[25/5/2012] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 198)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 49 24.7%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 36 18.2%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 26 13.1%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 29 14.6%
  • [Όχι καλά] 5-10

    Ψήφοι: 46 23.2%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 12 6.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Καλησπέρα.

αυτος ακριβως ηταν ο λογος που εκανα λαθος το Γ4 γιατι πηγα στην οριζοντια θεση υπολόγισα ροπες ειδα οτι η F υπερνικα τα βαρη αρα σχεδίασα την ραβδο να εχει KMAX σε μια θεση πανω της οριζοντιας.

συμφωνω πως πρεπει να παρουν ως σωστη την απαντηση για ΣΤ=0 αλλα εν μερη αυτο ειναι λαθος καθως καποια φυσικη διανοια θα τα εχασε εξαιτιας αυτου :-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
να κανω μια ερωτηση...το μοναδικο λαθος μου στο θεμα δ ειναι οτι στο δ4 ξεχασα να αλλαξω το πλατος για να το βαλω στην Τστατ. ετσι ωστε να γινει μεγιστη(απο ΣF=-Dx) και μετα να πω οτι για να μην ολισθαινει θα πρεπει Τστατ<Τστατmax... και ετσι βρηκα λαθος μορ.... ποσο λετε να μου κοψουν..πανω απο 2 μορια ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Και μη κοιτατε μονο την "αδικη"πλευρα.ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΑΔΙΚΙΑ...ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ ΠΡΑΞΕΙΣ ΠΧ ΣΕ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ,Γ1 Γ2 Γ3.ΓΙΑΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΟΨΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ?Καθε νομισμα εχει ΔΥΟ οψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cb_papi

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Και μη κοιτατε μονο την "αδικη"πλευρα.ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΑΔΙΚΙΑ...ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ ΠΡΑΞΕΙΣ ΠΧ ΣΕ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ,Γ1 Γ2 Γ3.ΓΙΑΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΟΨΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ?Καθε νομισμα εχει ΔΥΟ οψεις.

Το αγγλικό ρητό λέει "Two wrongs don't make a right".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilis94

Νεοφερμένος

Ο Vasilis94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Απαράδεκτοι τόσο η επιτροπή που έβγαλε τα θέματα όσο και αυτοί που αποφάσισαν να ακυρώσουν το Γ4 κατά τη γνώμη μου...
Πραγματικά αισθάνομαι ηλίθιος που έλυσα το Γ4(έστω και χωρίς να σκεφτώ την ανακύκλωση) και θα αξιολογηθω το ίδιο με έναν που δε το πάλεψε καν! :mad:

Αλλά ακόμη πιο πολύ λυπάμαι όποιον που είδε ότι κάνει ανακύκλωση και έχασε όλο το χρόνο του στην επαλήθευση των όσων εβγαζε. Αυτός γιατί να τιμωρηθεί, χάνοντας άσκοπα μέρος από το χρόνο του? Επειδή ήταν αρτια προιετοιμασμένος και έξυπνος ώστε να σκεφτείτο σωστό?

Τέλοσπαντων, εύχομαι τα θέματα στα μαθηματικά να είναι διαβαθμισμένα και κυρίως .. ΣΩΣΤΑ!
Γιατί απότι φαίνεται τίποτα δεν είναι δεδομένο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια δουλειά έχουν να κάνουν κάμποσοι καθηγητές κι έχουν τόσο χρόνο στη διάθεσή τους.Και το κάνουν και λάθος. Οι καθηγητές. Και οι μαθητές πρέπει να δείξουν τον καλύτερό τους εαυτό μέσα σε τρεις ώρες. Γαμώ το τους δηλαδή! Άχρηστοι! Βλάκες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ορφέας46134

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας46134 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Και μη κοιτατε μονο την "αδικη"πλευρα.ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΑΔΙΚΙΑ...ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ ΠΡΑΞΕΙΣ ΠΧ ΣΕ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ,Γ1 Γ2 Γ3.ΓΙΑΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΟΨΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ?Καθε νομισμα εχει ΔΥΟ οψεις.
το θεμα ειναι οτι στο Γ1 Γ2 και Γ3 εκανες πολυ δυσκολοτερα λαθος απο το Γ4,
το οποιο(αν ηταν διατυπωμενο σωστα) ξεχωριζε το 19 με το 20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Παιδια στο δ3 ηταν σωστο να πουμε οτι αφου το ενα δεν ολισθαινει στο αλλο εχουν τηδιν ιδια περιοδο αρα το ιδιο ω?δηλαδη για το καθε σωμα ξεχωριστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Παιδια στο δ3 ηταν σωστο να πουμε οτι αφου το ενα δεν ολισθαινει στο αλλο εχουν τηδιν ιδια περιοδο αρα το ιδιο ω?δηλαδη για το καθε σωμα ξεχωριστα?
Είχαν το ίδιο ω, ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mnge

Νεοφερμένος

Ο mnge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια στο δ3 ηταν σωστο να πουμε οτι αφου το ενα δεν ολισθαινει στο αλλο εχουν τηδιν ιδια περιοδο αρα το ιδιο ω?δηλαδη για το καθε σωμα ξεχωριστα?
Ειχαν το ίδιο ω, διαφορετικο όμως απο το ω που είχε το σωμα m1 μονο του :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Δηλαδη 10?γιατι εγω το εκανα ετσι και μου βγηκε 600!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Ανάλογο του Δ3 υπάρχει και στο βιβλίο νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

visskaterina

Νεοφερμένος

Η visskaterina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγω εκανα λαθος εφαρμογη του ΘΜΚΕ στο Γ3 ερωτημα.... Ενω το Γ4 το εχω σωστο.... Δεν χρειαζοταν να ακυρωσουν το Γ4 ερωτημα απλά μπορουσαν να δεχτουν τη λυση που θα περιλαμβανε στη γωνια το 2κπ... Δεν ηταν και τοσο ασαφες......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Ααα καταλαβα!εσεις που εισαστε καθηγητης και ξερετε θα μου το κόψουν ολο που το δικαιολογησα εγραψα και τον τυπο αλλα κατακαθος αφησα το αρχικο ω?υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν εστω και 1 μοναδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ορφέας46134

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας46134 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Δηλαδη 10?γιατι εγω το εκανα ετσι και μου βγηκε 600!

το ω΄νομιζω ηταν 5....και γινοταν: D1=m1*ω^2=6*25=150....αρα D1=150
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Συμφωνω οτι το το γ4 δεν επρεπε να ακυρωθει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucidguidance

Νεοφερμένος

Ο lucidguidance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ωραία τ καταφέρανε πάλι στο υπουργείο ....... Ήθελε πολύ σκέψη να πάρουν απλά και τις 2 λύσεις σωστές ??? Μαλάκες δηλαδή όσοι έκατσαν και την έλυσαν .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raster

Νεοφερμένος

Ο raster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Εγω ξερω ατομο που εστειλε στο ΚΕΕ απτη ταξη και του ειπαν"Ορθως διατυπωμενα.Συνεχιστε"Για το γ4.οποτε ειναι ΔΙΚΑΙΟ που ακυρωθηκε.

Έτσι είναι. Η εκφώνηση όπως ήταν διατυπωμένη ζητούσε θέση μεγίστου και όχι τοπικού μεγίστου. Τα αστέρια της επιτροπής μάλλον δεν γνωρίζουν τη διαφορά ανάμεσα στα δύο, με αποτέλεσμα να είναι δυσαρεστημένοι ΚΑΙ όσοι "μάντεψαν" τι εννοούσε ο ποιητής, ΚΑΙ όσοι έψαχναν να βρουν κάτι που δεν υπάρχει.

Αναρωτιέμαι... έστω ότι τη Δευτέρα στα μαθηματικά κατεύθυνσης πέφτει η εξής άσκηση:
"Δίνεται συνάρτηση με σύνολο τιμών το [0, +οο). Να βρείτε το μέγιστο της συνάρτησης."

Όσοι τώρα διαμαρτύρονται για την ακύρωση του Γ4, θα βρουν λόγους να διαμαρτυρηθούν τότε, ή όλα καλά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mnge

Νεοφερμένος

Ο mnge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δηλαδη 10?γιατι εγω το εκανα ετσι και μου βγηκε 600!
10 rad/s ήταν η ω μονο του m1, μετα αν θυμαμαι καλα ηταν 5 rad/s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eantas11

Νεοφερμένος

Ο eantas11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι... έστω ότι τη Δευτέρα στα μαθηματικά κατεύθυνσης πέφτει η εξής άσκηση:
"Δίνεται συνάρτηση με σύνολο τιμών το [0, +οο). Να βρείτε το μέγιστο της συνάρτησης."

Αποκλειεται η μαθηματικοι δεν κανουν τετοια λαθη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top