Covid-19: Πότε θα ανοίξουν τα Πανεπιστήμια;

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Νοικιασε αμα εχεις σχολη με εργαστηρια.
ενα εργαστηριο ειναι στο γ εξαμηνο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ενα εργαστηριο ειναι στο γ εξαμηνο.
ενα 5 ωρο εργαστηριο.δε ξερω αν το εχει σε 1 μερα τη βδομαδα ή σε 2.ισως το αφησω,ισως πηγαινω με τα κτελ.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Στην Κύπρο αποφασίστηκε σήμερα ότι θα λειτουργήσουν κανονικά.
 

Συνημμένα

  • 64A36609-D463-42A9-BA21-09AFE6EBF786.jpeg
    64A36609-D463-42A9-BA21-09AFE6EBF786.jpeg
    128.6 KB · Εμφανίσεις: 179

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
καλα κρασα.με εμβολιο ή rapid test ουτε καν σεφλ τεστ!!τα σελφ τεστ τα καραργουνε για ποιο λογο?
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
ΕΙναι λυπηρο πανεπιστημια να εφαρμοζουν τετοιες πρακτικες.

Γενικά από όσο βλέπω από συγγενείς/ φίλους στο εξωτερικό παντού ανακοινώνουν μεικτό σύστημα.

Πουθενά δεν μιλάνε για εξ ολοκλήρου εξ αποστασεως και το θεωρώ λάθος για μια μερίδα του πληθυσμού που αρνείται να εμβολιαστεί να επωμίζοντε το κοινωνικό και οικονόμικο Βάρος της επιλογής τους όλοι.

Χρήματα επίσης για αναστολές εργασίας δεν υπάρχουν πλέον.

θα ανοίξουν τα πάντα, όπως και άνοιξαν τα παντα, δεν γίνονται εξετάσεις από κοντά αλλά 3000 άτομα μια χαρα είναι στο Μπολιβάρ.

Μιλάμε για τρομερή υποβάθμιση σπουδών.

Φυσικά, δεν πιστεύω, ότι μπορούμε να δούμε μεγάλα αμφιθέατρα να λειτουργούν.
Μιλάω για εργαστήρια και ολιγάριθμα τμήματα.

Καταλαβαίνω ότι είναι παρά πολύ δύσκολο να νοικιάσει κάποιος για δυο ώρες την εβδομάδα αλλά από την άλλη δεν γίνεται να σύνεχιστουν εργαστήρια μέσω ζουμ( οι περισσότερες σχολές τα διεξάγουν κανονικά) ούτε να δίνονται εξετάσεις πανεπιστημιακού επιπέδου με 20 πολλαπλής.

Στην τελική όταν αποφασίσεις να πας σε άλλη πόλη βάζεις κάτω και το κεφάλαιο που θα χρειαστείς.
Και μεταξύ μας κιόλας οι πιο πολλοί έτσι κι αλλιώς σε 2 3 μαθήματα πατάνε.

Περισσότερο βόλεμα βλέπω προσωπικά πλέον (ήδη στη σχολή μου πλάκα στη πλάκα υπολογίζουν ήδη ότι κι τρίτο εξάμηνο θα έχουν 9αρια λόγω των εξετάσεων) παρά αληθινά κωλύματα.

Με σωστή οργάνωση ένα υβριδικό σύστημα διδασκαλίας μπορεί σίγουρα να εφαρμοστεί.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

καλα κρασα.με εμβολιο ή rapid test ουτε καν σεφλ τεστ!!τα σελφ τεστ τα καραργουνε για ποιο λογο?

Οι πιο πολλοί απλά μπαίνουν στην πλατφόρμα και το δηλώνουν χωρίς να το έχουν κάνει.

Επίσης το rapid είναι πιο αξιόπιστο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

κλημεντινη σου εστειλα και προσωπικο μηνυμα αλλα δεν απαντησες ποτε γιατι??? :(

Συγνώμη καταλαθος 🥺❤️

Για αρκετό καιρο δεν είχα τους κωδικούς μου και ήμουν ανενεργή!
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γενικά από όσο βλέπω από συγγενείς/ φίλους στο εξωτερικό παντού ανακοινώνουν μεικτό σύστημα.

Πουθενά δεν μιλάνε για εξ ολοκλήρου εξ αποστασεως και το θεωρώ λάθος για μια μερίδα του πληθυσμού που αρνείται να εμβολιαστεί να επωμίζοντε το κοινωνικό και οικονόμικο Βάρος της επιλογής τους όλοι.

Χρήματα επίσης για αναστολές εργασίας δεν υπάρχουν πλέον.

θα ανοίξουν τα πάντα, όπως και άνοιξαν τα παντα, δεν γίνονται εξετάσεις από κοντά αλλά 3000 άτομα μια χαρα είναι στο Μπολιβάρ.

Μιλάμε για τρομερή υποβάθμιση σπουδών.

Φυσικά, δεν πιστεύω, ότι μπορούμε να δούμε μεγάλα αμφιθέατρα να λειτουργούν.
Μιλάω για εργαστήρια και ολιγάριθμα τμήματα.

Καταλαβαίνω ότι είναι παρά πολύ δύσκολο να νοικιάσει κάποιος για δυο ώρες την εβδομάδα αλλά από την άλλη δεν γίνεται να σύνεχιστουν εργαστήρια μέσω ζουμ( οι περισσότερες σχολές τα διεξάγουν κανονικά) ούτε να δίνονται εξετάσεις πανεπιστημιακού επιπέδου με 20 πολλαπλής.

Στην τελική όταν αποφασίσεις να πας σε άλλη πόλη βάζεις κάτω και το κεφάλαιο που θα χρειαστείς.
Και μεταξύ μας κιόλας οι πιο πολλοί έτσι κι αλλιώς σε 2 3 μαθήματα πατάνε.

Περισσότερο βόλεμα βλέπω προσωπικά πλέον (ήδη στη σχολή μου πλάκα στη πλάκα υπολογίζουν ήδη ότι κι τρίτο εξάμηνο θα έχουν 9αρια λόγω των εξετάσεων) παρά αληθινά κωλύματα.

Με σωστή οργάνωση ένα υβριδικό σύστημα διδασκαλίας μπορεί σίγουρα να εφαρμοστεί.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Οι πιο πολλοί απλά μπαίνουν στην πλατφόρμα και το δηλώνουν χωρίς να το έχουν κάνει.

Επίσης το rapid είναι πιο αξιόπιστο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Συγνώμη καταλαθος 🥺❤️

Για αρκετό καιρο δεν είχα τους κωδικούς μου και ήμουν ανενεργή!
ενταξει τωρα τα εξ αποστασεως μαθηματα σε τι να κοστιζουν στο Ελληνικο κρατος? ισα ισα πιστευω οτι η τηλεκπαιδευση βολευει. ηρθε για να μεινει
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
ενταξει τωρα τα εξ αποστασεως μαθηματα σε τι να κοστιζουν στο Ελληνικο κρατος? ισα ισα πιστευω οτι η τηλεκπαιδευση βολευει. ηρθε για να μεινει
Αυτο λεει και η κυρα νικη. Η τηλεκπαιδευση θα παραμεινει οταν δεχθουν οι καθηγητες να καταγραφεται η διαλεξη και να ανεβαινει στο e-class. Τωρα τρεχουμε περιοδους προσαρμογης και απομυθοποιησης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Aν δεν εχεις παρει σελφ τεστ με τον αμκα σου απο φαρμακειο δε μπορεις να μπεις και να δηλωσεις αποτελεσμα.Τωρα θα μου πεις μπορεις να το παρεις και ναμη το κανεις οκ.Αλλα αν δε κανεις τον κοπο να πας φαρμακειο να το παρεις δε μπορεις και να το δηλωσεις.Ειναι συνδεμενα με το συστημα.
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (Αθήνα). Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Aν δεν εχεις παρει σελφ τεστ με τον αμκα σου απο φαρμακειο δε μπορεις να μπεις και να δηλωσεις αποτελεσμα.Τωρα θα μου πεις μπορεις να το παρεις και ναμη το κανεις οκ.Αλλα αν δε κανεις τον κοπο να πας φαρμακειο να το παρεις δε μπορεις και να το δηλωσεις.Ειναι συνδεμενα με το συστημα.
Μπορείς κανονικά. Εγώ δεν δικαιούμουν να πάρω δωρεάν λόγω ηλικίας, αλλά επειδή το χρειαζόμουν για να δώσω μάθημα το αγόρασα και το δήλωσα κανονικά στην πλατφόρμα με το ΑΜΚΑ μου και πήρα και κωδικό.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,628 μηνύματα.
ενταξει τωρα τα εξ αποστασεως μαθηματα σε τι να κοστιζουν στο Ελληνικο κρατος? ισα ισα πιστευω οτι η τηλεκπαιδευση βολευει. ηρθε για να μεινει
Τι βολευει ρε φιλε σε αλλο κοσμο ζεις? Ποσο χρονων εισαι ?
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Μπορείς κανονικά. Εγώ δεν δικαιούμουν να πάρω δωρεάν λόγω ηλικίας, αλλά επειδή το χρειαζόμουν για να δώσω μάθημα το αγόρασα και το δήλωσα κανονικά στην πλατφόρμα με το ΑΜΚΑ μου και πήρα και κωδικό.
ναι οκ αυτο σου λεω πρεπει να χρεωθει σελφ τεστ στο φαρμακειο με το ονομα σου ειτε το παρεις δωρεαν ειτε το αγορασεις.αν δε παρεις με το αμκα ΣΟΥ σελφ τεστ απο το φαρμακειο δε θα μπορεσεις να κανεις τη δηλωση στην πλατφορμα του υπουργειου.δοκιμασε και θα δεις.
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (Αθήνα). Έχει γράψει 299 μηνύματα.
ναι οκ αυτο σου λεω πρεπει να χρεωθει σελφ τεστ στο φαρμακειο με το ονομα σου ειτε το παρεις δωρεαν ειτε το αγορασεις.αν δε παρεις με το αμκα ΣΟΥ σελφ τεστ απο το φαρμακειο δε θα μπορεσεις να κανεις τη δηλωση στην πλατφορμα του υπουργειου.δοκιμασε και θα δεις.
Δεν έδωσα ΑΜΚΑ όταν το αγόρασα.
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Δεν έδωσα ΑΜΚΑ όταν το αγόρασα.
εισαι σιγουρη?και μπηκες μετα στην πλατφορμα του υπουργειου και εκανες τη δηλωση?εγω που προσπαθησα μου βγαζε το μηνυμα οτι δεν εχει καταχωρηθει σελφ τεστ με τον συγκεκριμενο αμκα.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
εισαι σιγουρη?και μπηκες μετα στην πλατφορμα του υπουργειου και εκανες τη δηλωση?εγω που προσπαθησα μου βγαζε το μηνυμα οτι δεν εχει καταχωρηθει σελφ τεστ με τον συγκεκριμενο αμκα.
Σίγουρα από την στιγμή που έχεις το κάθε δικαίωμα να αγοράσεις σελφ τεστ πέρα από αυτά που δικαιουσαι εννοείται πως μπορείς να κάνεις κανονικά δήλωση
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Σίγουρα από την στιγμή που έχεις το κάθε δικαίωμα να αγοράσεις σελφ τεστ πέρα από αυτά που δικαιουσαι εννοείται πως μπορείς να κάνεις κανονικά δήλωση
εγω παντως οταν πηγα να κανω δηλωση μου βγαλε το μηνυμα που ανεφερα παραπανω.οποτε θεωρησα οτι πρεπει να καταχωρηεθει στο φαρμακειο το σελφ τεστ με τον αμκα μου ειτε το παρω δωρεαν ειτε το αγορασω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σίγουρα από την στιγμή που έχεις το κάθε δικαίωμα να αγοράσεις σελφ τεστ πέρα από αυτά που δικαιουσαι εννοείται πως μπορείς να κάνεις κανονικά δήλωση
καταλαβες τι εγραψα παραπανω????
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
εγω παντως οταν πηγα να κανω δηλωση μου βγαλε το μηνυμα που ανεφερα παραπανω.οποτε θεωρησα οτι πρεπει να καταχωρηεθει στο φαρμακειο το σελφ τεστ με τον αμκα μου ειτε το παρω δωρεαν ειτε το αγορασω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


καταλαβες τι εγραψα παραπανω????
Ναι κατάλαβα τι εννοείς μπορεί να στο έκανε λόγω σχολείου.
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (Αθήνα). Έχει γράψει 299 μηνύματα.
εισαι σιγουρη?και μπηκες μετα στην πλατφορμα του υπουργειου και εκανες τη δηλωση?εγω που προσπαθησα μου βγαζε το μηνυμα οτι δεν εχει καταχωρηθει σελφ τεστ με τον συγκεκριμενο αμκα.
Ναι, κανονικά. Μάλιστα αρχικά έλεγα να συμπληρώσω απλώς το pdf που έχουν για εκτύπωση, αλλά λόγω περίεργου καθηγητή είπα να μην το διακινδυνεύσω. Μπήκα μέσω taxis και το δήλωσα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top