[28/5/2012] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 164)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 51 31.1%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 46 28.0%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 21 12.8%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 20 12.2%
  • [Οχί καλά] 5-10

    Ψήφοι: 22 13.4%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 4 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
για οσους το 2ο σας ειναι βατο και το 4ο παλουκι ειναι φυσικο αφου προφανως τα φροντιστηρια σας εμβαθυνουν πιο πολυ στο να πιασεις το σιγουρο 10 απο Α) Β) θεμα

πολυ ωρεα θεματα κατα τ' αλλα αλλα το 3ωρο δεν εφτανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aprosarmosto

Νεοφερμένος

Ο Aprosarmosto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδια μην κοιταται τις ψηφους.Ελεος πια ομως γεμισαμε 20αρια ρε πουστη μου και απο την αλλη ολοι κλεγονται.Η΄ γεμισαμε επιστημονες η εμεις που τα βρηκαμε δυσκολα δυσκολα ειμασται βλακες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostie

Νεοφερμένος

Η lostie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
γυρω στο 16 υπολογιζω με τς βλακειες που παω και κανω. το Δ1 ουτε καν και το δ4 εκει που ειχα φτασει στη μεση τελειωσε ο χρονος. ΔΕΝ ΕΦΤΑΝΕ Ο ΧΡΟΝΟΣ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris93.1777

Νεοφερμένος

Ο Chris93.1777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Για το θέμα Γ θα διαφωνήσω...ήταν αρκετά βατό σε σύγκριση με άλλες χρονιές και ειδικά με πέρυσι με εξαίρεση ίσως το Γ ερώτημα που όμως και πάλι έβγαινε και με bolzano και με rolle(δεν ήταν δηλαδή μονόδρομος)...το Γ2 για ποιο λόγο απαιτητικό? είναι ένα ερώτημα που το συναντάς παντού και πόσο μάλλον με γνωστή συνάρτηση!Να μην αρχίσω να παραθέτω σελίδες του βιβλίου που υπάρχει αντίστοιχο...για το Γ4 ήταν ένα ολοκλήρωμα γνωστής συνάρτησης και με μια παραγοντική μόνο που δε σου κλεινε το μάτι!Εντάξει αν δεν έχουμε μάθει να κάνουμε και παραγοντική τι να πω.
Για θέμα Γ το βρίσκω αρκετά νορμάλ.

Όσον αφορά το Β ήταν πιο απαιτητικό από άλλες φορές.Όχι δύσκολο αλλά σίγουρα δεν έβγαινε και τυφλοσούρτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Γενικά οι ψήφοι του ischool σου δείχνουν ακριβώς αυτό: πώς πήγε ο κόσμος ΕΔΩ. ΜΟΝΟ. Από εκεί και πέρα παραείναι μικρό δείγμα για να βγάλεις γενικότερο συμπέρασμα.

Το ότι στο site θα μαζευτούν άτομα που έγραψαν είναι ψιλοαναμενόμενο βασικά, απ' τη στιγμή που ο μέσος τύπος που συχνάζει εδώ την παλεύει στα μαθήματα (απ' τη στιγμή που βρήκε site με όνομα ischool κι έκατσε μετά).

Άρα δεν έχει και νόημα να την κοιτάτε τη δημοσκόπηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Terabyte

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδιά, μην επηρεάζεστε από τα poll και κάτι άλλες άκυρες απαντήσεις που βλέπετε εδώ περί <<γελοίων>> θεμάτων, μετά από κάθε μάθημα που μπαίνω στο forum να τσεκάρω είναι λες και το ischool έγινε το στέκι της Mensa..Τα θέματα είχαν τη δυσκολία τους και ήθελαν περισσότερη ώρα από ενα 3ωρο αλλά αυτό πέρασε πια και πρέπει να κοιτάξετε τα επόμενα μαθήματα πλέον. Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Λοιπον: Εγω εχω γραψει γυρω στο 85! Εκανα μια πατατα στο Β2 δυστυχως, και γενικοτερα καλα εγραψα αν και βιαζομουν που και εν τελει δεν τα προλαβα ολα...
Τεσπα, τελος καλο (με τα μαθηματικα) ολα καλα! Παμε δυνατα για Βιολογια τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Αν στο εμβαδό δεν έβαλα τ.μ λέτε να κόψουν τίποτα; :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill_1994

Νεοφερμένος

Ο bill_1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
είχα ακούσει ότι κόβουν 1 μόριο αλλά δεν νομίζω να ισχύει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Δηλαδη φυσικη που εβλεπες στο ischool απο ολους σχεδον οτι ηταν παλουκια φαντασου ποσο δυσκολα ηταν τα θεματα ;) . Παντως μαθηματικα ηταν σε πιο λογικα πλαισια απο την φυσικη(αλλα αρκετα δυσκολα σαν τα περσινα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katsarida003

Νεοφερμένος

Η katsarida003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
εγώ στο Δ1 δικαιολόγησα την παραγωγίσιμη αλλά δεν μπορούσα να βρω το πρόσημο τησ f Kαι είπα ότι είναι αρνητική και έκανα κάποιεσ πράξεις και τη βρήκα.. :P θα μου δώσεις 5/10 ή δύσκολο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Αν κάποιο ερώτημα το έκανα Χ και μετά έγραψα από πάνω ότι είναι σωστό,να μην το πιάσει λάθος τι γίνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MolecularMary

Νεοφερμένος

Η MolecularMary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Γεια και απο μενα παιδια! Τα θεματα μου φανηκαν ΠΟΛΥ ωραια..τα λατρεψα!

Ειδικοτερα, το θεμα Α και Β τα βρηκα παρα πολυ ευκολα αν και μπορω να πω οτι καθολου αναμενομενο το θεμα Β ! Δεν εχει ξαναπεσει κωνικη τομη β' λυκειου εκτος απο επανλαηπτικες! Παντως, για καποιον που ειχε προετοιμαστει σωστα νομιζω δεν ηταν ιδιαιτερο προβλημα!
Στο θεμα Γ εκανα μια ψιλοβλακεια (αριθμητικο λαθος) αλλα φανταζομαι δεν θα μου κοψουν πολυ ...
Θεμα Δ ελυσα εως ενα σημειο το Δ1 αλλα επειδη εβλεπα οτι δεν θα μου φτασει η ωρα συνεχισα στα επομενα για να μην χασω βαθμους! Επισης απροσεξιες και χαζομαρουλες...Τελοσπαντων, καπου στο 15-16 με βλεπω! Δεν ειναι κι ασχημα! Παρ'ολα αυτα τα υπολοιπα παιδια του σχολειου μου τα πηγαν ΧΑΛΙΑ...αντε να 'μαστε 5-6 ατομα πανω απο τη βαση και κανενας πανω απο 17! Τα θεματα ηταν ΠΟΛΛΑ για τρεις ωρες αλλα ηταν πραγματικα σωστα δομημενα, σαφως διατυπωμενα και απαιτητικα! Ευχομαι σε ολους καλη επιτυχια...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Εγω επιασα το απολυτο απο Α,Β θεμα σε σχετικα καλο χρονο και μετα εκανα ολο βλακειες..
τα ηξερα ολα και πηγαινοερχομουν σαν @@@ στα θεματα με αποτελεσμα να χασω παρα πολυ υπερπολυτιμο χρονο.
εν τελει ελυσα μονο τα Γ4,Δ1 αν και θα μπορουσα πολυ πιο πολλα...
οτι εγινε εγινε, αν και ειμαι απιστευτα τσαντισμενος.
να ρωτησω κατι?
στο Δ1, στη δευτερη γραμμη εκανα λαθος μεταφορα απο γραμμη σε γραμμη.
το διαπιστωσα στο τελος (μετα απο 3 σελιδες λυση), γιατι η συναρτηση εβγαινε πολυ ελαφρως τροποοιημενη.. βασικα ηταν ολη επι δυο.
δεν ειχα χρονο να αλλαξω τιποτα, απλα του εγραψα που εχω κανει το τελειως χαζο λαθος.
απο τα 10 μορια τι λετε να παρω?

Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paladin_k20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paladin_k20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ωραια θεματα που αρμοζουν στο συγκεκριμενο μαθημα και με την απαραιτητη δυσκολια για να ξεχωρισουν οι αριστοι.Τωρα σχετικα με τον ογκο των θεματων...απο περυσι εχουν μια εφεση προς τα εκει, νομιζω ηταν αναμενομενο.Παντως οποιος ειχε δουλεψει πολυ , μεγαλυτερο θεμα θα ειχε με το χρονο παρα με τη δυσκολια κατα τη γνωμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Παιδιά έχω και γω μία απορία!!! Στο Β4 με την έλλειψη κια την ανίσωση πειράζει που το έλυσα γεωμετρικά?? Δηλαδή έκανα το σχήμα και είπα ότι μέτρο min z-w=β-ρ και max z-w= α+ρ??? Παιδιά plEASE όποιος ξέρει ας απαντήσει με έχει φάει η αγωνία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Παιδιά έχω και γω μία απορία!!! Στο Β4 με την έλλειψη κια την ανίσωση πειράζει που το έλυσα γεωμετρικά?? Δηλαδή έκανα το σχήμα και είπα ότι μέτρο min z-w=β-ρ και max z-w= α+ρ??? Παιδιά plEASE όποιος ξέρει ας απαντήσει με έχει φάει η αγωνία...
Φιλε και εγω ετσι το ελυσα και μου ειπε ο καθηγητης μου οτι θα το παρουν σωστο! Γιατι να ειναι λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ χαρουλίτα.... Δηλαδή και συ χρησιμοποίησες τους τύπους αυτούς που έχω γράψει πιο πάνω, εεε?? Σόρρυ που γίνομαι λίγο κουραστικός αλλά ένα άγχος το έχω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Κι εγώ γεωμετρικά έλυσα και το Β4 και το μισό Β3...Πάντα έτσι τα έβγαζα αυτά,γιατί να κόψουν...Ίσα ίσα που του έκανα και ωραιότατο σχηματάκι! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top