[26/5/2010] Αρχαία Ελληνικά Κατεύθυνσης

Πώς τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 8 14.8%
  • Καλά

    Ψήφοι: 11 20.4%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 8 14.8%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 3 5.6%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 6 11.1%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 18 33.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.
Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2010 , να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα ξεκλειδωθεί μετά το τέλος της αυριανής εξέτασης.

Καλή επιτυχία! :D

Προηγούμενα θέματα:

[14/5/2010] Έκθεση Γενικής Παιδείας
[17/5/2010] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας
[17/5/2010] Βιολογία Γενικής Παιδείας
[17/5/2010] Φυσική Γενικής Παιδείας
[17/5/2010] Ιστορία Γενικής Παιδείας
[19/5/2010] Μαθηματικά Κατεύθυνσης
[19/5/2010] Νεοελληνική Λογοτεχνία Κατεύθυνσης
[21/5/2010] Χημεία-Βιοχημεία Κατεύθυνσης
[21/5/2010] Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων και Υπηρεσιών Κατεύθυνσης
[21/5/2010] Βιολογία Κατεύθυνσης
[21/5/2010] Ιστορία Κατεύθυνσης
___________________________________
updated: τα θέματα εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ξερω πως θα αντιδρασετε και θα αρχισετε να μου λετε πως ολα ειναι sos (και μεταξυ μας δε διαφωνω), αλλα αυτη τη στιγμη το μονο που θελω να κανω ειναι να βρισω ολο τον κοσμο και να φτυσω εκεινους που επελεξαν τα θεματα!! Μα παμε καλα?? Τριτη συνεχομενη φορα Ηθικα Νικομαχεια?? Ενα ειναι το σιγουρο, φετος στο συγκεκριμενο μαθημα η θεωρητικη κατευθυνση θα ΠΑΤΩΣΕΙ!! Και επειδη μιλαμε για το μαθημα βαρυτητας, προβλεπω και τις βασεις να κανουνε γερη βουτια...

Μη μασατε παιδια, δεν εχουν δικαιωμα αυτη να παιζουν με την ψυχολογια και τις ζωες σας, ο,τι εγινε εγινε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magistros

Νεοφερμένος

Ο Magistros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ευτυχως τα διάβασα τα Ηθικά.. οχι τοσο όσο τα άλλα, αλλά τα διάβασα στο πνεύμα "όλα είναι sos" και "στην Έλλάδα η λογική είναι είδος προς εξαφάνιση"... ίδωμεν...

Το άγνωστο στην αρχή μου φάνηκε εύκολο, αλλά μετά την μέση δυσκολευε αρκέτα κατα την γνώμη μου..

Τεσπα, ο,τι έγινε, έγινε.. κοιτάμε μπροστά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ευτυχως τα διάβασα τα Ηθικά.. οχι τοσο όσο τα άλλα, αλλά τα διάβασα στο πνεύμα "όλα είναι sos" και "στην Έλλάδα η λογική είναι είδος προς εξαφάνιση"... ίδωμεν...

Το άγνωστο στην αρχή μου φάνηκε εύκολο, αλλά μετά την μέση δυσκολευε αρκέτα κατα την γνώμη μου..

Τεσπα, ο,τι έγινε, έγινε.. κοιτάμε μπροστά
Καλη τυχη να εχεις φιλε μου... Πραγματικα σημερα παρολο που δεν εδινα απογοητευτηκα παρα πολυ!! Η αδερφη μου παντως δεν τα πηγε καθολου καλα...

Υ.Γ: Αν δεν κανω λαθος, αυτη η ενοτητα επεσε και προπερσι, ετσι δεν ειναι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pinkfish

Νεοφερμένος

Η pinkfish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Νομίζω ότι οι βάσεις θα πέσουν αρκετά...δεν περιμένεις εύκολα να πέσει για τρίτη φορά το ίδιο κείμενο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Όχι δεν είχε πέσει... Νομίζω... Εγώ έγραψα πολύ καλά! Τις ίδιες σχεδόν ερωτήσεις στο γνωστό μας τις είχε βάλει στο φροντιστήριο όταν είχαμε τελειώσει τα ηθικά νικομαχεια! Εχω την ανάγκη να εκφράσω την απεριόριστη ευγνωμοσύνη μου στην καθηγήτρια μου, την κα Κρυστη που μας ετοίμασε τόσο καλά! Και το άγνωστο ήταν πολύ εύκολο για μένα. Αλλά θα δείξει στο τέλος τί θα πουν κι οι βαθμολογητές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
ναι 3η συνεχομενη χρονια...και εχει ξαναγινει αυτο στην θεωρητικη...οπου μετα την 3η σερι φορα την βγαλανε...

οτι και να πεις ειναι λιγο σε αυτους που βαζουνε τα θεματα..περαστικα μας (οσοι πηγαν με τα sos) :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Θα κάνω μια παραλλαγή του γνωστού λαϊκού άσματος και θα πω:

Δεν θα περάσω πουθενά,πουθενά,πουθενά απόφοιτη θα μείνωωω.

:P

Εντάξει κάτι έγραψα,ότι θυμώμουν βασικά κάτι από εισαγωγή,κάτι από το άγνωστο που ήταν σχετικά εύκολo,ερωτήσεις αλλά από εκεί και πέρα δεν έχω ιδέα πραγματικά. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

619zx

Νεοφερμένος

Ο 619zx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Οχι ρε παιδια και τριτη συνεχομενη χρονια ηθικα!!! Ενταξει καλα τα πηγα πιστευω αλλα δεν το περιμενα με τιποτα αυτο!!!!:/:Αντε λατινικα και τελος(οχι για ολους)!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pinkfish

Νεοφερμένος

Η pinkfish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Νομίζω όμως ότι μιας και τα θέματα ως τώρα ήταν σχετικά εύκολα ήταν αναμενόμενο πως τα αρχαία θα ήταν πιο δύσκολα από άλλες χρονιές. Το γεγονός ότι έπεσαν πάλι Ηθικά Νικομάχεια ίσως βγάλει αρκετό κόσμο εκτός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

619zx

Νεοφερμένος

Ο 619zx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Νομίζω όμως ότι μιας και τα θέματα ως τώρα ήταν σχετικά εύκολα ήταν αναμενόμενο πως τα αρχαία θα ήταν πιο δύσκολα από άλλες χρονιές. Το γεγονός ότι έπεσαν πάλι Ηθικά Νικομάχεια ίσως βγάλει αρκετό κόσμο εκτός.
Οι περισσοτεροι δεν περιμεναν σε καμια περιπτωση ηθικα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Παιδια οκ, ΚΑΝΕΙΣ δεν περιμενε Ηθικα για 3η φορα, ηταν υπερβολικα κουλο!

Καιρος να τα βγαλουν λοιπον απ την υλη, ηδη εβαλαν 6 ενοτητες μεσα σε 3 χρονια, οι επομενοι μαθητες της Γ'Λυκειου σιγα μη τους δωσουν σημασια πλεον!

Ευτυχως τα ειχα διαβασει... ικανοποιημενος απο τις ερωτησεις, απλες, σαφεις, απο τις απαντησεις μου ειμαι αρκετα ικανοποιημενος, ελπιζω για κανενα 55/60 στο Γνωστο

Το Αγνωστο ηταν καλο, λιγο δυσκολο στη μεταφραση στις ερωτησεις αλλα ηταν οκ! Ευκολες ασκησεις γραμματικης, εκανα λαθος 2 τυπους, το "γερως" που γινεται "γερα" εγω το εκανα"γερω" (που να το ξερα ο αμοιρος?) και την επομενη αμεσως εκανα λαθος, ενω εκανα και ενα λαθος στο συντακτικο στο "τουτων" που ειναι γενικη συγκριτικη και την εβαλα γενικη αντικειμενικη!

Τον λανθανοντα τον εκανα σωστα...

ΥΓ : Αυτοι στην επιτροπη μπαζουν / πασχουν / χανουν λαδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pinkfish

Νεοφερμένος

Η pinkfish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Θυμηθείτε το, του χρόνου πάλι Ηθικά Νικομάχεια θα πέσουν. Όπως το 2004 όπου είχε πέσει για τέταρτη φορά Περικλέους Επιτάφιος. By the book....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
εγώ στο άγνωστο το τουτων το βαλα επεξήγηση στο ων... ΕΛΕΟΣ... και το οτιουν το ρημαδι με μπερδεψε... κατα τα άλλα όλα μου βγήκαν καλά πιστεύω! όσο για το γνωστό, το ηθικό δίδαγμα που έχει προκύψει κ από άλλες χρονιές είναι οτι τα διαβάζουμε ΟΛΑ δίνοντας την ίδια βαρύτητα παντού, ώστε να χουμε το κεφάλι μας ήσυχο... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Aντι-σος rules!!!!!
Ό,τι να 'ναι είναι οι άνθρωποι...

Γενικώς πάντως ήταν βατά τα θέματα πιστεύω!

Το "τούτων" εγώ το έβαλα γενική συγκριτική λόγω του συγκριτικού βαθμού, πού το είδες Γιάννη γενική διαιρετική;
Το "οτιουν" τι ήταν;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim_92

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
παιδια μεγαλη απογοητευση σημερα:( ειμαι ενας απο τους χιλιαδες φανταζομαι μαθητες που πηγαν μονο με τα σοσ.διαβασα μονο ενοτητες 4,5,6 απο πρωταγορα και 12,13,15 απο πολιτεια.αυτο που με καιει περισσοτερο ειναι οτι κατα τις 5 το πρωι σκεφτηκα να διαβασω 9 και 10 απο ηθικα αλλα το μετανιωσα και επεσα για υπνο μεχρι τις 6.50 αν τα ειχα διαβασει θα εγραφα κατι.τωρα πικρα,ουτε την βαση δεν επιασα.ποσο θα πεσουν οι βασεις στο 1ο πεδιο μετα το σημερινο βατερλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
οι αγαπημενες μου ενοτητες απο Ηθικα:):)!!απ οτι εχω ακουσει τους πιο πολλους τους δυσκολεψε η πρωτη νοηματικη και γενικα δεν εγραψαν καλα!!εγω συντακτικο γραμματικη σωστα τα εχω αλλα το αγνωστο ενω στην αρχη οπως ειπατε μουφανηκε ευκολο μετα τα δα λιγο σκουρα!:)τελος παντων!!εσεις στην πρωτη νοηματικη τι γραψατε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Aντι-σος rules!!!!!
Ό,τι να 'ναι είναι οι άνθρωποι...

Γενικώς πάντως ήταν βατά τα θέματα πιστεύω!

Το "τούτων" εγώ το έβαλα γενική συγκριτική λόγω του συγκριτικού βαθμού, πού το είδες Γιάννη γενική διαιρετική;
Το "οτιουν" τι ήταν;;;

Sorry, γενικη συγκριτικη ηταν, μπερδευτηκα απ τη βιασυνη μου και εγραψα διαιρετικη!
οτιουν = οτιδηποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alibaba

Νεοφερμένος

Ο Alibaba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Εγώ έγραψα πάρα πολύ καλά (Όχι ότι περίμενα τα ηθικά) γύρω στο 98-99!!!
Η πρώτη ερμηνευτική απαιτούσε φιλοσοφική εμβάθυνση και πιστεύω πως ήταν λάθος τους που την έβαλαν σε 18χρονους-ες!
Πάντως το άγνωστο ήταν γελοίο αν και οι παρατηρήσεις λίγο πονηρές!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
εσεις στην πρωτη νοηματικη τι γραψατε??

Στην ουσια ανελυες αυτο που σου δινε, λεγοντας ξανα τα ιδια και τα ιδια πραγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top