Anime και manga

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Τελειώνει εκεί που ο zero<3 έχει μετατραπεί σε level E και είναι αλυσοδεμένος, και έρχεται το άλλο το βαμπίρ(ο καθαρόαιμος, ονόμα δεν συγκρατώ:P) και του λέει να πιει από το αίμα του για να γίνει κανονικό βαμπίρ, για την Yuki:D

Και κάτι άλλο να σε ρωτήσω αφού σε βρήκα καλή:P. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κατεβάσω τα μάνγκα, έτσι ώστε να μην περιμένω 1000 ώρες να φορτώσει το επόμενο;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
υπαρχει σε αρκετα σαιτ να τα κατεβασεις αλλα δεν αξιζει

νομιζω στο 40 ξεκινα
(αλλα ψαξε λιγο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Δεν μου αρέσουν τα γιαπωνέζικα κινούμενα σχέδια, ούτε τα γιαπωνέζικα κόμιξ.
Είναι πολύ μελό...

Καμια σχε3ση.Εχει ο,τι ειδος θες.Απο παιδικα μεχρι με ρομποτ,κοριτσιστικα,εφηβικα,αγοριστικα ,με φαντασματα ,ο,τι σκεφτεις.Πολλα απο αυτα μον0 μελο δεν ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fotis1993Drama

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
τι ειναι fillers?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εγω εχω ΤΡΕΛΟ κολημα και με anime και με manga.Κυριως shoujo(που σημαινει ανιμε/μανγα που ειναι κυριως για κοινο κοριτσιων 12/16 περιπου ετων και ειναι τα εφηβικα ασ το πουμε.Αν θελετε οτιδηποτε εχει να κανει με anime/manga(λιστες,site με τραγουδια,φοτογραφιες,σειρες manga chapters και λοιπα)εδω ειμαστε.

Τωρα τα αγαπημενα μου ειναι απο αnime:
-Naruto
-Skip Beat
-Itazura na Kiss
-Ouran High School Host Club
-The Wallflower
-Fruits Basket
-Lovely Complex
-Kimi ni Todoke
-Kare Kano
-Vampire Knight,Vampire Knight Guilty (πηρα και το ημερολογιο 2010 ,τι καλα!):D
-Clannad,Clannad After Story


Aπο manga:
-Naruto
-Kimi ni Todoke
-Parfait Tic
-B.O.D.Y.
-The One
-Koukou Debut
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
τι ειναι fillers?

Fillers ειναι επεισοδια anime των οποιων η υποθεση και το ολο θεμα τελοσπαντων δεν διαδραματιζεται καθολου στο manga.Γιατι καθε σειρα anime πρωτα εχει γινει manga και μετα λογω μεγαλης επιτυχιας γινεται και anime adaptation.Πολλες φορες ομως,βαζουν και επεισοδια fillers(συνηθως σε πολυ δημοφιλης σειρες οπως Naruto,One Piece ,Bleach κ.α.) τα οποια ομως δεν υπαρχουν στο manga και συνηθωσ ειναι χαλια.
-----------------------------------------
Τελειώνει εκεί που ο zero<3 έχει μετατραπεί σε level E και είναι αλυσοδεμένος, και έρχεται το άλλο το βαμπίρ(ο καθαρόαιμος, ονόμα δεν συγκρατώ:P) και του λέει να πιει από το αίμα του για να γίνει κανονικό βαμπίρ, για την Yuki:D

Και κάτι άλλο να σε ρωτήσω αφού σε βρήκα καλή:P. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κατεβάσω τα μάνγκα, έτσι ώστε να μην περιμένω 1000 ώρες να φορτώσει το επόμενο;:)


Μπορεις να κατεβασεις απο το https://www.animea.net/ αλλα θα προτεινα να τα διαβαζες online σε site οπως mangafox,onemanga,animea.
-----------------------------------------
Για οσους πανε πρωτη Λυκειου και αρεσουν γενικα τα σχολεικα ρομαντικα manga προτεινω το High School Debut.Προκεται για ενα αγοροκοριτσο που επαιζε πολυ baseball(το σκοτωσα)και ξαφνικα στη πρωτη λυκειου θελει να βρει αγορι και ντυνεται πιο''γυναικεια''.Πεφτει σε ενα ΄'αναγνωρισμο ''παιδι και τον πειθει να της κανει μαθηματα(αυτος φαινεται καπως αντικοινωνικος)πως να γινει πιο αναγνωρισμη και να της μαθει μυστικα οπως το ντυσιμο,το φλερτ κι αλλα


Ειναι ΤΕΛΕΙΟΟΟ!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Xαρουλίνι, άμα δεν έχεις διαβάσει fruits basket, κάντο είναι το πρώτο shoujo που διάβασα, και πραγματικά μου άρεσε πολύ:D. Δεν έχει σχέση με vampire knight που βλέπω τώρα, είναι πολύ πιο χαρούμενο. Ouran High School Host Club είχα αρχίσει, αλλά δεν με ενθουσίασε. Ίσως το ξαναδώ στην πορεία:D

*Νάντια ευχαριστώ, θα αρχίσω από αύριο να διαβάζω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Σήμερα αγόρασα το πρώτο μου μάνγκα μεταφρασμένο στα Ελληνικά:jumpy: Θα κάνω review εν ευθέτω χρόνω, τώρα πνίγομαι. Με την πρώτη ματιά, η δουλειά φαίνεται πιο προσεγμένη από αυτή που μας έχει συνηθίσει η Viz (ή οι fan translators, τους οποίους προτιμούν οι περισσότεροι).

Για οσους πανε πρωτη Λυκειου και αρεσουν γενικα τα σχολεικα ρομαντικα manga προτεινω το High School Debut.Προκεται για ενα αγοροκοριτσο που επαιζε πολυ baseball(το σκοτωσα)και ξαφνικα στη πρωτη λυκειου θελει να βρει αγορι και ντυνεται πιο''γυναικεια''.Πεφτει σε ενα ΄'αναγνωρισμο ''παιδι και τον πειθει να της κανει μαθηματα(αυτος φαινεται καπως αντικοινωνικος)πως να γινει πιο αναγνωρισμη και να της μαθει μυστικα οπως το ντυσιμο,το φλερτ κι αλλα

Αυτή η υπόθεση μου θυμίζει κάποιο άνιμε (ή μήπως άλλο μάνγκα...; ). Σπάω το κεφάλι μου αλλά δεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Xαρουλίνι, άμα δεν έχεις διαβάσει fruits basket, κάντο είναι το πρώτο shoujo που διάβασα, και πραγματικά μου άρεσε πολύ:D. Δεν έχει σχέση με vampire knight που βλέπω τώρα, είναι πολύ πιο χαρούμενο. Ouran High School Host Club είχα αρχίσει, αλλά δεν με ενθουσίασε. Ίσως το ξαναδώ στην πορεία:D

*Νάντια ευχαριστώ, θα αρχίσω από αύριο να διαβάζω:)

Ναι θελω πολυ να το διαβασω και οντως καμια σχεση και με το ανιμε.Ασε που συνεχιζεται πολυυυυ.Απλα ειναι πολυ μεγαλο και με κανει να βαριεμαι να διαβασω τοσο πολυ ενω θελω.:)
-----------------------------------------
Σήμερα αγόρασα το πρώτο μου μάνγκα μεταφρασμένο στα Ελληνικά:jumpy: Θα κάνω review εν ευθέτω χρόνω, τώρα πνίγομαι. Με την πρώτη ματιά, η δουλειά φαίνεται πιο προσεγμένη από αυτή που μας έχει συνηθίσει η Viz (ή οι fan translators, τους οποίους προτιμούν οι περισσότεροι).



Αυτή η υπόθεση μου θυμίζει κάποιο άνιμε (ή μήπως άλλο μάνγκα...; ). Σπάω το κεφάλι μου αλλά δεν...

Ελα ρε συ μην το κανεις αυτο.Στα Ελληνικα;;Δε λεει.Οτι να ναι μεταθραση.Διαβασε στα αγγλικα να ανοιξουν τα ματια σου.Κατι ξερω που στο λεω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinamamagi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
το vampire knight guilty πρεπει να ειναι η συνεχεια του vampire knight η κανω λαθος;;;

εδιτ: εχετε τιποτα να μου προτεινετε σε στυλ death note , ergo proxy, code geass etc?(εχω ξεμεινει εντελως...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Ελα ρε συ μην το κανεις αυτο.Στα Ελληνικα;;Δε λεει.Οτι να ναι μεταθραση.Διαβασε στα αγγλικα να ανοιξουν τα ματια σου.Κατι ξερω που στο λεω.:)
Αυτή η αρνητική προκατάληψη φταίει που δεν έχουμε ποιοτικές δουλειές στα ελληνικά.
Μέχρι τώρα τα μάνγκα μου τα αγόραζα από την Viz και μερικές μικρότερες, στα αγγλικά. Αν η Viz είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε μεταφρασμένα μάνγκα, οι υπόλοιποι μεταφραστικοί οίκοι παίρνουν κάτω από τη βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Σήμερα αγόρασα το πρώτο μου μάνγκα μεταφρασμένο στα Ελληνικά:jumpy: Θα κάνω review εν ευθέτω χρόνω, τώρα πνίγομαι. Με την πρώτη ματιά, η δουλειά φαίνεται πιο προσεγμένη από αυτή που μας έχει συνηθίσει η Viz (ή οι fan translators, τους οποίους προτιμούν οι περισσότεροι).



Αυτή η υπόθεση μου θυμίζει κάποιο άνιμε (ή μήπως άλλο μάνγκα...; ). Σπάω το κεφάλι μου αλλά δεν...

Ποιο μανγκα ειναι;:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Ποιο μανγκα ειναι;:jumpy:
Και πάνω που σκεφτόμουν "Εδώ παπάς, εκεί παπάς αλλά ο papas που είναι;".
Δεν είναι του δικού σου γούστου νομίζω. Είναι το κλασσικό shounen "Rurouni Kenshin", από την Anubis Manga. (Η οποία ξεκίνησε και το Fruits Basket, που νομίζω είναι του γούστου σου, non?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Rurouni Kenshin :inlove: εχω 2 τευχη απο ιαπωνια :D (οχι οτι διαφερουν απο αυτα που πουλανε εδω αλλα ειναι απο ιαπωνια!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosGate13

Νεοφερμένος

Ο Δεν έχω :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
One Piece και dbz τα καλύτερα!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=RaV6eDvgiG4[/ame]

απο τα αγαπημενα μου.
ΑΞΙΖΕΙ.
Θελω να διαβασω το μανγκα που ολοι λενε ειναι καλυτερο, και συνεχιζεται η ιστορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=hMNJwUUHMxc[/ame]

εχω κολησει αλλα μονο με το μανγκα...γενικα προτιμω τα μανγκα απο τα ανιμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
σορυ λαθος βιντεο

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=BLDayp8Wyh4[/ame]



και το τρειλερ *εχει βια*

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=3RLN42dWLsY[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Τέλος το vampire knight...Θέλω και άλλο, αλλά νταξ αύριο μεθαύριο σε κάνα μήνα θα το ξεπεράσω:D.
Ακούω προτάσεις για shoujo, με μυστήριο, έξυπνο σενάριο, κούκλους πρωταγωνιστές, και πολύ πολύ κλάμα. Α να έχει και στοιχεία κωμωδίας:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top