Anime και manga

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το Rurouni Kenshin εχει κουκλους πρωταγονιστες και κλαμα. Εξυπνο σεναριο και μυστηριωδες δε θα το ελεγα, ειναι καπου μετρια αλλα ειναι ωραια. Και επισης εχει ΤΡΕΛΟ ΓΕΛΙΟ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
To Rurouni Kenshin όπως λέει και η Κρου έχει ωραίους πρωταγωνιστές που τους αναπτύσσει πολύ όμορφα. Επίσης έχει καταπληκτική ατμόσφαιρα και μουσική, πολύ καλοδουλεμένες μάχες, μια δόση μελό και τρελό γέλιο.

Επίσης (λίγο άσχετο) το Darker than Black φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον.
-----------------------------------------
To Rurouni Kenshin όπως λέει και η Κρου έχει ωραίους πρωταγωνιστές που τους αναπτύσσει πολύ όμορφα. Επίσης έχει καταπληκτική ατμόσφαιρα και μουσική, πολύ καλοδουλεμένες μάχες, μια δόση μελό και τρελό γέλιο.

Επίσης (λίγο άσχετο) το Darker than Black φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pixie41614

Νεοφερμένος

Η Kalli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Είμαι φανατική στην sailor moon!!!!!!Τρελαίνομαι!!!!!!!!!!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Sailor moon; Έβλεπα στα 8 δεν νομίζω να το ξαναρχίσω:P
Το άλλο που λέτε Krou και Eryuomo θα το δω:D.


edit: Πολλά επισόδεια έχει... Τέλεια:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinamamagi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
πολυ ωραιο το darker than black , τα επισοδια τα εβλεπα πεντε πεντε
ξερει κανενας ποσα επισοδια θα παει η δευτερη σαιζον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Sailor moon; Έβλεπα στα 8 δεν νομίζω να το ξαναρχίσω:P
Το άλλο που λέτε Krou και Eryuomo θα το δω:D.


edit: Πολλά επισόδεια έχει... Τέλεια:D

να δεις και το OVA ειναι πολυ κλαμα
αλλα μετα το ανιμε για να καταλαβεις καλυτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
SAILOR MOON:jumpy::jumpy::jumpy:

λατρευω:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Τα σπάει το Kenshin. :heart:
Έχουμε και το manga αλλά δεν έχω αξιωθεί να το διαβάσω. Αnime + ταινίες είναι απίθανα, να το δείτε. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Το review της μετάφρασης του Kenshin αναβάλλεται μέχρι να αποκτήσω και τα επόμενα τεύχη για να έχουμε και μια εγκυρότητα -λέεεμε τώρα-. Αν' αυτού, έγραψα κάτι που μοιάζει πιο πολύ με περίληψη παρά με ρεβιού για το άνιμε Doki Doki School Hours (no-plot anime). Το έγραψα για το blog μου, στην κυπριακή διάλεκτο και μετά το "μετέφρασα" στην Κοινή Ελληνική για το φόρουμ. Αν βρείτε σε καμιά περίεργη λέξη ή σύνταξη, ξέρετε τι φταίει.
Κλικ
Ταυτότητα της σειράς:
Βασίζεται στο μάνγκα με τον ίδιο τίτλο (Ιαπωνικά: せんせいのお時間 Sensei no ojikan) και είναι παραγωγή της JCSTAFF για το TV Tokyo. Αποτελείται από 20 επεισόδια μόνο και κυκλοφορεί σε Dual audio (Αγγλικά - Ιαπωνικά) από την Geneon. Θα το βρείτε εννοείται σε αμφιβόλου νομιμότητας ιντερνετικές τοποθεσίες αλλά φυσικά εγώ ως νομοταγής πολίτης δεν ενθαρρύνω τέτοιες ενέργειες.

Πλοκή:
Θα μπορούσα απλά να γράψω "Πλοκή; Ποια πλοκή;" αλλά νομίζω ότι αυτό θα απωθήσει τον κόσμο από τη σειρά.
Το Sensei no ojikan κινείται στα πλαίσια της κωμωδίας που βασίζεται στα προσωπικά πάθη των χαρακτήρων όπως εκδηλώνονται σε στερεοτυπικά settings ("Πρώτη μέρα στο σχολείο", "Σχολικό φεστιβαλ" κλπ), αν και κάπου στην μέση τη σειράς προσπάθησαν να προσθέσουν και σενάριο. Λαμβάνει χώρα στο Β'1 (2Α με το ιαπωνικό σύστημα) του Λυκείου Okitsu, με κεντρική πρωταγωνίστρια την Μίκα Σουζούκι. Η Μίκα είναι παθιασμένη με το επάγγελμα της ως καθηγήτρια αλλά εξακολουθεί να συμπεριφέρεται η ίδια σαν μαθήτρια. Έχει δε να αντιμετωπίσει ένα τμήμα που μόνο σε άνιμε θα μπορούσε να υπάρχει.

Χαρακτήρες:

Μίκα Σουζούκι (Suzuki Mika)

Ετών 27, φιλόλογος στο επάγγελμα αλλά με ιδιοσυγκρασία δωδεκάχρονης. Βασικά, όπως και να το δεις, μοιάζει με δωδεκάχρονη, αφού το ύψος της είναι χαμηλότερο από το ψυχολογικό όριο του 1,50 και συνεχώς μειώνεται! Περιττό βέβαια να πω ότι ζει ακόμα με τον μπαμπά της που την κακομαθαίνει.

Μίνακο Τομίναγκα (Tominaga Minako)

Για όσους είδαν το Sayonara Zetsubõ Sensei, η Τομίναγκα πρόκειται για την μετενσάρκωση της Chiri, της απάνθρωπα ειλικρινούς με δολοφονικές τάσεις μαθήτριας.

Άκανε Κομπάγιασσι (Kobayashi Akane)

Άλλος ένας χαρακτήρας που μοιάζει να βγήκε από το Sayonara Zetsubõ Sensei, η Κομπάγιασσι αναλαμβάνει τον ρόλο του fashion victim. Σε κάθε ευκαιρία παίρνει part time δουλειές για να εξασφαλίσει τα προς το αγοράζειν Gucci. Μεγαλύτερος της φόβος, τι άλλον, το βάρος της.

Σσίζουκα "Ιιντσό" Νάγκαρε (Nagare Shizuka, Iincho)

Θυμίζει την Izumi από το άνιμε "Κεν'ιτσί" αλλά η Ιιντσό, πρόεδρος της τάξης, έχει μόνο ένα σκοπό στη ζωή της. Να συναντήσει τον Sakis--εννοώ τον Koro-chan. Μερικές φορές παίζει την φωνή της λογικής, αλλά συνήθως παραλογίζεται η ίδια.

Ρίο Κιτάγκαγουά (Kitagawa Rio)

Η Κιτάγκαγουά είναι η νούμερο 1 μαθήτρια της τάξης αλλά σκόπιμα δίνει λευκές κόλλες ώστε να κάνει επιπλέον μαθήματα με τη Μίκα. Απώτερος σκοπός της να ικανοποιήσει τα σαδιστικά ένστικτα της και το φετίχ της για μικρόσωμες γυναίκες.

Κέντα Σουέτακε (Kenta Suetake)

Ο Σουέτακε είναι το αστέρι των αθλητικών ομίλων του Okitsu αλλά αποτυγχάνει να κατανοήσει οτιδήποτε άλλο. Προφανώς για τον Σουέτακε η άγνοια είναι αρετή...

Γιούιτσσι Κούντο (Kudou Yuuichi)

Όπως και η Ρίο πιο πάνω, ο Κούντο είναι άριστος μαθητής αλλά για χάρη του έρωτα του θα αποτύχει επί σκοπού στις τελικές εξετάσεις. Σε αντίθεση με την Ρίο, ο Κούντο έχει μάλλον τάσεις μαζοχισμού, αφού θα υποφέρει τα πάντα για τον Σουέτακε, ο οποίος όμως παρά τα 20 ολόκληρα επεισόδια που πέρασαν, δεν κατάλαβε γιατί ο Κούντο παθαίνει τετραπλό nosebleed κάθε φορά που τον βλέπει.

Τζότζι Σέκι (Seki Jouji)

Για να παραθέσω και τη επίσημη περιγραφή του χαρακτήρα "Στον Σέκι αρέσουν οι ωραίες γυναίκες, αλλά περισσότερο ο εαυτός του. Ιδίως ο εαυτός του ως γυναίκα".
Ο Σέκι είναι ο νάρκισσος του τμήματος και περιστασιακά cross dresser. Όταν δεν παριστάνει την μαθήτρια, προσπαθεί να πείσει την Κομπάγιασσι να τα φτιάξουν.

Τάκουμι "Γουάταμπε" Γουατάναμπε (Watanabe Takumi, Watabe)

Ο Γουάταμπε αυτοπροσδιορίζεται ως ο σπουδαιότερος mangaka της Ιαπωνίας, αν και δεν μπόρεσε να πωλήσει ούτε 100 τεύχη των έργων του. Συνήθως δημιουργεί στην πίσω πλευρά των διαγωνισμάτων - παράπονο της Μίκας δε, δεν είναι ότι σχεδιάζει μάνγκα στα διαγωνίσματα, αλλά το ότι αφήνει τις ιστορίες ατελείς.

Γκεν "Γέρος" Νακάμουρα (Nakamura Gen, Oyaji)

Δεκαεφτάχρονος με συμπεριφορά σαραντάρη, ο Νακάμουρα άθελα του αναγκάζεται που τις περιστάσεις να νταντεύει τους συμμαθητές του. Ο ίδιος είναι ερωτευμένος με την Ίιντσο αλλά το άνιμε παρουσιάζει την Μίκα να θαυμάζει τον Νακάμουρα υπέρ του δέοντος.

Λίντα Ματσούμοτο (Matsumoto Rinda)
Η Ματσούμοτο είναι η γιατρός του λυκείου και η καλύτερη (ή μήπως η μόνη; ) φίλη της Μίκας.
Μας χαρίζει κάποιες εξαιρετικές σκηνές αλλά εξακολουθεί να είναι δεύτερος ρόλος.

Τσσίνατσου Νακάγιαμα (Nakayama Chinatsu)
Από τους αγαπημένους χαρακτήρες του γράφοντα, η Νακάγιαμα είναι το μόνο μέλος του Ομίλου Manga του λυκείου, μετά τον Γουάταμπε ο οποίος είναι ο ιδρυτής. Τα σχέδια της κατατάσσονται κάπου μεταξύ κυβισμού και μεταμοντερνισμού, αλλά σε καμιά περίπτωση σε σχέδιο manga. Είναι ερωτευμένη με τον Γουάταμπε αλλά εν αρκετά ηλίθια για να το καταλάβει. Ίσως ο καλύτερος 2ος ρόλος στην σειρά.

Άντονι Σανμπέρλαϊν (Anthony M.Chamberlain)
Εμφανίζεται προς το τέλος της σειράς, ως μαθητής από το πρόγραμμαν ανταλλαγής μαθητών.
Προσωποποίηση του στερεότυπου των αλλοδαπών otaku, δηλαδή πάνω-κάτω εμάς.

Να το δω;
Προφανώς σκοπός του review είναι να απαντήσει σε αυτή την ερώτηση.
Το Doki Doki School Hours δεν προτείνεται για κάποιο που θέλει να παρακολουθήσει άνιμε με βαθύ σενάριο και σοβαρό character developement. Παρόλο που κι εγώ ανήκω κυρίως σε αυτή τη κατηγορία, βρήκα το συγκεκριμένο άνιμε ένα ευχάριστο διάλειμμα. Από την άλλη, για όσους προτιμούν σύντομα κωμικά άνιμε που δεν απαιτούν κάτι από τον θεατή, το Doki Doki School Hours είναι ικανοποιητικό σε όλους τους τομείς παρά τη σύντομη διάρκεια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ, άρχισα το Kenshin. Δεν είμαι σε θέση ακόμη να το κρίνω, γιατί είδα μόνο τέσσερα επισόδεια. Γενικά, όταν τελειώνω ένα άνιμε που μου αρέσει πολύ, δύσκολα βρίσκω κατευθείαν ένα άλλο. Έτσι και τώρα...Δεν μου φάνηκε ότι έχει κάποιο σοβαρό σενάριο-είναι πιο πολύ αυτοτελή επισόδεια, χωρίς μυστήριο και αγωνία.
Παρόλα αυτά, για να αρέσει σε τόσους πολλούς, κάτι θα έχει δεν μπορεί:D. Θα το δω μέχρι το 20 επισόδειο περίπου, και από εκεί θα σας πω αν μου άρεσε ή όχι^^.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*keit-chan*

Νεοφερμένος

Η Keit-chan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Τέλος το vampire knight...Θέλω και άλλο, αλλά νταξ αύριο μεθαύριο σε κάνα μήνα θα το ξεπεράσω:D.
Ακούω προτάσεις για shoujo, με μυστήριο, έξυπνο σενάριο, κούκλους πρωταγωνιστές, και πολύ πολύ κλάμα. Α να έχει και στοιχεία κωμωδίας:P.
Eγώ θα σου πρότεινα το DNAngel, αν δεν το έχεις ήδη δει. Είναι το καλύτερο anime που έχω δει! Είναι shoujo, με φανταστικό σενάριο, και θεούς πρωταγωνιστές. Εγώ το τελείωσα σε λιγότερο από 1 εβδομάδα, ανυπομονούσα να δω το επόμενο επεισόδιο και μιλούσα συνέχεια γι'αυτό.:lol: Είχα πάθει εξάρτηση (δεν άντεχα αν δεν έβλεπα τουλάχιστον 3 επεισόδια την ημέρα). Μέχρι και σκίτσο του Satoshi όταν βγάζει φτερά έχω στον τοίχο του δωματίου μου (σχεδιασμένο από μία φίλη μου στην οποία κόλλησα τον DNAngel ιό).:P
Σου λέω είναι τέλειο!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ωραίο το DNAngel αλλα προσωπικά το βαρέθηκα μετά απο κάποια επισόδεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αχ με μπερδέψατε...Και έλεγα να αρχίσω και αυτό σήμερα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*keit-chan*

Νεοφερμένος

Η Keit-chan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εγώ λέω να το αρχίσεις και αν το βαρεθείς σταμάτα το! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
Βαλια....βγηκε το V.K το νεο manga:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Για να σας δω, δείξτε μας τι βλέπετε.
https://myanimelist.net
Γραφτείτε και συμπληρώστε.

Υγ. Κάπως κατάχρηση του ρήματος "βλέπω", αλλά κάντε ότι δεν το είδατε.
Υγ2.Fellow Cypriots, ξέρετε που υπάρχει mangάδικο εκτός των Public στην Κύπρο; Γύρισα τη Λάρνακα άνω-κάτω αλλά τίποτα.
Υγ3. Ευχάριστη έκπληξη το 10ο επεισόδιο του Air Gear. Δεν το περίμενα με την καμία.
Υγ4. Το DNAngel παίρνει 7/10 από εμένα. Το soundtrack όμως είναι φοβερό.
Υγ5. Και τα υστερόγραφα μάλλον κατάχρηση κατέληξαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Πολυ καλο site το myanimelist.net.Εγω εχω λογαριασμο εκει εδω και αρκετο καιρο και βολευει πολυ απ' την αποψη οτι μπορεις να χεις καπου μαζεμενα ολα τα anime που εχεις δει και ολα τα manga που εχεις διαβασει,αλλα κι αυτα που θες να δεις και να διαβασεις.Ετσι δεν τα ξεχνας κιολας.:)
https://myanimelist.net/profile/Otaku-chi Αυτο ειναι το προφιλ μου.Αν καποιος απο εσας εχει ηδη(ή ροκειται να κανει λογαριασμο εκει)μπορει να με κανει προσθηκη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εφτιαξα κι εγω καντε με αντ
https://myanimelist.net/profile/Krou
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Σας έστειλα friend request. Yoroshiku.
(Πρέπει να περάσω και τα μάνγκα κάποια στιγμή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
τα μανγκα που τα πουλανε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top