[23/5/2012] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 102)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 60 58.8%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 19 18.6%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 9 8.8%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 7 6.9%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 3 2.9%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 4 3.9%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

marialena!

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
δεν παιζει να κοψουν γιαυτο trust me;)

Μακάρι να πεσω σε καλους εξεταστες...

Κατσε λιγο. Πηρες παραγωγο οπως ολοι προφανως και ο καθηγητης ειπε οτι επρεπε να πεις πως ειναι παραγωγησιμη ως πραξεις παραγωγισιμων πριν παρεις την παραγωγο???? κ ειπε μετα οτι ''μπορει'' να στη χαρισουν????
Οχι οχι, το διατυπωσα λαθος. Ο καθηγητης μου μου ειχε πει να τα γραφω πολυ αναλυτικα και καθαρογραμμενα γιατι η εικονα του γραπτου επηρεαζει το βαθμολογητη! Εγω οταν ειδα τις λυσεις θυμηθηκα οτι δεν το ειχα γραψει αυτο για την παραγωγο. Και ρωτω αν παιζει να μου τη χαρισουν γιατι το γραπτο μου ηταν πολυ λεπτομερες γενικοτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Οχι οχι, το διατυπωσα λαθος. Ο καθηγητης μου μου ειχε πει να τα γραφω πολυ αναλυτικα και καθαρογραμμενα γιατι η εικονα του γραπτου επηρεαζει το βαθμολογητη! Εγω οταν ειδα τις λυσεις θυμηθηκα οτι δεν το ειχα γραψει αυτο για την παραγωγο. Και ρωτω αν παιζει να μου τη χαρισουν γιατι το γραπτο μου ηταν πολυ λεπτομερες γενικοτερα...

Ουτε εγω το εγραψα. Και δε χρειαζεται κιολας πιστευω. Αν βαθμολογουσαν τοσο αυστηρα κ φευγαν ετσι μοναδες θα υπηρχανε γραπτα με αρνητικη βαθμολογια. Μια χαρα εγραψες ξεκολλα απο τη γενικη ερχονται τα καλυτερα!!!!;););) :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialena!

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ουτε εγω το εγραψα. Και δε χρειαζεται κιολας πιστευω. Αν βαθμολογουσαν τοσο αυστηρα κ φευγαν ετσι μοναδες θα υπηρχανε γραπτα με αρνητικη βαθμολογια. Μια χαρα εγραψες ξεκολλα απο τη γενικη ερχονται τα καλυτερα!!!!;););) :P:P
Σωστα! Αιντε να δουμε! Και μακαρι να γραψουμε καλα και στα υπολοιπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
και να σου κοψει το πολυ 1 μοριο οποτε μην ανχωνεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Χαχαχα, είχα σχεδόν ξεχάσει την παράνοια των πανελληνίων. Θα αναφερθώ σε ορισμένα σημεία.
>Όποιος δεν έβαλε το πολυσυζητημένο απόλυτο στο τελευταίο θέμα σημαίνει πως δεν είχε καταλάβει τι διάολο έκανε όλη τη χρονιά. Επομένως, καλά να πάθει.
>Διαγωνίζονται όλοι επί ίσοις όροις. Δε νοείται το επιχείρημα "ήταν δύσκολα για θεωρητικούς".
>Οι μαθητές, καθηγητές κλπ κάθε χρόνο τα ίδια λένε. "Δύσκολα", "Μας χαντάκωσαν", "Πως να περάσεις με τέτοιο βαθμό στα μαθηματικά γενικής". Μη δίνετε σημασία, αν σέβεστε τη νοημοσύνη σας.
>Το κράτος κανένα συμφέρον δεν έχει να σας απαυτώσει στις πανελλήνιες. Έχει άλλους πολύ πιο αποτελεσματικούς και ύπουλους τρόπους να το κάνει αυτό αν θέλει.
>Οι θέσεις είναι προκαθορισμένες. Η δυσκολία των θεμάτων δεν παίζει κανέναν απολύτως ρόλο στην κατανομή των απόφοιτων στα ΑΕΙ και ΤΕΙ.
>Το Δ4 ήταν αστείο. Απ'τη στιγμή που η μονοτονία της συνάρτησης είχε ζητηθεί σε ερώτημα, δε δικαιολογείται κάποιος που έχει κάποιους x,y στόχους να μην το λύσει. Σας περιμένουν πολύ δυσκολότερα προβλήματα αρκετούς από εσάς.
>Οι της θεωρητικής που διαμαρτύρεστε να πείτε και στο πανεπιστήμιο "είμαστε από θεωρητική!". Στην καλύτερη να κάνουν πως δεν άκουσαν.

Θα μπορούσα να τα ομαδοποιήσω λίγο, αλλά δε βαριέσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jeanjean

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά μου φάνηκαν απολύτως βατά τα τρία πρώτα θέματα.Το τέταρτο θέμα είχε ενα ''κάτι''.Το α και β με το εμβαδό ερώτημα τα έκανα.Στα αλλα δυο έγραψα διάφορα για να πάρω μονάδες αλλά δεν τα έλυσα ολοκληρωμένα.Εκείνο με τις πιθανότητες μου είπαν πως ήταν πανευκολο αλλά δεν θέλω να δω την λύση,τζάμπα στεναχώρια.Στο τέλος βλέπουμε.Σκατά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Στο ίδιο στυλάκι των περσινών.Ίσως ένα κλίκ πιο εύκολα λόγω των περσινών "ασαφειών" στις εκφωνήσεις.Πάνω κάτω έτσι πρέπει να είναι τα θέματα για μένα στα μαθηματικά γενικής.Οι καλοί απο θετικοί/τεχνολογική δεν είχαν πρόβλημα και οι μέτριοι γράφαν εύκολα >16.Για τους θεωρητικούς σίγουρα υπήρχε κάποια δυσκολία αλλά εξ'αρχής το σύστημα κάνει λάθος που τους επιτρέπει πρόσβαση στο 5ο.Καλή συνέχεια...

Πέρσι το 3ο είχε τις ασάφειες και τα περίεργα...κι επειδή έχω πείρα από πέρσι, και επειδή έκανα αίτηση και είδα πώς με βαθμολόγησαν, είχα πάει πολύ καλύτερα, είχα 25 α και β θέμα, 24 ο ενας και 25 ο αλλος βαθμολογητής στο δ θέμα και στο γ θέμα είχα 12 στον ενα και 14 στον άλλο και δεν είχα προλάβει να λύσω το τελευταίο απ το γ θέμα.
Φέτος της στατιστικής απείρως ευκολότερο από το περσινό και οι πράξεις έβγαιναν, το όριο είχε πονηριά, αλλά το 4ο θέμα ήταν δύσκολο, ήταν σαν το 4ο θέμα του 2005 και το έλυσα χθες αλλά δεν έκανα σωστά την γ@@@@@μένη την παράγωγο, οπότε πάει στράφι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

StingAs7

Νεοφερμένος

Ο StingAs7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Απολυτως ξεκαρδιστικα θα ελεγα...Porcia you have to up your game!!!

Στα δικα μας τωρα...καλα θεματα σημερα,οπου ξεχωριζαν οι καλοι.Δεν ηταν πολυ δυσκολα για τους θετικο-τεχνολογικους,δε μπορω να πω το ιδιο για τους θεωρητικους...
Μια κοπελα στο σχολειο μου ξεσπασε σε λυγμους...
Ελπιζω να συναεχισουν οι εξετασεις σε αυτο το κλιμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Να ρωτήσω βρε παιδιά γιατί έχω άτομα που δίνουν μαθηματικά, ήταν εύκολα για τον μέσο μαθητή;:eek::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Να ρωτήσω βρε παιδιά γιατί έχω άτομα που δίνουν μαθηματικά, ήταν εύκολα για τον μέσο μαθητή;:eek::/:

Για κανέναν μαθητή δεν ήταν εύκολα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
>Το Δ4 ήταν αστείο. Απ'τη στιγμή που η μονοτονία της συνάρτησης είχε ζητηθεί σε ερώτημα, δε δικαιολογείται κάποιος που έχει κάποιους x,y στόχους να μην το λύσει. Σας περιμένουν πολύ δυσκολότερα προβλήματα αρκετούς από εσάς.
δηλαδη οποιος εδιωχνε τα f και αλλαζε την φορα ηταν σωστο?

edit: ακυρο μλκια...

εγω λοιπον εδιωξα τα f και κατεληξα σε P(A-B)+2P(B-A)>=0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
δηλαδη οποιος εδιωχνε τα f και αλλαζε την φορα ηταν σωστο?

Δηλαδή να ξεκινήσεις από τη ζητούμενη σχέση και να καταλήξεις σε κάτι προφανές? Δε μπορώ να απαντήσω σίγουρα. Προσωπικά θα το θεωρούσα σωστό, πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Για κανέναν μαθητή δεν ήταν εύκολα. :P

Αλήθεια;;; πω πωω γιατί μου είπαν οτι ήταν δύσκολο και ένα παιδί στη τελεβιζιόνε είπε "Ναι με δίαβασμα τα λύνει κάποιος άνετα!:D"
Δεν πειράζει ρε guys οι βάσεις θα πάρουν το κατήφορο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Αλήθεια;;; πω πωω γιατί μου είπαν οτι ήταν δύσκολο και ένα παιδί στη τελεβιζιόνε είπε "Ναι με δίαβασμα τα λύνει κάποιος άνετα!:D"
Δεν πειράζει ρε guys οι βάσεις θα πάρουν το κατήφορο!

Απ' ό,τι παρατηρήθηκε και από άλλα άτομα εδώ στο φόρουμ, κάποιοι θέλουν να ακούγεται ότι τα θέματα ήταν συγκριτικά εύκολα. Όσο για αυτό που είπε το παιδί, ναι μεν το διάβασμα είναι απαραίτητη προϋπόθεση μιας ικανοποιητικής απόδοσης, αλλά τα φετινά θέματα είχαν σημεία που απαιτούσαν ιδιαίτερη σκέψη για να λυθούν, οπότε το διάβασμα από μόνο του δεν ήταν αρκετό.

Τώρα, κάποιοι θέλουν να το παίζουν και έξυπνοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Mηνυμα προς συντονιστες: Προτινω διλπα στην δημασκοπηση να εχετε και ενδεικτικα καποιος βαθμους, γιατι πχ, για εναν μαθητη του 12 που εργαψε 16 ειναι αριστα...
Δεν ειναι αντιπροσωπευτικο το δειγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Δηλαδή να ξεκινήσεις από τη ζητούμενη σχέση και να καταλήξεις σε κάτι προφανές? Δε μπορώ να απαντήσω σίγουρα. Προσωπικά θα το θεωρούσα σωστό, πάντως.

Τα εφ δεν μπορούσανε να φύγουνε γιατί είχε στη μέση +.
Αν ήταν μόνο ένα εφ σε κάθε μεριά τότε ναι, γινότανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Διαπίστωσα, όταν κοιμόμουν, ότι στο Δ1 η παράγωγος μηδενίζεται για χ=e, αλλά εγώ έγραψα ότι f'(x)<0 για κάθε χ>0. Έκανε κανένας άλλος αυτή τη βλακεία; Το πολύ πολύ να χάσω δύο μορια, δεν πιστεύω παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Και εγω την εκανα αυτην την ηλιθιοτητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Παρηγορήθηκα τώρα:D
Θα έπρεπε κανονικά να αποδείξουμε το θεώρημα που έχουμε στην κατεύθυνση στη σελίδα 262 το ιιι) ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Δεν νομιζω... Γενικη γραφαμε, οχι κατευθυνση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top