[27/5/2015] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον

[27/5/2015] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 25 65.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 10 26.3%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 1 2.6%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 5.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Σήμερα είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά δε θέλω να μιλω για βαθμούς τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Μου φαίνεται στο Γ όλοι την πατήσαμε με το πλήθος και βάλαμε τεμάχια...

Σε εκείνο με τον διψήφιο για ηλίθιο λόγο σκέφτηκα τριψήφιο και το υλοποίησα ανάλογα... Ότι να ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Μεγάλη απογοήτευση για μενα σήμερα...στοχευα υψηλό βαθμό και από το αγχος/χαζομαρα μου έκανα ένα σωρό μαλακιες..και ηταν σχετικα ευκολα γαμωτο..Πάμε δυναμικά φυσική τώρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kmamp

Νεοφερμένος

Ο kmamp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
"Δεν υπάρχουν δομές δεδομένων δευτερεύουσας μνήμης."

έχει καιρό που έδωσα Πανελλήνιες (2009), αλλά πραγματικά θα με ενδιέφερε να μάθω πώς ορίζει το βιβλίο τις δομές δεδομένων δευτερεύουσας μνήμης, αν τις ορίζει καθόλου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BlackRazor97

Νεοφερμένος

Ο BlackRazor97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Είναι αμαρτία από το Θεό να έχω λύσει τα πιο άκυρα θέματα (διαγωνισμών, ΟΕΦΕδων και ΣΙΑ ΟΕ) και να χάνω απο 3 γραμμές 5 μόρια στο Δ4 ! ΓΙΑ ΜΙΑ ΡΗΜΑΔΑ ΛΕΞΗ ("το μεγαλύτερο βαθμό τους") όχι ρε γαμώτο να πάω να βρω πόσοι δώσανε 10άρι . Τι να πω, σε 10 λεπτά το είχα γράψει ΟΛΟ το Θέμα Δ και άργησα στο Γ γιατί γούσταρα να μπάσω συνάρτηση οπότε κάθισα και το έγραψα κανά 2 φορές για να είμαι σίγουρος με τη διαδικασία (η διαδικασία εμφανίζει, όπως και το έκανα) :P . Όμως ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩ γιατί πίστευα πως το 20άρι το είχα σίγουρο (όχι πως δεν το είχα άμα χρησιμοποιούσα για 2 δευτερόλεπτα παραπάνω το μυαλό μου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
εμενα τα θεματα του 2013 2014 μου φανηκαν ευκολοτερα..γνωμη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoukos

Νεοφερμένος

Ο thanoukos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Υπαρχει ομοφωνια απο ολους μας πως τα θεματα ηταν ευκολα σημερα.Δυστυχως,κι ας μην αρεσει,δεν ξεχωριζουν τον καλο απο τον αριστο εξεταζομενο.Εμφανης η αποκλιση απο τα θεματα των προηγουμενων ετων οσον αφορα τη δυσκολια,καθως δεν υπηρχε το ερωτημα που ξεχωριζε.Γενικα,μας πηγαν αρκετα χρονια πισω ως προς το επιπεδο δυσκολιας.

Μπραβο στην επιτροπη για τον πρακτικο χαρακτηρα των θεματων με το γεγονος πως δεν εστιασε στην λεπτομερεια της λεπτομερειας για θεωρια και στη σχετικα μικρη διαθεση μοναδων στην «καθαρη» θεωρια.Φάουλ,ίσως και για κιτρινη καρτα, η επιλογη του τριτου Σ-Λ απο την επιτροπη.Μεμπτο με τρελη ασαφεια,σφαλμα στο οποιο ειμαστε συνηθισμενοι τα τελευταια χρονια στο μαθημα δεν υπηρχε θεωρω και μπραβο και γι' αυτο στην επιτροπη.Στο τεταρτο θεμα απολυτα σωστη η χρηση πινακα απο τους εξεταζομενους.

Αναμφισβητητα,τα σημερινα θεματα δεν θα αποτελεσουν βαρομετρο για τον καθορισμο των βασεων και την εισαγωγη ή οχι σε καποια σχολη(απ' οτι φαινεται για μια ακομη χρονια τα μαθηματικα κατευθυνσης θα αποτελεσουν το βαρομετρο).

Συνεχιστε με φυσικη παιδια και δωστε τον καλυτερο εαυτο σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Geosmi

Νεοφερμένος

Ο Geosmi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
"Δεν υπάρχουν δομές δεδομένων δευτερεύουσας μνήμης."

έχει καιρό που έδωσα Πανελλήνιες (2009), αλλά πραγματικά θα με ενδιέφερε να μάθω πώς ορίζει το βιβλίο τις δομές δεδομένων δευτερεύουσας μνήμης, αν τις ορίζει καθόλου :)

Αν δεν κάνω λάθος, είναι το παρακάτω κομμάτι:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μου φαίνεται στο Γ όλοι την πατήσαμε με το πλήθος και βάλαμε τεμάχια...

Σε εκείνο με τον διψήφιο για ηλίθιο λόγο σκέφτηκα τριψήφιο και το υλοποίησα ανάλογα... Ότι να ναι

Το θέμα πάντως με το μέγεθος των τεμαχίων και το πλήθος τους δεν είναι καινούριο, νομίζω έπεσε παρόμοια άσκηση με τεμάχια πέρσι ή πρόπερσι. Αυτή σκέφτηκα μόλις το είδα, καθώς και τότε ενώ ζητούσε άθροισμα μεγεθών τα παιδιά έβαλαν πλήθος, εδώ το ανάποδο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalis123

Νεοφερμένος

Ο mixalis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
για το β1 με αυτη τη λυση ποσα μορια παίρνω
Αν χ>1 τότε
Για Υ από Χ-2 μέχρι -1 με_βήμα -2
Εμφάνισε Υ
Τέλος_Επανάληψης
Τέλος_Αν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Φίλε μου χωρίς να είμαι σίγουρος έχω την αίσθηση ότι είσαι σωστός! (Άρα όλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kmamp

Νεοφερμένος

Ο kmamp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αν δεν κάνω λάθος, είναι το παρακάτω κομμάτι:
μάλιστα, όλα ΟΚ τότε, δηλαδή η απάντηση είναι Λ και έτσι είναι από ότι είδα στο υπουργείο. Παραξενεύτηκα στην αρχή διότι είδα κάποιους να γράφουν για Σ με μεγάλη αυτοπεποίθηση. Οι δομές δεδομένων δευτερεύουσας μνήμης έχουν τεράστιες πρακτικές εφαρμογές και είναι γενικά ένα αρκετά hot ερευνητικό θέμα στην επιστήμη υπολογιστών. Τέλος πάντων, αυτήν την απορία είχα μόνο, καλή συνέχεια στις εξετάσεις! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
για το β1 με αυτη τη λυση ποσα μορια παίρνω
Αν χ>1 τότε
Για Υ από Χ-2 μέχρι -1 με_βήμα -2
Εμφάνισε Υ
Τέλος_Επανάληψης
Τέλος_Αν

Ολόσωστος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasia_nt

Νεοφερμένος

Η Νάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
είχε πράμα και στο Γ και στο Δ

Καλά, λύσεις δεν έχουν βγει ακόμα; Μόλις είδα κάτι που έβγαλε το Ορόσημο, αλλά τα έχει λάθος τα περισσότερα :p

Οντως τα εχει λαθος; :clapup:
Νταξει παντως κατα τη γνωμη μου στο ΑΕΠΠ δεν μπορεις να ξερεις ποτε πως τα πηγες... Ειναι 100 χιλιαδες τροποι να κανεις κατι... Ας ελπισουμε σε βαθμολογητες με υπομονη με τετοια διαμαντια που γραψαμε στο Δ4 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
για το β1 με αυτη τη λυση ποσα μορια παίρνω
Αν χ>1 τότε
Για Υ από Χ-2 μέχρι -1 με_βήμα -2
Εμφάνισε Υ
Τέλος_Επανάληψης
Τέλος_Αν

Εγώ έβαλα μέχρι 1 αντί για -1 ! Ειμαι λάθος ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spirosmal

Νεοφερμένος

Ο spirosmal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
στη συνθήκη λmod10=5 αντι για το ίσον εβαλα την εντολή εκχώρησης,λέτε να μου κόψουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasia_nt

Νεοφερμένος

Η Νάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ρε παιδια να ρωτησω κατι... στο Γ, ηταν Διαδικασια;; Με Συναρτηση βγαινει λαθος; Απ'τη στιγμη που οπως καταλαβα υπηρχε επιστροφη μοναχα μιας τιμης... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Geosmi

Νεοφερμένος

Ο Geosmi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ρε παιδια να ρωτησω κατι... στο Γ, ηταν Διαδικασια;; Με Συναρτηση βγαινει λαθος; Απ'τη στιγμη που οπως καταλαβα υπηρχε επιστροφη μοναχα μιας τιμης... :/

Ναί, διότι στις συναρτήσεις δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις εντολές "Γράψε" και "Διάβασε" !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Επισης στο τριτο θεμα δεν καταλαβα οτι ηταν αλλο το πληθος των τεμαχιων και αλλο το μεγεθος τους και τα θεωρησα ολα ιδια. δηλωσα τα παντα ακεραια (και τις χωρητικοτητες και τα μεγεθη) και καθε φορα που προσθετονταν δεματα σε καποια αποθηκη, τη χωρητικοτητα της αντιστοιχης αποθηκης την εκανα οση ηταν πλην το μεγεθος του δεματος που μπηκε και το "πληθος" οσο ηταν συν το μεγεθος του δεματος, οχι συν 1... με βαση αυτο το λαθος το υποπρογραμμα το εγραψα ακριβως οπως λεει στις ενδεικτικες λυσεις.
οσο για το Δ το Δ4 το εκανα με πολυ διαφορετικο τροπο απ'οτι εχω δει αλλα ειμαι σχεδον σιγουρη οτι ειναι σωστος. αν δεν ειναι ουτε αυτο σωστο ποσο περιπου θα χασω συνολικα απ'ολα αυτα ρε παιδια?
Κριμα γιατι ο προγραμματισμος ηταν το αγαπημενο μου μαθημα, περιμενα να γραψω καλυτερα και μου αρεσε πολυ :(

Χαλάρωσε. Ακόμα και αν έχεις λύσει άλλο ερώτημα από αυτό που σου ζητάει, αν φαίνεται τι έχεις κάνει και αν το έκανες σωστά αυτό που σκεφτόσουν τότε δεν θα σου κόψουν όλες τις μονάδες από το ερώτημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Γιατί Johnny υπάρχει περίπτωση να μας κοπούν όλες οι μονάδες επειδή αντί για sum <- sum + 1 κάναμε sum <- sum + μεγ; Ενώ κάναμε όλη τη διαδικασία σωστά; Νομίζω (και θέλω να πιστεύω) πως πάνω από 2-3 μόρια δε θα κόψουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top