[26/5/2010] Αρχαία Ελληνικά Κατεύθυνσης

Πώς τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 8 14.8%
  • Καλά

    Ψήφοι: 11 20.4%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 8 14.8%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 3 5.6%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 6 11.1%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 18 33.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Socratis

Νεοφερμένος

Ο Socratis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
στο γνωνστο εχασα εκει με τους πιθαγω..,ενω δηλαδη εβαλα το σχολειο του βιβλιο και κατι αλλα απο το βιβλιο μου ειπαν μετα οτι επρεπε να βαλω και τις αντιθεσεις στην αρχη του κειμενου[η καθηγητρια μου δεν μου το ειχε πει ,πως και κρατηθηκα και δεν την εβρισα ενας θεος ξερει].Το αγνωστο η μεταφραση μου φανηκε ευκολη ,και αν εξαιρεσεις την τελευταια ασκηση ηταν βατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
παιδια μεγαλη απογοητευση σημερα:( ειμαι ενας απο τους χιλιαδες φανταζομαι μαθητες που πηγαν μονο με τα σοσ.διαβασα μονο ενοτητες 4,5,6 απο πρωταγορα και 12,13,15 απο πολιτεια.αυτο που με καιει περισσοτερο ειναι οτι κατα τις 5 το πρωι σκεφτηκα να διαβασω 9 και 10 απο ηθικα αλλα το μετανιωσα και επεσα για υπνο μεχρι τις 6.50 αν τα ειχα διαβασει θα εγραφα κατι.τωρα πικρα,ουτε την βαση δεν επιασα.ποσο θα πεσουν οι βασεις στο 1ο πεδιο μετα το σημερινο βατερλο?
Μάθημα βαρύτητας είναι,οπότε προβλέπεται μεγάλη πτώση,αυτή είναι και η λογική τους βασικά.

Εγώ δεν πήγα μόνο με τα Sos,είχα διαβάσει τα πάντα από Πρωταγόρα,Πλάτωνα και Πολιτικά από Αριστοτέλη και απλά έριξα μια ματιά στα Ηθικά.

Νομίζω ότι αυτό το "έριξα μια ματιά" έφαγε πολλούς βέβαια.


Ευτυχως τα ειχα διαβασει... ικανοποιημενος απο τις ερωτησεις, απλες, σαφεις, απο τις απαντησεις μου ειμαι αρκετα ικανοποιημενος, ελπιζω για κανενα 55/60 στο Γνωστο
Μπράβο Γιάννη. :) Και γενικότερα σε όλους όσους έγραψαν καλά.

EDIT: Γενική συγκριτική ήταν? Wii είχα και κάτι σωστό,θα κάνω πάρτυ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
παιδια αυτο με τα αντιθετικα ζευγη χρειαζοταν ετσι στην πρωτη νοηματικη?????αχχ με φωτισε ο θεος τελευταια στιγμη και το βαλα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
στο γνωνστο εχασα εκει με τους πιθαγω..,ενω δηλαδη εβαλα το σχολειο του βιβλιο και κατι αλλα απο το βιβλιο μου ειπαν μετα οτι επρεπε να βαλω και τις αντιθεσεις στην αρχη του κειμενου

Εγω δεν μπηκα καν στον κοπο να διαβασω το σχολιο, οποτε δεν το γραψα το συγκεκριμενο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Εγώ έγραψα πάρα πολύ καλά (Όχι ότι περίμενα τα ηθικά) γύρω στο 98-99!!!
Η πρώτη ερμηνευτική απαιτούσε φιλοσοφική εμβάθυνση και πιστεύω πως ήταν λάθος τους που την έβαλαν σε 18χρονους-ες!
Πάντως το άγνωστο ήταν γελοίο αν και οι παρατηρήσεις λίγο πονηρές!!

Έγρεψες και φυσική και αρχαία? Γιατί και στο topic της φυσικής λες οτι έγραψες 100! :confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magistros

Νεοφερμένος

Ο Magistros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
οι αγαπημενες μου ενοτητες απο Ηθικα:):)!!απ οτι εχω ακουσει τους πιο πολλους τους δυσκολεψε η πρωτη νοηματικη και γενικα δεν εγραψαν καλα!!εγω συντακτικο γραμματικη σωστα τα εχω αλλα το αγνωστο ενω στην αρχη οπως ειπατε μουφανηκε ευκολο μετα τα δα λιγο σκουρα!:)τελος παντων!!εσεις στην πρωτη νοηματικη τι γραψατε??

Την Β1 φανταζομαι εννοεις. Εγω καλουτσικα εγραψα εκει την πορεια συλλογισμου του Τελη μεχρι εκει, πως συνεχίζεται (με τους συσχετιζμούς των αντίθετων εννοιων αμαρτανειν-κατορθουν πολλαχως-μοναχως κλπ) και πως καταλήγει στο συμπερασμα αυτο. Εγραψα για τις διδασκαλιες των πυθαγοριων με τα αντιθετικα ζευγη, για τον στιχο που ειναι αγνωστης προελευσης (αν και τωρα καταλαβα οτι επρεπε να βάλω στοιχεια απο την εισαγωγή εκει που λεει για τον σχολιασμο ποιητικων κειμενων ως σοφιστική μεθοδο) και τις ερμηνειες που εχει σημερα. Αλλά δεν τα ανεπτυξα οσο θα ηθελα.. Μπορουσα και καλυτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
μμμ τωρα που το λες αυτο με την εισαγωγη κολλουσε.εγω σαν πρωτη παραγραφο εγραψα οτι ο Αριστοτελης χρησιμοποιει επικληση στην αυθεντια με την διδασκαλια των Πυθαγορειων και τον ανγνωστο στιχο,Μετα ειπα οτι ο Αριστος βασιστηκε στην διδασκαλια των Πυθαγορειων για την αντιθεση και εβαλα ολα τα αντιθετικα ζευγη.και τελος ανεπτυξα τους συλλογισμους του.γιατι αυτο βασικα πιστευω οτι ηταν και η βαση της ερωτησης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Την Β1 φανταζομαι εννοεις. Εγω καλουτσικα εγραψα εκει την πορεια συλλογισμου του Τελη μεχρι εκει, πως συνεχίζεται (με τους συσχετιζμούς των αντίθετων εννοιων αμαρτανειν-κατορθουν πολλαχως-μοναχως κλπ) και πως καταλήγει στο συμπερασμα αυτο. Εγραψα για τις διδασκαλιες των πυθαγοριων με τα αντιθετικα ζευγη, για τον στιχο που ειναι αγνωστης προελευσης (αν και τωρα καταλαβα οτι επρεπε να βάλω στοιχεια απο την εισαγωγή εκει που λεει για τον σχολιασμο ποιητικων κειμενων ως σοφιστική μεθοδο) και τις ερμηνειες που εχει σημερα. Αλλά δεν τα ανεπτυξα οσο θα ηθελα.. Μπορουσα και καλυτερα...
Εγω δεν εβαλα τιποτα απο αυτα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staffy

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Μα γιατι δεν βγαζουν τον Πλάτωνα απο την ύλη?
Άισχος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Έγρεψες και φυσική και αρχαία? Γιατί και στο topic της φυσικής λες οτι έγραψες 100! :confused::confused:
Λολ. :P

Να κάνω την γνωστή ερώτηση.

Τroll ή μήπως όχι?


:hmm:

Εκτός κι αν έχει την ικανότητα να τηλεκατευθύνεται οπότε ok,πάω πάσο. :hmm:

Οι απαντήσεις πότε θα βγούν να δούμε τι δεν γράψαμε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristotelis13

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
μολις ειδα τα θεματα λέω ''παλι αριστοτέλης?''προσωπικα περιμενα και ηθελα να πεσουν τα σημερινα περυσι οταν και εδινα,επειδη ο αριστοτελης ειναι πολυ πιο κατανοητος απο τον πλατωνα.πιστευω πως ησασταν τυχεροι που σας επεσε παλι αριστοτελης.δεν ειναι λογικη να λετε οτι αυτο επεσε περυσι οποτε δεν το διαβαζω.κανονικα επρεπε να εχετε ξεκινησει τη χρονια κανοντας αυτα που επεσαν περυσι.δυστυχως ομως το σημερινο δημοσιο σχολειο εχει γιγαντωσει την εννοια των φροντιστηριων με συνεπεια να μπαινουν τα παιδια στη νοοτροπια των καμμενων θεματων και των sos
Τα θεματα ηταν πολυ βατα και ιδιαιτερα το αγνωστο που καθε χρονο ο βαθμος δυσκολιας κατεβαινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magistros

Νεοφερμένος

Ο Magistros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
μμμ τωρα που το λες αυτο με την εισαγωγη κολλουσε.εγω σαν πρωτη παραγραφο εγραψα οτι ο Αριστοτελης χρησιμοποιει επικληση στην αυθεντια με την διδασκαλια των Πυθαγορειων και τον ανγνωστο στιχο,Μετα ειπα οτι ο Αριστος βασιστηκε στην διδασκαλια των Πυθαγορειων για την αντιθεση και εβαλα ολα τα αντιθετικα ζευγη.και τελος ανεπτυξα τους συλλογισμους του.γιατι αυτο βασικα πιστευω οτι ηταν και η βαση της ερωτησης!

Για το κομματι αυτο απο την εισαγωγη ειπε και ενας φιλολογος στην εκπομπη "Συμβαινει τωρα" αλλα οποιος δεν το έβαλε δε νομιζω να κοψουν μοναδες.
Γμτ ξεχασα την επικληση στην αυθεντια :/:
Και έκανα κάτι μικρολαθάκια στην γραμματικη κ συντακτικο πχ: το δυσμαθεστερο το εκανα δυσμαθην, το αδικειν αδικησαις, το προτερον το εβαλα απλως επιρρημα του χρονου (δεν εβαλα οτι αναφερεται στο ρημα ην) και κανα-δυο ακομα τετοια.. τζαμπα εχασα περιπου 10 μοναδες.....

ROFL!:rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magistros

Νεοφερμένος

Ο Magistros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Λολ. :P

Να κάνω την γνωστή ερώτηση.

Τroll ή μήπως όχι?


:hmm:

Εκτός κι αν έχει την ικανότητα να τηλεκατευθύνεται οπότε ok,πάω πάσο. :hmm:

Οι απαντήσεις πότε θα βγούν να δούμε τι δεν γράψαμε? :P

λολεν :P
ενιγουέι, λογικά από στιγμή σε στιγμή θα βγούν, ούτε το συγχρονο ούτε το in έχουν βγάλει κάτι μεχρι στιγμής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas0505

Νεοφερμένος

Ο kostas0505 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
εγω ο βλακας εχασα τουλαχιστον τη μιση εισαγωγη...δεν το ειχα διαβασει καλα το συγκεκριμενο κομματι και το εγραψα πολυ περιληπτικα!!παντως κατα τα αλλα πιστευω τα πηγα αρκετα καλα και στο γνωστο και στο αγνωστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
:):):) ελπιζω και εγω να μην μου κοψουν...περιεργη παντως ερωτηση...μακαρι να εχω παρει ενα 17 -18 τοσο θελω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas0505

Νεοφερμένος

Ο kostas0505 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
:):):) ελπιζω και εγω να μην μου κοψουν...περιεργη παντως ερωτηση...μακαρι να εχω παρει ενα 17 -18 τοσο θελω...
και εγω τοσο ηθελα αλλα με αυτην την παλιοεισαγωγη....:(:(:(μονο το κομματι με την επιστροφη του στην αθηνα και το τελος της ζωης του δεν ειχα διαβασει :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
ε μπορει να κερδισεις απο τα αλλα!ποτε δεν ξερουμε ουτε μπορουμε να πουμε με σιγουρα!και εγω εχω ξαχασει κατι ψιλα στην εισαγωγη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
ρε παιδια στο τουτων εγραψα σκετο γενικη συγκριτικη στο ταδε οχι ονοματικος προσδιορισμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top