6ο μάθημα για Πανελλήνιες

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Μα δεν χρειάζεται καμιά τρομερή προετοιμασία για τα μαθηματικούλια γενικής.
Επίσης,στην τάξη μου οι θεωρητικοί αποτελούν την πλειοψηφία των παιδιών που ενδιαφέρονται για το συγκεκριμένο μάθημα.Σε τέτοια εύκολα μαθήματα με έναν καλό καθηγητή αρκεί και η προετοιμασία του σχολείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Μα δεν χρειάζεται καμιά τρομερή προετοιμασία για τα μαθηματικούλια γενικής.
Επίσης,στην τάξη μου οι θεωρητικοί αποτελούν την πλειοψηφία των παιδιών που ενδιαφέρονται για το συγκεκριμένο μάθημα.Σε τέτοια εύκολα μαθήματα με έναν καλό καθηγητή αρκεί και η προετοιμασία του σχολείου.
Φίλε πανε λιγα μηνυματα πιο πανω και δες τι επαθε ο αλλος στα "μαθηματικούλια γενικής".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αυτό δεν αποτελεί επιχείρημα.:PΔε μπορούν να γράψουν όλοι καλά.Τα μαθηαμτικά γενικής δε χρειάζονται φροντιστήριο,άντε να πω πως χρειάζονται μια ώρα τη βδομάδα.Η φυσική χρειάζεται μεγαλύτερη προσπάθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
ειναι και αναλογα τον καθηγητη που κανει τα μαθ γενικης στο σχολειο.
εμεις ειχαμε εναν οτι να ναι κ ετσι πολλα παιδια αναγκαστηκαν να πανε φροντιστηριο για αυτο το μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Αυτό δεν αποτελεί επιχείρημα.:PΔε μπορούν να γράψουν όλοι καλά.Τα μαθηαμτικά γενικής δε χρειάζονται φροντιστήριο,άντε να πω πως χρειάζονται μια ώρα τη βδομάδα.Η φυσική χρειάζεται μεγαλύτερη προσπάθεια.
Σαφως και δεν μπορουν να γραψουν ολοι καλά. Αλλά για να γραφει μαθηματικα κατευθυνσης 20 σημαίνει οτι ηταν μαθητάρα. Και για να γραφει στη γενική 16,2 δε σημαίνει ότι ήταν δύσκολα. Σημαίνει ότι τα θεωρούσε "μαθηματικούλια" όπως τα θεωρείς κι εσυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Γενικα συμφωνω με τον crisato. Δεν κανω φροντιστηριο, ο,τι κανω το κανω μονη μου και σε αρκετα απαιτητικα θεματα, δεν εχω πεσει ποτε κατω απο 90.
Και το να γραφει καποιος αριστα μαθηματικα κατευθυνσης και πιο κατω μαθηματικα γενικης, σιγουρα δεν δειχνει οτι τα γενικης ειναι πιο δυσκολα, ημαρτον. Υπαρχουν αλλοι τοσοι παραγοντες, κουραση, αγχος, και μερικες φορες αρκετοι το περνανε στο ντουκου επειδη το θεωρουν ευκολο.
Ενας μαθητης που τη βγαζει μια χαρα με τα κατευθυνσης δεν εχει λογο να ζοριστει στα γενικης, εκτος κι αν βαριεται να μαθει 10 τυπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Γενικα συμφωνω με τον crisato. Δεν κανω φροντιστηριο, ο,τι κανω το κανω μονη μου και σε αρκετα απαιτητικα θεματα, δεν εχω πεσει ποτε κατω απο 90.
Και το να γραφει καποιος αριστα μαθηματικα κατευθυνσης και πιο κατω μαθηματικα γενικης, σιγουρα δεν δειχνει οτι τα γενικης ειναι πιο δυσκολα, ημαρτον. Υπαρχουν αλλοι τοσοι παραγοντες, κουραση, αγχος, και μερικες φορες αρκετοι το περνανε στο ντουκου επειδη το θεωρουν ευκολο.
Ενας μαθητης που τη βγαζει μια χαρα με τα κατευθυνσης δεν εχει λογο να ζοριστει στα γενικης, εκτος κι αν βαριεται να μαθει 10 τυπους.
Αυτό προσπαθώ να εξηγήσω στον crisato. Ότι δεν πρεπει να τα αντιμετωπίζει σαν μαθηματικούλια γιατι κάνει ακριβως αυτο που λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Προφανως αν εχεις εναν στοχο δεν αντιμετωπιζεις τιποτα ετσι. Ναι, ειναι ευκολο μεχρι αηδιας (εστω, για μενα), αλλα και παλι, το διαβαζω οσο του αρμοζει, του δινω την απαραιτητη βαρυτητα κλπ.
Αν τωρα πας χυμα στο κυμα και ελπιζεις οτι θα γραψεις 20, γελιεσαι. Σε ολα πρεπει να δωσεις σημασια, δεν αφηνεις τιποτα να πεσει κατω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loobs

Νεοφερμένος

Η μελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
άμα δεν περάσω καλών τεχνών(που είναι ο βασικός στόχος μου) θα προτιμούσα να περάσω αρχιτεκτονική αντί για ιστορικό αρχαιολογικό που είναι ο στόχος μου από θεωρητική...
δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα αν δεν περασεις καλων τεχνων, την αρχιτεκτονικη δεν την πλησιαζεις ουτε με σφαιρες :)
θα συμφωνησω με την προλαλησασα... βαλε στοχο γραφιστικη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα αν δεν περασεις καλων τεχνων, την αρχιτεκτονικη δεν την πλησιαζεις ουτε με σφαιρες :)
θα συμφωνησω με την προλαλησασα... βαλε στοχο γραφιστικη;)

εμ, τι σχέση έχει αυτό?

Απλά mercurius να ξέρεις ότι η σχολή μέσα έχει φυσική και μαθηματικά κατεύθυνσης που θεωρούνται εν μέρει δεδομένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loobs

Νεοφερμένος

Η μελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
εμ, τι σχέση έχει αυτό?

τι σχεση εχει η γραφιστικη; η τι σχεση εχει οτι αν δν πιασει καλων τεχνων δεν θα φτασει αρχιτεκτονικη;

παντως, για να ειμαστε ρεαλιστικοι, να μπεις αρχιτεκτονικη απ θεωρητικη ειναι απλα αδυνατον.. δηλαδη θα γραψεις σε ολα τα μαθηματα 20 κ αντε σ κανενα 19; αν νομιζεις οτι μπορεις, θελω να μου πεις το μυστικο της επιτυχιας σου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kay

Νεοφερμένος

Η kay αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
βασικα και εγω σκεφτομουν να παω απο θεωρητικη αρχιτεκτονικη...αλλα αποφασισα να κανω την καρδια μου πετρα και να διαβασω μαθηματικα,αφου ειναι 99,9 %αδυνατον να πετυχεις αρχιτεκτονικη απο θεωρητικη(για τεχνικους λογους)...στο τελος της β λυκειου τα χα παει τοσο χαλια στην κατευθυνση που μου ειπαν να παω θεωρητικη...αλλα δεν το εβαλα κατω,συνεχισα στην τεχνολογικη και περασα αρχιτεκτονικη...τιποτε δεν ειναι αδυνατο αν εχεις στοχους.ασε που η σχολη εχει μεσα 2-3 μαθηματα συνεχεια των μαθηματικων και της φυσικης κατ της γ λυκειου...

επισης οι εξετασεις για την ασκτ ειναι δυσκολοτερες και δε συγκρινονται ουτε στο επιπεδο ουτε στον ανταγωνισμο για αρχιτεκτονικη...μην τα συγχεουμε αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Καμία σχέση δεν έχει η Αρχιτεκτονική με την Καλών Τεχνών. Οι εισιτήριες εξετάσεις της Ανωτάτης Σχολής Καλών Τεχνών δεν υπάγονται στο σύστημα των Πανελληνίων Εξετάσεων. Μην τα μπερδεύετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
τι σχεση εχει η γραφιστικη; η τι σχεση εχει οτι αν δν πιασει καλων τεχνων δεν θα φτασει αρχιτεκτονικη;

παντως, για να ειμαστε ρεαλιστικοι, να μπεις αρχιτεκτονικη απ θεωρητικη ειναι απλα αδυνατον.. δηλαδη θα γραψεις σε ολα τα μαθηματα 20 κ αντε σ κανενα 19; αν νομιζεις οτι μπορεις, θελω να μου πεις το μυστικο της επιτυχιας σου;)

Γιατί εάν δεν περάσεις καλών τεχνών δεν μπορείς να περάσεις αρχιτεκτονική από θεωρητική? Με ποιό λογικό σύνδεσμο το ένα αποκλείει το άλλο?


Είναι πράγματι πολύ δύσκολο να περάσεις από θεωρητική στην αρχιτεκτονική, αλλά όχι και αδύνατον. Και φυσικά υπάρχουν και άλλες σχολές εκτός από Αθήνα-Θεσσαλονίκη... Με 21600 μπαίνεις σε επαρχιακή σχολή (Χανιά-Ξάνθη), και μόλις ανοίξει και στα Ιωάννινα... Ούτε 21000 δεν θα πιάσει την πρώτη χρονιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ren a

Νεοφερμένος

Η ren a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
σε ευχαριστω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koro

Νεοφερμένος

Ο koro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ειναι δυνατο να εισαχθει ενας μαθητης σε σχολη φυσικοθεραπειας απο τεχνολογικη κατευθυνση χωρις την βιολογια για μαθημα επιλογής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
ειναι δυνατο να εισαχθει ενας μαθητης σε σχολη φυσικοθεραπειας απο τεχνολογικη κατευθυνση χωρις την βιολογια για μαθημα επιλογής?
Όχι δε γίνεται, αλλά και με βιολογία επιλογής πάλι θα έχεις λιγότερα μόρια από όσα θα βγάλει κάποιος της θετικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koro

Νεοφερμένος

Ο koro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ποσο χανεις δηλαδη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
ποσο χανεις δηλαδη?
Ακόμα και 20 σε όλα να έχεις, τα περισσότερα μόρια που θα βγάλεις στο 3ο πεδίο θα είναι 18600.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koro

Νεοφερμένος

Ο koro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
εγω ειμαι τεχνολογικη κατευθυνση και εχω ως κυριο στοχο τισ στρατιωτικες σχολες εχοντας αυτο ως δεδομενο ειναι εφικτο και αν ναι με συμφερει να παρω την βιολογια του χρονου ως μαθημα επιλογης??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top