[21/5/2012] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 158)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 15 9.5%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 71 44.9%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 45 28.5%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 21 13.3%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 4 2.5%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 2 1.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tezu586

Νεοφερμένος

Η tezu586 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ρε παιδιά να σας ρωτήσω..Ενώ νομίζω ότι έχω αναπτύξει πολύ καλά τη έκθεση και έχω βάλει έξυπνες ιδέες,δεν έκανα σωστό το επικοινωνιακό πλαίσιο..Τώρα τι να πω..Είμαι full χαζή γιατί έχω ξανά γράψει έκθεση για ημερίδα του σχολειου και t ήξερα..ΚΩΛΟ ΠΕΡΙΛΗΨΗ..με έκανε χαλια όταν τη είδα..
Θέλω κάποιος να m πει..αν το υπόλοιπο ύφος της έκθεσης δη μοιάζει τόσο με άρθρο [ΓΙΑΤΙ ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΒΛΑΚΑΣ ΕΒΑΛΑ ΑΡΘΡΟ] ποσο παίζει να m κόψουν στα 100?η στα 20 ..

anyway,καλή επιτυχία στα υπόλοιπα μάθημα guys!θα σκίσουμε βιολογία,maths η φυσική gen!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
κι εγω αυτο αναρωτιεμαι...οκ χανεις 2-3 μορια για το επικοινωνιακο πλαισιο αλλα για το υφος του κειμενου θα χασεις?ας απαντησει καποιος παιδια με ενδιαφερει και μενα αυτο!!!!!!!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
αφηστε επιτελους την εκθεση και παμε για 20 την τεταρτη GO GO GO GO!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
ηρθα να πω κι εγω πως πιστευω οτι τα πηγα σημερα :)
ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τον εαυτο μου...
το κειμενο ηταν αγγουρι...μπορουσες ευκολα να πλατιασει κανεις κ να γραψει οτι του κατεβαινε..ευτυχως τα πηγα αρκετα καλα κ μου βγηκε μεσα στα ορια
οι ασκησεις ηταν αρκετα ευκολες...ειχα προετοιμαστει για πλ δυσκολοτερα....
οσο για το θεμα της εκθεσης??εδω ημουν ακομη πιο τυχερη
στο φροντιστηριο μου την παιζαμε σος την τεχνη
μια βδομαδα πριν γραψαμε καναμε σε σχεδιαγραμμα ακριβως το ιδιο θεμα :)
τα ειχα πλ φρεσκα το μυαλο μου οποτε μου ερχονταν ολα στο μυαλο μου κατευθειαν
ευελπιστω σ ενα 16
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dream~

Νεοφερμένος

Η ~Dream~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Κ γω dream ακριβως το ιδιο με εσενα... Γιατι να ειναι λαθος;; :P

Για το "να" και το "απο αυτην" δεν είμαι σιγουρη...:/: το έγραψα όμως γιατι υποτιθεται οτι η τεχνη ανακαλυψε τον ανθρωπο οποτε σκεφτηκα οτι χωρις αυτο θα ειναι ασαφεια το ποιος τον ανακαλυψε...

Ολοσωστο ειναι...
Ελπιζω να ειναι ετσι...Ευχαριστω πολυ!:)

Παιδιά, το σωστό, όπως είδατε και στις απαντήσεις, είναι χωρίς το " από αυτήν". Δεν γνωρίζουμε το υποκείμενο του "ανακάλυψε".
Εγω παντως καταλαβαινω οτι η τεχνη ειναι το υποκειμενο του ανακαλυψε...:/: Τεσπαα,ας ελπισουμε οτι και τα 2 ειναι σωστα! Καλη επιτυχια σε ολους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
ηρθα να πω κι εγω πως πιστευω οτι τα πηγα σημερα :)
ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τον εαυτο μου...
το κειμενο ηταν αγγουρι...μπορουσες ευκολα να πλατιασει κανεις κ να γραψει οτι του κατεβαινε..ευτυχως τα πηγα αρκετα καλα κ μου βγηκε μεσα στα ορια
οι ασκησεις ηταν αρκετα ευκολες...ειχα προετοιμαστει για πλ δυσκολοτερα....
οσο για το θεμα της εκθεσης??εδω ημουν ακομη πιο τυχερη
στο φροντιστηριο μου την παιζαμε σος την τεχνη
μια βδομαδα πριν γραψαμε καναμε σε σχεδιαγραμμα ακριβως το ιδιο θεμα :)
τα ειχα πλ φρεσκα το μυαλο μου οποτε μου ερχονταν ολα στο μυαλο μου κατευθειαν
ευελπιστω σ ενα 16

Go on Άννα! :D :D άντε να πάνε όλα ρολόι!κι όταν με το καλό βγουν τα αποτελέσματα και οι κόποι μιας χρονιάς αποφέρουν καρπούς,θα'ρθει κι η τελική επιλογή που λέγαμε τις προάλλες! :D

υ.γ. 1) ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Σ'ΌΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ '94 ,αλλά και σε όσα ξαναμπήκαν στην ψυχοφθόρα διαδικασία να κοπιάσουν ξανά για να πετύχουν!ΝΑ ΠΑΤΕ ΟΛΟΙ ΤΕΛΕΙΑ και να σας δικαιώσει το αποτέλεσμα!ΣΚΙΣΤΕΕΕΕ :P:P:P άντε,να σας διαδεχτούμε κι εμείς με το καλό! ;):)

υ.γ. 2) πράγματι,είχατε δυσκολότατο κείμενο,στο οποίο η συγγραφέας καταπιανόταν με κάτι και μετέβαινε πανεύκολα από το ένα θέμα στο άλλο...μπόρα ήταν,πέρασε! :P κατά τ'άλλα απ'ότι είδα ήταν εντάξει σαν σύνολο για πανελλήνιες..[οι ασκήσεις,η έκθεση..]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Παιδια, ξεχαστε το θεμα! Οτι καναμε, καναμε!
Παμε για Γενικη τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδια, ξεχαστε το θεμα! Οτι καναμε, καναμε!
Παμε για Γενικη τωρα...

Εδώ οι άλλοι γράφουν ακόμα στο "Τι θέμα πιστεύετε ότι θα πέσει" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Αντε παιδια αφηστε το θεμα να παει στον πατο μην γραφετε αλλο.Τελος παμε για το επομενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katsarida003

Νεοφερμένος

Η katsarida003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Θα πω και γω τον πόνο μου ..Δίνω δεύτερη φορά και έκανα μια τραγική περίληψη , δε μ άρεσε καθόλου...Μια μέτρια ανάπτυξης και τα υπόλοιπα νομίζω όλα καλά...Τώρα... Τι να πω...Να βάλει ο Θεός και κυρίως ο Βαθμολογητής το χέρι του :P .. Kαλή μας συνέχεια , Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tezu586

Νεοφερμένος

Η tezu586 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδια ρωτησα καθηγητη και μου ειπε οτι κοβουν το πολυ 3-4/100 μοναδες αν δεν εχεις γραψει το σωστο επικοινωνιακο πλαισιο..Μακαρι οντως να ειναι ετσι και να μην χασουμε τοσα πολλα..ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κυριάκος1204

Νεοφερμένος

Ο κυριάκος1204 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παιδιά μια ερώτηση. Αν έχω γράψει λίγο παραπάνω στην περίληψη (με όριο 120 λέξεις έγραψα 12 σειρές με περίπου 11-12 λέξεις η κάθε μία) και στην παραγραφοποίηση με όριο 90 λέξεις έγραψα 10 σειρές υπάρχει περίπτωση να με πετσοκόψουν στον βαθμό?
Νομίζω όμως ότι έγραψα υποδειγματική έκθεση αλλά πρέπει να είχα ορθογραφικά λάθη γύρω στα 10. Πόσο θα με κόψουν και από εδώ?
Περίληψη .... ήταν δύσκολη και πιστεύω ότι εκεί θα κριθεί το 17 με το 15.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
ο καθενας κοβει αναλογα
δε μπορεις να ξερεις πως θα σε βαθμολογησουν
κσι γω εγραψα παραπανω λεξεις στην περιληψη 140
ελπιζω να δειξουν ελεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τι ακριβώς στην θεωρητικολογία του κειμένου βρήκατε να γράψετε τόσο πολύ? Εμένα μου βγήκε περίπου 90 λέξεις, και με το ζόρι τις έφτασα τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Γινεται να κλειδωσει σας παρακαλω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ναι και εγω πιστευω οτι πρεπει να κλειδωσει ωστε να ξεχασουμε την εκθεση και να παμε παρακατω!(και δεν το λεω μονο για μενα , αν ηθελα δεν θα εμπαινα καν εδω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Αμαν ρε παιδιά. Φτάνει, τα χιλιοαναλύσατε. Όσοι γράψατε καλά, μπράβο σας. Οσοι δε γράψατε, ετοιμαστείτε καλύτερα για το επόμενο μάθημα.
Κάθεστε και συζητάτε για κάτι που πέρασε, λες και θα διορθώσετε τα λάθη που κάνατε. Χρόνο χάνετε. Διαβάστε το επόμενο μάθημα και αφήστε την έκθεση.
Πάει, πέρασε αυτή. Πάμε για τα επόμενα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν δεν γουσταρετε να ασχολιθειτε ρε παιδια μην μπαινετε στο θεμα. Οσοι θελουν να συνεχισουν να μιλανε πρεπει να φυμωθουν επειδη καποιοι αλλοι δεν το θελουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Δυστυχώς το θέμα της έκθεσης με λίγα λόγια ήταν για τον .....
έπρεπε να διαβάσεις το κείμενο 1500 φορες ώστε να καταλάβεις σαφέστερα το νόημα του,πολλές φορες ήταν δυσνόητο με υπερβολικές φράσεις και λέξεις,με αλλα λόγια έπρεπε να μπεις στην λογική του συγγραφέα όταν εγραφε το κείμενο, για να γράψεις καλά.Οι 3 ώρες ήταν ανεπαρκής μπροστά στο εύρος τον ασκήσεων,στο θέμα της έκθεσης μπορούσες να γράψεις παρα πολλά αλλα όμως πάλι δεν σου έφτανε ο χρόνος,έγραψα γύρο στης 350 λέξεις εξαιτίας έλλειψης χρόνου,θυσιασα σιγουρα 10 με 15 μοναδες στης ασκησεις για να προλάβω να γραψω την εκθεση.Στοχευα ψηλα στην εκθεση,μπορω να πω οτι ξενερωσα ικανοποητικα.

δε συμφωνω οτι ηταν δυσκολο. Ολα ηταν ευκολα, τουλαχιστον ΓΙΑ ΜΕΝΑ. Το μονο παραπονο που εχω ειναι ο χρονος. Δεν αρκουν 3 ωρες για τη γλωσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Δεν συμφωνω οτι δεν εφτανε ο χρονος...
Προσωπικα τελειωσα αρκετα νωρις στις 2 ωρες και ενα τεταρτο, η εκθεση μου ηταν καλη (για μενα) και οι ασκησεις μου!
Υστερησα καπως στην περιληψη, ειχα και μια περιπετεια, αλλα και παλι δεν νομιζω πως δεν θα μου εφταναν 3 ωρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top