Art Corner (σκίτσα/γραφικά/ζωγραφιές)

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,074 μηνύματα.
Tiι λέτε για αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,936 μηνύματα.
Έτσι ερωτεύονται οι φοιτητές ιατρικής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,074 μηνύματα.
Έτσι ερωτεύονται οι φοιτητές ιατρικής;
Οχι έτσι μαθαίνουν ανατομια :D

To έκανα ιδιωτική σχολή τώρα περισσότερο θα διασκεδάσω με αυτό

Να και ένα έργο μου. Αυτός είναι ο Τσάκος αριστερά του έχει ένα ασπρο πουλί που συμβολίζει το καλό και δεξιά του ένα μαύρο που συμβολίζει το κακό και την αμαρτία. Και προσπαθεί να τα ζηγίσει ώστε και άγιος να μην είναι αλλά ούτε και ρεμάλι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Προσπαθεί να τα κρατήσει το ισοζύγιο (δεν ξέρω καν αν λέγεται αυτή η φράση :redface:), αλλά το κακό είναι κάπως βαρύτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Είναι ο Τσάκος-θεά Νέμεσις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,074 μηνύματα.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Eνα παιδάκι με κοκκινο καπελο είναι
Κάθε έργο τέχνης από τη στιγμή που δημοσιεύεται παύει να ανήκει στο δημιουργό του. Ανήκει στο κοινό.
Για εμένα είναι ο Τσάκος- θεά Νέμεσις. Για εσένα μπορεί να είναι ένα πορτοκαλί χελιδόνι. Δε με νοιάζει. Αλλιώς "μιλάει" σε μένα, αλλιώς σε σένα, αλλιώς σε κάποιον άλλον. Έτσι πάει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Διακεκριμένο μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,902 μηνύματα.
To έκανα ιδιωτική σχολή τώρα περισσότερο θα διασκεδάσω με αυτό

Να και ένα έργο μου.
Αυτός είναι ο Τσάκος αριστερά του έχει ένα ασπρο πουλί που συμβολίζει το καλό και δεξιά του ένα μαύρο που συμβολίζει το κακό και την αμαρτία. Και προσπαθεί να τα ζηγίσει ώστε και άγιος να μην είναι αλλά ούτε και ρεμάλι.



στο βάθος τι βλέπουμε; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,074 μηνύματα.
στο βάθος τι βλέπουμε; :worry:

To βάθος είναι το υποσυνείδητο όπως το φαντάζομαι. Δηλαδή η γη πως θα ήτανε με ελαχιστη ανθρώπινη παρέμβαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Μπορώ να πω ότι εκτονώθηκα ζωγραφίζοντας το πρόσωπο, κάνοντας τεράστιες πινελιές. :D

Εντάξει Γιάννη δεν υπάρχει! Έχω μείνει επί πέντε λεπτά και το χαζεύω! Είναι εκπληκτικό, τέλειο, φανταστικό, υπέροχο! Δεν έχω λόγια! Σου αξίζουν συγχαρητήρια!!!!!!!:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
@SparklingGrey Μη με παρεξηγήσεις,στην αρχή νόμιζα ότι αστειευόσουν και δεν ήταν δικός σου ο πίνακας...Πραγματικά είναι καταπληκτικός!!!Ως τώρα δεν έχω ασχοληθεί με χρώμα,και με φοβίζει κάπως η αλήθεια είναι...Με το μολύβι νιώθω πιο ασφαλής!Πάντως μην το αφήσεις,συνέχισε!;):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
λοιπόν. κάτι τελευταίο. απο πέρυσι.
αυτό είναι σχετικά καλοδουλεμένο. είναι απο φωτοτυπία για αυτό το μολύβι δεν φαίνεται τόσο σκούρο σε κάποια σημεία.
η πρωταγωνίστρια του Leap Year. απο μία τεράστια αφίσα απο το ντιβιντι κλαμπ :Ρ
σκοπός μας δεν ήταν να μοιάξει στο πρόσωπο..εμμ..για αυτό και δεν μοιάζει :Ρ

https://imageshack.us/photo/my-images/196/goyateva011.jpg/

ορίστε ^_^ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
σκοπός μας δεν ήταν να μοιάξει στο πρόσωπο..εμμ..για αυτό και δεν μοιάζει :Ρ
Μόνιμη ατάκα του καθηγητή μου:"Αυτό που σώζει τον καλλιτέχνη είναι ότι το κοινό του,π.χ. σε μια έκθεση,δε θα δει τα μοντέλα για να κάνει τη σύγκριση!Τότε θα επερχόταν και η απομυθοποίηση!";)
Έλεγε,δηλαδή,ότι μπορεί να φτιάξεις ένα υπέροχο έργο,και τελικά να μη μοιάζει τόσο στο μοντέλο σου...Αλλά αυτόν που δε θα δει το μοντέλο,δεν τον νοιάζει!!:P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Εντάξει Γιάννη δεν υπάρχει! Έχω μείνει επί πέντε λεπτά και το χαζεύω! Είναι εκπληκτικό, τέλειο, φανταστικό, υπέροχο! Δεν έχω λόγια! Σου αξίζουν συγχαρητήρια!!!!!!!:clapup::clapup:
Ε, εντάξει, δεν έχει και τόσο βαθύ νόημα, για να το κοιτάς επί πολλά λεπτά. Αλλά ευχαριστώ! :D

@SparklingGrey Μη με παρεξηγήσεις,στην αρχή νόμιζα ότι αστειευόσουν και δεν ήταν δικός σου ο πίνακας...Πραγματικά είναι καταπληκτικός!!!Ως τώρα δεν έχω ασχοληθεί με χρώμα,και με φοβίζει κάπως η αλήθεια είναι...Με το μολύβι νιώθω πιο ασφαλής!Πάντως μην το αφήσεις,συνέχισε!;):D
Οι μισοί νομίζουν πως είμαι κορίτσι, οι άλλοι μισοί πως λέω ψέματα. :( :P
Ευχαριστώ! :D Να το δοκιμάσεις το χρώμα! Δεν είναι τίποτα. Ίσα ίσα, που νομίζω πως έχεις περισσότερα περιθώρια λάθους (με τα ακρυλικά, όχι με λάδια). Αν δεις ότι κάτι δεν το πέτυχες, περιμένεις λίγες ώρες και περνάς άλλη στρώση χρώματος από πάνω. Απλώς θα χρειαστείς πολλές εφημερίδες για το δάπεδο και ένα μικρό κεφάλαιο για την αγορά των χρωμάτων / πινέλων / παλέτας.


λοιπόν. κάτι τελευταίο. απο πέρυσι.
αυτό είναι σχετικά καλοδουλεμένο. είναι απο φωτοτυπία για αυτό το μολύβι δεν φαίνεται τόσο σκούρο σε κάποια σημεία.
η πρωταγωνίστρια του Leap Year. απο μία τεράστια αφίσα απο το ντιβιντι κλαμπ :Ρ
σκοπός μας δεν ήταν να μοιάξει στο πρόσωπο..εμμ..για αυτό και δεν μοιάζει :Ρ
Και για άλλη μια φορά, η Τσίγιο έκανε το θαύμα της! :clapup:
Δεν ξέρω την πρωταγωνίστρια του Leap Year, αλλά το σχέδιό σου είναι καταπληκτικό! Έχεις δώσει τόση ζωντάνια... Keep it up!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
λοιπόν. κάτι τελευταίο. απο πέρυσι.
αυτό είναι σχετικά καλοδουλεμένο. είναι απο φωτοτυπία για αυτό το μολύβι δεν φαίνεται τόσο σκούρο σε κάποια σημεία.
η πρωταγωνίστρια του Leap Year. απο μία τεράστια αφίσα απο το ντιβιντι κλαμπ :Ρ
σκοπός μας δεν ήταν να μοιάξει στο πρόσωπο..εμμ..για αυτό και δεν μοιάζει :Ρ

https://imageshack.us/photo/my-images/196/goyateva011.jpg/

ορίστε ^_^ :redface:

ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν υπαρχει....ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΕΝΤΑΞΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Μπορώ να πω ότι εκτονώθηκα ζωγραφίζοντας το πρόσωπο, κάνοντας τεράστιες πινελιές. :D
Καλα εμεινα.Ειναι εκπληκτικο!Μπραβο σου!Εχεις φοβερο ταλεντο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
L!!!
ωραίο ^_^

κάντε τα βρε σε κανα μπλοκ ή χαρτί α4 :ΡΡ κρίμα είναι με τις γραμμούλες. (εγώ πάντα ήθελα να τα κρεμάω στο παραγεμισμένο μου τοίχο, δατς γουάι :Ρ :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
L!!!
ωραίο ^_^

κάντε τα βρε σε κανα μπλοκ ή χαρτί α4 :ΡΡ κρίμα είναι με τις γραμμούλες. (εγώ πάντα ήθελα να τα κρεμάω στο παραγεμισμένο μου τοίχο, δατς γουάι :Ρ :redface:)

Αχ σε ευχαριστώ πολύ-πολύ!!!:happy:Είναι ο αγαπημένος μου χαρακτήρας!
Ναι έχεις δίκιο για τις γραμμές,είναι σπαστικές...Βασικά δεν ζωγραφίζω συχνά οπότε είχα χαρτί μόνο από τετράδιο για να χρησιμοποιήσω...Αλλά σκέφτομαι να αρχίσω να ασχολούμαι πιο σοβαρά με την ζωγραφική (manga πάντα) οπότε θα ανεβάσω σύντομα καλύτερα!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top