[21/5/2012] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 158)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 15 9.5%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 71 44.9%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 45 28.5%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 21 13.3%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 4 2.5%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 2 1.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
το χειραγωγω στο δαμαζω πιανεται ως συνωνυμο?
εγω δεν εβαλα μεσα πειθους γτ δε τα ζηταγε..αμα μου το παρουν λαθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Χαρουλιτα προσεξε...
Δεν εγραψα τιποτα απο τα δυο και γενικα δε πηγα τοσο σε στυλ ομιλιας :P
Ξεκιναω απο 35 λογικα?
Εξαρταται απο τον εξεταστη... Λογικα θα σου κοψει τα 2 μορια, αν και δεν ξερω τι και αν θα σου κοψει για τα υπολοιπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ρε παιδια με τα αντωνυμα και τα συνωνυμα μην αγχωνεστε τοσο.Εβαλαν λεξεις οι οποιες εχουνε αρκετες απαντησεις που ειναι σωστες.Μην αγχωνεστε για βλακειες!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα Σα.

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα Σα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
χαλιναγωγησει?
Νομίζω δεν είναι..αλλά μην αγχώνεσαι γι'αυτο,πέρα απ'το ότι παίζονται γύρω στα 10 συνώνυμα που τους δίνουν ως σωστές απαντήσεις (οποτε δε μπορεις να ξερεις),ειναι το ελαχιστο λαθος!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Μολις πηγα φρο να δω τις απαντησεις...μια χαρα τα πηγαμε.

Λοιπον,οι ασκησεις ηταν β λυκειου...ενταξει ηταν πολυ ευκολες.Εχασα ενα συνωνυμο ο μαλακας αλλα who cares :P

Οι τροποι πειθους ηταν επικληση στην λογικη και επικληση στην συναισθημα :D
Στην εκθεση το υφος ηταν γνωστο...και το θεμα αρκετα ανοιχτο.

Το κειμενο παλι ηταν στοχαστικο δοκιμιο...παλι καλα που γραφω και εγω τετοια και το κατανοησα.Ηθελε ο μαθητης να πιασει το ευρυτερο φασμα και να μην πεσει στην παγιδα στο να κανει πολυ ''ψειρες'' αναφορες...παρολο που ηταν αρκετα δυσκολο το εβγαλα διοτι επιασα τον στοχασμο της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Σίγουρα έκανα ένα αντώνυμο λάθος (δεν ήξερα τι σημαίνει ένλογη) και σίγουρα έχω χάσει αρκετά από την περίληψη.
Δεν ξέρω, είμαι πολύ απογοητευμένη.
Έλλογη (με λογική), άλογη (χωρίς λογική):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas741

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostas741 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Θα μαθω απο την καθηγητρια μου...
Ελπιζω σε 5 μορια max επειδη δεν εγραψα ομιλια.
Και μια φιλικη συμβουλη...
Οποτε δε ξερετε αντωνυμο μιας λεξης και η λεξη ξεκιναει απο φωνηεν, αλλαξτε το με το στερητικο -α :P
Σε μενα επιασε απο κωλοφαρδια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά 700 λέξεις πειράζουν? Έγραψα 3εις σελίδες, ελπίζω να μην κάτσουν να τις μετρήσουν μια μια τις λέξεις.

Συνώνυμο για το πληρότητα?

Κατά τ'άλλα πιστεύω τα πήγα καλά, έκανα και μια cool επίκληση στην αυθεντία στον επίλογο που νομίζω μετράει για μεγάλο +.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Παιδιά 700 λέξεις πειράζουν? Έγραψα 3εις σελίδες, ελπίζω να μην κάτσουν να τις μετρήσουν μια μια τις λέξεις.

Συνώνυμο για το πληρότητα?

Κατά τ'άλλα πιστεύω τα πήγα καλά, έκανα και μια cool επίκληση στην αυθεντία στον επίλογο που νομίζω μετράει για μεγάλο +.
Παναγιουλα μου 100 παραπανω???
Πληροτητας εγω εβαλα τελειοτητα και ειναι σωστο συμφωνα με τα λεξικα αλλα και με το κειμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Συνώνυμο για το πληρότητα?

Αυταρκεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Σοβαρα τωρα οταν ειδα το κοντα στα αντωνυμα πηρα μια εκφραση αλλα house χαχαχαχαχαχ και θυμηθηκα εσενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παναγιουλα μου 100 παραπανω???

Περίπου, μπορεί να ήταν 50 μπορεί και 100 δεν τις μέτρησα. Απλά συνήθως μου βγαίνουν σε δυο-δυο και κάτι σελίδες ενώ σήμερα έκανα τρεις, είχα πολλά να γράψω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
επαρκεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Περίπου, μπορεί να ήταν 50 μπορεί και 100 δεν τις μέτρησα. Απλά συνήθως μου βγαίνουν σε δυο-δυο και κάτι σελίδες ενώ σήμερα έκανα τρεις, είχα πολλά να γράψω :P
Εγω εγραψα 584 ετσι για να μην μου κοψουν απο εκει.Βασικα τους φοβαμαι αυτοςυ που διορθωνουν αυτο το συγκεκριμενο μαθημα γιατι ειναι και λιγο περιεργοι και βαριουνται να διαβαζουν τα παντα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Στην θεση σας θα αρχιζα σιγα σιγα το διαβασμα για τα Μαθηματικα Γενικης

Οτι γραψατε,γραψατε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Παιδιά 700 λέξεις πειράζουν? Έγραψα 3εις σελίδες, ελπίζω να μην κάτσουν να τις μετρήσουν μια μια τις λέξεις.

Αποκλείεται να κάτσουν να τις μετρήσουν, ειδικά αν είναι καλή η έκθεση. Τρεις σελίδες είναι οκ.
Κι εγώ κάπου τόσο είχα γράψει, μια χαρά είσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ΑΡΧΙΚΑ να πω ευχαριστώ σε όσα παιδιά στο "Τι θέμα θα πέσει φέτος;" είχαν πει μέσα στα πολλά και την Τέχνη, οπότε έκατσα και την διάβασα, οπότε δε μου' ρθε απότομο. :redface:

Τώρα, όσον αφορά τα θέματα: ΡΕ ΒΛΑΚΑ το κείμενο ήταν πιο δύσκολο από την έκθεση. Μας δουλεύουν; Οι ασκήσεις με δυσκόλεψαν πολύ για κάποιο λόγο. Εννοώ την ανάπτηξη παραγράφου πιο πολύ, που δεν ήξερα τι να γράψω και απλά έγραψα ό,τι μαλακία μου ερχόταν. Την περίληψη την έκανα ΧΑΛΙΑ, επειδή το κείμενο ήταν ΣΚΑΤΑ. Άσε που στους τρόπους πειθούς σκάλωσα και δεν έβγαζα άκρη. Δε ξέρω, ίσως φταίει το ότι δεν έφαγα το πρωί, οπότε σε κάποια φάση το στομάχι μου έκανε γούρου γούρου και άρχισα να κάνω θόρυβο με τις καρέκλες και τα θρανία για μην ακουστεί.

ΩΦ. Τέσπα. Σήμερα δεν ήμουν αγχωμένη όπως πέρυσι, μπορεί λίγο στα 3 τέταρτα που περιμέναμε, κάπως να ταράχτηκα, αλλά κουλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα Σα.

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα Σα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδιά 700 λέξεις πειράζουν? Έγραψα 3εις σελίδες, ελπίζω να μην κάτσουν να τις μετρήσουν μια μια τις λέξεις.

Συνώνυμο για το πληρότητα?

Κατά τ'άλλα πιστεύω τα πήγα καλά, έκανα και μια cool επίκληση στην αυθεντία στον επίλογο που νομίζω μετράει για μεγάλο +.
Μην τρελαινεσαι,αν οι ιδεες σου ειναι σωστες δε θα σταθει κανεις στο οτι εγραψες παραπανω λεξεις! κι εγω το ιδιο εκανα περυσι και κανενα προβλημα! πληροτητα=αυταρκεια,τελειοτητα,ολοκληρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Στην θεση σας θα αρχιζα σιγα σιγα το διαβασμα για τα Μαθηματικα Γενικης

Οτι γραψατε,γραψατε
Βιολογια ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ *
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annoulini94

Νεοφερμένος

Η Annoulini94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Δύσκολο το κείμενο για περίληψη .. :confused: το θέμα της έκθεσης αναμενόμενο ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top