4ο πεδίο από Θεωρητική

Εquilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibrium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Και γω βρέθηκα στη θέση σου. :)
1ον καλή τύχη με την υπεροψία των μαθηματικών στο σχολείο που θα θεωρούν αυτοκτονία το να δώσει μια θεωρητικού μαθηματικά.
Κοίτα δεν είναι και υπεροψία των μαθηματικών...Προσωπικά, δεν μιλάω για το σχολείο-πανελλήνιες(άνετα όπως είπες μια θεωρητικού γράφει μάλιστα και πολύ καλά στα μαθηματικά), αλλά για το τι θα συναντήσει η κοπέλα στα οικονομικά. Ως απόφοιτος αμιγώς οικονομικής σχολής από τα 250 άτομα που είχαμε οι 70-80 ήτανε θεωρητικής και την ώρα των μαθηματικών(των βαρβάτων μαθημάτων, γιατί υπάρχουν και όπως είπα βατά μαθηματικά μέσα στο πρόγραμμα σπουδών και για τον θεωρητικό) είχανε πάρα πολυ μεγάλο πρόβλημα. Εγώ αυτό είπα τίποτα άλλο. Η ΑΟΘ είναι μάθημα εύκολο διαβάζεις και γράφεις απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Κοίτα δεν είναι και υπεροψία των μαθηματικών...Προσωπικά, δεν μιλάω για το σχολείο-πανελλήνιες(άνετα όπως είπες μια θεωρητικού γράφει μάλιστα και πολύ καλά στα μαθηματικά), αλλά για το τι θα συναντήσει η κοπέλα στα οικονομικά. Ως απόφοιτος αμιγώς οικονομικής σχολής από τα 250 άτομα που είχαμε οι 70-80 ήτανε θεωρητικής και την ώρα των μαθηματικών(των βαρβάτων μαθημάτων, γιατί υπάρχουν και όπως είπα βατά μαθηματικά μέσα στο πρόγραμμα σπουδών και για τον θεωρητικό) είχανε πάρα πολυ μεγάλο πρόβλημα. Εγώ αυτό είπα τίποτα άλλο. Η ΑΟΘ είναι μάθημα εύκολο διαβάζεις και γράφεις απλά.

Ναι απλά είναι η θέληση του καθενός. Εγώ ήδη κάνω μαθήματα για να καλύψω τα κενά μου σε σημεία που υστερώ από τους τεχνολογικούς. Ε μπορεί να θέλει κανένα μάρκετινγκ η κοπέλα, όχι πχ Λοχρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εquilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibrium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Ναι απλά είναι η θέληση του καθενός. Εγώ ήδη κάνω μαθήματα για να καλύψω τα κενά μου σε σημεία που υστερώ από τους τεχνολογικούς. Ε μπορεί να θέλει κανένα μάρκετινγκ η κοπέλα, όχι πχ Λοχρη
Το λοχρη έχει μαθηματικά, αλλά όχι τα μαθηματικά που έχουνε άλλες σχολές, όπως καλή ώρα το τμήμα οικονομικής επιστήμης, χρηματοοικονομικής και τραπεζικής διοικητικής κτλ. Γι' αυτό και ρώτησα ποιό τμήμα συγκεκριμένα θέλει για να της πούμε κάποια πράγματα...γιατί είπε γενικά 5ο πεδίο η κοπέλα. Μόνο τα μαθηματικά θα είναι το πρόβλημα σου σε όλα τα άλλα δεν θα έχεις...απλά σημειώνεις και παρακολουθείς αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Παιδια εχω μια ερωτηση να κανω,η αδερφη μου ειναι θεωριτικη κατευθυνση και θα παρει μαθηματικα γενικης και αοθ.Στο τελος που κανουμε το μηχανογραφικο θα μπορεσει να επιλεξει το 4ο πεδιο??? Δηλαδη να επιλεξει 1ο και 4ο και οχι 1ο και 5ο.Ρωταω γιατι εχω ακουσει πως αν παρεις αοθ αναγκαστικα θα εχεις το 5ο πεδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Παιδια εχω μια ερωτηση να κανω,η αδερφη μου ειναι θεωριτικη κατευθυνση και θα παρει μαθηματικα γενικης και αοθ.Στο τελος που κανουμε το μηχανογραφικο θα μπορεσει να επιλεξει το 4ο πεδιο??? Δηλαδη να επιλεξει 1ο και 4ο και οχι 1ο και 5ο.Ρωταω γιατι εχω ακουσει πως αν παρεις αοθ αναγκαστικα θα εχεις το 5ο πεδιο.

Οχι! Δεν ισχύει αυτο. Ενας φίλος μου πήρε ΑΟΘ για να πιάσει αστυνομία.... Αλλά τελικά στο μηχανογραφικό δήλωσε 1ο και 4ο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Οχι! Δεν ισχύει αυτο. Ενας φίλος μου πήρε ΑΟΘ για να πιάσει αστυνομία.... Αλλά τελικά στο μηχανογραφικό δήλωσε 1ο και 4ο :)

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Όντως δεν είναι υποχρεωμένη να δηλώσεις 5ο πεδίο. Υπήρξαν μαθητές μου που το έδωσαν πανελλαδικά γιατ πίστευαν ότι θα γράψουν καλά και δε δήλωσαν το 5ο
Υ.Γ. Πάντως λίγο πριν την επίσημη δήλωση των μαθημάτων στα οποία θα εξεταστεί πανελλαδικά, συνιστώ να ρωτήσει στο σχολείο της μήπως έχει προκύψει κάποια αλλαγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδια εχω μια ερωτηση να κανω,η αδερφη μου ειναι θεωριτικη κατευθυνση και θα παρει μαθηματικα γενικης και αοθ.Στο τελος που κανουμε το μηχανογραφικο θα μπορεσει να επιλεξει το 4ο πεδιο??? Δηλαδη να επιλεξει 1ο και 4ο και οχι 1ο και 5ο.Ρωταω γιατι εχω ακουσει πως αν παρεις αοθ αναγκαστικα θα εχεις το 5ο πεδιο.

Γιατί να το κάνει αυτό? Τα μόρια που χάνει από θεωρητική είναι πολλά, αλλά ακόμα και να θέλει να πάει πολύ στο 4ο, γιατί να πάρει αοθ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Γιατί να το κάνει αυτό? Τα μόρια που χάνει από θεωρητική είναι πολλά, αλλά ακόμα και να θέλει να πάει πολύ στο 4ο, γιατί να πάρει αοθ?
Γιατι το αοθ δινει μορια σε ολα τα πεδια αν γραψεις καλα.Ουτως ή αλλως ειναι αδυνατον να πετυχει καποια αξιολογη σχολη απο το 4ο μιας και εχει λιγοστες πιθανοτητες ,εως και μηδαμινες, να υπερβει το 18 στα μαθηματικα γενικης.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ποσο πια να σκεφτουν τους θεωριτικους? Περυσι μας κατεστρεψαν με τη φυσικη και μπηκαν θεωριτικοι σε ολες τις οικονομικες σχολες.. Συμμαθητρια μου, θεωριτικης κατευθυνσης, περασε Θεσσαλονικη με 10 μαθητικα γενικης... Η αποψη μου ειναι πως δεν επρεπε καν να δικαιουνται να μπαινουν στο 5ο πεδιο απλα δινοντας ΑΟΘ και μαθηματικα...

Σημείωση συντονιστή: Τα μηνύματα #130-136 προήλθαν από το θέμα [20/5/2013] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasIraklio

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ποσο πια να σκεφτουν τους θεωριτικους? Περυσι μας κατεστρεψαν με τη φυσικη και μπηκαν θεωριτικοι σε ολες τις οικονομικες σχολες.. Συμμαθητρια μου, θεωριτικης κατευθυνσης, περασε Θεσσαλονικη με 10 μαθητικα γενικης... Η αποψη μου ειναι πως δεν επρεπε καν να δικαιουνται να μπαινουν στο 5ο πεδιο απλα δινοντας ΑΟΘ και μαθηματικα...

Κάτσε μάγκα μου γιατί τα έχεις περιπλέξει λιγάκι τα πράγματα...
Κι εγώ οικονομικές σχολές θέλω και είμαι από θεωρητική...
Ανέκαθεν όμως γούσταρα τα μαθηματικά και το να σπάω το κεφάλι μου για να βρω ένα σωστό αποτέλεσμα
Από που κι ως που λοιπόν να μου αφαιρέσεις το δικαίωμα να δίνω για 5ο πεδίο ?
Το ότι επιλέγει κάποιος θεωρητική δεν σημαίνει ότι είναι άσχετος στα πρακτικά, κάτι που ως επι το πλείστον δεν ισχύει για όσους επιλέγουν θετικοτεχνολογικές (ως προς τα θεωρητικά), γι αυτό και μην τους βάζεις όλους σε ένα τσουβάλι

Άλλωστε για αστυνομικές σχολές τι θα έπρεπε να κάνει κάποιος θεωρητικός ?

Και τέλος αναφορικά με το "τι θα έπρεπε" και το "τι δεν θα έπρεπε να γίνεται".....μεγάλη κουβέντα, στην Ελλάδα ζούμε:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Ανέκαθεν όμως γούσταρα τα μαθηματικά και το να σπάω το κεφάλι μου για να βρω ένα σωστό αποτέλεσμα
Από που κι ως που λοιπόν να μου αφαιρέσεις το δικαίωμα να δίνω για 5ο πεδίο ?

Γιατί αν περάσεις φίλε οικονομικά (που σου το εύχομαι ;) ) , θα βλέπεις τα ολοκληρώματα έτσι :eek: Και φυσικά δεν είναι μόνο οι γνώσεις της 3ης λυκείου που χάνεις επειδή δεν είσαι Τεχνολογική/Θετική κατεύθυνση.Επομένως άλλο "γουστάρω τα μαθηματικά" (και καλά κάνεις γιατί τα σπάνε τα μαθηματικά :P ) και άλλο "έχω λάβει τις κατάλληλες γνώσεις για να παρακολουθήσω τα οικονομικά" !

Καλή σου συνέχεια στις εξετάσεις φίλε μου :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Γιατί αν περάσεις φίλε οικονομικά (που σου το εύχομαι ;) ) , θα βλέπεις τα ολοκληρώματα έτσι :eek: Και φυσικά δεν είναι μόνο οι γνώσεις της 3ης λυκείου που χάνεις επειδή δεν είσαι Τεχνολογική/Θετική κατεύθυνση.Επομένως άλλο "γουστάρω τα μαθηματικά" (και καλά κάνεις γιατί τα σπάνε τα μαθηματικά :P ) και άλλο "έχω λάβει τις κατάλληλες γνώσεις για να παρακολουθήσω τα οικονομικά" !

Καλή σου συνέχεια στις εξετάσεις φίλε μου :clapup::clapup:
Κάνουν ολοκληρώματα στο οικονομικό; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Κάνουν ολοκληρώματα στο οικονομικό; :eek:

Φυσικά και ορισμένα και αόριστα αλλά όχι γενικάααα και αόριστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria-happy4ever

Νεοφερμένος

Η ria-happy4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Φυσικά και ορισμένα και αόριστα αλλά όχι γενικάααα και αόριστα.

φυσικός φροντ: *τα μαθηματικά της ασοε είναι λα λα λολα. θα τελειώσεις ασοε και δεν θα ξέρεις ούτε τα μαθηματικά του πρώτο εξαμήνου στο πολυτεχνείο*

cry break
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GordonGekko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GordonGekko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
φυσικός φροντ: *τα μαθηματικά της ασοε είναι λα λα λολα. θα τελειώσεις ασοε και δεν θα ξέρεις ούτε τα μαθηματικά του πρώτο εξαμήνου στο πολυτεχνείο*

cry break

ελα χρηματοοικονομικα ασοεε, να κανεις οικονομετριες και αποτιμησεις παραγωγων και θα δεις πως ο φυσικος σου ειναι λα λα λα...

σε καθε περιπτωση δεν συγκρινονται με του πολυτεχνειου, αλλα καλα κανουν και βαζουν δυσκολα μαθηματικα στις πανελληνιες, γιατι οι θεωρητικοι δεν μπορουν σε τετοιες σχολες...

ελα χρηματοοικονομικα ασοεε, να κανεις οικονομετριες και αποτιμησεις παραγωγων και θα δεις πως ο φυσικος σου ειναι λα λα λα...

σε καθε περιπτωση δεν συγκρινονται με του πολυτεχνειου, αλλα καλα κανουν και βαζουν δυσκολα μαθηματικα στις πανελληνιες, γιατι οι θεωρητικοι δεν μπορουν σε τετοιες σχολες...

και ειναι ασοεε.... μην μιλατε για σχολες που ουτε να τις γραψετε δεν ξερετε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Για μενα οι βασεις τις ΑΣΟΕΕ αδικούντε αρκετα. Θα επρεπε να ηταν ακομα πιο ψηλες. Στα αντιστοιχα top business schools αλλων χωρων ειναι πολυ δυσκολο να μπεις. Βεβαια παλιοτερα που δεν υπηρχε μεγαλη κριση και απαξιωση σχολων οι βασεις ηταν καπου στα 18+ χιλιαρικα.

Θα μπορουσε να υπηρχε καποια εξεταση απο το ιδιο το πανεπιστημιο για τους θεωρητικους που στοχευουν πχ ΑΣΟΕΕ πανω σε μαθηματικα κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
και εγω την 1η χρονια απο θεωρητικη για 5ο πεδιο...(ηθελα αστυνομια) εγραψα ενα 10 μαθηματικα και ενα 8,5 αοθ...και μετα απο αυτο το βατερλο καταλαβα οτι δεν ειναι για μενα τα μαθηματικα..και φετοσ πηρα την τοσο τελεια και πανευκολη βιολογια..ε και περιμενω ενα 19...φυσικα το βιβλιο των μαθηματικων..προσαναμα για το τζακι!!!!! :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
να φανταστω αστυνομια δηλωσες λογο επαγγελματικης αποκαταστασης...γιατι αλλος λογος δεν νομιζω να υπαρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
ναι για επαγγελματική αποκατάσταση...βεβαια εμενα δεν μου άρεσε...στον πατέρα μου άρεσε...βεβαια τα μαθηματικά μου άρεσαν..και αυτό το 10 το έγραψα χωρίς φροντιστήρια...κάτι λέει αυτό..δεν ήμουν και τελείως άσχετη!!!!!!

παιδαγωγικα ηθελα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top