2022 - Ποίες σχολές θα επιλέξετε πρώτες;

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,679 μηνύματα.
κοίτα...θα μπορούσε να βγω και αρμεχτής ή τυροκόμος αν δεν περνάω τα μαθήματα
πληροφορικής σωστά? :happy:
Η τεχνη του τυροκομου ειναι εξαιρετικη και αδρα αμοιβομενη δεδομενου οτι πασχουμε απο καλη φετα και γραβιερα.
η τεχνη του αρμεχτη δεν εχει μελλον γιατι εχει εισέλθει η ρομποτικη εκει
 

Sherlockina

Νεοφερμένος

Η Sherlockina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ιατρική Πατρών. Ελπίζω να μην το μετανιώσω
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Sherlockina

Νεοφερμένος

Η Sherlockina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 81 μηνύματα.

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
χαχα δεν ξέρω γιατί σας τρολαρα έτσι.. ίσως επειδή δεν έχω καμία ελπίδα για την
σχολή των Ιωαννίνων?.. η Λάρισα είναι 2η επιλογή ούτε εκεί το βλέπω.. :rolleyes:

άστο εντάξει μην "εγκλωβιστώ" σε μια σχολή που μπορεί να μην έχω την δυνατότητα να
ολοκληρώσω και στεναχωρήσουμε την κ. υπουργό .

η σχολή στο κατσικοχώρι αν περάσω.. τουλάχιστον δείχνει στα μέτρα μου! :rofl:
Λάρισα ποια έβαλες;
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,760 μηνύματα.
Ιατρική Πατρών. Ελπίζω να μην το μετανιώσω
αν ηταν ο φοκος 5 χρονια νεοτερος θα σε καθοδηγουσε με τα της σχολης τι να προσεξεις αναλυτικα.τωρα εγινε γιατρος και δεν πολυασχολειται με το φορουμ
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Λάρισα ποια έβαλες;

Ψηφιακών συστημάτων γιατί?

δεν νομίζω να την πιάνω, πέρυσι ήταν στα 14400 και φέτος είναι πιο περίεργα
τα πράγματα και λόγω της μείωσης των θέσεων.

τουλάχιστον η εβε της μου επέτρεψε να την δηλώσω, έστω για παρηγοριά.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Ψηφιακών συστημάτων γιατί?

δεν νομίζω να την πιάνω, πέρυσι ήταν στα 14400 και φέτος είναι πιο περίεργα
τα πράγματα και λόγω της μείωσης των θέσεων.

τουλάχιστον η εβε της μου επέτρεψε να την δηλώσω, έστω για παρηγοριά.
Είναι πολύ καλή σχολή, κανείς δεν ξέρει φέτος τίποτα, ειδικά για τά μεσαία τμήματα, σού εύχομαι τα καλύτερα

Κάνεις λάθος, ή βάση πέρσι ήταν 8000 και κάτι
Τά ψηφιακά ΠΑΠΕΙ έχουν αυτή την βάση που γράφεις
Screenshot_2022-07-20-00-54-16-628_com.android.chrome.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,856 μηνύματα.
@Nala εφόσον οι επιστήμες που αναφέρεις δεν είναι Ιατρική, δεν συγκινείς. Λίγο που έριξα μια ματιά στις αθώες προτιμήσεις κατέληξα ότι σχεδόν όλοι επιλέγουν Ιατρική επειδή έτσι, για να μην πάνε χαμένα τα μόρια. :shifty:
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Ψηφιακών συστημάτων γιατί?

δεν νομίζω να την πιάνω, πέρυσι ήταν στα 14400 και φέτος είναι πιο περίεργα
τα πράγματα και λόγω της μείωσης των θέσεων.

τουλάχιστον η εβε της μου επέτρεψε να την δηλώσω, έστω για παρηγοριά.

@Nala εφόσον οι επιστήμες που αναφέρεις δεν είναι Ιατρική, δεν συγκινείς. Λίγο που έριξα μια ματιά στις αθώες προτιμήσεις κατέληξα ότι σχεδόν όλοι επιλέγουν Ιατρική επειδή έτσι, για να μην πάνε χαμένα τα μόρια. :shifty:
Εγώ πάλι πιστεύω ότι κάθε επιστήμη είναι όμορφη
Τα μόρια εξ ανάγκης τά κυνηγάμε γιατί αυτή ή σχολή είναι ακριβοθωρητη
Στο τρίτο πεδίο πολύ λίγοι είναι οι αριστούχοι που στοχεύουν κάτι άλλο εκτός ιατρικής
Τό ίδιο μπορούμε να πούμε και για το Πολυτεχνείο,αν κάποιος με 19000 μόρια διαλέξει φυσικό, το ίδιο λέμε, ότι χαραμισε τα μόρια του
Εγώ πιστεύω ότι επιλέγουμε αυτό που μας δίνει χαρά γιατί θα το κάνουμε μια ζωή
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,856 μηνύματα.
Ναι γιατί η επιλογή σχολής γίνεται με γνώμονα τα μόρια και όχι με το επιστημονικό αντικείμενο. Χωρίς να υποτιμώ την σημασία της Ιατρικής, η Φυσική στην Ελλάδα θεωρείται τελείως αποτυχημένη επιλογή. Ακόμη δεν έχω βρει επιχειρηματολογία στο σόι. :tongue: Σου λένε εφόσον δεν πήγες καλά στις πανελλήνιες εξετάσεις, πάτωσες, λογικό είναι να περάσεις Φυσική λες και η Φυσική είναι για κακούς μαθητές. Εδώ είμαστε, τα λέμε όλη την ώρα, δίνουμε συμβουλές και στο τέλος πάνε και δηλώνουν Ιατρική.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,760 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,359 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,856 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,679 μηνύματα.

Να τι λέει το παράδειγμα που αποτελεί για πολλούς...το επάγγελμα της Νομικής. :-*
ενταξει και εσυ ,,δεν μπορεις να αφαιρεσεις τις σουπιες απο το ζωικο βασιλειο
ασε που βγαζουν και ωραιο μελανι για ριζοτα.
ε και για να κινηθει το χρημα στο κλαδο θελει και τα βαπορακια του.
 

Nickt23

Νεοφερμένος

Ο Nickt23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Για Σέρρες ποιος έβαλε ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,679 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,586 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,679 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top