[22/06/2021] Ιστορία Προσανατολισμού

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Annaaa345667

Νεοφερμένος

Η Annaaa345667 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδιά αν γράψω η "έντονη παρουσία" αντί για "η επικράτηση" της μεγάλης ιδέας το κόβουν;
 

Ziggy 1

Νεοφερμένος

Η Ziggy 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Που την βρήκες τη Μεγάλη ιδέα;
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Ωραία 5 μονάδες είναι αυτό. Ανέφερες ότι εργατικό (ελπιζω να χωρισες σωστά τα υποερωτηματα) το έγραψες οπότε άλλες 2-2,5. Στις πηγές έγραψες όλα τα κομμάτια από το βιβλίο και τα χώρισες σωστά σε ερωτήματα; Τις πήγες αν δεν τις δω δεν μπορώ να αξιολογήσω.
 

Annaaa345667

Νεοφερμένος

Η Annaaa345667 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο εργατικό κίνημα ρε παιδιά στους ανασταλτικούς παράγοντες είναι απαραίτητο...
Α ναι εκεί που λέει ότι δεν άφηνε περιθώρια για διάδοση ιδεολογιών... Δεν είναι στους ανασταλτικούς αυτό αφού το γράφει κάτω από την φεντερασιον
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Παιδιά αν γράψω η "έντονη παρουσία" αντί για "η επικράτηση" της μεγάλης ιδέας το κόβουν;
Όχι καλέ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α ναι εκεί που λέει ότι δεν άφηνε περιθώρια για διάδοση ιδεολογιών... Δεν είναι στους ανασταλτικούς αυτό αφού το γράφει κάτω από την φεντερασιον
Είναι στους ανασταλτικους παράγοντες έχει δίκιο η Άννα
 

Ziggy 1

Νεοφερμένος

Η Ziggy 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ααααααα. Ναι συγνώμη. Έχεις δίκιο. Όχι δεν σου κόβουν. Το ίδιο είναι
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Εντάξει το έβαλα και αυτό απλά νόμιζα ότι ήταν προαιρετικό
Όχι ήταν απαραίτητο. Οι ανασταλτικοί παράγοντες ήταν τρεις: απουσία μεγάλων βιομηχανικών μονάδων, απουσία σταθερού εργατικού δυναμικού στα μεγάλα έργα και μεγάλη ιδέα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγώ ένα 5,το πολυ
Εγώ θέλω πάνω από 14 αλλιώς χάθηκα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εγώ ένα 5,το πολυ
Και όχι μόνο χάθηκα αλλά θα φάω και μπινελικια από την μάνα μου😂
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Εγώ θέλω πάνω από 14 αλλιώς χάθηκα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Και όχι μόνο χάθηκα αλλά θα φάω και μπινελικια από την μάνα μου😂
Νεφέλη μπορεί σε κάποιο μάθημα να έχεις γράψει περισσότερο από ότι υπολογίζεις. Στο σχολείο σου ή στο φροντιστήριο όταν έγραφες διαγωνίσματα ή εξετάσεις μπορούσες να υπολογίσεις το ποσό έγραφες; Δηλαδή όταν έλεγες ότι σήμερα έγραψα πάνω από 12 ή έγραψα 15, έπεφτες μέσα στις προβλέψεις σου;
 

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Μα μην απελπιζεσαι, μπορει να εχεις τσιμπησει παραπανω απο εκθεση και κοινωνιολογια. Σε πληροφορω οτι στο τμημα μου το 2009 στην εκθεση παιδια που ηταν του 14 ολη τη χρονια γραψανε 17 και εγω εγραψα πιο κατω απο αυτους, που ολη τη χρονια επαιρνα 19. Θελω να πω, δεν ξερεις τα μορια σου αν δε δεις τους βαθμους σου. Περιμενε δυο βδομαδες και βλεπεις μετα.
Η έκθεση είναι τελείως κουλό μάθημα που μπορεί είτε να σε ευνοήσει είτε να σε χαντακώσει. Συμμαθήτρια μου που στα διαγωνίσματα δεν έπαιρνε πάνω από 12 στις πανελλαδικές έγραψε 16,5 όταν εγώ που έγραφα 17άρια στα διαγωνίσματα έγραψα 15,8 την πρώτη φορά. Την δεύτερη φορά έγραψα 17 και την τρίτη φορά 17,7. Γενικά είναι προβληματικό μάθημα γιατί δεν συμβάλλει στην αντικειμενική αξιολόγηση του υποψηφίου. Τουλάχιστον το 2009 ήταν 6 τα μαθήματα και ήταν πιο αποδυναμωμένη η έκθεση (βέβαια με τα 6 στη θεωρητική υπήρχε ο αστάθμητος παράγοντας της λογοτεχνίας κατεύθυνσης στην οποία δεν μπορούσες να φανταστείς τι βαθμός θα σου έρθει).
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Η έκθεση είναι τελείως κουλό μάθημα που μπορεί είτε να σε ευνοήσει είτε να σε χαντακώσει. Συμμαθήτρια μου που στα διαγωνίσματα δεν έπαιρνε πάνω από 12 στις πανελλαδικές έγραψε 16,5 όταν εγώ που έγραφα 17άρια στα διαγωνίσματα έγραψα 15,8 την πρώτη φορά. Την δεύτερη φορά έγραψα 17 και την τρίτη φορά 17,7. Γενικά είναι προβληματικό μάθημα γιατί δεν συμβάλλει στην αντικειμενική αξιολόγηση του υποψηφίου. Τουλάχιστον το 2009 ήταν 6 τα μαθήματα και ήταν πιο αποδυναμωμένη η έκθεση (βέβαια με τα 6 στη θεωρητική υπήρχε ο αστάθμητος παράγοντας της λογοτεχνίας κατεύθυνσης στην οποία δεν μπορούσες να φανταστείς τι βαθμός θα σου έρθει).
Ναι ακριβως. Εγω ειχα παρει 20 στα 5 απο τα 6 μαθηματα και στην εκθεση πηρα 15.8. Ημαρτον δηλαδη, μεχρι και λογοτεχνια πηρα 20 για να παρω 15.8 στην εκθεση. Απο τοτε το απεχθανομαι αυτο το μαθημα και ειναι ο μεγαλυτερος μου φοβος και τωρα που δυστυχως ειναι μονο 4 τα μαθηματα, οποτε ανετα σε χαντακωνει.
 

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Αν και είναι άσχετο με την ιστορία (αλλά επειδή μιλάμε για την έκθεση), διαβάζω ότι στα νέα ελληνικά είναι μειωμένος ο αριθμός των αναβαθμολογήσεων σε σχέση με πέρσι. Ελπίζω κάπως η είδηση αυτή να ελαττώσει το άγχος των φετινών υποψηφίων:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top