[22/06/2021] Ιστορία Προσανατολισμού

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σου έδινε ξεκάθαρο χρονικό πλαίσιο, η παράγραφος του βιβλίου ξεκινά ακριβώς έτσι(Τον Νοέμβριο του 1920, η φιλοσυμμαχική κυβέρνηση του Ελευθερίου Βενιζέλου....)
Με μπέρδεψε! Δεν ήταν ωραία διατύπωση!
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Με μπέρδεψε! Δεν ήταν ωραία διατύπωση!
Εφόσον δεν κατάλαβες το περιεχόμενο του ερωτήματος, θεωρώ πως έπρεπε να το προσεγγίσεις καθαρά χρονικά, δηλαδή να σκεφτόσουν σε ποιο σημείο του βιβλίου αναφερόταν ο Νοέμβριος του 1920
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εφόσον δεν κατάλαβες το περιεχόμενο του ερωτήματος, θεωρώ πως έπρεπε να το προσεγγίσεις καθαρά χρονικά, δηλαδή να σκεφτόσουν σε ποιο σημείο του βιβλίου αναφερόταν ο Νοέμβριος του 1920
15 λεπτά μου έμειναν για αυτή την ερώτηση και είχα ήδη αγχωθει... Παιδιά αφήστε το πληγωνομαι😂 πάνε 635 μόρια έτσι... Δεν περνάω πουθενά
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά, ακούστε τα μέχρι τώρα λάθη μου σε όλα τα μαθήματα και κρίνετε...
Έκθεση δεν βρήκα τρείς κειμενικούς δείκτες στο λογοτεχνικό (έβαλα μεταφορά και χρόνο ενεστώτα-αοριστο) και στην έκθεση έγραψα σε γ πρόσωπο! Στα αρχαία έγραψα τα πάντα εκτός από το άγνωστο 😂 στην κοινωνιολογία υπολογίζω γύρω στο 13 και σήμερα τα νεύρα μου πραγματικά! Δεν έγραψα μία ερώτηση που πιάνει 12/100 ενώ την ήξερα ΤΕΛΕΙΑ απλά με την χαζή διατύπωση δεν την κατάλαβα, και τα άλλα τα έγραψα λίγο μπερδεμένα λόγω πηγών αλλά τα πιο σημαντικά τα έγραψα! Βγάζω 12.000 μόρια από όλα αυτά ή να πεθάνω από τώρα?
Βαλε στην εφαρμογη πιθανους βαθμους και δες, σε βοηθαει να κανεις πειραματισμο με βαθμους γενικα. Κανεις δε μπορει να σου απαντησει δυστυχως αυτη τη στιγμη. Ετσι οπως τα λες, εχεις πιθανοτητα για 12.000 μορια παντως.
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βαλε στην εφαρμογη πιθανους βαθμους και δες, σε βοηθαει να κανεις πειραματισμο με βαθμους γενικα. Κανεις δε μπορει να σου απαντησει δυστυχως αυτη τη στιγμη. Ετσι οπως τα λες, εχεις πιθανοτητα για 12.000 μορια παντως.
Παιδιά διαφωτίστε με λίγο... Μεταγραφή ποιοι δικαιούνται?
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
15 λεπτά μου έμειναν για αυτή την ερώτηση και είχα ήδη αγχωθει... Παιδιά αφήστε το πληγωνομαι😂 πάνε 635 μόρια έτσι... Δεν περνάω πουθενά
Μα μην απελπιζεσαι, μπορει να εχεις τσιμπησει παραπανω απο εκθεση και κοινωνιολογια. Σε πληροφορω οτι στο τμημα μου το 2009 στην εκθεση παιδια που ηταν του 14 ολη τη χρονια γραψανε 17 και εγω εγραψα πιο κατω απο αυτους, που ολη τη χρονια επαιρνα 19. Θελω να πω, δεν ξερεις τα μορια σου αν δε δεις τους βαθμους σου. Περιμενε δυο βδομαδες και βλεπεις μετα.
 

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Με μπέρδεψε! Δεν ήταν ωραία διατύπωση!
Άλλο το ένα, άλλο το άλλο λολ. Ειδικά αν σου είχαν μείνει 15 λεπτά, δε γίνεται να κατηγορείς την εκφώνηση. Αυτά βλέπουν οι απ' έξω και λένε ότι οι θεματοδότες καταστρέφουν τα παιδιά. Καλή επιτυχία σου εύχομαι.
 

Mary Jane

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
παιδια εγω προτεινω να μην το πολυ-μελετατε, οτι εγινε, εγινε, σε λιγες εβδομαδες θα ξερουμε πως τα πηγαμε
τωρα αν κανουμε εικασιες απλως αγχονομαστε
 

Maria1743

Νεοφερμένος

Η Maria1743 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
παιδια εγω προτεινω να μην το πολυ-μελετατε, οτι εγινε, εγινε, σε λιγες εβδομαδες θα ξερουμε πως τα πηγαμε
τωρα αν κανουμε εικασιες απλως αγχονομαστε
Ακριβώς αυτό, τώρα να ξεκουραστούμε! (Εκτός από μένα που δίνω ειδικό μάθημα :tongue:)
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδια εγω προτεινω να μην το πολυ-μελετατε, οτι εγινε, εγινε, σε λιγες εβδομαδες θα ξερουμε πως τα πηγαμε
τωρα αν κανουμε εικασιες απλως αγχονομαστε
Αν ένα από τα αδέρφια μου έχει πάρει μετεγγραφή μπορώ να πάρω και εγώ?
 

Mary Jane

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Παιδιά μου, όταν είδα τα θέματα ήθελα να ουρλιάξω από χαρά, γιατί τα ήξερα όλα και μάλιστα το ένα θέμα είχε ξαναπέσει όταν έδινα την πρώτη φορά.
Η φεντερασιον εννοείται ότι βρισκόταν εκεί, απλά ως μέρος του ερωτήματος :hehe:

Κατά τα άλλα, τα πήγα εξαιρετικά. Είμαι ευχαριστημένος, αν και με πικρία, γιατί δεν τα πήγα όσο καλά περίμενα στα αρχαία. Ευτυχώς, όμως, αναπλήρωσε η ιστορία. Ποιος να το πίστευε;;; :clapup:

Καλό καλοκαίρι! :D
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά μου, όταν είδα τα θέματα ήθελα να ουρλιάξω από χαρά, γιατί τα ήξερα όλα και μάλιστα το ένα θέμα είχε ξαναπέσει όταν έδινα την πρώτη φορά.
Η φεντερασιον εννοείται ότι βρισκόταν εκεί, απλά ως μέρος του ερωτήματος :hehe:

Κατά τα άλλα, τα πήγα εξαιρετικά. Είμαι ευχαριστημένος, αν και με πικρία, γιατί δεν τα πήγα όσο καλά περίμενα στα αρχαία. Ευτυχώς, όμως, αναπλήρωσε η ιστορία. Ποιος να το πίστευε;;; :clapup:

Καλό καλοκαίρι! :D
Εγώ παιδιά καταστράφηκα... Για δεύτερη φορά
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Εγώ παιδιά καταστράφηκα... Για δεύτερη φορά
Γενικά φαίνεται ότι έχεις την τάση να φέρνεις την καταστροφή. Δεν καταστράφηκες γιατί, πρώτον, μια κακή απόδοση στις πανελλαδικές δεν είναι καταστροφή και από ότι έχεις αναφέρει έχεις ήδη περάσει σε κάποια σχολή πέρσι και δεύτερον, οι βαθμοί δεν έχουν βγει ακόμη και όπως τα περιγράφεις έχεις πιθανότητες να πιάσεις το στόχο σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ziggy 1

Νεοφερμένος

Η Ziggy 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Η ερώτηση που λέτε , έγραφε, εκτός από την ημερομηνία που άντε δεν την θυμάσαι και νομισματική πολιτική. Δεν έχουμε άλλη νομισματική πολιτική στο βιβλίο. Εγώ τα πήγα σχετικά καλά. Νεφέλη εσύ γιατί καταστράφηκες; Όλα τα υπόλοιπα θέματα τα έγραψες;
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η ερώτηση που λέτε , έγραφε, εκτός από την ημερομηνία που άντε δεν την θυμάσαι και νομισματική πολιτική. Δεν έχουμε άλλη νομισματική πολιτική στο βιβλίο. Εγώ τα πήγα σχετικά καλά. Νεφέλη εσύ γιατί καταστράφηκες; Όλα τα υπόλοιπα θέματα τα έγραψες;
Ναι όλα τα έγραψα... Αλλά οι πηγές τώρα δεν ξέρω αν ήταν καλή ανάλυση
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι όλα τα έγραψα... Αλλά οι πηγές τώρα δεν ξέρω αν ήταν καλή ανάλυση
Επίσης έγραψα πρόλογο στα τσιφλίκια τις πρώτες παράγραφοι του αγροτικού ζητήματος...
 

Ziggy 1

Νεοφερμένος

Η Ziggy 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Τα κομμάτια του βιβλίου τα έγραψες στις πηγές; Το εργατικό κίνημα το έγραψες όλο;
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Ziggy 1

Νεοφερμένος

Η Ziggy 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ε τότε γιατί λές ότι χάνεσαι. Μαζί με άλλα λάθη που ενδεχομένως έχεις κάνει σε βάζω στο 15. Χαθηκες με 15;
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 535 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top