[23/5/2012] Φυσική Γενικής Παιδείας

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 7)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 3 42.9%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 2 28.6%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 1 14.3%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 1 14.3%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.
Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2012, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)


Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα ξεκλειδωθεί κατά τη διάρκεια της αυριανής εξέτασης.

Καλή επιτυχία! :D

Δείτε τα Θέματα

Επίσημες Λύσεις

Προηγούμενα μαθήματα:
[21/5/2012] Νεοελληνική Γλώσσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Το θέμα ξεκλειδώθηκε!!
Στο αρχικό πόστ του θέματος θα ανέβουν τα θέματα και μερικές προτεινόμενες λύσεις που θα κυκλοφορήσουν στο ίντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Περιμένω...
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Αντε να δούμε τι έπεσαν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Ακόμα τίποτα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εμένα νορμάλ μου φαίνονται. Ας μας πούνε καλύτερα και τα παιδιά που έδιναν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Εμένα νορμάλ μου φαίνονται. Ας μας πούνε καλύτερα και τα παιδιά που έδιναν. :)
Όχι, δεν ήταν normal! Ήταν μακράν τα δυσκολότερα της τελευταίας 10ετίας, και δεν είμαι ο μόνος που το λέει...

Παρ'αυτά, έγραψα πάρα πολύ καλά, μπορεί να έχω αγγίξει και το 100.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Όχι, δεν ήταν normal! Ήταν μακράν τα δυσκολότερα της τελευταίας 10ετίας, και δεν είμαι ο μόνος που το λέει...

Παρ'αυτά, έγραψα πάρα πολύ καλά, μπορεί να έχω αγγίξει και το 100.

Νομίζω πως δεν είχε κάτι το τραγικό, κάτι το παράξενο. :) Βέβαια εγώ μιλάω και από την απ'έξω, εσείς που δίνατε ξέρετε καλύτερα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Νομίζω πως δεν είχε κάτι το τραγικό, κάτι το παράξενο. :) Βέβαια εγώ μιλάω και από την απ'έξω, εσείς που δίνατε ξέρετε καλύτερα!!
Δεν είχε κάτι το τραγικό, απλά ήταν τα δυσκολότερα που έχουν πέσει. Επίσης, στην εκφώνηση (εκεί που έλεγε οτι το Rn αποδιεγείρεται κλπ κλπ) μπορούσες άνετα να μπερδευτείς. Απ'όσους γράφαμε στο σχολείο κι απ'τα παιδιά στο φροντιστήριο όλοι βρήκαν μεγάλο ζόρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Δεν είχε κάτι το τραγικό, απλά ήταν τα δυσκολότερα που έχουν πέσει. Επίσης, στην εκφώνηση (εκεί που έλεγε οτι το Rn αποδιεγείρεται κλπ κλπ) μπορούσες άνετα να μπερδευτείς. Απ'όσους γράφαμε στο σχολείο κι απ'τα παιδιά στο φροντιστήριο όλοι βρήκαν μεγάλο ζόρι.

Σημασία έχει ότι έγραψες καλά! Εύχομαι 100σταράκι! Καλή επιτυχία και στα άλλα!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!

Και μια ερώτηση! Στο Δ4 την ενέργεια ιοντισμού την ονόμασα Εδιεγ, λές να κόψουν τίποτα; -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!

Και μια ερώτηση! Στο Δ4 την ενέργεια ιοντισμού την ονόμασα Εδιεγ, λές να κόψουν τίποτα; -.-

Εγώ σε ένα καλό γραπτό δε θα έκοβα. Απλά αν θες χοντρικά χοντρικά υπολόγιζε 1 μόριο (αφού το θέμα έπιανε 7). Το είπες στο φροντιστήριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Το είπα και μου είπαν πως θα δείξει από τις γενικότερες αποδόσεις... Μακάρι να μην κόψουν. :Χ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PSholic_xD

Νεοφερμένος

Ο PSholic_xD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Από το 100 πέρυσι,στα "τάρταρα" φέτος!
Λοιπόν,πρώτα από όλα στο Γ1 μου ξέφυγε ένα μηδενικό στις πράξεις με τις δυνάμεις οπότε έβγαλα αποτέλεσμα 1250 αντί για 12500,με αποτέλεσμα να μου βγεί με λιγότερο μηδενικό και η απάντηση στο Γ3.
Στο Δ,όλα καλά και όλα ωραία,έχω λύσει τα πάντα,και πάω και δικαιολογώ το Δ4 λέγοντας οτι το φωτόνιο ευθύνεται ΚΑΙ για τους 2000 ιονισμούς,ενώ ουσιαστικά ιονίζει 1 και τα υπόλοιπα 1999 ιονίζονται από το κινούμενο ηλεκτρόνιο (αυτό που πήρε την ενέργεια του φωτονίου!).

Προσωπικά είμαι απογοητευμένος και έχω μετανιώσει την ώρα και τη στιγμή που αποφάσισα να ξαναδώσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Προστέθηκαν και ενδεικτικές λύσεις στο αρχικό ποστ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Μιλάμε πολύ κλάμα σήμερα.
Στο Α.3. τι βάλατε; Την α επιλογή που έλεγε: "το α και το β" ή την γ επιλογή "μόνο το α" ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Μπήκαν και οι επίσημες λύσεις στο 1ο ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Πρέπει να το σκευτούμε τελικά καλύτερα τι μάθημα επιλογής θα επιλέξουμε το χρόνου..:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Μιλάμε πολύ κλάμα σήμερα.
Στο Α.3. τι βάλατε; Την α επιλογή που έλεγε: "το α και το β" ή την γ επιλογή "μόνο το α" ;
Μόνο το α, είναι το μόνο ιον με ένα ηλεκτρόνιο, άρα υδρογονοειδές..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top