[2022] Προβλέψεις για το θέμα της Έκθεσης!

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Για πείτε και στο τέλος θα δούμε ποιος το μάντεψε (αρκεί φυσικά να έχει δώσει λογικό αριθμό προβλέψεων κι όχι μεγάλο) :P
Τι σας λένε και οι φιλόλογοι στα φροντιστήρια;

ΥΓ: Το thread είναι καθαρά χαλαρής - παιχνιδιάρικης θεματολογίας, προφανώς δεν σας συστήνουμε να περιορίσετε το διάβασμά σας σε προτεινόμενα και sos.
 

Ody24

Νεοφερμένος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Για αρχή, χαιρετώ τα παιδιά του 2004!! Εύχομαι να είστε όλοι καλά και ασφαλείς!! Προσωπική μου πρόβλεψη, αν και δεν είμαι καθόλου σίγουρος είναι μήπως έπεφτε κάτι σε πόλεμος-ειρήνη- πρόσφυγες, λόγω και των 100 χρόνων από την Μικρασιατική καταστροφή αλλά και ακόμα περισσότερο λόγω και των τραγικών γεγονότων του πολέμου στην Ουκρανία. Η καθηγήτριά μου πάντως, μου έχει πει ότι τίποτα δεν είναι σίγουρο και ούτε υπάρχουν sos γιατί όπως είδαμε και τις προηγούμενες χρονιές τα θέματα ήταν τελείως απρόβλεπτα από αυτά που περίμεναν ότι θα μπουν. Όποτε βλέπουμε τι θα γίνει...
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Για αρχή, χαιρετώ τα παιδιά του 2004!! Εύχομαι να είστε όλοι καλά και ασφαλείς!! Προσωπική μου πρόβλεψη, αν και δεν είμαι καθόλου σίγουρος είναι μήπως έπεφτε κάτι σε πόλεμος-ειρήνη- πρόσφυγες, λόγω και των 100 χρόνων από την Μικρασιατική καταστροφή αλλά και ακόμα περισσότερο λόγω και των τραγικών γεγονότων του πολέμου στην Ουκρανία. Η καθηγήτριά μου πάντως, μου έχει πει ότι τίποτα δεν είναι σίγουρο και ούτε υπάρχουν sos γιατί όπως είδαμε και τις προηγούμενες χρονιές τα θέματα ήταν τελείως απρόβλεπτα από αυτά που περίμεναν ότι θα μπουν. Όποτε βλέπουμε τι θα γίνει...
συνηθως δε βαζουν επικαιρα
 

Ody24

Νεοφερμένος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 16 μηνύματα.

Littlechemist

Νεοφερμένος

Η Littlechemist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Κάτι που δεν περιμένουμε θα βάλουν πάλι..Εγώ ειρηνη-πολεμο δεν περιμένω φέτος..
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,361 μηνύματα.
Ναι ναι ναι όλοι γνωρίζουμε ότι δεν υπάρχον sos θέματα στις Πανελλαδικές. Ομως, η κουμπάρα του ξαδέρφου της γκόμενας του αδερφού του μπατζανακι που βάφτισε τη μανα του πρώτου ξαδέρφου του γκόμενου της κομμωτριας της "Κ"* μου έδωσε το SOS θέμα.


Λοιπόν, καλά μου παιδιά έχουμε και λέμε:
Να γράψετε ένα άρθρο (350-400 λέξεων) που θα αναφέρεστε περιληπτικά στις φορές που δεν τηρησατε τα μέτρα πρόληψης του κορονοιου, αλλα και στους τρόπους που μπορούν να γίνουν πιο σκληρά, ώστε να αποφευχθούν περιστατικά ανάλογα με αυτά που αναφερθήκατε προηγουμένως μικρά λαμογακια.
Το άρθρο θα δημοσιευθεί στην ιστοσελίδα του σχολείου σας.

Αυτο ηταν για τα Γελ, θα της ζητήσω για εσπερινά, Επαλ και Ομογενών και θα σας ενημερώσω.


* Γνωρίζω οτι δεν καθορίζει η "Κ" το θέμα, αλλά νομίζω είναι ξεκάθαρο τι κείμενο είναι το συγκεκριμένο...

Υ. Γ Αν δε γελασατε δεν πειράζει θα το βάλω και αυτό στο αρχείο με τις αποτυχημένες (και κριντζ) πλάκες μου :cry_x:

(:P)
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Εγώ πάλι έχω μια αίσθηση ότι θα πέσει κάτι γύρω από τον αθλητισμό. Δεν ξέρω γιατί, έτσι ως διαίσθηση την έχω από την αρχή της σχολικής χρονιάς.
Για να δούμε θα βγει αληθινό το προαίσθημα;;; 😂
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Η μόνη ασφαλής και γόνιμη πρόβλεψη που δύναται να γίνει αφορά, κατά τη γνώμη μου, τη παιδεία. Άμεσα ή έμμεσα, σε αίτια ή αποτελέσματα φαινομένων, εντοπίζεται, επομένως συνιστά θεματική ενότητα μείζονος σημασίας
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Καλά για θέματα γύρω από πολέμους ξεχάστε τα. Δεν δίνω ούτε 1‰ πιθανότητα να πέσει κάτι τέτοιο με αφορμή όσα γίνονται.
 

nimbus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nimbus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Παιδεία-Ανθρωπισμός, Ειρήνη-Πόλεμος, Χουλιγκανισμός
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Είναι τόσο έντονα τα πράγματα με τον πόλεμο στην Ουκρανία που έστω για συμβολικούς λόγους δε θα απέκλεια κι εγώ να βάζανε ειρήνη-πόλεμος.
 

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Ίσως περιβάλλον ή παράδοση/μνημεία. Στο φροντιστήριο πάντως μας ανέφεραν το ποδήλατο σαν θέμα, μιας και στις 3 Ιουνίου είναι παγκόσμια μέρα ποδηλάτου. Ελπίζω να μην αντλήσουν από εκεί έμπνευση γιατί το θεωρώ ιδιαίτερα βαρετό
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Κάτι με πόλεμο - ειρήνη;; Ίσως;
 

rempelos42

Νεοφερμένος

Ο rempelos42 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Τέχνη
Εργασία
Α.Μ.Ε.Α
Άγραφοι κανόνες
 

Scarlett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Scarlett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Περιβάλλον
Διαδικτυο
Αθλητισμός
Σχολικός εκφοβισμός
Παράδοση
Και σε όλα το δεύτερο ζητούμενο να σχετίζεται με το σχολείο
Μπορεί πάντως να πέσει και κάποιο θέμα εντελώς γενικό οπότε να υπάρχει συνδυασμός.
 

nimbus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nimbus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Τηλεκπαίδευση/ τηλεγαρσία (γενικά τεχνολογία)
Ανεργία
Ανθρώπινα Δικαιώματα
 

augustine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η augustine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Για πείτε και στο τέλος θα δούμε ποιος το μάντεψε (αρκεί φυσικά να έχει δώσει λογικό αριθμό προβλέψεων κι όχι μεγάλο) :P
Τι σας λένε και οι φιλόλογοι στα φροντιστήρια;

ΥΓ: Το thread είναι καθαρά χαλαρής - παιχνιδιάρικης θεματολογίας, προφανώς δεν σας συστήνουμε να περιορίσετε το διάβασμά σας σε προτεινόμενα και sos.
Περιβάλλον/κλιματική αλλαγή
Τεχνολογία και εκπαίδευση
 

EliasKr

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών Πατρών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Κοινωνικά Δίκτυα
Τεχνολογία
Φυσικό Περιβάλλον
Υγεία
 

Pen_addict

Νεοφερμένος

Ο Pen_addict αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Αθλητισμός (παρεμφερή του θέματος ποδηλάτου)
Πόλεμος-Ειρήνη (δεν το αποκλείω)
Τουρισμός (ειδικά τώρα που λένε ότι θα έχουμε ακμή)
Κοινωνικά Δίκτυα (σχέση με τον κοροναϊό)

Γενικά έχουν πάρα πολλά να βάλουν και πάρα πολλά επίκαιρα.
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.
Αθλητισμός (παρεμφερή του θέματος ποδηλάτου)
Πόλεμος-Ειρήνη (δεν το αποκλείω)
Τουρισμός (ειδικά τώρα που λένε ότι θα έχουμε ακμή)
Κοινωνικά Δίκτυα (σχέση με τον κοροναϊό)

Γενικά έχουν πάρα πολλά να βάλουν και πάρα πολλά επίκαιρα.
Συνήθως δεν επιλέγουν πολύ επίκαιρα θέματα. Θα δείξει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top