4ο πεδίο από Θεωρητική

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Η ερωτηση ειναι σαφης:μπορει ενας θεωρητικος να γραψει 20 στα μαθηματικα γενικης αν διαβαζει ή ειναι πολυ δυκολα?εννοειται πως δε μιλαω θεωρητικα αλλα πρακτικα.Σ οσους ειστε της θεωρητικης και δινετε μαθηματικα,πώς σας φαινονται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Γιατι να μην γινεται; Φυσικα και γινεται, οπως μπορει να γραψει 20 και στα αλλα μαθηματα ετσι μπορει και σ'αυτο (ολα θεμα διαβασματος ειναι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
απλα οι θετικοτεχνολογικοι λενε οτι εχουν ευχερια με τα μαθηματικα γπ και μαλιστα το 1ο κεφ ειναι επαναληψη των μαθηματικων κατευθυνσης και ολο αυτο μου χει δημιουργησει ενα αγχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexia1992

Νεοφερμένος

Η Αλεξια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Δεν εχει καμια σημασια το γεγονος οτι το εχουν κανει στην κατευθυνση. Αλλωστε απο το 1ο βαζουν το "ευκολο" θεμα ακριβως για αυτον τον λογο. Και επιπλεον τα αλλα δυο ειναι το ιδιο αγνωστα και για ολους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
απλα οι θετικοτεχνολογικοι λενε οτι εχουν ευχερια με τα μαθηματικα γπ και μαλιστα το 1ο κεφ ειναι επαναληψη των μαθηματικων κατευθυνσης και ολο αυτο μου χει δημιουργησει ενα αγχος
Δεν είναι επαναληψη όλης της κατευθυνσης. Απλά ειναι ένα κεφαλαιο, που στη γενική διδάσκεται σε πολύ χαμηλότερο επίπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Στη θέση σου πάντως δε θα το ρίσκαρα και θα έδινα βιολογία.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
θελω και 5ο πεδιο cris@te κι αλλωστε τη βιολογια τη σιχαινομαι.Ειναι ρισκο λες ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Στη θʼεση σου πάντως δε θα το ρίσκαρα και θα έδινα βιολογία.:)

Eντάξει ρε θέλει και 5ο πεδίο οπότε...:no1:
Αλλά και πάλι δεν είναι απαραίτητα ρίσκο για τη θεωρητική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Η βιολογία είναι πιο γελοία κι από αυτήν της α γυμνασίου,δεν έχει σημασία αν τη σιχαίνεσαι.Το θέμα είναι πως θες και 5ο πεδίο,όχι 5ο πεδίο,οπότε λογικά δε θα είσαι το ίδιο ευχαριστημένος αν δε περάσεις στην πρώτη σου επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simoskk

Νεοφερμένος

Ο ΣΙΜΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω ειμαι θεωρητικη κατευθυνση. δεν με ενδιαφερει το πεμπτο πεδιο αλλα διαλεξα μαθημα επιλογης μαθηματικα. ειναι γελοιο το μαθημα. παιζει ρολο που εχω πατερα μαθηματικο;:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Η ερωτηση ειναι σαφης:μπορει ενας θεωρητικος να γραψει 20 στα μαθηματικα γενικης αν διαβαζει ή ειναι πολυ δυκολα?εννοειται πως δε μιλαω θεωρητικα αλλα πρακτικα.Σ οσους ειστε της θεωρητικης και δινετε μαθηματικα,πώς σας φαινονται?

Ας τα παρουμε απο την αρχη με αντικειμενικοτητα.:)

-Αν θες 5ο πεδιο αποκλειστικα, ή αν στις πρωτες 3 επιλογες σου ειναι σχολες του 5ου πεδιου, μην διαβασεις τα παρακατω. Αφου ετσι πρεπει, ετσι θα γινει.:P
-Αν δεν θες 5ο πεδιο διακαως αλλα το σκεφτεσαι απλα ως καβατζα, τοτε καλυτερα να παρεις βιολογια. Στην κατευθυνση σου θα εχεις αρκετη παπαγαλια επομενως η βιολογια ΓΠ θα ειναι παιχνιδακι για σενα, και επισης δεν ειναι δυσνοητο μαθημα.
-Παρομοιως για τις ΑΟΘ. Οι ΑΟΘ δεν ειναι τοσο ευκολο μαθημα οσο το παρουσιαζουν. Εχει μερικα δυσνοητα (εκ πρωτης αποψης) κομματια, (για παραδειγμα ο νομος της φθινουσας αποδοσης για οσους ξερουν), και μπορουν να πεσουν τσιμπημενες ασκησεις. Σε περιπτωση δηλαδη που παιρνεις ΑΟΘ για να σου ανεβει ο ΓΜΟ, μπορει να σου κατεβει εξ'ισου ευκολα.
-Οι θετικοι και οι τεχνολογικοι εχουν μεγαλο + στο πρωτο κεφαλαιο των μαθηματικων. Το "δυσκολο" κεφαλαιο των μαθηματικων γενικης ειναι αυτο, το οποιο το εχουμε διδαχθει εμεις τα βλασταρια της θετικης/τεχνολογικης σε πολυ πιο δυσκολο επιπεδο. Αρκετοι θεωρητικοι απο την ταξη μου λενε "δεν καταλαβαινω τιποτα", αλλα αυτο συμβαινει γιατι το εχουν γραψει στα παλια τους τα παπουτσια το μαθηματακι.

Αυτα απο μια μαθητρια τεχνολογικης που εχει και ΑΟΘ και μαθηματικα και τα παντα ολα.:P Τα παρουσιαζω αντικειμενικα. Υποκειμενικα, θα σου ελεγα οτι τα μαθηματικα ΓΠ ειναι γελοια, οι ΑΟΘ ευκολες κλπ. Ομως οπως βλεπεις καθ'ολην την εκταση του ποστ μου υιοθετησα την πιο αμεροληπτη σταση.

Η επιλογη δικη σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakaros

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
εγω ειμαι θεωρητικη κατευθυνση. δεν με ενδιαφερει το πεμπτο πεδιο αλλα διαλεξα μαθημα επιλογης μαθηματικα. ειναι γελοιο το μαθημα. παιζει ρολο που εχω πατερα μαθηματικο;:xixi:
Οχι...:iagree:Οσο για το παλικαρι που εβαλε αυτο το θεμα,ακου φιλαρακο τη δικια μου ιστορια με προσοχη...Φετος ξαναδινω πανελληνιες.Βιολογια εδωσα μαθημα επιλογης.Φετος που ξαναδινω ειπα να παρω μαθηματικα τα οποια ειλικρινα σε μιλαω ειχα να τα διαβασω απο το δημοτικο!!Τα σιχαινομουν λογω καποιων μπα.....ων καθηγητων που ειχα κ με καναν να τα σιχαθω...Πηγα λοιπον σε εναν καθηγητη για να αρχισω ιδιαιτερα γυρω στα μεσα σεπτεμβριου.Τελικως ξεκινησα μαθηματα αρχες οκτωμβριου μετα τις εκλογες.Για να καταλαβεις ποσο ασχετος ημουν με το αντικειμενο ξεκινησαμε απο τις ταυτοτητες κ τι ειναι η παραγοντοποιηση!!!2χ-8!!!!!!Αυτη τη στιγμη που σου γραφω ειμαι στο κεφαλιο 2.2 της υλης των μαθηματικων.Αυτο που μπορω να σου πω ειναι πως με συγκενρωση στο μαθημα κ εντατικο διαβασμα μπορεις να γραψεις πολυ καλα.Η αληθεια ειναι οτι το πρωτο κεφαλαιο με δυσκολεψε πολυ λογω της ασχετοσυνης μου αλλα τελικα καταφερα να το κατανοησω.Θελω να καταληξω στο εξης.Μην τα φοβασαι τα μαθηματικα,αν θεωρεις οτι μπορεις να τα δωσεις παλεψε τα κ θα με θυμηθεις!!Βεβαια δεν ξερω τι βασεις εχεις οσο αναφορα τα μαθηματικα κ η αληθεια ειναι οτι αν εισαι στη κατασταση που ημουν το σεπτεμβριο δυσκολα θα καταφερεις να βγαλεις την υλη με χρι τον μαιο.Αυτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Οχι...:iagree:Οσο για το παλικαρι που εβαλε αυτο το θεμα,ακου φιλαρακο τη δικια μου ιστορια με προσοχη...Φετος ξαναδινω πανελληνιες.Βιολογια εδωσα μαθημα επιλογης.Φετος που ξαναδινω ειπα να παρω μαθηματικα τα οποια ειλικρινα σε μιλαω ειχα να τα διαβασω απο το δημοτικο!!Τα σιχαινομουν λογω καποιων μπα.....ων καθηγητων που ειχα κ με καναν να τα σιχαθω...Πηγα λοιπον σε εναν καθηγητη για να αρχισω ιδιαιτερα γυρω στα μεσα σεπτεμβριου.Τελικως ξεκινησα μαθηματα αρχες οκτωμβριου μετα τις εκλογες.Για να καταλαβεις ποσο ασχετος ημουν με το αντικειμενο ξεκινησαμε απο τις ταυτοτητες κ τι ειναι η παραγοντοποιηση!!!2χ-8!!!!!!Αυτη τη στιγμη που σου γραφω ειμαι στο κεφαλιο 2.2 της υλης των μαθηματικων.Αυτο που μπορω να σου πω ειναι πως με συγκενρωση στο μαθημα κ εντατικο διαβασμα μπορεις να γραψεις πολυ καλα.Η αληθεια ειναι οτι το πρωτο κεφαλαιο με δυσκολεψε πολυ λογω της ασχετοσυνης μου αλλα τελικα καταφερα να το κατανοησω.Θελω να καταληξω στο εξης.Μην τα φοβασαι τα μαθηματικα,αν θεωρεις οτι μπορεις να τα δωσεις παλεψε τα κ θα με θυμηθεις!!Βεβαια δεν ξερω τι βασεις εχεις οσο αναφορα τα μαθηματικα κ η αληθεια ειναι οτι αν εισαι στη κατασταση που ημουν το σεπτεμβριο δυσκολα θα καταφερεις να βγαλεις την υλη με χρι τον μαιο.Αυτα!!!

Επιτρεψε μου να εχω τις ενστασεις μου στο θεμα της υλης.
Στο δευτερο και στο τριτο κεφαλαιο, δεν προαπαιτειται καμια μαθηματικη γνωση, εκτος απο προσθεση, αφαιρεση, πολ/μο και διαιρεση. Αν ξερεις πραξεις, μετα ειναι 10 τυπακια και καθαρισες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Alo, Rania, από του χρόνου δε θα γίνεται αυτό που λες, αν θες ΑΟΘ παίρνεις Μαθηματικά, τέλος, βγήκε επίσημη εγκύκλιος τις προάλλες.

Όσον αφορά τα ΜαθΓεν είναι ένα μάθημα εύκολο, σε βαθμό σχεδόν κυνικό (μη γελάτε, μ'αρέσει η φράση :P), αν βέβαια το ακολουθήσεις με τη στοιχειώδη συνέπεια και προσοχή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Αν ειναι να φοβαστε τα μαθηματικα γεν της Γ λυκειου, τοτε μαλλον οι μαθηματικοι που ειχατε στις προηγουμενες ταξεις δεν κανανε καθολου καλη δουλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Alo, Rania, από του χρόνου δε θα γίνεται αυτό που λες, αν θες ΑΟΘ παίρνεις Μαθηματικά, τέλος, βγήκε επίσημη εγκύκλιος τις προάλλες.

Όσον αφορά τα ΜαθΓεν είναι ένα μάθημα εύκολο, σε βαθμό σχεδόν κυνικό (μη γελάτε, μ'αρέσει η φράση :P), αν βέβαια το ακολουθήσεις με τη στοιχειώδη συνέπεια και προσοχή :)

Δεν μπορω να καταλαβω που κολλαει αυτο με το ποστ μου. Απλα αναλυω τι συμβαινει σε ΑΟΘ και μαθ ΓΠ αφου λεει οτι θελει 5ο πεδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Οχι...:iagree:Οσο για το παλικαρι που εβαλε αυτο το θεμα,ακου φιλαρακο τη δικια μου ιστορια με προσοχη...Φετος ξαναδινω πανελληνιες.Βιολογια εδωσα μαθημα επιλογης.Φετος που ξαναδινω ειπα να παρω μαθηματικα τα οποια ειλικρινα σε μιλαω ειχα να τα διαβασω απο το δημοτικο!!Τα σιχαινομουν λογω καποιων μπα.....ων καθηγητων που ειχα κ με καναν να τα σιχαθω...Πηγα λοιπον σε εναν καθηγητη για να αρχισω ιδιαιτερα γυρω στα μεσα σεπτεμβριου.Τελικως ξεκινησα μαθηματα αρχες οκτωμβριου μετα τις εκλογες.Για να καταλαβεις ποσο ασχετος ημουν με το αντικειμενο ξεκινησαμε απο τις ταυτοτητες κ τι ειναι η παραγοντοποιηση!!!2χ-8!!!!!!Αυτη τη στιγμη που σου γραφω ειμαι στο κεφαλιο 2.2 της υλης των μαθηματικων.Αυτο που μπορω να σου πω ειναι πως με συγκενρωση στο μαθημα κ εντατικο διαβασμα μπορεις να γραψεις πολυ καλα.Η αληθεια ειναι οτι το πρωτο κεφαλαιο με δυσκολεψε πολυ λογω της ασχετοσυνης μου αλλα τελικα καταφερα να το κατανοησω.Θελω να καταληξω στο εξης.Μην τα φοβασαι τα μαθηματικα,αν θεωρεις οτι μπορεις να τα δωσεις παλεψε τα κ θα με θυμηθεις!!Βεβαια δεν ξερω τι βασεις εχεις οσο αναφορα τα μαθηματικα κ η αληθεια ειναι οτι αν εισαι στη κατασταση που ημουν το σεπτεμβριο δυσκολα θα καταφερεις να βγαλεις την υλη με χρι τον μαιο.Αυτα!!!

Δε μπορεις να συγκρινεις τον εαυτο σου που εχεις τελειωσει και εχεις τον διπλασιο ελευθερο χρονο και μια υλη θεωρητικης που εχεις βγαλει ηδη μια φορα για να την δωσεις πανελληνιες, με καποιον ο οποιος τη βγαζει για 1η φορα και θα πηγαινει και σχολειο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Δεν μπορω να καταλαβω που κολλαει αυτο με το ποστ μου. Απλα αναλυω τι συμβαινει σε ΑΟΘ και μαθ ΓΠ αφου λεει οτι θελει 5ο πεδιο.

Έλα βρε, μπερδεύτηκα εκεί που έμπλεξες τη Βιολογία, νόμιζα ότι λες να πάρει Βιολογία+ΑΟΘ αλλά να μην δώσει το τελευταίο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ταξιάρχης42940

Νεοφερμένος

Ο Ταξιάρχης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
παντωσ εγω απο μαθηματικα ειμαι τελιοσ ασχετοσ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι αν παρακολουθει καποιος μαθηματικα σε ολο το λυκειο στην γ' δεν θα εχει κανενα απολυτως προβλημα να τα διαλεξει!!εγω αν και θεωρητικη τα διαλεξα γιατι βασικα σιχαινομαι την βιολογια και επισης δεν αντεχα ακομα ενα μαθημα να το μαθω απεξω!ηθελα κατι πρακτικο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top