4ο πεδίο από Θεωρητική

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αν εισαι αναμεσα σε Βιολογια και ΑΟΘ θα σου προτεινα Βιολογια..Απο την στιγμη που δεν ενδιαφερεσαι για 5ο πεδιο, τα μαθηματικα τα εχεις παρατησει οπως ειπες (θεωρω πως θα εχεις κενα) και το γεγονος οτι θα γράψεις 7 αντι για 6 μαθηματα με κανει να μην βρισκω λογο να παρεις ΑΟΘ. . .Σκεψου το καλα πριν αποφασισεις. . . .:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!...vivaki...!!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
Αν εισαι αναμεσα σε Βιολογια και ΑΟΘ θα σου προτεινα Βιολογια

Μα μπορώ να τα επιλέξω και τα 2!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αλήθεια;;;;;;:eek:
Ακόμα και αν δεν θέλω να ανοίξω 5ο πεδίο;;;;;;;;;;
Μα μπορώ να τα επιλέξω και τα 2!
Όχι. Να ο νόμος: https://kesyp.ser.sch.gr/attachments/article/15/aoth_mathematics_05.10.2010.pdf

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ναι αυτά τα δύο πάνε πακέτο! Και εγώ θα τα πάρω, αλλά επειδή θέλω 5ο πεδίο. Η βιολογία ξέρω είναι ευκολάκι στανταράκι, με ΜΙΚΡΗ ΥΛΗ που αν διαβάσεις γράφεις 19+
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!...vivaki...!!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
Α είναι καινούργιος δηλαδή ο νόμος (από το σχολικό έτος 2010-2011)
Μαλιστά! Ευχαριστώ πολύ πάντως που με ενημερώσατε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Απο τη στιγμη που παιρνεις ΑΟΘ εξεταζεσαι αυτοματα στα μαθηματικα γενικης.Αν παρεις Μαθηματικα Γενικης δεν ειναι υποχρεωτικο να παρεις και ΑΟΘ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
λιγο βλακεια να παρεις ΑΟΘ για να σου ανεβασει τα μορια.. γιατι δεν θα στα ανεβασει πολυ απλα.. εφοσον δεν θες 5ο παιδιο
ασε που ειναι ενα βαρος παραπανο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Απο τη στιγμη που παιρνεις ΑΟΘ εξεταζεσαι αυτοματα στα μαθηματικα γενικης.Αν παρεις Μαθηματικα Γενικης δεν ειναι υποχρεωτικο να παρεις και ΑΟΘ.:)


O Dias σου παρεθεσε τον νομο.Τι αλλο θες Γεωργιε;:P

Μα λέει ότι δεν τα πάει καλά με τα μαθηματικά. Αφού δε θές 5ο πεδίο τι κόφτεσαι με τα μαθηματικά και το ΑΟΘ; :P
Παιδιά εμάς μας λέγανε στο σχολείο οι περσινές της Γ λυκείου, ότι η βιολογία είναι πάρα πολύ λίγη ύλη και αν κατέχεις το παπαγαλιστείν μια χαρά γράφεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aν θα σου ανεβασει θα ναι μαξ 300 μοριακια.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Παντως η βιολογια δεν συνεπαγεται αυτοματα παπαγαλια. Εδω και δυο χρονια εχει χαραχτει νεα πορεια που περιλαμβανει περισσοτερα ζητουμενα και κυριως πιο κριτικα θεματα. Αμα παπαγαλισεις δεν σημαινει οτι θα γραψεις και 20.Ειδα, ιδιαιτερα παιδια θεωρητικης, να εχουν σημαντικοτατες απωλεις απο κει ενω υπολογιζαν για 20. Πλεον με την παπαγαλια φτανεις ανετα 17,5-18. Απο'κει και περα ομως...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
O Βιολογος μας εχει επαναλαβει πολλες φορες φετος πως στη Βιολογια ειναι ευκολο να γραψεις αμα διαβασεις καλα πανω απο 19 αλλα οχι και το απολυτο 100αρι.Αυτο συμφωνα με την εμπειρια του οπως λεει.Και νομιζω πως εχει δικιο.Ενω με τα μαθηματικα γραφεις 100αρι αλλα μπορεις και πολυ ευκολα να πατωσεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
O Βιολογος μας εχει επαναλαβει πολλες φορες φετος πως στη Βιολογια ειναι ευκολο να γραψεις αμα διαβασεις καλα πανω απο 19 αλλα οχι και το απολυτο 100αρι.Αυτο συμφωνα με την εμπειρια του οπως λεει.Και νομιζω πως εχει δικιο.Ενω με τα μαθηματικα γραφεις 100αρι αλλα μπορεις και πολυ ευκολα να πατωσεις.:)

Παιδιά αφού δεν ενδιαφέρεται για 5ο πεδίο; Κοροιδευόμαστε; Eξάλλου και να τα πάρεις αυτά τα δύο (αοθ + μαθ), η μεγάλη βαθμολογία δε θα είναι στο 5ο πεδίο; Αν εσύ θες 1ο πεδίο (αφού είσαι θεωρητική) δεν θα έχεις κάτι εξτρα :/:

Εν πάσει περιπτώσει, εγώ είπα ότι είναι πιο εύκολα να γράψεις βιολογία απ'ότι μαθηματικά και αοθ. Ελεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aυτο λεμε ντε.:) Τα 300 μορια δεν θα τη σωσουν και για να τα παρει πρεπει να χτυπησει 100αρι.Αυτο ομως θα γινει εις βαρος αλλων μαθηματων.Εχουμε ενα φαινομενο ντομινο ετσι.Και κανεις δεν θα κερδισει με αυτο τον τροπο μορια.

It's simple.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!...vivaki...!!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
Ναι βρε παιδιά! Καταρχάς δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω μαθηματικά γενικής! Οπότε δεν μπορώ να πάρω ούτε ΑΟΘ.. Δεν είχα ιδέα για τον καινούργιο νόμο γι αυτό και δημιούργησα το θέμα..! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν είναι και πολύ καινούριος απο ότι ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

V@silis

Νεοφερμένος

Ο V@silis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ναι αυτά τα δύο πάνε πακέτο! Και εγώ θα τα πάρω, αλλά επειδή θέλω 5ο πεδίο. Η βιολογία ξέρω είναι ευκολάκι, στανταράκι που αν διαβάσεις γράφεις 19+
Μην εισαι τοσο σιγουρη...Ρωτα και κανεναν που την εδωσε φετος ομως.Για τις προηγουμενες χρονιες δεν μπορω να εκφερω αποψη,αλλα ειδικα φετος ο μυθος της "παπαγαλιας και το εχω ετοιμο το 20 στη Βιολογια" καταρριφθηκε θεαματικα.Τα θεματα, εκτος απο την αποστηθιση του σχολικου ,απαιτουσαν κριτικη και αφαιρετικη ικανοτητα, καθως και το να συνδυασεις σε ορισμενα ερωτηματα κομματια του βιβλιου.Επισης,σε 2 ζητουμενα υπηρχαν ασκησεις και οχι ατοφια θεωρια.Απο εκει και περα συμφωνω μαζι σου,για εναν μαθητη και δη της θεωρητικης που δε θελει να ανοιξει πεμπτο πεδιο ,η καλυτερη επιλογη ειναι φυσικα η Βιολογια,χωρις αυτο βεβαια να σημαινει πως εχει "χτυπησει" ηδη το 19+...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Δε πιστεύω ότι δε μπορεί να πάρει Μαθηματικά Γενικής επειδή στη Β' λυκείου δεν έδωσε βάση στην Άλγεβρα. Γιατί η καθηγήτρια μας, μας είπε πως από την περσινή Άλγεβρα δε θα χρειαστούμε ουσιαστικά τίποτα. Γιατί η Στατιστική και οι Πιθανότητες είναι δύο κεφάλαια που τα βλέπεις για πρώτη φορά και δεν έχεις αντιμετωπίσει ξανά τέτοιου είδους ασκήσεις. Αλλά δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου. Έχουν δυσκολέψει τα θέματα και για τα Μαθηματικά αλλά και για τη Βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δε πιστεύω ότι δε μπορεί να πάρει Μαθηματικά Γενικής επειδή στη Β' λυκείου δεν έδωσε βάση στην Άλγεβρα. Γιατί η καθηγήτρια μας, μας είπε πως από την περσινή Άλγεβρα δε θα χρειαστούμε ουσιαστικά τίποτα.

LOLWUT.

Καλά, έχετε όνειρα... η περσινή άλγεβρα ήταν υψίστης σημασίας.

Άκου εκεί δεν θα χρειαστείτε τίποτα... αν είναι μην διαβάζεται ούτε στο γυμνάσιο, ούτε στην Α, Β λυκείου! Δεν θα χρειαστείτε τίποτα για τα στατιστικά και τις πιθανότητες! Καταλαβαίνετε πόσο άτοπο είναι αυτό ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Δε πιστεύω ότι δε μπορεί να πάρει Μαθηματικά Γενικής επειδή στη Β' λυκείου δεν έδωσε βάση στην Άλγεβρα. Γιατί η καθηγήτρια μας, μας είπε πως από την περσινή Άλγεβρα δε θα χρειαστούμε ουσιαστικά τίποτα. Γιατί η Στατιστική και οι Πιθανότητες είναι δύο κεφάλαια που τα βλέπεις για πρώτη φορά και δεν έχεις αντιμετωπίσει ξανά τέτοιου είδους ασκήσεις. Αλλά δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου. Έχουν δυσκολέψει τα θέματα και για τα Μαθηματικά αλλά και για τη Βιολογία.

Παρακαλω;;:fool:
Χρειαζονται σιγουρα Horner και αυτουσιοι οι λογαριθμοι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios.crete

Νεοφερμένος

Ο stelios.crete αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
απλα καταστροφη..τουλαχιστον με τα φετινα θεματαα...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top