[21/5/2012] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 158)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 15 9.5%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 71 44.9%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 45 28.5%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 21 13.3%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 4 2.5%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 2 1.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Επειδή σκυλοβαριέμαι να διαβάζω τις άλλες σελίδες.
Έγραψε κανείς άλλος ''επίκληση στην αυθεντία'' στους τρόπους πειθούς ή είμαι το μόνο άκυρο; :whistle:

Μάλλον μόνο εσύ είσαι, αναρωτιέμαι που την βρήκες ρε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Πριν δώσω το γραπτό είχα την άισθηση ότι είχα γράψει 4 σελίδες αλλά μετά που μου σημείωσαν που τελειώνω είδα ότι έγραψα 6(μακάρι να κάνω λάθος)!Είναι αλήθεια ότι στις εξετάσεις έχω μία έφεση στις ιδέες και μου έρχονται πολλές μαζί.Όσον αφορά το χρόνο τσίμα τσίμα τελείωσα.Έλεγξα το γραπτό μία φορά και στα γρήγορα.

Χωρίς να θέλω να σ αγχώσω, οι καθηγητές πληρώνονται/ γραπτό, οπότε η μεγάλη σου έκθεση θα κάνει τον βαθμολογητή σου να σε βρίζει. Γενικά, αποφεύγω να γράφω περισσότερα απ ότι πρέπει, κουράζεται και το χέρι μου και ο διορθωτής :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Όχι νταξ,ξέρω και άλλους δύο. :P
Βασικά είχα βρει την επίκληση στη λογική. Μετά έλεγα μήπως είναι στο ήθος του δέκτη η δεύτερη. Τελικά επειδή αμφιταλαντευόμουν πολύ ανάμεσα στο συναίσθημα-ήθος,κοπάνησα την αυθεντία,με αιτιολόγηση την αναγέννηση. :whistle:

Νταξ ρε παιδιά,έκανα πατάτα. Αλλά τι να κάνω το δύσμοιρο,μία φορά στην ζωή μου την είχα διαβάσει την θεωρία. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Μα για να επικαλείται ένας συγγραφέας στην αυθεντία δεν πρέπει απαραιτήτως να αναφέρεται σε συγκεκριμένο ειδήμονα? I got nothing. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Ισχυει αλλα ο greg γραφει απαισια εκθεση εχω διαβασει ενα δοκιμιο του(ο θεος να το κανει).Αν το γραπτο σου ειναι αναλαφρο ουτε που θα το καταλαβει ο διορθωτης.Μην αγχωνεσαι .
Dont worry be happy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Δεν θελω να μιλαω απο τωρα για βαθμολογιες σε καθε μαθημα,αλλα το 18-19 για ενα ατομο που κατεχει την τεχνη της συγγραφης δεν ειναι αστρονομικος βαθμος...αλλα για εναν που ξερει να εκφραζεται μονο με τις λεξεις ''μαλακα και μαλακα'' ε φυσικα και ειναι.
Επισης για εναν που εχει συνεχη επαφη με λογοτεχνικα κειμενα,δοκιμια,ποιηματα,αρθρα,ειναι ευκολη για αυτον η κατανοηση του υφους και της γραφης,το θεμα γινεται ακομη πιο αναλαφρο.

Στην εκθεση,ο μαθητης που θα αριστευσει ειναι ο αριστος χειριστης του λογου,και σιγουρα δεν ειναι αυτος που μπορει να παπαγαλισει ολοκληρο βιβλιο ιστοριας απ'εξω.

Και για πες,αμα θεωρεις οτι ''κατεχεις την τεχνη της συγγραφης'',οι βαθμολογητες θα συμμεριστουν αυτη σου την αποψη;Γενικα,κρατατε μια ή και παραπανω πισινες στην Εκθεση,κι αλλοι πηγαιναμε για δυνατο βαθμο,αλλαταφηστε την επιτελους και πιαστε το επομενο μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Και για πες,αμα θεωρεις οτι ''κατεχεις την τεχνη της συγγραφης'',οι βαθμολογητες θα συμμεριστουν αυτη σου την αποψη;Γενικα,κρατατε μια ή και παραπανω πισινες στην Εκθεση,κι αλλοι πηγαιναμε για δυνατο βαθμο,αλλαταφηστε την επιτελους και πιαστε το επομενο μαθημα.

Ειπα θελω να αποφυγω βαθμολογιες,πιστευω εγινα κατανοητος.
Και ποια αποψη θα συμμεριστουν ρε φιλε?Του γειτονα?Λολ δηλαδη

Δεν ξερω και δεν με αφορα τι κανατε ''αλλοι'' στην εκθεση...
πολλα λεγονται για ''πολλους'' και για ''αλλους''...προσωπικα,διατηρω πληρη αδιαφορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Το 18-19,κατ' εσε,δεν ειναι αστρονομικος βαθμος για τον αριστο χειριστη του λογου.Χμμ...Μαλιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Χάουζ, μην παραπληροφορείς και συγχύζεις το λαό.Το 19 κάποιοι το πιάνουν και είναι κάτι ελάχιστοι φωστήρες, καλλιτέχνες της γλωσσικής δημιουργίας, ρητοροδιδάσκαλοι σαν κι εσένα;18+ το πιάνει μετά βίας το 1%.Κάποια χρονιά ήταν το 0.66%.Οι υπόλοιποι που δεν αρίστευσαν πιστεύεις ότι δεν είχαν καλή παραγωγή λόγου;Ε, δε νομίζω να είναι έτσι.Κατά τα άλλα, λαέ μου, να χοροπηδάς αν πάρεις πάνω από 17, δεν το πιάνουν πολλοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Οταν τελειωσα παντως και ειδα τα παιδια μαζεμενα εξω απο το σχολειο,λεγανε ολοι της πλακας θεματα,το λιγοτερο 19,και αλλες τετοιες παπαριες.Αν δεν ημουν ξεθεωμενος απο το γραψιμο θα τους εριχνα ενα βρισιμο.
Ο φιλολογος του σχολειου που ηταν διπλα,μου ειπε καθε χρονο τα ιδια λενε και στο τελος τον πινουν.Και συμφωνω απολυτα.Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι θα γινει μεγαλη σφαγη στην περιληψη.Ας ελπισω τουλαχιστον η εκθεση να μην στερησει σε κανενα την σχολη της επιλογης του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Ο αλχημιστης με καλυψε.Κι ακομη κι ααν καποιος θεωρει οτι ειναι τοσο καλος,η βαθμολογηση του μαθηματος ειναι τοσο υποκειμενικη,που ισως εντελει ο υποψηφιος...πεσει εξω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ναι όντως η περίληψη ήταν λίγο αγγουράκι. :P Ελπίζω τουλάχιστον να 'πιασα όλα τα points lol.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Παιδια η εκφραση πραγματιστες της τεχνης σας ακουγεται σωστη?ας απαντησει καποιος που ξερει!;-);-);-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Ωραίο θεματάκι! Το περίμενα! Βέβαια με φοβίζουν οι πολλές ψήφοι στο 'πολύ καλά'! (Λέτε να δούμε βάσεις στα ύψη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ναι πράγματι, πολύ υποκειμενική η βαθμολόγηση, δε μπορείς να κάνεις και πολύ ασφαλή πρόβλεψη τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Μην δινεις σημασια στη δημοσκοπηση του φορουμ για 2 λογους
-Στην εκθεση πολυ δυσκολα,μπορεις να προβλεψεις τον βαθμο σου.Παρα πολλα ατομα πεφτουν εξω.
-Το φορουμ ειναι γεματο απο παιδια που στοχευουν ιατρικες ,νομικες ,ημμυ κτλ.Οποτε δεν αποτελει αξιοπιστο δειγμα για τις βασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Χάουζ, μην παραπληροφορείς και συγχύζεις το λαό.Το 19 κάποιοι το πιάνουν και είναι κάτι ελάχιστοι φωστήρες, καλλιτέχνες της γλωσσικής δημιουργίας, ρητοροδιδάσκαλοι σαν κι εσένα;18+ το πιάνει μετά βίας το 1%.Κάποια χρονιά ήταν το 0.66%.Οι υπόλοιποι που δεν αρίστευσαν πιστεύεις ότι δεν είχαν καλή παραγωγή λόγου;Ε, δε νομίζω να είναι έτσι.Κατά τα άλλα, λαέ μου, να χοροπηδάς αν πάρεις πάνω από 17, δεν το πιάνουν πολλοί.

Θα δειξει η νεκροψια αγαπητε...εγω τα συμπερασμα μου κατεθεσα,και ουτε με ειπα φωστηρα ουτε ρητοροδιδασκαλο.
Οι ταμπελες στους δρομους...
Ολα ειναι υποκειμενικα...καθως και το ''μετα βιας''...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μην δινεις σημασια στη δημοσκοπηση του φορουμ για 2 λογους
-Στην εκθεση πολυ δυσκολα,μπορεις να προβλεψεις τον βαθμο σου.Παρα πολλα ατομα πεφτουν εξω.
-Το φορουμ ειναι γεματο απο παιδια που στοχευουν ιατρικες ,νομικες ,ημμυ κτλ.Οποτε δεν αποτελει αξιοπιστο δειγμα για τις βασεις.
- Και παιδιά που τρολλάρουν και θέλουν να αγχώσουν τα παιδιά χωρίς λόγο:/: έπρεπε να έβλεπες την περυσινή δημοσκόπηση για τα μόρια..από το προηγούμενο βράδυ ειχε ψήφους στο πάνω απο 18000:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ναι παιδιά έχει δίκιο ο απο πάνω (:P). Κάθε χρόνο τα ίδια. Πολλοί κουμπάκηδες μαζεύτηκαν. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ έβαλα "Πολυ Καλά" και πιστεύω γύρω στο 16 προς 17 είμαι, σωστά το έβαλα? Ελπίζω να μην βρεθώ προ εκπλήξεως όταν πάρω τους βαθμούς πάντως (αν είναι αρνητική έκπληξη, οι θετικές δεν με πειράζουν :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top