[29/5/2015] Ιστορία Κατεύθυνσης

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 8 57.1%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 3 21.4%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 3 21.4%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.

Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2015, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί.

Καλή επιτυχία! :D


Θέματα!

Απαντήσεις


Προηγούμενα μαθήματα:
[18/5/2015] Νεοελληνική Γλώσσα
[20/5/2015] Ιστορία Γενικής Παιδείας
[20/5/2015] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας
[20/5/2015] Φυσική Γενικής Παιδείας
[20/5/2015] Βιολογία Γενικής Παιδείας
[22/5/2015] Βιολογία Κατεύθυνσης
[22/5/2015] Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων
[22/5/2015] Χημεία - Βιοχημεία
[22/5/2015] Νεοελληνική Λογοτεχνία
[25/5/2015] Αρχαία Ελληνικά Κατεύθυνσης
[25/5/2015] Μαθηματικά Κατεύθυνσης
[27/5/2015] Λατινικά Κατεύθυνσης
[27/5/2015] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον
[27/5/2015] Χημεία Κατεύθυνσης
[27/5/2015] Ηλεκτρολογία Κατεύθυνσης




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Το νήμα ξεκλειδώνεται...
Καλή επιτυχία σε όλους τους υποψήφιους ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Το Β1α. είναι από εισαγωγή, ε; Γκρίνια που έχει να πέσει... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Το Β1α. είναι από εισαγωγή, ε; Γκρίνια που έχει να πέσει... :P

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ.
Είναι από τα εισαγωγικά του Προσφυγικού νομίζω.
Πολλοί δε τα μαθαίνουν.
Τους ορεινούς και τη φεντερασιον τα εχουν ξεφτυλισει λιγο, ανα δεύτερη χρονιά! :P

Εγώ βέβαια είμαι της άποψης ότι Ιστορία όποιος διαβάζει γράφει. Γι' αυτό κι οι βαθμοί είτε είναι άριστοι, είτε χαμηλοί!
Οπως και να χει καλή επιτυχία στα παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Με μια πρώτη ανάγνωση, τα θέματα χαρακτηρίζονται φυσιολογικά.

Το Β1α. είναι από εισαγωγή, ε; Γκρίνια που έχει να πέσει... :P

Γιατί να πέσει γκρίνια; Επειδή πολλοί δεν διαβάζουν τις εισαγωγές; Φταίει το υπουργείο που τις βάζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Γιατί να πέσει γκρίνια; Επειδή πολλοί δεν διαβάζουν τις εισαγωγές; Φταίει το υπουργείο που τις βάζει;
Γιατί πολλοί θεωρούν πως ό,τι θεωρούν ασήμαντο και δεν διαβάζουν, είναι απαράδεκτο να πέσει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Γιατί πολλοί θεωρούν πως ό,τι θεωρούν ασήμαντο και δεν διαβάζουν, είναι απαράδεκτο να πέσει. ;)

Οταν έδινα θυμάμαι ήξερα όλο το βιβλιο νερό και κολλούσα σε αυτη την εισαγωγή. Ηταν το χειρότερό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Ωραία θεματάκια και στην Ιστορία.Θεωρώ πως όποιος ασχολήθηκε μέσα στην χρονιά και δούλεψε αρκετές πηγές θα μπορέσει να ανταποκριθεί στο απόλυτο.Όσο για το Β1α. πιστεύω ότι εκεί θα κριθεί το 20αρι γιατί πράγματι θυμάμαι από πέρισυ ότι οι περισσότεροι δεν είχαν διαβάσει ποτέ και καμία εισαγωγή.Λάθος μεγάλο ,αλλά κοινό.

Λοιπόν παιδιά,εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλους !
Χαλαρώστε τώρα και ευχαριστηθείτε το καλοκαιράκι :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzanakos2010

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tzanakos2010 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εύκολα και βατά... Καλά αποτελέσματα σε όλους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Στο Β2 ποία ήταν η απάντηση? ,έδινε η αδερφή μου και δεν είναι σίγουρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzanakos2010

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tzanakos2010 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Στο Β2 ποία ήταν η απάντηση? ,έδινε η αδερφή μου και δεν είναι σίγουρη

Σελίδα 46: "Οι διαφορές...ταξικό περιεχόμενο"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Σχολιασμός
Επειδή πάντα είμαι αντικειμενικός, χαρακτηρίζω τα σημερινά θέματα εύκολα και αναμενόμενα για τον καλά διαβασμένο μαθητή. Δε νομίζω ότι κάποιος μαθητής δυσκολεύτηκε, καθώς δεν έκρυβαν παγίδες και ο καλά προετοιμασμένος μαθητής ήταν σε θέση να απαντήσει με άνεση σε όλα τα θέματα μέσα στον ενδεδειγμένο χρόνο. Οι πηγές ήταν διαχειρίσιμες, καθώς ο λόγος ήταν αρκετά οικείος στον μέσο μαθητή και δεν υπήρχαν πολλές δυσκολίες στην κατανόηση του νοήματος της κάθε πηγής. Γενικά πιστεύω ότι τα θέματα ενδείκνυντο για επίπεδο πανελληνίων, έχοντας σαφή δομή και διαβάθμιση στη δυσκολία τους.

Κατά τα άλλα, εγώ δεν τα πήγα καλά. Το προσφυγικό και το κρητικό ήταν τα κεφάλαια που ήξερα λιγότερο καλά από όλο το βιβλίο (ακόμη κλαίω τις μέρες που ασχολήθηκα με το 2ο κεφάλαιο και εν τέλει δεν έπεσε τίποτα από 'κει, πέραν μίας σκατούλας 4 σειρών :hehe:). Δεν τα παράτησα όμως, μέχρι τις 12:00 καθόμουν και έγραφα ό,τι μπορούσα να θυμηθώ, ενώ έκανα ΥΠΕΡΟΧΟ σχολιασμό των πηγών (στρωτός, ευπαρουσίαστος, δομημένος και παραγραφοποιημένος λόγος). Περιμένω γύρω στο 11 και ευελπιστώ να πέσουν οι βάσεις και να περάσω εκεί που θέλω :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολυ ωραια θεματα και ευκολα για τους διαβασμενους. Ακομα και οι πηγες διαχειρισιμες. Καμια σχεση με τα περσινα τα δικα μας τα αναθεματισμενα θεματα, ειδικα οι 5926840 πηγες που επρεπε να αναλυσουμε.

jj γιατι; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
jj καλή σου επιτυχία! Σε ποια σχολή θέλεις να περάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δεν ασχολήθηκα όσο έπρεπε με την ιστορία, οπότε τώρα θα πρέπει να αποδεχτώ τις συνέπειες. Ό,τι και να λέμε τώρα, το γραπτό έχει ήδη παραδοθεί και από εβδομάδα θα ξεκινήσει η βαθμολόγησή του. Δεν μπορώ να πω ότι χάρηκα με την κακή μου επίδοση στην ιστορία, αλλά προσπαθώ όσο μπορώ να αποβάλω την πικρία μου, σκεπτόμενος θετικά :P
jj καλή σου επιτυχία! Σε ποια σχολή θέλεις να περάσεις;
Ευχαριστώ πολύ, Μαρία! :happy:
Θέλω Αγγλική Φιλολογία στη Θεσσαλονίκη, αλλά αμφιβάλλω ότι θα περάσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Θέλω Αγγλική Φιλολογία στη Θεσσαλονίκη

ναι ναι, εμας της αθηνας μας σνομπαρεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Θέλω Αγγλική Φιλολογία στη Θεσσαλονίκη, αλλά αμφιβάλλω ότι θα περάσω :P
Ωραία επιλογή, μπράβο σου! :)
Αισιόδοξος να είσαι!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quintus Mucius

Νεοφερμένος

Η Quintus Mucius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Υπολογίζω γύρω στο 18,5-19.Το μόνο που δεν έγραψα ήταν το Β1 α,με την κωλοεισαγωγή (έβαλα βέβαια αυτό που έλεγε στο 5ο κεφάλαιο με τους Ελληνοποντίους που ζούσαν στη Ρωσία,απλά για να μην αφήσω κενό -είναι τελείως άκυρο,έτσι; ). Όλα τα υπόλοιπα ήταν άρτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top