[6/6/2014] Χημεία Κατεύθυνσης

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 35)
  • Άριστα 18 -20

    Ψήφοι: 26 74.3%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 5 14.3%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 1 2.9%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 2.9%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 5.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
τους ιδιους βαθμους περιμενω και γω! :)

δυσκολα θεματα σαφως πιο δυσκολα απο περσι!
Γ3 Δ2 και Δ5 ηθελαν παιδεμα!
στο γ3 νομιζω θα πρεπε να πουν το ιδιο οργανικο προιον αντι για ενα μονο για να γινοταν πιο κατανοητο αλλα ενταξει εβγαζε νοημα τι ζητουσε.
στο δ2 παγιδουλα επρεπε να δεις οτι αντιδραει και το υδροξυλιο και το καρβοξυλιο με το Να πολλοι στο σχολειο μου δεν το ειδαν
στο δ5 εκανε μπαμ το ρυθμιστικο πιστευω αλλα επρεπε να υπαρχει προσοχη στην απαντηση .

αυτο το σ-λ με το ρυθμιστικο τι το θελαν?!

Νομιζω δεν αντιδρουσε και το υδροξυλιο με το NAOH μονο το καρβοξυλιο! Αν εχεις τον Σαλτερη βρισκεται στο δευτερο τομο σελιδα 265!δεν εχω δει λυσεις αλλα ετσι νομιζω!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fani gri

Νεοφερμένος

Η fani gri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
γιατί δεν έχουν ανέβει οι απαντήσεις πουθενά;;
πότε θα ανέβουν;
:confused:

τέλος πάντων,
κι εγώ έχω λάθος το πρώτο σ-λ.....:wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ..... ακομα πιο δυσκολα σε σχεση με τα περσινα... το Γ3 ηταν ΘΑΝΑΤΟΣ γιατι σε κατεβαζε κατευθειαν στο 17,6.. το Δ2 παγιδουλα και το Β4 δεν το λες και απλο...... Θεωρω πως για αυτα τα θεματα τα πηγα περιφημα. Ετοιμαστειτε για φυσ(τ)ικη ττην τριτη. 4 μερες εχουνε και επιπλεον βιασαν στο μαθημα της βαρυτητας 0,7 στη θετικη. Ηρθε η ωρα να το κανουν και στη τεχνολογικη. Προφανως και ειναι τα δυσκολοτερα που εχουν μπει μεχρι τωρα, αφου τα περσινα θεωρουνταν πολυ δυσκολα και τα φετινα ηταν ακομα πιο δυσκολα.... Καλη συνεχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Νομιζω δεν αντιδρουσε και το υδροξυλιο με το NAOH μονο το καρβοξυλιο! Αν εχεις τον Σαλτερη βρισκεται στο δευτερο τομο σελιδα 265!δεν εχω δει λυσεις αλλα ετσι νομιζω!;)

Να σκετο δεν ηταν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαράλαμπος μβ

Νεοφερμένος

Ο Χαράλαμπος μβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
και εγω αυτες εβαλα 0,15 και 0,45 τα μολ τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalebarbie

Νεοφερμένος

Ο dalebarbie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
το oh αντιδρα με naOH πως ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billie perrakis

Νεοφερμένος

Ο billis p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
τα θέματα ήταν δυσκολα...κανα 13-15 υπολογίζω ότι έχω πάρει....τα περσινά και τα προπέρσινα ήταν πιο εύκολα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ..... ακομα πιο δυσκολα σε σχεση με τα περσινα... το Γ3 ηταν ΘΑΝΑΤΟΣ γιατι σε κατεβαζε κατευθειαν στο 17,6.. το Δ2 παγιδουλα και το Β4 δεν το λες και απλο...... Θεωρω πως για αυτα τα θεματα τα πηγα περιφημα. Ετοιμαστειτε για φυσ(τ)ικη ττην τριτη. 4 μερες εχουνε και επιπλεον βιασαν στο μαθημα της βαρυτητας 0,7 στη θετικη. Ηρθε η ωρα να το κανουν και στη τεχνολογικη. Προφανως και ειναι τα δυσκολοτερα που εχουν μπει μεχρι τωρα, αφου τα περσινα θεωρουνταν πολυ δυσκολα και τα φετινα ηταν ακομα πιο δυσκολα.... Καλη συνεχεια!

φυσ(τ)ικη όπως τα λες :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
σορρυ εγω εκανα λαθος νομιζα δεν ελεγε Να σκετο. εχετε δικιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαράλαμπος μβ

Νεοφερμένος

Ο Χαράλαμπος μβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
οξεα και φαινολες αντιδρουν με naoh.οι αλκοολες αντιδρουν με na .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Σκετο παρασκετο δεν εχει σημασια... 3 μορια ειναι απο τα οποια θα χασεις το 1 ΑΝΤΕ τα 2 λογω του συντελεστη.(εφοσον εχεις κανει τη διαδικασια ευρεση συγκεντρωσης σωστη.) Και το 1ο ειναι λαθος συμφωνα με αυτα που λεει το σχολικο βιβλιο(ο ημιπολικος ειναι κατηγορια των ομοιπολικων). π.χ. το HClO4 εχει εναν ομοιπολικο και τρεις ημιπολικους, οι οποιοι συμφωνα με το σχολικο θεωρουνται ομοιοπολικοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παντως εγω που ειχα δωσει το 2013 φετος φαινονται αρκετα πιο δυσκολα. Γενικα στην θετικη με εξαιρεση τα μαθηματικα που ηταν πιο ευκολα απο περσυ τα αλλα δεν ηταν. Πολλα θα κριθουν για τις βασεις στην φυσικη πιστευω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalebarbie

Νεοφερμένος

Ο dalebarbie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
στο δ4 τι ειπατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
ας είναι η φυσική πιο βατά ρε σεις...............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostaspap1996

Νεοφερμένος

Ο kostaspap1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Πωω...Το 3ο Σ-Λ το εβαλα λαθος στη χειροτερη 93...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
στο δ4 τι ειπατε;

στο Δ4 τα πρωτα 2 τα εκανα αναλυτικοτατα.. δλδ βρηκα ποσος πρεπει να ειναι ο ογκος. στο NaOH εβγαινε y=9V και στο NH3 x=99V οποτε προφανως y<x. επειδη τωρα το αλλο ειναι ρυθμιστικο, εχει την ιδιοτητα μπλα μπλα οταν αραιωνεται μεσα σε ορισμενα πλαισια να διατηρει σταθερο pH, οποτε χρειαζεται πολυ περισσοτερο ογκο απο το ασθενες. αρα ω>x τελικα y<x<ω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Και εγώ δυσκολεύτηκα χημεία..αν και το περίμενα να μπουν δυσκολότερα..νομίζω είμαι γύρω στο 16 και κάτι με το ζόρι 17...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigBang0000

Νεοφερμένος

Ο BigBang0000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
στο Δ4 τα πρωτα 2 τα εκανα αναλυτικοτατα.. δλδ βρηκα ποσος πρεπει να ειναι ο ογκος. στο NaOH εβγαινε y=9V και στο NH3 x=99V οποτε προφανως y<x. επειδη τωρα το αλλο ειναι ρυθμιστικο, εχει την ιδιοτητα μπλα μπλα οταν αραιωνεται μεσα σε ορισμενα πλαισια να διατηρει σταθερο pH, οποτε χρειαζεται πολυ περισσοτερο ογκο απο το ασθενες. αρα ω>x τελικα y<x<ω

εγω τα ειπα αυτα και επιπλεον θεωρησα οτι V'=100V στο οποιο το PH παραμενει σταθερο,αρα χρειαζεται ογκο μεγαλυτερο του 99V :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
ας είναι η φυσική πιο βατά ρε σεις...............

Aν θελήσουν να χτυπήσουν την τεχνολογική δεν νομίζω...Τα μαθηματικά που ήταν εύκολα και με μεγάλο συντελεστή βαρύτητας .Οπότε νομίζω και μακάρι να βγω ψεύτης , η φυσική θα είναι αρκετά ζόρικη.Δίνουμε λυπαντικό που μας περίσσεψε αν θέλετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top