3η φορά πανελλαδικές;

Κ...

Νεοφερμένος

Η Κ... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Γεια σας, φέτος έδωσα 2η φορά πανελλαδικές και μπήκα στην Ιατρική του Ηρακλείου.
Για κάποιο λόγο αισθάνομαι πως πρέπει να ξαναδώσω (άρα 3η φορά) για να πάω Αθήνα...
Τι να κάνω;
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Γεια σου, την πρώτη φορά που έδωσες, τι έγινε?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scarlett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Scarlett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Γεια σας, φέτος έδωσα 2η φορά πανελλαδικές και μπήκα στην Ιατρική του Ηρακλείου.
Για κάποιο λόγο αισθάνομαι πως πρέπει να ξαναδώσω (άρα 3η φορά) για να πάω Αθήνα...
Τι να κάνω;
Δεν έχεις την δυνατότητα να παρακολουθήσεις μαθήματα στο Ηράκλειο; Σκέφτεσαι μήπως να κάνεις 10% του χρόνου για Αθήνα;Περιττό να ξαναδώσεις
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Δεν έχεις την δυνατότητα να παρακολουθήσεις μαθήματα στο Ηράκλειο; Σκέφτεσαι μήπως να κάνεις 10% του χρόνου για Αθήνα;Περιττό να ξαναδώσεις

πως θα κάνει 10% ;; αφού έχει περάσει σε σχολή..
 

Κ...

Νεοφερμένος

Η Κ... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Γειαα την 1η φορα περασα φαρμακευτική στο εκπα
το θέμα με εμένα ειναι οτι εμω στα μαθήματα του προσανατολισμού εγραψα και την 2 χρονιές 19+ και 20, η έκθεση με ρίχνει. Και στην έκθεση κανονικά είμαι μαθητρια του 16 κατα μεσο ορο (έχουν δει τα γραπτα μου αρκετοι φιλολογοι) ομως στις πανελλαδικες κατι γινεται και γραφω 13-14...
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Oof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Oof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Αν δεν υπάρχει οικονομικό θέμα (λόγω ενοικίου) δε βλέπω λόγο να ξαναδώσεις
 

Κ...

Νεοφερμένος

Η Κ... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Δεν έχεις την δυνατότητα να παρακολουθήσεις μαθήματα στο Ηράκλειο; Σκέφτεσαι μήπως να κάνεις 10% του χρόνου για Αθήνα;Περιττό να ξαναδώσεις
εχω δυνατοτητα και ειμαι πολυ ευγνώμων για αυτο, εχουμε βρει και σπιτι, απλα φοβαμαι μην δεν εχω τοσες ευκαιριες οσες θα ειχα αν ειχα σπουδασει ιατρικη στην αθηνα...
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Γειαα την 1η φορα περασα φαρμακευτική στο εκπα
το θέμα με εμένα ειναι οτι εμω στα μαθήματα του προσανατολισμού εγραψα και την 2 χρονιές 19+ και 20, η έκθεση με ρίχνει. Και στην έκθεση κανονικά είμαι μαθητρια του 16 κατα μεσο ορο (έχουν δει τα γραπτα μου αρκετοι φιλολογοι) ομως στις πανελλαδικες κατι γινεται και γραφω 13-14...
γιατι δεν κανεις αιτηση για μετεγγραφη καλυτερα ? ή απλα πηγαινε ηρακλειο. κατανοω οτι παιζει να υπαρχουν οικονομικα θεματα , αλλα δεν αξιζει να ρισκαρεις 3η φορα.δεν ξερεις τι μπορει να γινει του χρονου. πηγαινε ηρακλειο στν σχολη που παντα ηθελες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

μην δεν εχω τοσες ευκαιριες οσες θα ειχα αν ειχα σπουδασει ιατρικη στην αθηνα...
ψεμα αυτο. ολα τα ιδια ειναι. δεν βγαινει καποιος καλυτερος επειδη σπουδασε αθηνα ή πατρα
 

Scarlett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Scarlett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Γειαα την 1η φορα περασα φαρμακευτική στο εκπα
το θέμα με εμένα ειναι οτι εμω στα μαθήματα του προσανατολισμού εγραψα και την 2 χρονιές 19+ και 20, η έκθεση με ρίχνει. Και στην έκθεση κανονικά είμαι μαθητρια του 16 κατα μεσο ορο (έχουν δει τα γραπτα μου αρκετοι φιλολογοι) ομως στις πανελλαδικες κατι γινεται και γραφω 13-14...
Καλά στις πανελλήνιες κάτι γίνεται γενικά και πολλοί μαθητές άριστοι στην έκθεση γράφουν και χειρότερα από 13... Βέβαια το αριστο είναι υποκειμενικό
Εσύ απλώς θες να ξαναδώσεις γιατί αισθάνεσαι την αδικία
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εχω δυνατοτητα και ειμαι πολυ ευγνώμων για αυτο, εχουμε βρει και σπιτι, απλα φοβαμαι μην δεν εχω τοσες ευκαιριες οσες θα ειχα αν ειχα σπουδασει ιατρικη στην αθηνα...
Καλά αυτό το έχω ακούσει για πολλές σχολές αλλά ποτέ για την ιατρική νομίζω εκεί σε όλα τα ίδια είναι
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Γειαα την 1η φορα περασα φαρμακευτική στο εκπα
το θέμα με εμένα ειναι οτι εμω στα μαθήματα του προσανατολισμού εγραψα και την 2 χρονιές 19+ και 20, η έκθεση με ρίχνει. Και στην έκθεση κανονικά είμαι μαθητρια του 16 κατα μεσο ορο (έχουν δει τα γραπτα μου αρκετοι φιλολογοι) ομως στις πανελλαδικες κατι γινεται και γραφω 13-14...

Το Ηράκλειο φιλοξενεί φοιτητές..δεν έχεις τις προϋποθέσεις και δεν μπορεί η οικογένεια σου
και να πληρώνει?

σχετικά με το άλλο που λες για τις εκθέσεις ενδεχομένως στο φροντιστήριο ένιωθες πιο χαλαρή
και άνετη σε σχέση με το εξεταστικό κέντρο για τις πανελλήνιες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

δεν εχει σημασια , το 10% το κανεις ακομα και αν εισαι ηδη σε σχολη

ακόμα και αν έχεις γραφτεί;
 

Scarlett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Scarlett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
γιατι δεν κανεις αιτηση για μετεγγραφη καλυτερα ? ή απλα πηγαινε ηρακλειο. κατανοω οτι παιζει να υπαρχουν οικονομικα θεματα , αλλα δεν αξιζει να ρισκαρεις 3η φορα.δεν ξερεις τι μπορει να γινει του χρονου. πηγαινε ηρακλειο στν σχολη που παντα ηθελες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ψεμα αυτο. ολα τα ιδια ειναι. δεν βγαινει καποιος καλυτερος επειδη σπουδασε αθηνα ή πατρα
Off topic αλλά το πιο πετυχημένο όνομα που έχω δει εδώ μέσα 😂
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
ακόμα και αν έχεις γραφτεί;
Ναι. Εγω 2 χρονια ημουν μαθηματικο και εκανα 10%
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Off topic αλλά το πιο πετυχημένο όνομα που έχω δει εδώ μέσα 😂
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,492 μηνύματα.
εχω δυνατοτητα και ειμαι πολυ ευγνώμων για αυτο, εχουμε βρει και σπιτι, απλα φοβαμαι μην δεν εχω τοσες ευκαιριες οσες θα ειχα αν ειχα σπουδασει ιατρικη στην αθηνα...
Εγώ θα πρότεινα να πας κανονικά στη σχολή σου, εξακολουθεί να είναι Ιατρική που από μόνη της είναι εξαιρετική σχολή. Μικρή σημασία έχει η πόλη.

Συν τοις άλλοις, το γεγονός ότι τα μόρια που χάνεις οφείλονται στην έκθεση (τα άλλα μαθήματα ουσιαστικά τελειοποιημένα τα έχεις, δεν είναι θέμα διαβάσματος) δεν εγγυάται δυστυχώς καλύτερη επίδοση την επόμενη χρονιά. Η έκθεση είναι σε μεγάλο βαθμό και θέμα τύχης και δεν μπορείς να ξέρεις αν θα είναι καλύτερα ή χειρότερα την επόμενη φορά. Ίσως χάσεις έναν χρόνο άσκοπα μη σπουδάζοντας το αντικείμενο που θες, ενώ μπορείς να το κάνεις! Αν η αδυναμία σου ήταν σε κάποιο από τα μαθήματα του προσανατολισμού θα σου έλεγα ότι οκει, κάτι μπορεί να γίνει, αλλά τώρα το ρίσκο είναι μεγάλο και το κέρδος μικρό.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.

Κ...

Νεοφερμένος

Η Κ... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ξέρω πως ολες οι ιατρικες στην Ελλάδα είναι το ίδιο καλές, το θεμα μου ειναι οτι σκοπευω να φύγω εξωτερικο για ειδικειδικοτητα και για περεταίρω σπουδες/εργασια και φοβαμαι μηπως προτιμησουν καποιον αποκλειστικα και μονο απτη σχολη στην οποια φοιτησε...
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
τώρα σοβαρά μιλάς? έχει περάσει κάποιος σε σχολή παρακολουθεί..και κάνει και 10%
μην τυχόν και περάσει και κάπου καλύτερα?
απλα κανει 10% για να παει εκει που τον ενδιαφερει : )
εφοσον εχει τα μορια , μαγκια του θεωρω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξέρω πως ολες οι ιατρικες στην Ελλάδα είναι το ίδιο καλές, το θεμα μου ειναι οτι σκοπευω να φύγω εξωτερικο για ειδικειδικοτητα και για περεταίρω σπουδες/εργασια και φοβαμαι μηπως προτιμησουν καποιον αποκλειστικα και μονο απτη σχολη στην οποια φοιτησε...
ναι.. δεν τιθεται τετοιο θεμα. δεν ειμαστε αμερικη για να βλεπουν αν πηγες σε ivy league πανεπιστημιο.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
απλα κανει 10% για να παει εκει που τον νοιαζει : )
εφοσον εχει τα μορια , μαγκια του θεωρω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ναι.. δεν τιθεται τετοιο θεμα. δεν ειμαστε αμερικη για να βλεπουν αν πηγες σε ivy league σχολη.

!!!!

δεν ξέρω τι να πω...

δηλαδή αν κάποιος στοχεύει σχολή με λιγότερα μόρια, τότε το 10% είναι πιο εγγυημένο
και από μετεγγραφή.

και με τη εξασφάλιση οτι δεν διαγράφεσαι από την σχολή σου μέχρι να γραφτείς στην
νεα σχολή??
 

Scarlett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Scarlett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
!!!!

δεν ξέρω τι να πω...

δηλαδή αν κάποιος στοχεύει σχολή με λιγότερα μόρια, τότε το 10% είναι πιο εγγυημένο
και από μετεγγραφή.

και με τη εξασφάλιση οτι δεν διαγράφεσαι από την σχολή σου μέχρι να γραφτείς στην
νεα σχολή??
Οι βάσεις του 10% είναι διαφορετικές από τις κανονικές βάσεις
Αλλά ναι μέχρι να γραφτείς στην άλλη σχολή δεν διαγράφεσαι
Υπάρχουν πολλά θέματα που μιλάνε για το 10% μπες να τα διαβάσεις και να ρωτήσεις και εκεί ότι θες
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
δηλαδή αν κάποιος στοχεύει σχολή με λιγότερα μόρια, τότε το 10% είναι πιο εγγυημένο
και από μετεγγραφή.
εεε παει με τις βασεις του 10% , οχι του 90% αλλα ναι. θεωρητικα ειναι λιιιγο πιο εγγυημενο αν δεν εχεις αρκετα μορια μετεγγραφης.(ωστοσο επιμενω σε κατι που ελεγα τις προαλλες , οτι ειναι και θεμα τυχης)
και με τη εξασφάλιση οτι δεν διαγράφεσε απο την σχολή σου μέχρι να γραφτείς στην
νεα σχολή??
ναιπ! και αμα θες κανεις εγγραφη στη νεα. ξεργω μπορει εσυ να μπηκες καπου με 10% αλλα να μην θες εν τελει να πας. ε απλα δεν διαγραφεσαι και συνεχιζεις κανονικα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top