[22/5/2009] Ιστορία Θεωρητικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 1)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

panormitis

Νεοφερμένος

Ο PANORMITIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σύμη (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
οι απαντ βγηκαν πουθενα?αν ναι παραπεπστε μασ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vas564

Νεοφερμένος

Η Vas564 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
[FONT=Verdana, sans-serif]Σελ. 213, η τελευταία παράγραφος του μαθήματος «Η αντίδραση του Πρίγκηπα» και η α΄ παράγραφος της σελ.213 από το μάθημα «Η στάση των Μεγάλων Δυνάμεων και οι διπλωματικοί ελιγμοί του Ελ. Βενιζέλου»[/FONT]
Αυτό θεωρεί λύση η καθημερινή στη ερώτηση για το Θερισό! Είναι δυνατόν να θεωρούν την αντίδραση του πριγκιπα ως Μεγάλη Δύναμη????????
η ερωτηση ελεγε για την αντιδραση και της ελληνικης κυβερνησης..οποτε ειναι η τελευταια παραγραφος απο αυτο το κομματι που ειπες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
[FONT=Verdana, sans-serif]Σελ. 213, η τελευταία παράγραφος του μαθήματος «Η αντίδραση του Πρίγκηπα» και η α΄ παράγραφος της σελ.213 από το μάθημα «Η στάση των Μεγάλων Δυνάμεων και οι διπλωματικοί ελιγμοί του Ελ. Βενιζέλου»[/FONT]
Αυτό θεωρεί λύση η καθημερινή στη ερώτηση για το Θερισό! Είναι δυνατόν να θεωρούν την αντίδραση του πριγκιπα ως Μεγάλη Δύναμη????????


αυτα εγραψα και εγω! Απλα [FONT=Verdana, sans-serif]η τελευταία παράγραφος του μαθήματος «Η αντίδραση του Πρίγκηπα»δεν αναφερεται στις Μ. Δυναμεις αλλα στην ελληνικη κυβερνηση, καθως ρωτουσε πως αντεδρασε η ελληνικη κυβερνηση!
και η επομενη παραγραφος τ
[/FONT][FONT=Verdana, sans-serif]ης σελ.213 από το μάθημα «Η στάση των Μεγάλων Δυνάμεων και οι διπλωματικοί ελιγμοί του Ελ. Βενιζέλου» αναφερεται στις Μεγαλες Δυναμεις[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alreena

Νεοφερμένος

Η Alreena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
εγώ θεώρησα τη στάση του δεληγιάννη ως αντίδραση ελληνικής κυβέρνησης...anyway!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moutraki

Νεοφερμένος

Η moutraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
εγώ θεώρησα τη στάση του δεληγιάννη ως αντίδραση ελληνικής κυβέρνησης...anyway!

αυτο ηταν!!! εκεινη η παραγραφος που ελεγε για το Δηλιγιαννη!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Themis351991

Νεοφερμένος

Ο Θεμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
κοιταξε να δεις... αν εβαλες μονο αυτο που λεει για το ραλλικο ναι θα κοψουν γιατι του μαυρομιχαλη εχει αλλα! αν τα συνδυασες και τα δυο δεν νομιζω
τα συνδυασα εννοειται!!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.

elias_138

Νεοφερμένος

Ο elias_138 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ρε παιδια η απαντηση ειναι πολυ απλη....Κανεις ενα πολυ μικρο προλογο απ τη σελ.212 "Η εκρηξη....Δυναμεις" κ μετα σελ.213 η τελυταια παρ "Το βασιλικο......ανοιχτα" κ "Οι Μεγαλες.....Κ.Μανο'' γιατι σ ελεγε μεχρι την προσωρινη κυβερνηση οποτε αναγκαστικα πρεπει να την αναφερεις( απλη αναφορα οχι τα επομενα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

opaoktsis4

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
γεια σας και καλημέρα. ειμαι κι εγω της θεωρητικής και δεν ξερω αλλα η δευτερη πηγή ήταν περίεργη. δλδ τα δεδομένα από το βιβλίο εντάξει αλλά από την πηγή όχι και τόσο. δεν ξέρω τι γραψατε εσείς αλλά εγώ δεν τα χώρισα σε τομείς (τα της πηγής). απλώς ανέφερε που υπήρχαν η διάστσση. τώρα δεν ξερω. καλά όλοι εσείς που λέτε οτι ήταν γελοία, στην πηγή τα βρηκατε όλα τα δεδομένα, τα χωρίσατε και τα κατατάξατε??? τι να πω. καλως με
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moutraki

Νεοφερμένος

Η moutraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
γεια σας και καλημέρα. ειμαι κι εγω της θεωρητικής και δεν ξερω αλλα η δευτερη πηγή ήταν περίεργη. δλδ τα δεδομένα από το βιβλίο εντάξει αλλά από την πηγή όχι και τόσο. δεν ξέρω τι γραψατε εσείς αλλά εγώ δεν τα χώρισα σε τομείς (τα της πηγής). απλώς ανέφερε που υπήρχαν η διάστσση. τώρα δεν ξερω. καλά όλοι εσείς που λέτε οτι ήταν γελοία, στην πηγή τα βρηκατε όλα τα δεδομένα, τα χωρίσατε και τα κατατάξατε??? τι να πω. καλως με



βασικα στην πηγη αναφεροταν πιο πολυ για τον οικονομικο και επαγγελματικο τομεα κι επιανε ελαχιστα κοινωνικο ως συνεπεια των αλλων δυο ομως (οικονομικο, επαγγελματικο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εγω δεν τα χωρισα... ολα μαζι τα εβαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moutraki

Νεοφερμένος

Η moutraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
εγω δεν τα χωρισα... ολα μαζι τα εβαλα


κι εγω εννοειται!!! σιγα μην τα χωρισεις κιολας... δεν ειναι τοοοοσο απαιτητικα πια ειπαμε!!!! δε χωριζονταν!!!! οχι οπως στη λογοτεχνια με τα 100 χρωματα που εχει ανακαλυψει ο καθενας!! :P
-----------------------------------------
αν δεν τα γραφουμε κατα λέξη χανουμε πολλα;;; οχι ολο το κειμενο πχ να παραλειψεις καποιες λεξουλες ή να τις αντικαταστησεις με παρομοιες... :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elias_138

Νεοφερμένος

Ο elias_138 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Μια χαρα χωριζονταν.......Αμα δε χωριζονταν τοτε γιατι να χανε μοιρασει ετσι τα μορια.....??????( 6 οικονομια, 4 πολιτικα, 15 κοινωνικα)....Τα δεδομενα της πηγης ηταν κυριως οικονομικα κ κοινωνικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Και η Ιστορία εύκολη; Αρχίζω να ανησυχώ πραγματικά για του χρόνου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
αν δεν τα γραφουμε κατα λέξη χανουμε πολλα;;; οχι ολο το κειμενο πχ να παραλειψεις καποιες λεξουλες ή να τις αντικαταστησεις με παρομοιες... :what:

Δεν νομιζω και εγω το εκανα!!!
-----------------------------------------
Και η Ιστορία εύκολη; Αρχίζω να ανησυχώ πραγματικά για του χρόνου...

Περιμενε......... Τα αρχαια πλησιαζουν!!!! αν δεν μας γδαρουν και εκει τοτε να ανησυχεις για του χρονου... Και εξαλλου τωρα εμεις μπορουμε να λεμε οτι ειναι ευκολα σημασια εχει η βαθμολογηση τους και ο τροπος που θα καταθεσουμε το μηχανογραφικο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Με προβληματίζει πάντως αυτη η νοότροπια που λενε όλοι εύκολα έυκολα...Για να δούμε τους βαθμους...Και μη νομίζετε ότι όλοι έχουν γράψει όσο ευαγγελίζονται!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
Οι πηγές ήταν αρκετά εύκολες.. Ειδικά η πρώτη!! Η δεύτερη ήθελε περισσότερο την δική μας κρίση κ ανάπτυξη.. Καλή επιτυχία στα αρχαία! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afroditoula

Νεοφερμένος

Η afroditoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
απ οτι καταλαβα υπαρχει διασταση αποψεων ακομα και στις ερωτησεις αναπτυξεις...δεν ειναι καλο αυτο!:( ελπιζω τουλαχιστον να βαθμολογησουν επιεικως.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
εγω ξεχασα να γραψω στο κρητικο τν αντιδραση των μ.δυναμεων..........σνιφ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top