[25/5/2012] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 198)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 49 24.7%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 36 18.2%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 26 13.1%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 29 14.6%
  • [Όχι καλά] 5-10

    Ψήφοι: 46 23.2%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 12 6.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξέρω αν όντως θα ισχύσει αλλά πολλά βαθμολογικά κέντρα θα προσπαθήσουν να ακυρωθεί η απόφαση σχετικά με το Γ4 ή αν δεν γίνει τυπικά να δωθούν παραπάνω μόρια σε αυτούς που έλυσαν το Γ4!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Αν δωθουν παραπανω μορια ΕΚΕΙ να δεις αδικια.Αντε για πολυ θεμα εγινε με το Γ4.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Αν δωθουν παραπανω μορια ΕΚΕΙ να δεις αδικια.Αντε για πολυ θεμα εγινε με το Γ4.

Δεν το διατύπωσα σωστά,όχι αυτός που έχει γράψει 10 επειδή έχει λύσει το Γ4 να του βάλουν 12,αλλά αν έχει λύσει το Γ4 και έχει χάσει κάτι από τα προηγούμενα ερωτήματα να μην του τα κόψουν!Ε,δεν έχει γίνει άδικα τόσος ντόρος.Τέλος πάντων τι άποψη έχω εγώ για τα φετινά θέματα και ποιό είναι το δίκαιο την έχω πεί.Μακάρι να γράψουμε καλά Μαθηματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
και εγω εχω την εντυπωση οτι οι διορθωτες ανεξαρτητα με την αποφαση θα εκτιμησουν την σωστη λυση του Γ4 και θα ειναι πιο θετικοι στην βαθμολογιση για τα υπολοιπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntonisR21

Νεοφερμένος

Ο AntonisR21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
παιδιά στο β3 έπρεπε να αναφερθούμε στην κρούση....
εγώ είπα οτι κάνουν και τα 2 ΕΟΚ και χρησιμοποιώντας τους τύπους το βρήκα σωστά...
Θα χάσω από αιτιολόγηση και αν ναι πόσα μόρια πιστεύεται κοντά;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
40 παιδιά γράψαν 18-20;:confused: Υπάρχουν επιστήμονες εδώ μέσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aprosarmosto

Νεοφερμένος

Ο Aprosarmosto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
εσυ δεν το ελυσες δηλαδα για αυτο ε????ας ειμαστε σοβαροι λιγο μην λεμε οτι να ναι....σε πανελληνιες ειπες αστο μωρε ειναι λαθος...:hmm:
γιατι να μην το πω?εχουν κανει πολυ πιο τραγικα λαθη ,που οδηγησαν ακομα και στην επαναληψη του μαθηματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
40 παιδιά γράψαν 18-20;:confused: Υπάρχουν επιστήμονες εδώ μέσα!

Ischool είσαι μανάμ. Εδώ αν βγάλεις κάτω από 18500,είσαι ένας loser. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Ischool είσαι μανάμ. Εδώ αν βγάλεις κάτω από 18500,είσαι ένας loser. :whistle:
Μην ξεχνάμε και τα τρόλλια.
Επιστήμονες:40%
Τρολλια:50%
Μη Nerd:9%
και 1% καθηγητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
40 παιδιά γράψαν 18-20;:confused: Υπάρχουν επιστήμονες εδώ μέσα!

Ψήφισε και η γιαγιά μου το μεσημέρι.


Ο κάθε πικραμένος κουμπάκιας πατάει οτι ναναι.Μην σε απασχολεί αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Ischool είσαι μανάμ. Εδώ αν βγάλεις κάτω από 18500,είσαι ένας loser. :whistle:
δηλαδη εγω που εβγαλα λιγο λιγοτερο απο 10000, είμαι γκουρου;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpko

Νεοφερμένος

Ο mpko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Το Δ4 ήταν παλουκάρα, και το Β3 δυσκόλεψε πολλούς. Εγώ προσωπικά ακόμα να καταλάβω που κολλάει με την φετινή ύλη, δεν έχω δουλέψει ποτέ μου τέτοιο πράγμα.

Είναι από τις βασικές γνώσεις(όπως και πολλά άλλα σημεία) που σου μεταλαμπαδεύτηκαν στην πρώτη λυκείου!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trelomarw

Νεοφερμένος

Η Trelomarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξέρω αν όντως θα ισχύσει αλλά πολλά βαθμολογικά κέντρα θα προσπαθήσουν να ακυρωθεί η απόφαση σχετικά με το Γ4 ή αν δεν γίνει τυπικά να δωθούν παραπάνω μόρια σε αυτούς που έλυσαν το Γ4!
Οπως και να χει αν θελουν να ακυρωθει η αποφαση το φυσιολογικο ειναι η βαση να αρχιζει απο το 93. Να μην τα συζηταμε αλλο. Σωστο το εχει οποιο εγραψε οτι ειναι ανακυκλωση. Δλδ απο ποτε σας δινουν στα διαγωνισματα παραπανω βαθμους επειδη φαγατε χρονο να λυσετε κατι λαθος?Εγω ξερω οτι στο κοβουν και τελειωνει η υποθεση. Η σωστη απαντηση μετραει οχι το ποσο μελανεις χρησιμοποιησες. Κατ αυτον τον τροπο αν δεν ακυρωθει και βαθμολογηθει κανονικα το Γ4 συμφερει πολυ λιγοτερους απ ο,τι αν ακυρωθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σακης25

Νεοφερμένος

Ο Σακης25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Αν μπει καποιος μη υποψιασμενος εδω μεσα και δει τι γραφετε και ποσοι το παιζεται αριστουχοι και φωστηρες...δεν θα ξαναπαει να γραψει...χαχαχαχαχαχαχαχα! Εχετε την εντυπωση οτι σαν πιστευουν σχετικα με τα 19αρια που γραφετε? Ψηφισαν 170 ατομα εκ των οποιων οι 40 λενε οτι εγραψαν 19. Δηλαδη ενα φορουμακι εχει ηδη γεμισει το τμημα μηχανικων Υ/Η του πολυτεχνιου... Που τα πουλατε αυτα ρε? Που ειστε ολη μερα συνδεδεμενοι και το παιζεται πονεμενοι διαβαστεροι...Αντε αρκεστειτε με κανενα 5αρι ΤΟ ΠΟΛΥ που γραψατε και συνεχιστε τη μυζερια σας αλλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trelomarw

Νεοφερμένος

Η Trelomarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Αν μπει καποιος μη υποψιασμενος εδω μεσα και δει τι γραφετε και ποσοι το παιζεται αριστουχοι και φωστηρες...δεν θα ξαναπαει να γραψει...χαχαχαχαχαχαχαχα! Εχετε την εντυπωση οτι σαν πιστευουν σχετικα με τα 19αρια που γραφετε? Ψηφισαν 170 ατομα εκ των οποιων οι 40 λενε οτι εγραψαν 19. Δηλαδη ενα φορουμακι εχει ηδη γεμισει το τμημα μηχανικων Υ/Η του πολυτεχνιου... Που τα πουλατε αυτα ρε? Που ειστε ολη μερα συνδεδεμενοι και το παιζεται πονεμενοι διαβαστεροι...Αντε αρκεστειτε με κανενα 5αρι ΤΟ ΠΟΛΥ που γραψατε και συνεχιστε τη μυζερια σας αλλου...
Κοιτα φυσικα δε ξερεις τι ειναι αληθεια και τι ψεμα αλλα γενικα εδω μεσα ειναι θερμοκηπιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Σωστο το εχει οποιο εγραψε οτι ειναι ανακυκλωση.

Γιατι εμεις που βρηκαμε γωνια θεωρεις πως πρεπει να βαθμολογηθουμε ισα και χειροτερα μ καποιον που ουτε καν το προσπαθησε?? Πρωτα απ ολα η γωνια που βρηκαμε ειναι σωστη για εναν ορισμενο αριθμο ανακυκλωσεων.. Παντα στο ιδιο σημειο (σε καθε περιστροφη της ραβδου) μεγιστοποιειται η κινητικη ενεργεια... Το λαθος της ασκησης ηταν κατ' εμε η διατυπωση που επρεπε να μιλαει για μεγιστη κινητικη ενεργεια κατα την 1η περιστροφη.. Το λαθος λοιπον που βρηκε η Ενωση Ελληνων Φυσικων ειναι οτι η ραβδος θα εκτελεσει απειρες περιστροφες αρα ΣΥΝΟΛΙΚΑ δεν υπαρχει μεγιστη κινητικη ενεργεια. Οκ σεβαστο αλλα ελεος πια... Καποιος που σκεφτηκε αυτο που του απαιτουσε η ΚΕΕ και σπαταλησε χρονο για να το λυσει να του κοπουν ΕΠΙΠΛΕΟΝ μοναδες γιατι εχει λαθος σε καποιο αλλο ερωτημα (οπως πχ εγω ενα χαζο λαθος Γστο 3)?? Εσεις δηλαδη αυτο το θεωρειτε δικιο???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimosgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δήμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
παιδιά στο β3 έπρεπε να αναφερθούμε στην κρούση....
εγώ είπα οτι κάνουν και τα 2 ΕΟΚ και χρησιμοποιώντας τους τύπους το βρήκα σωστά...
Θα χάσω από αιτιολόγηση και αν ναι πόσα μόρια πιστεύεται κοντά;;

Αυτό είναι ανάλογα με το βαθμολογικό και τον βαθμολογητή. -2 είναι μια λογική απώλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είναι από τις βασικές γνώσεις(όπως και πολλά άλλα σημεία) που σου μεταλαμπαδεύτηκαν στην πρώτη λυκείου!:P

Στην πρώτη λυκείου δεν μπορούσα να λύσω μια εξίσωση. Σοβαρά τώρα με ύλη πρώτης λυκείου έβγαινε? Με καθαρά ύλη τρίτης δεν έβγαινε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Ίσως με πυθαγόρειο θεώρημα να μπορούσε να υπολογίσει κάποιος τη συνολική απόσταση που διανύει το Σ2 σε συνάρτηση με το (ΑΓ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimosgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δήμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Ίσως με πυθαγόρειο θεώρημα να μπορούσε να υπολογίσει κάποιος τη συνολική απόσταση που διανύει το Σ2 σε συνάρτηση με το (ΑΓ).

Αγαπημένη γεωμετρική λύση και 100% αποδεκτή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top