Anime και manga

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Βρηκα ενα καινουργιο και catchy anime (2009 παραγωγη) με τιτλο:

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu

Μπορειτε να δειτε το 1ο επεισοδιο εδω.


η Haruhi ειναι πασιγνωστη :P (του 2006 ειναι το ανιμε αυτο-απλα το ξαναφτιαξανε or smth.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
η Haruhi ειναι πασιγνωστη :P (του 2006 ειναι το ανιμε αυτο-απλα το ξαναφτιαξανε or smth.)

Σουμιμασεν.

Εχεις δικαιο.Μαλλον ειναι rebroadcast της σειρας,με νεα επεισοδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IQfreak

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Εγω βλεπω μονο South Park
To site του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Δε νομίζω πως θεωρείται ανιμε. Αφού έχουν τελείως διαφορετική κουλτούρα, τεχνοτροπία και στυλ η δύση με την ανατολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Έχει πλάκα· το Γκιν'τάμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
πως βαζεις ανω τελεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Στον δικό μου τον υπολογιστή, Δεξί Alt και ελληνικό ερωτηματικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Λίγο πιο κάτω απο το σχολείο μου ανακάλυψα οτι υπάρχει ένα μαγαζί με manga!!!Μπήκα λοιπόν και τσέκαρα ένα πολύ ενδιαφέρον manga ονόματι bloody kiss και μου άρεσε πολύ και αύριο μετά το σχολείο θα πάρω το πρώτο βιβλιαράκι!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnykim

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Παιδιά ,ξέρετε κάποιο anime που να μοιάζει με το Death Note;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Παιδιά ,ξέρετε κάποιο anime που να μοιάζει με το Death Note;

Μυστήρια και υποθέσεις? Δράμα και χιούμορ? fanstasy και supernatural? Έξυπνοι αλλά με ψυχολογικά τραύματα χαρακτήρες? L fetishists? Είναι πολλές κατηγορίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnykim

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Μυστήρια και υποθέσεις? Δράμα και χιούμορ? fanstasy και supernatural? Έξυπνοι αλλά με ψυχολογικά τραύματα χαρακτήρες? L fetishists? Είναι πολλές κατηγορίες...

Μα είπα, όπως είναι το "Death Note"..:P

Θέλω δηλαδή να είναι ρεαλιστικό(τα κοινωνικά προβλήματα, η αστυνομία), αλλά να έχει και ένα μεταφυσικό στοιχείο που να στηρίζεται εκεί( το παράξενο αυτό τετράδιο θανάτου..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Μα είπα, όπως είναι το "Death Note"..:P

Θέλω δηλαδή να είναι ρεαλιστικό(τα κοινωνικά προβλήματα, η αστυνομία), αλλά να έχει και ένα μεταφυσικό στοιχείο που να στηρίζεται εκεί( το παράξενο αυτό τετράδιο θανάτου..)

Λένε για το monster, αλλα είναι λίγο περίεργο. Αστυνομικό και αυτό.
Επίσης ξέρω το Code Geass που είναι περισσότερο μεταφυσικό αλλα είναι κάπως κατάσταση Kira - L.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnykim

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ευχαριστώ Eruyomo! Θα τα κοιτάξω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Dragonball!!!!!!!!!
and
One Piece
For ever!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Τα δύο μεγαλύτερα anime διάλεξες και εσύ;
:P

To one piece πλέον όσο δεν έχει fillers είναι πολύ ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Παιδιάάάάά...To vampire knight με σκότωσε...Πείτε μου ότι έχει και μετά από το επισόδειο 13...Δεν μπορεί να τελείωσε έτσι. Δεν κατάλαβα τίποτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
^^ναιιι ειναι τελειο

βασικα ακομα συνεχιζεται...το ανιμε το εχω δει αλλα σε σχεση με το μανγκα χανει ΠΑΑΑΑΡΑ πολλυ

σου προτεινο να διαβασεις το μανγκα, καλυτερα. Τωρα εχει βγει μεχρι το 56 και συνεχιζετια. Για το ανιμε, δε ξερω αν θα βγει νεος κυκλος.
Παντως τωρα εχει γινει ακομα πιο τελειοοοο


εχω κολησει με Hellsing και Area 88
με κολλησε ενας φιλος μου
ειναι τελειαααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Σε άνιμε έχω διαβάσει μόνο το fruits basket που το έχω αγοράσει. Γενικά στο ίντερνετ με κουράζει...Έχει διαφορές το άνιμε από το μάνγκα;(για το vampire knight μιλάω:) ) Γιατί αν δεν έχει, θα πάω κατευθείαν στον δεύτερο κύκλο μάνγκα, απλά πες μου από ποιο volume αρχίζει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
χμμ...στην ιστορια δεν εχει διαφορα
μπορεις να συνεχισεις απο το μανγκα ανετα
με τη τελειωνει το ανιμε θυμισε μου λιγακι?
νομιζω πως ξεκιναει με το 30 η συνεχεια αλλα δεν ειμαι σιγουρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top