[25/5/2012] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 198)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 49 24.7%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 36 18.2%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 26 13.1%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 29 14.6%
  • [Όχι καλά] 5-10

    Ψήφοι: 46 23.2%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 12 6.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Crown

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Πολύ καλός!!!

Παρεμπιπτόντως, όποιος θέλει μπορεί να λύσει το Γ4 με δύναμη F=30Ν (χωρίς το ρίζα 3). Τόσο απλό και δεν θα είχαμε κανένα πρόβλημα..... Ένα διευκρινιστικό......



Βεβαια δεν εκανα αλλα.. (βλ. το θρυλικο Γ4)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
ουσιαστικα η εκφωνηση ηταν ελλιπης και οχι η απαντηση νομιζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trelomarw

Νεοφερμένος

Η Trelomarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
ουσιαστικα η εκφωνηση ηταν ελλιπης και οχι η απαντηση νομιζω...
Δεν ειναι ελλειπης απλα δεν ειναι για ολα τα γουστα. Η λυση ηταν με μαθηματικα Β λυκειου. Ομως ειναι ανικουστο να αλλαξει η ελλειπης για εσας εκφωνηση με βαση το συμφερον σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jason53

Νεοφερμένος

Ο jason53 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Δεν ειναι ελλειπης απλα δεν ειναι για ολα τα γουστα. Η λυση ηταν με μαθηματικα Β λυκειου. Ομως ειναι ανικουστο να αλλαξει η ελλειπης για εσας εκφωνηση με βαση το συμφερον σας.

Εξηγησε μου σε παρακαλω γιατι μπαινεις εδω μεσα και λες οτι σου κατεβει ε? πρεπει να τρολλαρεις οσους σε παιρνουν στα σοβαρα? πισω στο θεμα μπραβο στα παιδια που το ελυσαν αλλα οι υπολοιποι που δεν ηξεραν μια ασκηση φροντιστηριου απ'εξω και πηγαν να αναλυσουν την κινηση και τα λοιπα και βρηκαν λαθος αυτοι δεν αξιζουν δλδ?μονο οποιος ξερει μια ασκηση παπαγαλια? this is madness!!!NO THIS IS GREEK JUSTICE!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
τα πραγματα ειναι πολυ απλα.
δεν μπορεουσε να εξισωθει ο 18,6 με τον εικοσαρι... επειδη ο πρωτος δεν ελυσε το ερωτημα Γ4.
η "λαθος" εκφωνηση ηταν ιδια για ολους μας
καποιος που εχασε τον χρονο του λυνοντας αυτο το ερωτημα αδικειται καποιος που το προσπερασε απλως ευνοειται
η ΚΕΕ επραξε ορθα αν θελετε την γνωμη μου βαθμολογωντας κανονικα το ερωτημα...
Αν και θα επρεπε να θεωρηθουν και τα υπολοιπα σωστα οπως η ανακυκλωση και η Κmax=απειρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Θα βαθμολογηθει κανονικα το Γ4.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
ελπιζω τουλαχιστον να μη μου κοψουν πολλα που πηρα πανω απο την οριζοντια θεση ...... :-P ολο γκαντεμιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Κα εγω... Πηγα και βρηκα το Στ στην οριζοντια θεση και μου βγηκε πολυ θετικο οποτε λεω θα μηδενιστει πιο πανω απο την οριζοντια και εκανα λαθος με τις γωνιες! :@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Κα εγω... Πηγα και βρηκα το Στ στην οριζοντια θεση και μου βγηκε πολυ θετικο οποτε λεω θα μηδενιστει πιο πανω απο την οριζοντια και εκανα λαθος με τις γωνιες! :@

το ιδιο ακριβως εκανα, :/ γαμω την τυχη μου με την κωλοασκηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Παιδια εγω εγραψα οτι αναζητουμε την θεση οπου Στ=0 διοτι η αγ=0 αρα εχουμε μεγιστο ω και κατεπεκταση μεγιστο Κμαξ ...Δεν προλαβα να τη συνεχισω...Λετε να παρω εστω και ενα μοριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Πιστευω θα παρεις 2 μορια για σωστη μεθοδολογια, αν εχεις γραψει και τον τυπο του Στ σωστα τοτε μπορει να παρεις και 3-4 μορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
οκ φιλε βασιλη!!!σε ευχαριστω :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κυριάκος1204

Νεοφερμένος

Ο κυριάκος1204 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά το Γ4 δεν ήταν και τόσο φροντιστηριακό. Εγώ δεν είχα ξαναδεί ποτέ τέτοια άσκηση. Χρειαζόταν μόνο ο μαθητής να έχει διδαχθεί το κεφάλαιο επιταχυνόμενη κίνηση ράβδου. (στον μαθιουδάκη υπάρχει ολόκληρο κεφάλαιο). Εγώ σκέφτηκα λογικά και είπα ότι θα αποκτήσει την μέγιστη ταχύτητα όταν σταματήσει να επιταχύνεται και πριν αρχίσει να επιβραδύνεται. Οπότε στην θέση που αγων=ο και άρα ΣΤ=0.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ενα εξυπνο ερωτημα ητανε δεν νομιζω οτι οσα βαζουν πανελληνιες υπαρχουν στο σχολικο βιβλιο! Βεβαια επειδη η επιτροπη ηταν και γαμω τους φυσικους ξεχασανε να πουνε την πρωτη φορα οποτε τους συγχωρουμε(και καλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trelomarw

Νεοφερμένος

Η Trelomarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Εξηγησε μου σε παρακαλω γιατι μπαινεις εδω μεσα και λες οτι σου κατεβει ε? πρεπει να τρολλαρεις οσους σε παιρνουν στα σοβαρα? πισω στο θεμα μπραβο στα παιδια που το ελυσαν αλλα οι υπολοιποι που δεν ηξεραν μια ασκηση φροντιστηριου απ'εξω και πηγαν να αναλυσουν την κινηση και τα λοιπα και βρηκαν λαθος αυτοι δεν αξιζουν δλδ?μονο οποιος ξερει μια ασκηση παπαγαλια? this is madness!!!NO THIS IS GREEK JUSTICE!
Εξηγησε μου σε παρακαλω τι ακριβως εχεις καταλαβει.. Γιατι εγω δεν ειπα οτι καποιος που ξερει μια ασκηση παπαγαλια αξιζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κλεψύδρα

Νεοφερμένος

Ο Κλεψύδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ωραίο το σκωτσέζικο ντους και το καψόνι της ΚΕΕ, έτσι; Το φχαριστηθήκατε; Αφού πρώτα ακύρωσαν το ερώτημα με το κραυγαλέο λάθος τους και έπαιξαν για 3-4 μέρες με τα νεύρα των υποψηφίων, μετά αποφάσισαν να το μετρήσουν κανονικά για να μην αδικηθούν, λέει, αυτοί που το έλυσαν και αφιέρωσαν το χρόνο τους σε αυτό. Είναι ολοφάνερο ότι η "ευαισθησία" της ΚΕΕ για τους χιλιάδες υποψήφιους ενεργοποιήθηκε μετά τον καταιγισμό διαμαρτυριών και απειλών από γονείς υποψηφίων για αγωγές και μηνύσεις, αλλά και τις έντονες αντιδράσεις των βαθμολογητών καθηγητών ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
συμφωνώ αρκετά δυσνόητο το κείμενο....η έκθεση όμως ζητούσε στάνταρ πράγματα....προσωπικά τα πήγα πολύ καλά..αλλά θα δείξει :)
τα θέματα ήταν απαιτητικά αλλά όχι δύσκολα....το Γ μπορώ να πω πως ήταν σχετικά απλό πάνω στο κεφάλαιο των πιθανοτήτων καθαρά....έγραψα γύρω στο 100 :)
είναι η πρώτη φορά που τα θέματα ήταν απλά ό,τι να ναι..αψυχολόγητα τελείως..παρότι ψιλοέλυσα το Γ4 αν και δεν πρόλαβα να το τελειώσω..έγραψα καλά..αν και θα μπορούσα καλύτερα... =/
Τα θέματα ήταν αρκετά απαιτητικά!

Έγραψα από 95 και άνω στην χειρότερη 90 :)
H Mystique αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα, εκ των οποίων και τα 4 αναφέρονται στο πόσο καλά έγραψε στα 4 μαθήματα που έδωσε μέχρι στιγμής. Αναμένεται να ξαναμπεί μεθαύριο για να ανακοινώσει το πόσο καλά πήγε και στα ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ.
Όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iWand

Νεοφερμένος

Ο iWand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω τους καθηγητές της κοινότητας που γνωρίζουν πώς θα βαθμολογήσουν, αν υπάρχει ο διαθέσιμος χρόνος και όρεξη βέβαια

1.Στο θέμα Β3 το έλυσα με τρίγωνα, όμως έκανα την παραδοχή ότι θα σχηματιστούνε δύο μεγάλα τρίγωνα στο κέντρο και δύο ακόμα ίδια στις άκρες (δηλαδή δεν έγραψα ότι "δεν παίζει ρόλο πόσα τρίγωνα σχηματίζονται"), και έγραψα μάλιστα ότι θα εξέλθει το βλήμα στο ίδιο ύψος από το οποίο ξεκίνησε, ενώ δεν υπήρχε κανένας λόγος και δεν επηρεαζόταν τίποτα της μεθόδου που χρησιμοποίησα από όπου και αν εξέρχοταν.

2.Στο θέμα Γ4 ενώ σκέφτηκα ότι πρέπει Στ=0, εντούτοις πήρα συνθ (αντί για ημθ) διότι μπερδεύτηκα και υπολόγισα τη γωνία του βάρους με τη συνιστώσα του που παράγει ροπή, και ξέχασα να αναφέρω πως "άρα, επειδή η γωνία που ψάχνουμε είναι η παραπληρωματική, θα είναι 90-30=60 μοίρες". Άρα έδωσα απάντηση 30 μοίρες.

3.Στο θέμα Δ4 έγραψα (βλακωδώς το ξέρω, το πιο άκυρο σημείο που ακόμα δεν ξέρω πώς κόλησα έτσι) ότι το πλάτος θα παραμείνει το ίδιο ανεξάρτητα του ότι προσθέτουμε μάζα, και μετά στη σχέση της τριβής ξέχασα ότι εκτός της δύναμης του ελατηρίου υπάρχει και η δύναμη της συνιστώσας του βάρους, άρα έγραψα Τ>=D*A<=> μ*m*g*συνθ>=DA και τελικά το έλυσα έτσι (μπορεί να έγραψα ημθ αντί για συνιμίτονο δεν θυμάμαι)

Υπάρχει περίπτωση να πάρω συνολικά 18?

υ.γ. με την προϋπόθεση ότι δεν έχω άλλα λάθη βέβαια..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
σοβαρα τωρα γιατι ακρετοι απο εσας λετε ψεματα για το πώς γραψατε?δν μπορω να καταλαβω.μαλλον θα φταιει που αρκετοι γνωριζεστε ακρετο καιρο και δε θελετε να χαλασει το image σας.btw θυμαμαι περυσι που ολοι ελεγαν τα αποτελεσματα των εξετασεων και το 80% ελεγε πανω απο 18.5.απλα lol
Επισης μην στενοχωριεστε αλλο για το πως γραψατε,επειδη δν μπορει να αλλαξετε κατι..τωρα αναθεωρηστε τις επιλογες σας και αν δν σας αρεσουν υπαρχει παντοτε η δευτερη και η τριτη και η τεταρτη ακομα ευκαιρια.ειστε ακομα πολυ νεοι για να εγκαταλειψετε τους στοχους σας.και ενα μπραβο σε οσους γραψαν αριστα και ενα ακομα μεγαλο Μπραβο στα παιδια που εκαναν 2ο ή νεο λογαριασμο για να πουν οτι γραψαν αριστα...hahaha hilarious.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crown

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.


Φαντάζομαι τα επόμενα 6 μηνύματα θα είναι για να πει, πόσο εύκολα ήταν τα θέματα του 2013.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top