4ο πεδίο από Θεωρητική

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
καλα τα λες,η γραφιστικη ειναι τεταρτο πεδιο.. το πεμπτο το ανεφερα απλα επειδη εχω παρει μαθημα επιλογης την οικονομια και εχω δικαιωμα να το δηλωσω..ναι ρε συ,ξερω οτι το σχεδιο αφορα σχολες σχετικες,οπως αρχιτεκτονικη κτλ. απλα δεν ειχα ιδεα τι γινοταν σχετικα με την εξεταση των ειδικων μαθηματων..

Δυσκολα χωρις φροντιστηριο εε?
Το προβλημα ξερετε ποιο ειναι? Στο Ναυπλιο δεν διδασκει κανενας σχεδιο!! αν ειναι δυνατον!
Οσα παιδια το πανε για αρχιτεκτονικη ξερω οτι πηγαινουν Αθηνα για σχεδιο!! Και ενταξει ειναι ταλαιπωρια το να μπω σε αυτη τη διαδικασια,τη στιγμη που δεν ειμαι σιγουρη για τις επιλογες μου ακομα! Θελω να πω πως αν τελικα αλλαξω γνωμη,θα εχω βαλει αδικα τους γονεις μου σε εξοδα,για να μην πω για την τρελα του πηγαινε-ελα,του χαμενου χρονου και της κουρασης!
ευχαριστω για τις απαντησεις σας παντως!

Κατι τελευταιο,ξερετε αν υπαρχει καποιο βιβλιο,βοηθημα εστω? Γενικα ασχολουμαι με το σχεδιο,στον ελευθερο μου χρονο,σχεδιαζω σκιτσα,καρτουν,τοπια,πορτρετα.. καλα,οχι οτι εχουν καποια σχεση,απλα οτι ειμαι καπως εξοικειωμενη γενικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
αθηνα????????????????????
αμα βαλεις καμια αγγελια...και σου κανουν ιδιαετερα?
οταν λες δεν εισαι σιγουρη ...ενοεις οτι δεν εχεις ιδεα? ουτε λιγο τι σου αρεσει?
ξερεις ποιο ειναι το προβλημα?αμα εσυ ας πουμε θες αρχιτεκτονικη..θα <<φας στην μαπα>> το ΑΟΘ και τα μαθηματικα γενικης χωρις λογο....και καλα αμα τα γουσταρεις οπως εγω...αν παλι οχι? σκεψου απο τωρα αν σου αρεσουν αυτα τα 2...κριμα ειναι να διαβασεις επιπλεον μαθηματα....εχεις της κατευθυνσης...δεν ειναι και λιγα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
ωπα παιδια...ειδα τα θεματα στο γραμμικο..παλουκιααα!!! οσο για το ελευθερο,οκ παλευεται,αλλα θελει λεπτομερεια.. απαπα δεν ειμαστε για τετοια τωρα,δεν μας φταναν οσα εχουμε.. ακυρο λοιπον.
ευχαριστω και παλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
:blink::blink::blink:χαχαχα μακρυα απο δαυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
εεε ειμαι αναμεσα σε πολλα..σκεφτομουν βιολογια ως πρωτη επιλογη.. και ισως οικονομικα αλλα δεν τρελαινομαι.. στο περιπου ξερω,τιποτα συγκεκριμενο δυστυχως..
ναι,Αθηνα...αστα!
μεχρι προπερσι εκανε καποιος εδω ιδιαιτερα,αλλα χωρια του οτι δεν εχει καθολου καλη φημη,ειναι πολυ ιδιοτροπος και επιλεκτικος ως προς τους μαθητες του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
το ΣΕΠ απτην πρωτη το κρατησες? εκει λεει για τις σχολες 2 πραγματα....αμα θες βιολογια απο τεχνολογικη πρεπει να δωσεις βιολογια γενικης....μπερδεμα...εσυ διαλεξες 5 πεδιο και δεν εισαι βεβαιη?ρε συ....μετα αμα το μετανιωσεις πως στην ευχη θα μπεις στο 3 πεδιο αμα δεν εχεις δωσει βιολογια γενικης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
ναι το εχω κρατησει! ειναι 2ο πεδιο η βιολογια..
ναι διαλεξα 5ο για να εχω τη δυνατοτητα να διαλεξω αναμεσα σε 2ο,4ο,5ο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
στοχος δεν ειναι να εχεις προσβαση σε οσα πιο πολλα πεδια γινεται αλλα στο πεδιο που σου αρεσει...αμα δεν σου αρεσει καθολου ενα πεδιο...μετα στο τελος θα βρεθεις σε διλλημα: ειναι πολλοι ποι παιρνουν 1 πεδιο ετσι στα καλα καθουμενα χωρις να τους αρεσει και μετα...λογω μοριων καταληγουν σε μια σχολη ψιλοβαρετη κατα την γνωμη τους μονο και μονο για το κυρος ισως ή για να μην χαραμισουν μορια!
τεσπα....ριξε μια ματια και στα σαιτ των σχολων....εγω ξερω μονο τα σαιτ των σχολων του ΕΚΠΑ! αμα θες να στα πω....(εκει ανηκει και η βιολογια και η αρχιτεκτονικη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
ναι συμφωνω μαζι σου..δυστυχως ομως αμα εισαι αναμεσα σε τοσα,αμφιταλαντευεσαι.
θα δειξει δεν χανεται τιποτα...ας γραψουμε πρωτα και αναλογως με το αποτελεσμα θα ειμαι πιο σιγουρη πιστευω. ισως καταληξω καπου!
τα εχω τσεκαρει ηδη,σε ευχαριστω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
ααα τελεια! εισαι ενημερωμενη...αντε ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STRATOS111

Νεοφερμένος

Ο STRATOS111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Είμαι μαθητής Α΄ Λυκείου και την καινούργια σχολοική χρονιά θα παώ Β΄Λυκείου Θεωρητική κατεύθυνση. Σκέφτομαι όταν δώσω πανελλήνιες να ανοίξω και το 5ο πεδίο και ενδιαφέρομαι για το τμήμα Μαρκετινγκ του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών. Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει αν θα δυσκολευτώ με τα μαθηματικά στο Πανεπιστήμιο. Στα μαθηματικά είμαι πολύ καλός απλώς φοβάμαι μήπως επειδή δεν θα πάω Θετική/Τεχνολογική θα έχω πρόβλημα στα μαθηματικά του Πανεπιστημίου.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Εννοείται πως θα δυσκολευτείς. Χωρίς τα μαθηματικά κατεύθυνσης της Β΄ και Γ΄ Λυκείου και ειδικά της Γ΄ Λυκείου θα υστερείς πολύ σε γνωστικό επίπεδο και θα αντιμετωπίσεις σοβαρό πρόβλημα στο πανεπιστήμιο. Γι αυτό αν σε ενδιαφέρει ως πρώτη επιλογη σχολή από το 5ο πεδίο πήγαινε τεχνολογική ή θετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Γενικα οι θεωριτικοι να ξερετε οτι στα μαθηματικα αμα θελουν στο τελος μπορουν ανετα να σας βγαλουν ολους εκτος του 5ου ,βαζοντας πιο δυσκολα θεματα (οπως φετος).Δε λεω οτι οι θετικοτεχνολογικοι θα τα ξερουν ολα αλλα ειστε ο αδυναμος κρικος.Αν δεν ειστε σιγουροι μην το διακινδυνευετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Φέτος δεν περίμεναν τόσο δύσκολα, γι'αυτό έγινε βατερλό με τα μαθηματικά γενικής. Τόσα χρόνια τα μαθηματικά γενικής ήταν ευκολάκι-στανταράκι μάθημα και έτσι το θεωρούσαν και το φροντιστήρια, μη δίνοντας την απαραίτητη βαρύτητα. Στη περιοχή μου όσοι είχαν λύσει και δύσκολες και πιο πολύπλοκες ασκήσεις έγραψαν. Πολλοί της θετικής, τα μυαλά, δεν έγραψαν ούτε 10.
Και εγώ θεωρητική είμαι, πήρα επίσης 5ο πεδίο (για δεύτερη επιλογή το διεθνών οικονομικών σπουδών). Αν θες ως πρώτη σου επιλογή κάποια σχολή του 5ου πεδίου, μην πας από θεωρητική, δεν αξίζει να ρίξεις τόσο διάβασμα (αρχαία, ιστορία,κείμενα). Αν αμφιταλαντεύεσαι μεταξύ σχολών 1ου και 5ου πεδίου, τότε πήγαινε από θεωρητική, αλλά να ξέρεις, πολύ διάβασμα...

Αν επιλέξεις θεωρητική + 5ο πεδίο, σου προτείνω αν έχεις τη δυνατότητα να κάνει φροντιστήριο και στα μαθηματικά γενικής, αφού ένας χρόνος "αποχής" μπορεί να διαταράξει τη "σχέση" σου με τα μαθηματικά, γιατί βασίζεται το ένα πάνω στο άλλο.

Η σχολή μάρκετινγκ δεν έχει τόσο δύσκολα μαθηματικά όπως άλλες πιο καθαρά "οικονομικές" σχολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
ναι, απλα μην το εχετε σαν ευκολακι το μαθημα, γιατι δεν ειναι .(ηταν παλια γιατι βαζαν πιο βατα) .Να ειστε υποψιασμενοι :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
δεν αξιζει το ρισκο με τα μαθηματικα γπ...

αν ειναι επελεξε μαθ κατ και μαθ γπ


προσωπικά(αν και δεν στο προτείνω) θα επερνα μαθ γπ αν και θεωρητικός....

σε ο,τι αφορά το πανεπιστήμιο, άραξε μη σε νοιαζουν τα κενά, όταν μπεις θα δεις,θα διαβάσεις αρκετά παραπάνω από τους άλλους αλλά στο τελος θα τα καταφερεις στα μαθ.αυτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!...vivaki...!!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
Είμαι Θεωρητική και φέτος θα πάω γ' λυκείου.. Σκέφτομαι να επιλέξω Αρχές Οικονομικής Θεωρίας μόνο και μόνο για να μου ανεβάσει τα μόρια. Δεν θα επιλέξω 5ο πεδίο καθώς το μάθημα επιλογής που θα πάρω είναι Βιολογία Γενικής. Τώρα, με τα μαθηματικά δεν έχουμε και πάρα πολύ καλή σχέση.. Στην Α' λυκείου βέβαια, πήγαινα φροντιστήριο άλγεβρα και στο τέλος έγραψα ένα ικανοποιητικό 18 (απ 'ό,τι θυμάμαι). Στη β' λυκείου όμως τα μαθηματικά τα παράτησα τελείως με αποτέλεσμα στο τέλος να γράψω ένα 2! :redface::redface::redface:
Τι μου προτείνεται να κάνω; Να διαλέξω ΑΟΘ; Είμαι μπερδεμένη! Εσείς το διαλέξατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Είμαι Θεωρητική και φέτος θα πάω γ' λυκείου.. Σκέφτομαι να επιλέξω Αρχές Οικονομικής Θεωρίας .......το μάθημα επιλογής που θα πάρω είναι Βιολογία Γενικής.
Δεν γίνεται. Αν διαλέξεις ΑΟΘ πρέπει να πάρεις υποχρεωτικά τα μαθηματικά γενικής.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αν παρεις βιολογια γενικης ΔΕΝ μπορεις να παρεις ΑΟΘ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!...vivaki...!!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
Αλήθεια;;;;;;:eek:
Ακόμα και αν δεν θέλω να ανοίξω 5ο πεδίο;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top