[6/6/2014] Χημεία Κατεύθυνσης

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 35)
  • Άριστα 18 -20

    Ψήφοι: 26 74.3%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 5 14.3%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 1 2.9%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 2.9%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 5.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
περσι λιπαντικο, φετος ομογενης ισοπαχης δονητης :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Aν θελήσουν να χτυπήσουν την τεχνολογική δεν νομίζω...Τα μαθηματικά που ήταν εύκολα και με μεγάλο συντελεστή βαρύτητας .Οπότε νομίζω και μακάρι να βγω ψεύτης , η φυσική θα είναι αρκετά ζόρικη.Δίνουμε λυπαντικό που μας περίσσεψε αν θέλετε

Και εγώ έτσι το βλέπω αλλά υποτίθεται ήταν και αεππ δύσκολα..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalebarbie

Νεοφερμένος

Ο dalebarbie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
στο Δ4 τα πρωτα 2 τα εκανα αναλυτικοτατα.. δλδ βρηκα ποσος πρεπει να ειναι ο ογκος. στο NaOH εβγαινε y=9V και στο NH3 x=99V οποτε προφανως y<x. επειδη τωρα το αλλο ειναι ρυθμιστικο, εχει την ιδιοτητα μπλα μπλα οταν αραιωνεται μεσα σε ορισμενα πλαισια να διατηρει σταθερο pH, οποτε χρειαζεται πολυ περισσοτερο ογκο απο το ασθενες. αρα ω>x τελικα y<x<ω

αυτο έκανε και η αδελφή μου !!!:):):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zarakikenpanchi

Νεοφερμένος

Ο zarakikenpanchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
στο Δ4 κάνεις επίδραση κοινού ιόντος και δεν ισχύουν οι προσεγγίσεις, επειδή οι συγκεντρώσεις είναι πολύ μικρές, και στη συνέχεια βρίσκεις το V' συναρτήσει του V.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
στο Δ4 κάνεις επίδραση κοινού ιόντος και δεν ισχύουν οι προσεγγίσεις, επειδή οι συγκεντρώσεις είναι πολύ μικρές, και στη συνέχεια βρίσκεις το V' συναρτήσει του V.

Για το ρυθμιστικο λες ε? :p εγω το γραψα με λογια και ο χημικος μου ειπε πως ειναι απολυτα σωστο.(εφοσον και τα 3 διαλυματα εχουν την ιδια συγκεντρωση αρα ειναι αμεσα συγκρισιμα). Και επιπλεον στα πρωτα 2 διαλυματα ισχυουν οι προσεγγισεις. Μονο στο ρυθμιστικο λες πως απο ενα σημειο και μετα δε θα ισχυουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
περσι λιπαντικο, φετος ομογενης ισοπαχης δονητης :D[/QUOTΕ]

1)Να βρείτε το ελάχιστο βάρος του δονητή τέτοιο ώστε να μην προκληθεί πρόπτωση μήτρας
2)Να βρείτε την στοφορμή των εσωτερικών εξαρτημάτων του δονητή αν η ροπή αρδάνειας πρέπει να βρεθεί από εσας
3) Τι βάρος και τι σχήμα πρέπει να έχει ένας δεύτερος δονητής ωστε η Τριβή ολίσθισης να μην ξεπερνάει τα 45,11 Ν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
τα σωστα-λαθος μου μεσα!!! :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigBang0000

Νεοφερμένος

Ο BigBang0000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Για το ρυθμιστικο λες ε? :p εγω το γραψα με λογια και ο χημικος μου ειπε πως ειναι απολυτα σωστο.(εφοσον και τα 3 διαλυματα εχουν την ιδια συγκεντρωση αρα ειναι αμεσα συγκρισιμα). Και επιπλεον στα πρωτα 2 διαλυματα ισχυουν οι προσεγγισεις. Μονο στο ρυθμιστικο λες πως απο ενα σημειο και μετα δε θα ισχυουν.

Και εγω αυτο εκανα απλα απεδειξα κιολας οτι αν ο ογκος γινει 100 φορες μεγαλυτερος το πεχα θα παραμεινει σταθερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαράλαμπος μβ

Νεοφερμένος

Ο Χαράλαμπος μβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
αυτα τα σ/λ της χημειας δεν αντεχονται!!!τουλαχιστον εγραψα καλα γιατι στην φυσικη πιστευω πως θα βαλουν τρελα πραγματα σαν αυτο https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd...._=1402172562_121dcc80be91fc6b87128a0246f6706c
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
αυτα τα σ/λ της χημειας δεν αντεχονται!!!τουλαχιστον εγραψα καλα γιατι στην φυσικη πιστευω πως θα βαλουν τρελα πραγματα σαν αυτο https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd...._=1402172562_121dcc80be91fc6b87128a0246f6706c

τόσο εύκολο; χαχαχα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Δύσκολα, αλλά τουλάχιστον ήταν σαφή. Δεν μπορώ να μην απογοητευτώ όμως όταν πάω για 95+ και υπολογίζω βία βία 75-80.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Δύσκολα, αλλά τουλάχιστον ήταν σαφή. Δεν μπορώ να μην απογοητευτώ όμως όταν πάω για 95+ και υπολογίζω βία βία 75-80.

αν αναφέρεσαι στη χημεία ακριβώς το ίδιο..πήγαινα για 95+ με βάση τα περσινά και προηγούμενων χρόνων..με το ζόρι μετρούσα τα μόρια για ένα 80..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Aν θελήσουν να χτυπήσουν την τεχνολογική δεν νομίζω...Τα μαθηματικά που ήταν εύκολα και με μεγάλο συντελεστή βαρύτητας .Οπότε νομίζω και μακάρι να βγω ψεύτης , η φυσική θα είναι αρκετά ζόρικη.Δίνουμε λυπαντικό που μας περίσσεψε αν θέλετε

χαχαχαχαχ..Να μας λείπει φίλε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Έχασα ένα Σ/Λ (το πρώτο, μόλις βγήκα σκέφτηκα ΩΧ ΤΟ ΥΠΕΡΧΛΩΡΙΚΟ), αλλά όλα τα άλλα είναι σωστά!!! Πάμε για φυσική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Παιδια το πρωτο σ-λ τι το βαλατε? Το εβαλα σωστο! Τα μισα φροντιστηρια το δινουν σωστο τα μισα λαθος! Αν και το εβαλα σωστο μου φαινεται λαθος τωρα που ηρεμησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tatiana^^

Νεοφερμένος

Η tatiana^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Αυτό που πάντα στις δημοσκοπήσεις του ischool το 80% έχει γράψει πάνω απο 18.. :worship: βεβαια είναι και πολύ αντιπροσωπευτικό το δείγμα:whistle::P
Όπως και να έχει καλη επιτυχία στα επόμενα!

Παιδια το πρωτο σ-λ τι το βαλατε? Το εβαλα σωστο! Τα μισα φροντιστηρια το δινουν σωστο τα μισα λαθος! Αν και το εβαλα σωστο μου φαινεται λαθος τωρα που ηρεμησα!
λάθος ήτανε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαράλαμπος μβ

Νεοφερμένος

Ο Χαράλαμπος μβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
keep walking και σωστο το εβαλα ποια φροντιστηριο το λενε σωστό ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
ρε παιδια στο δ3 μπερδευτηκα στο τελος χιαστι και εβαλα οτι 0,1v1 μας κανει v1 και μου βγηκε 1 προς 11 η αναλογια αντι για 1/2... ποσο λετε να μου κοψουν???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
keep walking και σωστο το εβαλα ποια φροντιστηριο το λενε σωστό ?

Το μεθοδικο και αλλα δυο απο οτι ειδα που δεν τα θυμαμαι! Συνολικα απο αυτα που εχω δει 4 το δινουν σωστο και 4 λαθος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hodor

Νεοφερμένος

Ο Hodor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου τα θέματα ήταν μέτριας δυσκολίας,αλλά πολλά.Ο χρόνος πιστεύω θα δυσκόλεψε τους περισσότερους.Οι ασκήσεις ήταν στάνταρ.Δεν υπήρχε κάτι καινούργιο,κάτι πάνω στο οποίο δεν έχετε δουλέψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top