3η φορά πανελλαδικές;

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
και για να μην παρεξηγουμαι.σε αλλες σχολες μπορει να ειναι καλυτερα αθηνα,θεσσαλονικη χωρις και παλι να ξερω αλλα ιατρικη που τα ξερω απο μεσα ισα ισα ισχυει το ακριβως αντιθετο! καλα ειδικα θεσσαλονικη επειδη εχω δει το προγραμμα σπουδων γελανε και τα σκυλια!και ειδικα και στο μαθηματικο κατι σκορπια μαθηματα εισαγωγη λεει στην γραμμικη αλγεβρα.....γελανε και τα σκυλια.
 

Κ...

Νεοφερμένος

Η Κ... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
το εκπα ειναι η αληθεια το χω ζησει επειδη πηγα το 1ο εξαμηνο στη φαρμακευτικη και απο αποψη οργανωσης και επαφης καθηγητη-φοιτητη ειναι τραγικο...
ευχαριστω για οσους απαντησαν παντως, δεν εχω δικαιωμα μετεγγραφής εκτος αν γινει τιποτα με κατ' εξαιρεση μετεγγραφες αλλα ε δεν...
Λιγο ασχετο αλλα πολλοι λενε οτι η ιατριλη της κρητης ειναι πολυ καλη λογω της ερευνας, τι γινεται ομως με τις κλινικες; ειναι εξισου καλες;
σας ευχαριστω παρα πολυ ολους παντως, δεν περιμενα τετοια ανταποκριση
και πανελλαδικες θα ξαναεδινα ανετα αν δεν αλλαζε η υλη στη φυσικη...δηλαδη θα μπορουσα να σπουδαζω και να κανω ετσι επαναληψεις που και που...αλλα τι να κανουμε..
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Όχι δεν υπάρχει λάδωμα και τέτοια απλά πρέπει να το πιάσεις εσύ από μόνο σου για να γνωρίσεις τους καθηγητές ή να ξεχωρίσεις με κάποιο τρόπο για να σε προσεγγίσουν αυτοί

αυτό ισχύει παντού? δλδ υπάρχει μια απόσταση? βλέπω και η θεματοθέτρια από πάνω κάτι τέτοιο πάει να
πει..
 

Ioanna98

Νεοφερμένος

Η Ioanna98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Πάντως, το ότι θέλεις να ξαναδώσεις για να πας σε μια ιατρική που απλά θα γράφει το πτυχίο πάνω "Πανεπιστημίου Αθηνών" αντί για "Πανεπιστημίου Κρήτης" και θες να φύγεις από μια άριστη σχολή για να πας σε μια που απλά οι boomers νομίζουν πως έχει μεγαλύτερη αξία με προβληματίζει πολύ. Δεν το λέω για να σε "δικάσω", γιατί δεν φταις εσύ, αλλά επειδή με θλίβει το ότι μια νέα κοπέλα που έχει πετύχει τον στόχο της να μπει στην ιατρική θέλει να επαναλάβει μια πολύ ψυχοφθόρα διαδικασία λόγω σάπιων αντιλήψεων που της έχουν μεταδώσει. Και συνήθως αυτές τις σάπιες αντιλήψεις τις μεταδίδουν άτομα που δεν έχουν σπουδάσει ή έχουν κάποιου είδους κόμπλεξ για να κάνουν τους άλλους να νιώσουν άσχημα. Προσωπικά, δεν έχω γνωρίσει κανέναν άνθρωπο που να έχει προχωρήσει ακαδημαϊκά να εκφράζει τέτοιες αντιλήψεις. Απλά αναρωτήσου, ποιοι σου μετέδωσαν αυτές τις ιδέες; Είναι άνθρωποι που αξίζει να τους ακούσεις; Μόνο αυτό. Και μετά θα σου λυθεί η απορία για το αν αξίζει ή όχι να ξαναδώσεις (χωρίς να έχεις σίγουρα αποτελέσματα -να το λέμε και αυτό-). :)
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
σας ευχαριστω παρα πολυ ολους παντως, δεν περιμενα τετοια ανταποκριση

Μην σου κάνει εντύπωση εμείς εδώ βαριόμαστε και μόλις δούμε ότι μπει κάποιος με νέες
απορίες, ορμάμε! :lol:
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
το εκπα ειναι η αληθεια το χω ζησει επειδη πηγα το 1ο εξαμηνο στη φαρμακευτικη και απο αποψη οργανωσης και επαφης καθηγητη-φοιτητη ειναι τραγικο...
ευχαριστω για οσους απαντησαν παντως, δεν εχω δικαιωμα μετεγγραφής εκτος αν γινει τιποτα με κατ' εξαιρεση μετεγγραφες αλλα ε δεν...
Λιγο ασχετο αλλα πολλοι λενε οτι η ιατριλη της κρητης ειναι πολυ καλη λογω της ερευνας, τι γινεται ομως με τις κλινικες; ειναι εξισου καλες;
σας ευχαριστω παρα πολυ ολους παντως, δεν περιμενα τετοια ανταποκριση
και πανελλαδικες θα ξαναεδινα ανετα αν δεν αλλαζε η υλη στη φυσικη...δηλαδη θα μπορουσα να σπουδαζω και να κανω ετσι επαναληψεις που και που...αλλα τι να κανουμε..
δυστυχως δεν βγαζεις ακρη.πιστευα οτι η νεα γενια θα ειχε αποβαλλει τετοιου ειδους συμπλεγματα αλλα δυστυχως παραμενουν απο οτι βλεπω.ισως μεταφερεται απο γονεις ποιος ξερει
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,548 μηνύματα.
αρχικα δεν θα υπαρχουν μεχρι τοτε.
Cracking Up Lol GIF by Originals
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Ούτε να το σκέφτεσαι να ξαναδώσεις!!
Στην ιατρική της Κρήτης γίνεται σπουδαία δουλειά,αν είχα οικονομική δυνατότητα, εκεί θα πήγαινα
Το πανεπιστήμιο έχει πολύ καλές διασυνδέσεις με Αμερική, στο χέρι σου είναι να ξεχωρίσεις και να προχωρήσεις
Όσο για τις κλινικές, τό πανεπιστημιακό του Ηρακλείου είναι εξαιρετικό
Μήν έχετε παρωχημένες αντιλήψεις!!
Καλές σπουδές σού εύχομαι Κ τά θερμά μου συγχαρητήρια!!
 

Κ...

Νεοφερμένος

Η Κ... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Πάντως, το ότι θέλεις να ξαναδώσεις για να πας σε μια ιατρική που απλά θα γράφει το πτυχίο πάνω "Πανεπιστημίου Αθηνών" αντί για "Πανεπιστημίου Κρήτης" και θες να φύγεις από μια άριστη σχολή για να πας σε μια που απλά οι boomers νομίζουν πως έχει μεγαλύτερη αξία με προβληματίζει πολύ. Δεν το λέω για να σε "δικάσω", γιατί δεν φταις εσύ, αλλά επειδή με θλίβει το ότι μια νέα κοπέλα που έχει πετύχει τον στόχο της να μπει στην ιατρική θέλει να επαναλάβει μια πολύ ψυχοφθόρα διαδικασία λόγω σάπιων αντιλήψεων που της έχουν μεταδώσει. Και συνήθως αυτές τις σάπιες αντιλήψεις τις μεταδίδουν άτομα που δεν έχουν σπουδάσει ή έχουν κάποιου είδους κόμπλεξ για να κάνουν τους άλλους να νιώσουν άσχημα. Προσωπικά, δεν έχω γνωρίσει κανέναν άνθρωπο που να έχει προχωρήσει ακαδημαϊκά να εκφράζει τέτοιες αντιλήψεις. Απλά αναρωτήσου, ποιοι σου μετέδωσαν αυτές τις ιδέες; Είναι άνθρωποι που αξίζει να τους ακούσεις; Μόνο αυτό. Και μετά θα σου λυθεί η απορία για το αν αξίζει ή όχι να ξαναδώσεις (χωρίς να έχεις σίγουρα αποτελέσματα -να το λέμε και αυτό-). :)
Για να πω την αληθεια, κανενας απο τον κυκλο μου δεν ειπε οτι η αθηνα ειναι η καλυτερη ιατρικη, ισα ισα δεν ηθελαν καν να επιλεξω αυτον τον κλαδο, αλλα ειμαι αρκετα τελειομανης, σε τοξικο επιπεδο, και αν βαζω εναν στοχο θελω να τον πετυχαινω, οποιος και αν ειναι.
Ειναι κριμα, και πραγματικα θεωρω τον εαυτο μου χαζο που δεν χαιρεται...
Δεν ξερω τι γινεται, αληθεια, αλλα ας μη ξεκινησουμε με αυτο.
Τις αντιλήψεις ομως περι εκπα τις εχω δει και απο νεα παιδια, συγκεκριμενα απο φοιτητες της σχολης που εννοειται οτι τους τις εχουν μεταδωσει ορισμενοι καθηγητες της σχολης (το ξερω γιατι το εκαναν και σε εμας στη φαρμακευτικη) και οσο να ναι με ρίχνει, κακως βεβαια, αλλα με ριχνει.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Για να πω την αληθεια, κανενας απο τον κυκλο μου δεν ειπε οτι η αθηνα ειναι η καλυτερη ιατρικη, ισα ισα δεν ηθελαν καν να επιλεξω αυτον τον κλαδο, αλλα ειμαι αρκετα τελειομανης, σε τοξικο επιπεδο, και αν βαζω εναν στοχο θελω να τον πετυχαινω, οποιος και αν ειναι.
Ειναι κριμα, και πραγματικα θεωρω τον εαυτο μου χαζο που δεν χαιρεται...
Δεν ξερω τι γινεται, αληθεια, αλλα ας μη ξεκινησουμε με αυτο.
Τις αντιλήψεις ομως περι εκπα τις εχω δει και απο νεα παιδια, συγκεκριμενα απο φοιτητες της σχολης που εννοειται οτι τους τις εχουν μεταδωσει ορισμενοι καθηγητες της σχολης (το ξερω γιατι το εκαναν και σε εμας στη φαρμακευτικη) και οσο να ναι με ρίχνει, κακως βεβαια, αλλα με ριχνει.
Σε ολους μας αρεσει να πιστευουμε οτι η δικια μας σχολη ειναι καλυτερη συγκριτικα με το αντιστοιχο τμημα σε αλλη περιοχη , ειναι απλα ενα κομπλεξ που δεν σημαινει οτι ισχυει. Απλα ετσι ειναι ο ανθρωπος . Θα εισαι μια χαρα και στο ηρακλειο , να χαιρεσαι με αυτο που εχεις γιατι αυτη την στιγμη υπαρχουν ατομα που ευχονταν να βρισκονται στην θεση σου αλλα δεν βρισκονται .
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Για να πω την αληθεια, κανενας απο τον κυκλο μου δεν ειπε οτι η αθηνα ειναι η καλυτερη ιατρικη, ισα ισα δεν ηθελαν καν να επιλεξω αυτον τον κλαδο, αλλα ειμαι αρκετα τελειομανης, σε τοξικο επιπεδο, και αν βαζω εναν στοχο θελω να τον πετυχαινω, οποιος και αν ειναι.
Ειναι κριμα, και πραγματικα θεωρω τον εαυτο μου χαζο που δεν χαιρεται...
Δεν ξερω τι γινεται, αληθεια, αλλα ας μη ξεκινησουμε με αυτο.
Τις αντιλήψεις ομως περι εκπα τις εχω δει και απο νεα παιδια, συγκεκριμενα απο φοιτητες της σχολης που εννοειται οτι τους τις εχουν μεταδωσει ορισμενοι καθηγητες της σχολης (το ξερω γιατι το εκαναν και σε εμας στη φαρμακευτικη) και οσο να ναι με ρίχνει, κακως βεβαια, αλλα με ριχνει.
αμα εισαι τελειομανης ,,να κατσεις κρητη εκει ειναι τα καλα
η αθηνα σχολειτε με αλλα πραματα
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Για να πω την αληθεια, κανενας απο τον κυκλο μου δεν ειπε οτι η αθηνα ειναι η καλυτερη ιατρικη, ισα ισα δεν ηθελαν καν να επιλεξω αυτον τον κλαδο, αλλα ειμαι αρκετα τελειομανης, σε τοξικο επιπεδο, και αν βαζω εναν στοχο θελω να τον πετυχαινω, οποιος και αν ειναι.
Ειναι κριμα, και πραγματικα θεωρω τον εαυτο μου χαζο που δεν χαιρεται...
Δεν ξερω τι γινεται, αληθεια, αλλα ας μη ξεκινησουμε με αυτο.
Τις αντιλήψεις ομως περι εκπα τις εχω δει και απο νεα παιδια, συγκεκριμενα απο φοιτητες της σχολης που εννοειται οτι τους τις εχουν μεταδωσει ορισμενοι καθηγητες της σχολης (το ξερω γιατι το εκαναν και σε εμας στη φαρμακευτικη) και οσο να ναι με ρίχνει, κακως βεβαια, αλλα με ριχνει.
ωραια ξηγιεσαι αλλα να μιλαμε με βαση ρεαλισμο.τι νοημα εχει να πας να ξαναδωσεις για αλλη πολη?εφοσον την σχολη την επιασες.οπως λες οικονομικο θεμα δεν εχεις.αμα εχεις τοσο μεγαλη λοξα ψαξε καποιο ενδεχομενο μεταγραφης ή με 10% αν και λογικα δε θα εχεις ελπιδες γτ θα ναι κοντα με την περσινη βαση.για μενα παντως δεν αξιζει να μπεις σε τετοια ταλαιπωρια.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Οχι μην ξαναδωσεις.
Δωσε SAT για ΗΠΑ, ωστε και την ιατρικη να βγαλεις σε 4 χρονια, και να εχεις ετοιμα τα USMLE και lors+ clinical experience in us.
Αν ειναι να στοχευουμε στην κορυφη να το κανουμε σωστα.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Οχι μην ξαναδωσεις.
Δωσε SAT για ΗΠΑ, ωστε και την ιατρικη να βγαλεις σε 4 χρονια, και να εχεις ετοιμα τα USMLE και lors+ clinical experience in us.
Αν ειναι να στοχευουμε στην κορυφη να το κανουμε σωστα.
και στο τελος αν δεν αποτρελαθει εμενα να μου τρυπησεις την μυτη:alljumpy:
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Οχι μην ξαναδωσεις.
Δωσε SAT για ΗΠΑ, ωστε και την ιατρικη να βγαλεις σε 4 χρονια, και να εχεις ετοιμα τα USMLE και lors+ clinical experience in us.
Αν ειναι να στοχευουμε στην κορυφη να το κανουμε σωστα.
Winner
 

Συνημμένα

  • 1D9B01CD-C9DA-48D5-A069-F8CB062E8210.jpeg
    1D9B01CD-C9DA-48D5-A069-F8CB062E8210.jpeg
    564.8 KB · Εμφανίσεις: 123

Κ...

Νεοφερμένος

Η Κ... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Οχι μην ξαναδωσεις.
Δωσε SAT για ΗΠΑ, ωστε και την ιατρικη να βγαλεις σε 4 χρονια, και να εχεις ετοιμα τα USMLE και lors+ clinical experience in us.
Αν ειναι να στοχευουμε στην κορυφη να το κανουμε σωστα.
 

Συνημμένα

  • 20220804_000628.jpg
    20220804_000628.jpg
    191 KB · Εμφανίσεις: 105

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Οποιος θελει τα πολλα , χανει και τα λιγα. Καληνυχτα με μια σκεψη
 

margik

Νεοφερμένος

Η margik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
εχω δυνατοτητα και ειμαι πολυ ευγνώμων για αυτο, εχουμε βρει και σπιτι, απλα φοβαμαι μην δεν εχω τοσες ευκαιριες οσες θα ειχα αν ειχα σπουδασει ιατρικη στην αθηνα...
Ένα θα σου πω:η Ιατρική Κρήτης θεωρείται πολύ δυνατή σχολή(όπως και η Ψυχολογία του Πανεπιστημίου Κρήτης και το Πολυτεχνείο Κρήτης).Άρα,είσαι μια χαρά εκεί που είσαι.Εξάλλου,δίνοντας 3η φορά δεν σου εγγυάται κανείς ότι θα την πιάσεις την Αθήνα,που,οκ,σίγουρα τό'χεις,αλλά οι τόσο υψηλές βαθμολογίες είναι κι ένα δίκοπο μαχαίρι συν την τύχη πέρα φυσικά από τις μεγάλες ικανότητες που ήδη διαθέτεις για να έπιασες Ιατρική.Όσο κουφό και αν ακουστεί σε κάποιους,άμα σε τρώει αυτό,κάν'το.It's up to you, it's your choice.
 

Κ...

Νεοφερμένος

Η Κ... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ένα θα σου πω:η Ιατρική Κρήτης θεωρείται πολύ δυνατή σχολή(όπως και η Ψυχολογία του Πανεπιστημίου Κρήτης και το Πολυτεχνείο Κρήτης).Άρα,είσαι μια χαρά εκεί που είσαι.Εξάλλου,δίνοντας 3η φορά δεν σου εγγυάται κανείς ότι θα την πιάσεις την Αθήνα,που,οκ,σίγουρα τό'χεις,αλλά οι τόσο υψηλές βαθμολογίες είναι κι ένα δίκοπο μαχαίρι συν την τύχη πέρα φυσικά από τις μεγάλες ικανότητες που ήδη διαθέτεις για να έπιασες Ιατρική.Όσο κουφό και αν ακουστεί σε κάποιους,άμα σε τρώει αυτό,κάν'το.It's up to you, it's your choice.
θα δω, δεν μπορω δηλαδη να κανω και κατι αλλο
νομιζω κατι αλλο που με επηρεασε ηταν το οτι θεωρουσα σχεδον βεβαιο οτι εμπαινα Πατρα, δηλαδη ημουν 20 μορια κατω απ'την περυσινή βαση και ολοι ελεγαν πως θα πεσει, και ξαφνικα τη βλεπω να ανεβαινει 100 μορια και εκει λιγο εμεινα...
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top