Art Corner (σκίτσα/γραφικά/ζωγραφιές)

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Fire.
DSC_0192.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Δικό σου; Αρκετά καλό, αν και έχει κάποια λάθη. :)


Αχ, από το στόμα μου το πήρες! :redface: :hehe:
Σε καμιά 30αριά χρόνια, η μισή ανθρωπότητα θα προσπαθεί να αναλύσει τα ποιήματά σου και η άλλη μισή τους πίνακές μου! :hehe:
Εξαιρετικός ο πίνακας. Σίγουρα θες να ακολουθήσεις τη σχολή που σκέφτεσαι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Εξαιρετικός ο πίνακας. Σίγουρα θες να ακολουθήσεις τη σχολή που σκέφτεσαι; :P
Ευχαριστώ! :)
Τι εννοείς; Και ποια σχολή σκέφτομαι; :P

Πολύ ωραίο! Το είδες από κάπου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Ξέρεις. ;) Κάνουμεότιδενκαταλαβαίνουμε; :P
Το λέω, επειδή ανά εβδομάδα αλλάζω γνώμη. :P
Υποθέτω πως εννοείς αυτή που σου είχα πει. Δεν προσφέρεται η συγκεκριμένη σχολή σε άτομα που αρέσκονται στο να ζωγραφίζουν; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Το λέω, επειδή ανά εβδομάδα αλλάζω γνώμη. :P

Δεν προσφέρεται η συγκεκριμένη σχολή σε άτομα που αρέσκονται στο να ζωγραφίζουν; :worry:
Πάσο.
Ναι αυτή εννοώ.
Προσφέρεται. Αλλά φρονώ δεν αφήνει μεγάλα περιθώρια καλλιτεχνικής έκφρασης. Γι' αυτό οι πλείστοι ασχολούνται μ' αυτά μετά τη σύνταξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Αλλά φρονώ δεν αφήνει μεγάλα περιθώρια καλλιτεχνικής έκφρασης. Γι' αυτό οι πλείστοι ασχολούνται μ' αυτά μετά τη σύνταξη.
Αυτό ακριβώς είναι που με κάνει να το ξανασκέφτομαι.
Έχω χρόνο ακόμη, θαρρώ.
Πάλι βγήκα(με) off. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς είναι που με κάνει να το ξανασκέφτομαι.
Έχω χρόνο ακόμη, θαρρώ.
Πάλι βγήκα(με) off. :(
Είναι καργα ανταγωνιστικός χώρος. Αν σε πειράζει, ξανασκέψου το. Αλλιώς βούρ.
Ναι.
Ψιλά γράμματα. Για τέχνη μιλάμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Πολύ καλό Ζάκερ, μπράβο! Ζωγραφίζεις συχνά; Ή έτσι αραιά και πού όταν σου τη βαρέσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Δικό σου; Αρκετά καλό, αν και έχει κάποια λάθη. :)

Σαφέστατα κι έχει και θα το εκτιμούσα αν τα επεσήμανες.;)
Ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο.

Πολύ ωραίο! Το είδες από κάπου;

Ευχαριστώ!
Ναι, είναι φιγούρα από βιβλίο σχεδίου.

Πολύ καλό Ζάκερ, μπράβο! Ζωγραφίζεις συχνά; Ή έτσι αραιά και πού όταν σου τη βαρέσει;

Ευχαριστώ Τάσο!
Πλέον σκιτσάρω αρκετά σπάνια λόγω έλλειψης χρόνου.
Εξού και τα λάθη που σωστά αναφέρει ο venividivici.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
ας ανεβάσω κι ένα αφαιρετικό σχέδιο που έκανα στα καλλιτεχνικά σήμερα και μ'αρεσε κι έτσι αποφάσισα να το κανω πάλι σπίτι (βεβαια στο σχολείο ήταν με μολύβι αλλά στο σπίτι θέλω να ζωγραφίζω μόνο με κάρβουνο) βεβαια σορρυ το έκανα λίγο βιαστικά :redface: έφτιαχνα ένα πρόσωπο και μου ήρθε φλασιά :P Επειδη θα δυσκολευτείτε, απεικονίζει έναν άνθρωπο που πέφτει κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
ας ανεβάσω κι ένα αφαιρετικό σχέδιο που έκανα στα καλλιτεχνικά σήμερα και μ'αρεσε κι έτσι αποφάσισα να το κανω πάλι σπίτι (βεβαια στο σχολείο ήταν με μολύβι αλλά στο σπίτι θέλω να ζωγραφίζω μόνο με κάρβουνο) βεβαια σορρυ το έκανα λίγο βιαστικά :redface: έφτιαχνα ένα πρόσωπο και μου ήρθε φλασιά :P Επειδη θα δυσκολευτείτε, απεικονίζει έναν άνθρωπο που πέφτει κάτω.
Εμένα μου φαίνεται σαν μια κινέζα μητέρα που μαλώνει το παιδί της. :P
(αριστερά η μητέρα, δεξιά το παιδί - όπως βλέπουμε την εικόνα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εμένα μου φαίνεται σαν μια κινέζα μητέρα που μαλώνει το παιδί της. :P
(αριστερά η μητέρα, δεξιά το παιδί - όπως βλέπουμε την εικόνα)
την ανεβασα κυριως για να δω πως φαινεται στους άλλους :P
ναι δεν εχεις άδικο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
την ανεβασα κυριως για να δω πως φαινεται στους άλλους :P
ναι δεν εχεις άδικο ;)
Είναι πολύ ωραίο / διασκεδαστικό να προσπαθείς να ερμηνεύσεις αφαιρετικά σχέδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Πόσο μάλλον να δημιουργεις! Εχεις κατι στο μυαλό σου αλλά μετά από άλλη οπτική γωνία βλέπεις κάτι άλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
θα το εκτιμούσα αν τα επεσήμανες.;)
να πω εγώ αυτά που μου χτύπησαν πιο πολύ στο μάτι; η δεξιά παλάμη είναι κάπως σαν πατούσα :redface: και ο τρόπος που ενώνεται το κεφάλι με το λαιμό είναι αρκετά αφύσικος. φαίνεται σαν να ενώνονται στο πηγούνι και δεδομένου οτι στα manga ακολουθείται η ανθρώπινη ανατομία αρκετά πιστά καλύτερα να το διόρθωνες. το σώμα είναι αρκετά καλό :thumbup:
Επειδη θα δυσκολευτείτε, απεικονίζει έναν άνθρωπο που πέφτει κάτω.
ενδιαφέρον :hmm:θα μου άρεσε ακόμα περισσότερο αν το τρίγωνό σου ακουλουθούσε μια συγκεκριμένη πορεία κατα τη 'πτώση' δηλαδή τα δύο δεξιά τριγωνάκια να είναι με την κορυφή προς τα κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
τα εκανα ετσι γιατι συνηθως οταν πεφτουμε βαζουμε τις παλαμες πρωτα κατω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
χμμμ :hmm: τότε καλύτερα να ακολουθούσες μια συνοχή στο κάθε σχήμα δηλαδή τη πλευρά που αναπαριστά τα πόδια και η οποία αν κατάλαβα το σκεπτικό σου στα δυο μικρα είναι η αριστερή να την έκανες ακόμα πιο μεγάλη (με λίγα λόγια να έκανες και τα δυο, ή μόνο το ένα, μικρά τρίγωνα αμβλυγώνια) για να φαινεται καλύτερα αυτό που θες να δείξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
θα το δω κι αυτο που λες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Σαφέστατα κι έχει και θα το εκτιμούσα αν τα επεσήμανες.
Προοπτική και συμμετρία.
Πιο συγκεκριμένα: τα χαρακτηριστικά του προσώπου δε συμβαδίζουν με τη στάση του κεφαλιού. Δες προφίλ, κατατομή και 3/4 σε ελληνικά και αιγυπτιακά έργα.
Το αριστερό χέρι μοιάζει με πόδι, το δεξί χέρι άνευ προοπτικής, ώμοι βραχύνονται, λαιμός, άνω τμήμα κορμού. Δες Μαζάσιο και τους τρεις της Αναγέννησης για προοπτική.
Μου αρέσουν χρώματα, τόνοι, σκιές, αλλά νομίζω θα ήταν καλύτερα να γίνεται πιο απαλή μετάβαση από το ένα στο άλλο.
Εν κατακλείδι, καλό σύνολο, κερδίζει τον θεατή. :) Όμως έχεις τα φόντα για έργα επιπέδου Αναγέννησης.;)

Υγ. Όχι μάνγκα που ειπε κάποιος, είναι άλλο στυλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top