ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΟΛΗ ΤΗ ΔΥΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ,ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗ ΧΑΛΑΣΤΡΑ.ΛΕΓΕΤΑΙ BIG BEN ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛ. ΕΙΝΑΙ 2310794340.ΟΤΙ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΕΤΑΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΤΗ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΟ WEB SITE ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΓΙΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΣ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΤΕ.ΚΑΙ ΜΥΝΗΜΑ ΝΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΛΕΣΟΥΝ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top