Apple imac αξίζει να τον πάρω; Tι ακριβώς προσφέρει;

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
κοίτα εδώ φίλε μου συνάδελφε.
@akikos τον εγκρίνεις
950€ και 27αρα οθόνη, ελληνικά έχει; Εγγύηση κτλ; Υπερβολικά χαμηλή τιμή για να είναι αληθινό δεν νομίζεις;
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
950€ και 27αρα οθόνη, ελληνικά έχει; Εγγύηση κτλ; Υπερβολικά χαμηλή τιμή για να είναι αληθινό δεν νομίζεις;
@akikos που είσαι ειδικός στα mac....
ελληνικά έχει ...
το μαγαζί δίνει εγγύηση 6 μήνες αλλά τα mac δε χαλάνε φίλε μου σύμφωνα με τον @akikos
σου βρήκα ένα imac σε τιμή χώμα.. και 10 φορές καλύτερο από το Dell... απλά περιμένουμε τον akiko να μας πει αν ειναι καλό.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,918 μηνύματα.
950€ και 27αρα οθόνη, ελληνικά έχει; Εγγύηση κτλ; Υπερβολικά χαμηλή τιμή για να είναι αληθινό δεν νομίζεις;
Εγώ θα έλεγα το αντίθετο. Πολύ ακριβή τιμή για να βρεθούν κορόιδα να το πάρουν :p.
Screenshot at Jul 22 23-30-12.png


To μηχάνημα είναι vintage και από το Σεμπτέμβρη δεν θα παίρνει τα νέα MacOS. Τα εξουσιοδοτημένα επισκευαστικά κέντρα δεν το υποστηρίζουν.


@fockos ελεος. Τι πρότεινες στο milkoboukalo.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Εγώ θα έλεγα το αντίθετο. Πολύ ακριβή τιμή για να βρεθούν κορόιδα να το πάρουν :p.
View attachment 70261

To μηχάνημα είναι vintage και από το Σεμπτέμβρη δεν θα παίρνει τα νέα MacOS. Τα εξουσιοδοτημένα επισκευαστικά κέντρα δεν το υποστηρίζουν.
σε σύγκριση με τον dell;
συνεπώς δε θα αναβαθμίζεται το λειτουργικό πολύ κρίμα :/

κανε σύγκριση γιατι ανετα στο mac φορτώνεις widnows 10 και το κάνεις pc.
έχεις κάτι άλλο να προτείνεις. Συγκρινε τοn dell με τον imac.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,918 μηνύματα.
σε σύγκριση με τον dell;
συνεπώς δε θα αναβαθμίζεται το λειτουργικό πολύ κρίμα :/

κανε σύγκριση γιατι ανετα στο mac φορτώνεις widnows 10 και το κάνεις pc.
έχεις κάτι άλλο να προτείνεις. Συγκρινε τοn dell με τον imac.
Έχει καλύτερο cpu ο iMac του 2012. Αλλά φοκο δεν αξίζει να πάρεις Mac για να τους βάλεις windows. Aυτό είναι το κακό των Mac. Μηχανήματα τούμπανα ξαφνικά δεν παίρνουν MacOS και κλαις.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Έχει καλύτερο cpu ο iMac του 2012. Αλλά φοκο δεν αξίζει να πάρεις Mac για να τους βάλεις windows. Aυτό είναι το κακό των Mac. Μηχανήματα τούμπανα ξαφνικά δεν παίρνουν MacOS και κλαις.
αυτός ο dell ομως ακικο από τα λίγα που λέω δεν είναι καλός. Αυτός ο imac ειναι τούμπανο και με windows 10 θα πετάει ομως....
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,918 μηνύματα.
αυτός ο dell ομως ακικο από τα λίγα που λέω δεν είναι καλός
Ναι φοκο δεν είναι καλός. Αλλά δεν έχω την εμπειρία να κρίνω μη Mac pc.

Θα προτιμούσα αυτό αντί για τον Dell.

https://www.amazon.co.uk/Apple-21-5...ld=1&keywords=iMac+2020&qid=1595450375&sr=8-5

Μπορείς να το βάλεις ελληνικά του λειτουργικού. Θα έρθει με αγγλικό πληκτρολόγιο και φορτιστή. Η ελληνικη αντιπρσωπεία το καλύπτει για 1 χρόνο από την ενεργοποίηση.
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Mac με κλειστα τα ματια. Η μητερα μου ειχε παρει iMac το 2011 και παρολο που δεν δινεται η δυνατοτητα για αναβαθμιση του λειτουργικου το μηχανημα παει σφαιρα!Να επισημανθει οτι χρησιμοποιειται καθημερινως και αδιακοπα, κατι που ειναι σαφεστατα θετικο, καθως δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα.Συνεπως, θεωρω οτι το iMac ειναι μονοδρομος και απο την στιγμη που το αγορασεις δεν θα μετανοιωσεις στιγμη!Αυτα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,918 μηνύματα.
Mac με κλειστα τα ματια. Η μητερα μου ειχε παρει iMac το 2011 και παρολο που δεν δινεται η δυνατοτητα για αναβαθμιση του λειτουργικου το μηχανημα παει σφαιρα!Να επισημανθει οτι χρησιμοποιειται καθημερινως και αδιακοπα, κατι που ειναι σαφεστατα θετικο, καθως δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα.Συνεπως, θεωρω οτι το iMac ειναι μονοδρομος και απο την στιγμη που το αγορασεις δεν θα μετανοιωσεις στιγμη!Αυτα.
Είμαι και εγώ κάτοχος iMac 2011 21" και το έδωσα στο πατέρα μου γιατί μόλις δεν πήρε αναβάθμιση προπερσυ το αντικατέστησα με ένα MacBook Pro. Το πρόβλημα είναι ότι με τα high Sierra δεν μπορεί να τρέξεις ούτε το iWork και τα τελευταία office. Αντίθετα σε pc δεν έχουν προβλήματα συμβατότητας σε μελλοντικά λειτουργικά. Η Apple έχει βελτιώσει το χρόνο υποστήριξη σε σχέση με παλαιότερα αλλά και πάλι είναι λίγο.

Αν αξίζει. Ναι αξίζει. Αν συνηθίσεις με τα macOS και μετά επιστρέψει στα windows νιώθεις λες και εχεις επιστρέψει στο χρόνο. Νιωθεις τα windows 10 πολύ φορτωμένο και πολύ απαρχαιομενο λειτουργικο ως προς την smooth εμπειρία.




Το ποντίκι που χρησιμοποιείς εδώ και μια δεκαετία η Apple σου δίνει τεράστια ελευθερία κινήσεων με μόνο ένα κουμπί και gestures. Μιλάμε για ποντίκι του 2009. Τα animation σε αντίθεση με τα windows είναι απολύτως φυσικά και γενικά η όλη αίσθηση πολύ καλύτερη.

Αν η μητέρα σου πάρει ένα πιο σύγχρονο μοντέλο όσο ευχαριστημένη να είναι με το iMac 2011 (όπως ήμουν και εγώ) θα μετανιώσει που δεν έπαιρνε τόσο Mac τόσο καιρό.

Επίσης μπορεί τα Mac να είναι ακριβά αλλά μην ξεχνάμε ότι έχουν μεταπωλητική αξία. Δείτε στο insomnia ποσο τα πουλάνε και πως φεύγουν σαν ζεστά κουλούρια. Αυτή τη στιγμή τον iMac που πήρα το 2011 με 1000 δολλαρια απο Αμερική μπορώ να τον πουλήσω με 400 ευρώ άνετα.

Φυσικά και προτείνω σε κάποιον να πάρει Mac αλλά πρέπει να ξερει τι παιρνει και μέσα του να καταλάβει ότι χρειάζεται περίοδος προσαρμογής και την ιδέα ότι κάθε 7 - 8 χρόνια να ανανεώνει το μηχάνημά του. Πρέπει να μάθει να δουλεύει το Magic Mouse γιατί στην αρχή θα ξενίσει όπως και με το MacOS.
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά δεν διαφωνώ ότι ένας Mac είναι ότι πιο κορυφαίο υπάρχει κ γενικά η Apple σε ότι βγάζει είναι μέχρι στιγμής Νο1(κινητά, υπολογιστές, mp3/mp4, τάμπλετ κτλ) αλλά το θέμα είναι η ''ευκολία'' χρήσης για έναν σχετικά αδαή όπως εγώ και το κόστος. Επίσης δεν θα ψώνιζα από εξωτερικό μηδέν εγγυήσεις, άσε τι λένε, το πήρε απ'εξω χάλασε τέλος, που θα τους βρείς; Θα στείλεις ε-μαιλ, αν κ εφόσον το δουν κτλ τρέχα γύρευε, ενώ από φυσικό κατάστημα ή αντιπροσωπεία Ελλάδος είσαι καλυμμένος. Για Dell σκέφτομαι, αν επέλεγα iMac μόνο από Ελλάδα. Σας ευχαριστώ :)
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Στην χρήση δεν θα έχεις θέμα, συνήθεια είναι. Στην αρχή, τις πρώτες μέρες λογικό είναι να πειραματίζεσαι. Όλος ο κόσμος ό,τι πάρει καινούργιο πρέπει στην αρχή να «παίξει» μαζί του για να το μάθει. Δεν είναι καθόλου δύσκολο να μάθεις να χειρίζεσαι iMac κλπ.

To οικονομικό κομμάτι είναι άλλο. Αυτό εσύ το ξέρεις καλύτερα από εμάς.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,918 μηνύματα.
Παιδιά δεν διαφωνώ ότι ένας Mac είναι ότι πιο κορυφαίο υπάρχει κ γενικά η Apple σε ότι βγάζει είναι μέχρι στιγμής Νο1(κινητά, υπολογιστές, mp3/mp4, τάμπλετ κτλ) αλλά το θέμα είναι η ''ευκολία'' χρήσης για έναν σχετικά αδαή όπως εγώ και το κόστος. Επίσης δεν θα ψώνιζα από εξωτερικό μηδέν εγγυήσεις, άσε τι λένε, το πήρε απ'εξω χάλασε τέλος, που θα τους βρείς; Θα στείλεις ε-μαιλ, αν κ εφόσον το δουν κτλ τρέχα γύρευε, ενώ από φυσικό κατάστημα ή αντιπροσωπεία Ελλάδος είσαι καλυμμένος. Για Dell σκέφτομαι, αν επέλεγα iMac μόνο από Ελλάδα. Σας ευχαριστώ :)
Από eBay μου έχουν επιστρέψει 1000 ευρώ από MacBook που δεν ήρθε. Παρόλα αυτά Εbay δεν προτεινω. Θέλει πολύ προσοχή καθώς έχει ιδιώτες.

Αυτό που πήρα τελικά (από amazon) χρειάστηκε service λόγω προβλήματος στο Touch Bar και με εξυπηρέτησαν μια χαρά (1 χρόνος παγκόσμια εγγύηση). Στο δεύτερο χρόνο πρέπει να απευθυνθω στην amazon, αντε να γκινιαζω στην Apple ιρλανδίας για να με εξυπηρετήσουν. Επίσης στο amazon δεν παραπλανούν. Το πήρα used (like new) και όντως το προιόν δεν είχε καν ενεργοποιηθεί κάτι πολύ σημαντικό γιατι η εγγύηση ξεκινά με την ενεργοποίηση. Στο skroutz πουλανε τα μεταχειρισμένα ως ανακατασκευασμένα.

Το μέσο skroutzομάγαζο ειναι περισσότερο επικινδυνα από το amazon. Για να τα φέρνουν πιο φθηνά από ότι η Ελλάδα είναι παραεισαγωγή. Και καλά στην Apple ισχύει η παγκόσμια εγγύηση. Σε άλλα προιόντα είσαι τελειως ξεκρέμαστος.

Amazon σε μια καθυστέρηση o seller αρχίζει τα συγνώμη.

Λεπτομέρειες μπορείς να διαβάσεις εδώ:

Προφανώς από επίσημους reseller ειναι καλύτερα αλλά η διαφορα χρημάτων ειναι μεγάλη.
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Είμαι και εγώ κάτοχος iMac 2011 21" και το έδωσα στο πατέρα μου γιατί μόλις δεν πήρε αναβάθμιση προπερσυ το αντικατέστησα με ένα MacBook Pro. Το πρόβλημα είναι ότι με τα high Sierra δεν μπορεί να τρέξεις ούτε το iWork και τα τελευταία office. Αντίθετα σε pc δεν έχουν προβλήματα συμβατότητας σε μελλοντικά λειτουργικά. Η Apple έχει βελτιώσει το χρόνο υποστήριξη σε σχέση με παλαιότερα αλλά και πάλι είναι λίγο.

Αν αξίζει. Ναι αξίζει. Αν συνηθίσεις με τα macOS και μετά επιστρέψει στα windows νιώθεις λες και εχεις επιστρέψει στο χρόνο. Νιωθεις τα windows 10 πολύ φορτωμένο και πολύ απαρχαιομενο λειτουργικο ως προς την smooth εμπειρία.




Το ποντίκι που χρησιμοποιείς εδώ και μια δεκαετία η Apple σου δίνει τεράστια ελευθερία κινήσεων με μόνο ένα κουμπί και gestures. Μιλάμε για ποντίκι του 2009. Τα animation σε αντίθεση με τα windows είναι απολύτως φυσικά και γενικά η όλη αίσθηση πολύ καλύτερη.

Αν η μητέρα σου πάρει ένα πιο σύγχρονο μοντέλο όσο ευχαριστημένη να είναι με το iMac 2011 (όπως ήμουν και εγώ) θα μετανιώσει που δεν έπαιρνε τόσο Mac τόσο καιρό.

Επίσης μπορεί τα Mac να είναι ακριβά αλλά μην ξεχνάμε ότι έχουν μεταπωλητική αξία. Δείτε στο insomnia ποσο τα πουλάνε και πως φεύγουν σαν ζεστά κουλούρια. Αυτή τη στιγμή τον iMac που πήρα το 2011 με 1000 δολλαρια απο Αμερική μπορώ να τον πουλήσω με 400 ευρώ άνετα.

Φυσικά και προτείνω σε κάποιον να πάρει Mac αλλά πρέπει να ξερει τι παιρνει και μέσα του να καταλάβει ότι χρειάζεται περίοδος προσαρμογής και την ιδέα ότι κάθε 7 - 8 χρόνια να ανανεώνει το μηχάνημά του. Πρέπει να μάθει να δουλεύει το Magic Mouse γιατί στην αρχή θα ξενίσει όπως και με το MacOS.
Σκεφτομασταν μηπως παρουμε macbook ειτε air ειτε pro( τα τελευταια μοντελα φυσικα) και εγω της προτεινα το pro.Τωρα δεν ξερω αμα αξιζει το pro με touchbar, μιας και η δουλεια της δεν απαιτει τοσο "καλο" hardware( δικηγορος), αλλα σε καθε περιπτωση θα περιμενω μεχρι την black friday και τα χριστουγεννα, μηπως βγει καμια προσφορα, κανοντας το απευθειας πιο "προσιτο".Ποια ειναι η γνωμη σου πανω σε αυτο?
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Με το Air μια χαρά θα κάνει τη δουλειά της η μαμά σου J. Cameron! Την καλύπτει πλήρως.
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Με το Air μια χαρά θα κάνει τη δουλειά της η μαμά σου J. Cameron! Την καλύπτει πλήρως.
Να σου πω την αληθεια την ειπα να παρει το pro λογω του touchbar.Παντα ηθελα να το περιεργαστω!Δηλαδη θεωρεις οτι το pro ειναι " πεταμενα" λεφτα?
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Προσωπικά MacBook Pro 15.4 και 13.3 έχω και το επόμενο πάλι Pro θα είναι. Θα μού πεις το αξιοποιείς αυτό το περισσότερο που προσφέρει ; Όχι, θα μπορούσα να κάνω τη δουλειά μου με το Air, και ο άνθρωπος στο iStorm για την χρήση που του κάνω, απλά πράγματα τίποτα το απαιτητικό, δεν έχω προγράμματα κλπ. Διαδίκτυο, Νετφλιξ, Office, αυτή είναι η χρήση μου.

Αν δεν σε πειράζει να δώσεις τα έξτρα εκατοστάρικα παίρνεις το Pro!

Το 13.3 θα πάρω πάλι, δεν πάω στο 16. Με καλύπτει πλήρως η συγκεκριμένη οθόνη!
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,918 μηνύματα.
Σκεφτομασταν μηπως παρουμε macbook ειτε air ειτε pro( τα τελευταια μοντελα φυσικα) και εγω της προτεινα το pro.Τωρα δεν ξερω αμα αξιζει το pro με touchbar, μιας και η δουλεια της δεν απαιτει τοσο "καλο" hardware( δικηγορος), αλλα σε καθε περιπτωση θα περιμενω μεχρι την black friday και τα χριστουγεννα, μηπως βγει καμια προσφορα, κανοντας το απευθειας πιο "προσιτο".Ποια ειναι η γνωμη σου πανω σε αυτο?

Υπάρχουν 4 μοντέλα MacBook. To MacBook Air, το MacBook Pro (2 thunderbolt), MacBook Pro (4 thunderbolt), MacBook Pro 16 (15).

Το MacBook Air εναι fanless και καλό για δουλειές γραφείου όπως ενός δικηγόρου. Για την μητέρα σου θα είναι μια χαρά

Το Pro με τις 4 thunderbolt σε επιδόσεις είναι 2 χρόνια μπροστά από το MacBook Pro με τις 2 thunderbolt.

Το Pro 16 (παλαιότερα 15 ) είναι το τούμπανο MacBook όχι μόνο σε οθόνη αλλά και σε επιδόσεις (4 χρόνια μπροστά από το starter MacBook Pro).

To πρόβλημα είναι ότι όλα τα pro θα γινουν vintage την ιδια χρονικη στιγμή. Άρα είναι λάθος η αγορά τουμπανων μεταχειρισμένων MacBook.

Οι τιμές εδώ τσούζουν ακόμα και με τιμολόγιο.
γι αυτό καλύτερα amazon,


Eίναι σχεδιασμένα να λειτουργούν και ως desktop. Με μια usb-c οθόνη και περιφερειακά θα το δουλεύεις με κλειστό το καπάκι. (Αν θες να το ανοίξεις) ανοιγεις 15 μοίρες το καπακι και το ξανακλεινεις. Για τη μητέρα σου το μοντέλο είναι με τις 2 thunderbolt ειναι υπεραρκετο χωρίς να σημαίνει ότι δεν μπορει να κάνει τη δουλειά της και με το MacBook Air (θα ειναι πολυ καλύτερος από αυτον που έχει τώρα).
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να ρωτήσω, το mac os, έγραψες ότι ''λήγει'' μετά από 5-6 χρόνια, δλδ τι σημαίνει αυτό; Παύει ο η/υ να λειτουργεί; Απλά δεν κάνει αναβαθμίσεις και γίνεται ''αργός'' και ''κολλάει''; Επειδή δεν τα ξέρω και πολύ αυτά θα ήθελα μία πληροφόρηση... πχ το κινητό μου Sony Z2(2014) γράφει πότε πότε, η εφαρμογή xperia έχει σταματήσει.. τι σημαίνεια αυτό;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Ο υπολογιστής μια χαρά λειτουργεί απλώς δεν κάνει άλλες αναβαθμίσεις. Το πιο αργος κλπ εξαρτάται από τη χρήση.
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eπικοινώνησα με Sony μου είπε πως έχει παλιό λογισμικό το κινητό και πλέον χρειάζεται αλλαγή, γι'αυτό μου πετάει την φράση ''Η εφαρμογή xperia έχει σταματήσει''.... οπότε πρέπει να αγοράσω νέο κινητό! Κλάψ, κι άλλα λεφτά...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top