[22/5/2008] Μαθηματικά/Φυσική/Βιολογία/Ιστορία Γενικής Παιδείας

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,066 μηνύματα.
Μάθημα 2ο: Μαθηματικά/Φυσική/Βιολογία/Ιστορία Γενικής Παιδείας / 22 Μαϊού 2008

Εδώ θα γίνει η συζήτηση για αυτά τα μαθήματα μετά το πέρας της εξέτασης στις 22/5/2008. :no1:

Pls, μην επιβαρύνετε το θέμα Πανελλαδικές 2008 μετά την εξέταση κάθε μαθήματος (σχολιασμός θεμάτων που έπεσαν, παρατηρήσει, σχόλια, πώς γράψατε κ.τ.λ. ). Για αυτό το λόγο, ανοίγονται αυτά τα ξεχωριστά TOPICs. :iagree:


Προηγούμενα θέματα:
[20/5/2008] Νεοελληνική Γλώσσα

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosclick

Νεοφερμένος

Ο nikosclick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ορίστε και τα θέματα :) :

https://www.ypepth.gr/docs/them_mat_gen_c_hmer_no_0806.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaRiLoY

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έγραφα μαθηματικά γενικής παιδείας!!!! Κατά την άποψη μου τα θέματα ήταν εύκολα!! Έγραψα πάρα πολύ καλά!! Μπορεί και 100!!!! Πάμε τώρα για μαθηματικά κατεύθυνσης!!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Κι εμενα ευκολα μου φανηκαν. Ειδικα το θεμα της στατιστικης..
νομιζω τα πηγα πολυ καλα, αλλα θελω να δω και τις λυσεις για σιγουρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zina23236

Νεοφερμένος

Η zina23236 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Που ξερεις μπορει και το σαββατο να βαλουν ευκολα..!!Παντως τα φετινα μου φανηκαν πιο ευκολα απο τα περσινα θεματα........................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Πιστευω κι εγω οτι ηταν γελοια...νομιζω το πιο δυσκολο ερωτημα ηταν αυτο με τις μπαταριες που ελεγε ποια συμφερει να αγορασουμε(χωρις ομως και αυτο να θεωρειται δυσκολο γενικα)

(μιλαω για τα θεματα της στατιστικης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annamaria

Νεοφερμένος

Η Annamaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Eγραψα πολυ καλα στη βιολογια!
Τελικα επεσε 4ο θεμα ασκηση απο το 2ο κεφαλαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piper_h

Νεοφερμένος

Η piper_h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Το 4ο θεμα ηταν γελειο στη βιολογια...την ψιλοδυσκολια την ειχε το 3ο για εμενα κ εκανα μια βλακεια γμτ στην τελευταια ερωτηση του 3ου...κ πιανει κ 9...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Riddle

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Τα θέματα της Στατιστικής δυστυχώς ήταν επιεικώς εύκολα.. (έως γελοία αλλά οκ)..

Και δεν έβαλαν και κανέναν ορισμό της προκοπής..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Έγραψα πάρα πολύ καλά Μαθηματικά. Κι εγώ εύκολα πιστεύω ήταν, η απόδειξη ειδικά από τις πιο γελοίες που θα μπορούσαν να βάλουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Το 4ο θεμα ηταν γελειο στη βιολογια...την ψιλοδυσκολια την ειχε το 3ο για εμενα κ εκανα μια βλακεια γμτ στην τελευταια ερωτηση του 3ου...κ πιανει κ 9...

Με τα πρωτογενή και δευτερογενή λεμφικά όργανα εννοείς? Εγώ το σκεφτόμουν να βάλω και το συκώτι στα δευτερογενή αλλά ευτυχώς κρατήθηκα. Πολλοί έβαλαν στο 4ο την διαδικασία α ως διαπνοή αντί για φωτοσύνθεση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

al3xis

Νεοφερμένος

Ο al3xis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μπορει καποιος να ανεβασει την λυση του Α ερωτηματος απο το 4ο θεμα?Το μοναδικο που αξιζει συζητηση νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Riddle

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Η πιθανότητα που ψάχνεις είναι η P(A'UB) (ένα διάγραμμα Venn θα βοηθούσε)

P(A'UB)=P[(A-B)']=1-P(A-B)=0,7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosclick

Νεοφερμένος

Ο nikosclick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Κι εμενα ευκολα μου φανηκαν. Ειδικα το θεμα της στατιστικης..
νομιζω τα πηγα πολυ καλα, αλλα θελω να δω και τις λυσεις για σιγουρια.
Here you are!

https://www.in.gr/Reviews/imagegallery.asp?lngReviewID=2464&lngChapterID=67485&lngItemID=67489

Καλά αποτελέσματα σε όλους.


:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis17

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Πολυ ευκολα τα θεματα εως γελοια:P σε 1 ωρα ειχα τελειωσει:)
Αν και εκανα μια μα....κιτσα εβαλα το 1ο απο τα Σ-Λ σωστο:mad:
Τεσπα παιζει να χω παρει και 98:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Πω πω αυτος ο χρονος δε περναγε με τιποτα...Η βιολογια ηταν τοσο αθλια που την τελειωσα στο 40λεπτο...μετα περιμενα...Δε περιμενα μα βαλουν τοσο ευκολα θεματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το 4β εχω κανει λαθος μαλλον, αλλα τα αλλα σωστα μου φαινονται. Ενταξει τα εχω παει πολυ καλα :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Παιδιά εγώ πρώτη φορά που άνοιξα το βιβλίο της βιολογίας ήταν χθες... Τα θέματα ήταν γελοία -δυστυχώς- εγώ κόλλησα σε 2 πολύ μικρά πραγματάκια που νομίζω θα μου στοιχίσουν γύρω στη 1 μονάδα. Θα ήθελα να ήταν πιο δύσκολα τα θέματα και να λάβουν υπόψη ότι δε δίνει μόνο η θεωρητική, να πέσει άσκηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekatsas

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Χάλια έγραψα...
και με το "χάλια" ενοώ όχι 20, αλλά ούτε 19...:(


Τώρα το έμαθα το κόλπο...θα ξαναδώσω όταν ξανακάνουν εκλογές στην Ελλάδα μας.


Επεξεργασία: Μαθηματικά γενικής έγραφα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top