[7/6/2017] Νεοελληνική Γλώσσα

[7/6/2017] Νεοελληνική Γλώσσα

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 29)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 7 24.1%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 13 44.8%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 3 10.3%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 3 10.3%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 2 6.9%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 1 3.4%

SnowLover

Νεοφερμένος

Ο SnowLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Θελω κάποιος αν μπορεί να μου απαντησει. Στο α ζητούμενο της εκθεσης εγραψα, περα απο το θετικό ρόλο της επιστημης που ολοι γραψαμε, και τον αρνητικό ρολο της ,τα προβλήματα που εχει προκαλέσει δηλαδή. Δεδομένου οτι ζητουσε αντιμετώπιση, είναι λάθος;

Εγω εγραψα τον θετικο ρολο για την αντιμετωπιση των προβληματων καθως και τον αρνητικο της ρολο στην αντιμετωπιση οριμενων προβληματων..υπηρχε ασαφεια στο α ζητουμενο..μπορει ειτε να βοηθαει την αντιμετωπιση ορισμενων προβληματων κ απο την αλλη να δυσχεραινει την αντιμετωπιση οριμενων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosgiannar

Νεοφερμένος

Ο christosgiannar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Θελω κάποιος αν μπορεί να μου απαντησει. Στο α ζητούμενο της εκθεσης εγραψα, περα απο το θετικό ρόλο της επιστημης που ολοι γραψαμε, και τον αρνητικό ρολο της ,τα προβλήματα που εχει προκαλέσει δηλαδή. Δεδομένου οτι ζητουσε αντιμετώπιση, είναι λάθος;

Δεν υπάρχουν ''αρνητικά της επιστήμης''.

Ακόμη και οι ηθικοί περιορισμοί(επιστημονική/ερευνητική δεοντολογία), οι οποίοι θα μπορούσαν να θεωρηθούν, αλλά και είναι όντως, κομμάτι του επιστημονικού στοχασμού, εντάσσονται στο δεύτερο ερώτημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Α ναι ωραια!!:)Αυτο ακριβως λεω και εγω δεν εχει νοημα να σκεφτομαστε τι βαλαμε και να κοιταμε λυσεις..ο,τι εγινε εγινε!παμε για τα υπολοιπα τωρα
καλα θα κανεις ,εδινα περυσι και καποιες χαζομαρες που ειχα κανει στα μαθηματικα με αγχωσαν στα δυο επομενα(Φυσικη,Χημεια) και εκανα και εκει κατι χαζομαρες που δε πιστευω να εκανα διαφορετικα,γενικα δεν αγχωνομουν απλα το να κανεια λαθος κατι που το κατεχεις απο απροσεξια σε ριχνει καπως,καλη σας επιτυχια :)

Θεωρώ ότι έχω γραψει πολυ καλά.
Θα έχω χάσει σίγουρα απο το ασύνδετο σχήμα και απο καμια λεξιλογική.

Έχω αγχωθεί επειδή στα Σ/Λ δεν έγραψα Λάθος, Λάθος, Σωστο, Σωστο, Σωστο αλλά Λ, Λ, Σ, Σ, Σ. Ελπίζω να μη μου κόψουν!
ειπαμε φιλε δε στο κοβουν,το χαν κανει και δυο φιλοι μου και δε τους εκοψαν τιποτα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

γόρδιονΣουτιέν

Νεοφερμένος

Η γόρδιονΣουτιέν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
θεωρω τα θεματα ενδεικτικα του επιπεδου των πανελλαδικων. Εχω φυγει λιγο πανω (καμμια 100ρα λεξεις) απο το οριο στην εκθεση.Ασκησεις σωστες.Περιμενουμε αποτελεσματα λοιπον και βλεπουμε εκθεση-περιληψη τι πιασαμε.
Να μην αγχωνεστε και κυριως ας σταματησει αυτη η κριση απο ΑΣΧΕΤΟΥΣ "τα θεματα ηταν γελοια". Μονο εκνευρισμο προκαλει.
Καλη επιτυχια σε οσους δινουν παρασκευη,οι λοιποι προετοιμαζομαστε για τη Δευτερα
venceremos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
παιδια γι'αυτο με τα σ-λ μην αγχωνεστε κι ο αδερφος μου το χε κανει περυσι σ'ολα τα μαθηματα και δεν εχασε ουτε δεκατο , απλα τωρα που το ξερετε ολογραφως τα σ-λ έτσι για την σιγουριά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sjors

Νεοφερμένος

Ο Sjors αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Παιδιά βατά τα θέματα. Έγραψαν μέχρι και άτομα που πήγαν για την πλακα τους. Εγώ έχω μόνο μια αμφιβολία για το "για τουτο"... Εγώ έβαλα αποτέλεσμα Αλλά διάβασα διαφορετικές απαντήσεις από φροντιστήρια... σκοπός.αιτιολόγηση.συμπέρασμα.σχέση αιτίου αποτελέσματος

Εσείς τι βάλατε???

Να αγιασει το στομα σου.. και εγω αποτέλεσμα το έβαλα! Η φιλολόγος μου (που διόρθωνε πέρυσι) ειπε για αιτιο αποτέλεσμα και στη χειρότερη να μου κόψουν -0.5 στα 100 ή και τίποτα , μιας και καθένας το σκεφτηκε διαφορετικά... Καλή συνέχεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
δε ξερω τι λετε,αλλα εγω το βρηκα κλασσικο το θεμα με την εννοια οτι σχεδον ολοι το ειχαν κανει ακριβως οπως επεσε σε σχολειο και φροντιστηριο και μπορουσαν να καταλαβουν τι θελουν να τους γραψουν για να τους βαλουν ενα καλο βαθμο,αυτο που θελω να πω ειναι οτι ενας παπαγαλος θα μπορουσε να τα παει πολυ καλα σημερα,αλλα εγω εκτιμω πολυ περισσοτερο τους μαθητες που δεν ακολολουθουν το δεδομενο μοτιβο και γραφουν με το δικο τους τροπο (αν και ελαχιστοι απο τους διορθωτες θα το αξιολογησουν θετικα αυτο).με αλλα λογια για να γραψει καλα καποιος σε αυτο το μαθημα πρεπει να ακολουθησει μια συγκεκριμενη λογικη,οπως και να εχει μη περιμενετε
τεραστιους βαθμους και ειναι και σε ποιον θα πεσει να διορθωσει το γραπτο σου.οσο για τις ασκησεις πιστευω οτι ηταν αρκετα ευκολες και με σιγουρες μοναδες(Σ/Λ,συνωνυμα,αντωνυμα,διαρθρωτικες λεξεις).Καλη επιτυχια σε ολους/ολες και πιστεψτε με οτι οι Πανελληνιες δε θα σας κανουν ευτυχισμενους η δυστυχισμενους οποτε πηγαινετε χαλαροι και το μονο που μπορειτε να κανετε ειναι να πατε συγκεντρωμενοι να γραφετε και να πεταξετε τα σκουπιδια που εχετε στο κεφαλι(που σας λενε οτι κρινεται η ζωη σας απο μια εβδομαδα,οτι δεν εισαι αρκετα καλος για να γραψεις στα θεματα που βαζουν και σχετικες χαζομαρες...):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Παρόλο που δεν έδινα, μου φάνηκε δύσκολο το θέμα στην έκθεση. Εγώ έδινα το 2015 και είχα γράψει 17,7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zenouko

Νεοφερμένος

Η Zenouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Εγώ δυστυχώς δεν μπόρεσα να καταλάβω τι ήθελαν στο πρώτο ερώτημα στην έκθεση. Όσο και να το διάβαζα... Ότι έγινε έγινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
ο,τι και να εκανες συνεχισε με τα επομενα μαθηματα,απλα στην εκθεση υποθετουν οτι ισχυουν καποια πραγματα στην εκφωνηση,εδω οτι η επιστημη μπορει να αντιμετωπισει τα συγχρονα προβληματα και περιμενουν να γραψεις το πως το κανει αυτο,καλα η εκθεση ειναι το πιο περιεργο μαθημα > μη σκας συνεχισε και θα τα πας καλυτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Zenouko

Νεοφερμένος

Η Zenouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
ο,τι και να εκανες συνεχισε με τα επομενα μαθηματα,απλα στην εκθεση υποθετουν οτι ισχυουν καποια πραγματα στην εκφωνηση,εδω οτι η επιστημη μπορει να αντιμετωπισει τα συγχρονα προβληματα και περιμενουν να γραψεις το πως το κανει αυτο,καλα η εκθεση ειναι το πιο περιεργο μαθημα > μη σκας συνεχισε και θα τα πας καλυτερα

Νομίζω πως η διατυπώση μπορούσε να είναι καλύτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Φυσικα και θα μπορουσε να ειναι καλυτερη η διατυπωση,απλα ειχε το ιδιο στυλ σχεδον με ολες τις προηγουμενες
φορες,δε λενε να ξεκολλησουν απο αυτο το στυλ,τους αρεσει τοσο που καθε χρονο αναρωτιομαστε τι ακριβως θελουν να γραψουμε,περυσι που εδινα εγω να πουμε υπηρχε συγχυση αν στο δευτερο ερωτημα ηθελαν θετικα,αρνητικα η και τα δυο των μεσων κοινωνικης δικτυωσης στη δημιουργια σχεσεων. Anyway αστο αυτο ,περασε και καλο γραψιμο στο επομενο σου μαθημα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Φωταρα εδω δεν κανουμε πλακα πραγματικα εχει δικιο ο ανθρωπος τι σχολιαζεις πανευκολα για πραγματα που δεν σε αφορουν και αν θες να το αναλυσουμε αυτο το πανευκολα δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα με τα ορθογραφικα λαθη που κανεις εχεις χασει τουλαχιστον 3 μοναδες απο τις 20 οποτε ασε τους σχολιασμους για τους υποψηφιους η τυχων αποφοιτο που εχει μερικες γνωσεις παραπανω επι του θεματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Να αγιασει το στομα σου.. και εγω αποτέλεσμα το έβαλα! Η φιλολόγος μου (που διόρθωνε πέρυσι) ειπε για αιτιο αποτέλεσμα και στη χειρότερη να μου κόψουν -0.5 στα 100 ή και τίποτα , μιας και καθένας το σκεφτηκε διαφορετικά... Καλή συνέχεια


σ'αγαπάω!!! Έφυγε ένα βάρος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Παιδια γραφαμε εκθεση σημερα να ρωτησω κατι?? Στις οδηγιες δεν λεει εκτος απ το να συμπληρωσουμε τα ατομικα μας στοιχεια με βαση το δελτιο εξεταζομενου που μας δοθηκε να γραψουμε στην αρχη των απαντησεων παλι το εξεταζομενο μαθημα (παρολο που το γραψαμε στο εξωφυλλο) και ημερομηνια στην αρχη των απαντησεων???? Εγω τα εγραψα ολα αυτα αλλα οταν παρεδωσα το τετραδιο η επιτηρητρια μου εσβησε την ημερομηνια που εγραψα στην αρχη των απαντησεων μου και της λεω οτι οι οδηγιες λεει να το γραψουμε και ειπε αυτη οτι το εξεταζομενο μαθημα τους ενδιαφερει πιο πολυ να εχεις γραμμενο συμφωνα με τις οδηγιες των επιτηρητων.. υπαρχει περιλτωση να μηδενιστωαπο αυτο?? Την ημερομηνια την εγραφε και στα θεματα-εκφωνησεις βεβαια που εχουν επισης το ονομα σου πανω...
Τα θεματα τα πετανε μετα,οποτε οτι και να γραφεις σε αυτα δε θα το δουν ποτε.Απλα σου λενε να μη γραφεις πανω γιατι και καλα μπορεις να γραψεις καποια απαντηση στα φωτοαντιγραφα(θεματα) και να την μεταφερεις στο διπλανο σου,στον πισινο σου ...τωρα στο τετραδιο σου καλα εκανες και εγραψες την ημερομηνια και το μαθημα(η επιτηρητρια δεν θα ξερε τι της γινεται....;)) απλα μη γραψεις το ονομα σου στο τετραδιο στην αρχη των απαντησεων σου η σε καποιο αλλο σημειο γιατι τοτε θα σε μηδενισουν ,εσυ εισαι τωρα οκ .Ολα αυτα τυπικες χαζομαρες ειναι ,το μονο που πρεπει να προσεχεις ειναι να μη γραψεις το ονομα σου εκει που γραφεις τις απαντησεις σου ,μονο στη πισω σελιδα του εξωφυλλου το γραφεις εκει που το καλυπτουν με τη μαυρη ταινια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Ορθογραφικο λαθος στα αντωνυμα σου κοβουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Ορθογραφικο λαθος στα αντωνυμα σου κοβουν?
εξεταζεσαι στην εκθεση,εσυ τι λες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doulis

Νεοφερμένος

Ο Doulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδια στο πρωτο σκελος της εκθεσης ειπα πως η επιστημη εδραιωνει την ειρηνικη συνηπαρξη των λαων,θα πιαστει ως λαθος η οχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
ακομα και το ονομα να γραψει δεν μηδενιζεται... αυτοκολλειται/διαγραφεται και διδεται σε αλλον εξεταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
ειναι λιγο ακυρο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top