[2010] - Ποια σχολή στοχεύετε;

Ποιά θα είναι η πρώτη σας επιλογή;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 325)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Γνώμη της ... i think !
Εσύ Alessandra , έφυγες ?


Έφυγα ως φοιτήτρια και ξαναγύρισα, και μένουμε πάνω-κάτω.
Και είδα την πίκρα. Αλλά αν δεν πάθεις δεν μαθαίνεις.
-----------------------------------------
θα σου απαντήσω τον Οκτώβριο του 2010, με το καλό! :D


Σου το εύχομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Και Αλεξανδρουπολη ρε αδερφε?ενα ντου οι κο..τουρκοι απο τον ευρο σας περνουν στον υπνοο
χιχιχιιχ:xixi:
Δεν είναι λογική αυτή.Αν σκεφτούμε έτσι,τότε και στο Ηράκλειο κάνουν ένα ντου οι κο...αιγύπτιοι από το λυβικό και μας παίρνουν(πιάνουν θα έλεγα εγώ:P) στον ύπνο.
Η σύγκριση Αλεξανδρούπολης-Ηρακλείου δεν είναι καθόλου τιμητική για μία από τις δύο πόλεις,αλλά δε θα πω για ποιά για να μη θυμώσει ο Shadowfax.:P
Οn topic:
Βιολογικό Κρήτης ή Μ.Β.&Γ. Αλεξανδρούπολης.Αν και μάλλον έχω αποφασίσει ποιά από τις δύο θέλω.

Ξέχασα κάτι!Όποιος θέλει πραγματικά ιατρική,ή οποιαδήποτε σχολή,δεν την απορρίπτει λόγω πόλης.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Δεν είναι λογική αυτή.Αν σκεφτούμε έτσι,τότε και στο Ηράκλειο κάνουν ένα ντου οι κο...αιγύπτιοι από το λυβικό και μας παίρνουν(πιάνουν θα έλεγα εγώ:P) στον ύπνο.
Η σύγκριση Αλεξανδρούπολης-Ηρακλείου δεν είναι καθόλου τιμητική για μία από τις δύο πόλεις,αλλά δε θα πω για ποιά για να μη θυμώσει ο Shadowfax.:P
Οn topic:
Βιολογικό Κρήτης ή Μ.Β.&Γ. Αλεξανδρούπολης.Αν και μάλλον έχω αποφασίσει ποιά από τις δύο θέλω.

Ξέχασα κάτι!Όποιος θέλει πραγματικά ιατρική,ή οποιαδήποτε σχολή,δεν την απορρίπτει λόγω πόλης.:P
Συμφωνω απολυτα ρε Χρησταρα, αν απορριπτεις μια πολη μονο και μονο λογω της γεωγραφικης της θεσης, τοτε εισαι τουλαχιστον ηλιθιος!! Και γω ετσι πηγα να την παθω στην αρχη, αλλα ευτυχως αλλαξα γνωμη... Τεσπα, δε θα κατσω να υπερασπιστω την πολη σπουδων μου, γιατι πολυ απλα αν καποιος δεν ερθει εστω και μια φορα Αλεξανδρουπολη, τοτε δε μπορει να καταλαβει τη "μαγεια" της!! Σου ευχομαι παντως να πετυχεις τους στοχους σου Κυπριε φιλε μου, οπως και σε ολους οσους δινουν φετος (οι περισσοτεροι απο τους οποιους ειναι και γ@@ω τα παιδια:D)...

Και αν τελικα αποφασισεις να ερθεις απο τα μερη μας, θα σε καλωσορισω με ενα καφεδακι στο "περι ανεμων και υδατων" aka ΠΑΚΥ:)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elios

Νεοφερμένος

Ο elios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
τοσο φιλοξενοι τελικα μονοι οι Κυπριοι και οι Ελλαδιτες ειναι!!:thanks:
αν και ο μεγαλος ερωτας ειναι ιατρικη στο αμερικα αν και εχω περασμενες εξετασεις σατ κλπ μαλλον αποκλειτε λογω ελλειψης ρευστου!γιαυτο θα συμβιβαστω με κατι πιο...ευρωπαικο!!:D
να στε καλα και καλη δυναμη σε ολους μας!αντε και καλα μπανια τον ΜΑΙ
ΧΙΙΧΧΙΧ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Συμφωνω με την Alessandra στο θεμα γονεις.
Και 19 και 20 και 25 χρονων να εισαι, αποκλειεται να μην σε ρωτησει η μανα σου πριν φυγεις "που πας; τι ωρα θα γυρισεις" και μετα να σε παιρνει τηλεφωνα ενω εισαι εξω "ελα παιδι μου τι ωρα θα ρθεις εχω ζεστανει φαι".
Μερικοι το ανεχονται, και σε μερικους αλλους αρεσει κι ολας να ειναι κατω απο τη φουστα της μανας τους. Αλλα ανεξαρτητοι δεν μπορουν να λεγονται, απο τη στιγμη που τρωνε τα λεφτα των γονιων τους, πλενονται με τα δικα τους λεφτα, ζουν με τα δικα τους λεφτα κοκ.
Βεβαια κανεις δεν εχει την οικονομικη ανεση ωστε να βρει αλλο σπιτι να μεινει μονος. Αλλα σιγουρα δεν ειναι το ιδιο το να μενεις με τους γονεις σου και να μενεις μονος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,933 μηνύματα.
γιατί εμένα δεν με ρωτάνε τι ώρα θα γυρίσω ή αν θα γυρίσω για να προλάβω το ζεσταμένο φαί; :hmm: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
γιατί εμένα δεν με ρωτάνε τι ώρα θα γυρίσω ή αν θα γυρίσω για να προλάβω το ζεσταμένο φαί; :hmm: :P

Α ξεχασα να πω. "Υπαρχουν και εξαιρεσεις":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Και παλι, και να μη συμβαινουν ολα αυτα, αλλιως αισθανεται καποιος ο οποιος μενει με τους γονεις του, και αλλιως οταν μενει μονος του! Ακομα και σε περιπτωσεις που οι γονεις εχουν δωσει την απολυτη ελευθερια στο παιδι τους, το ιδιο το παιδι θα πει "Αντε μωρε, ας μην αργησω σημερα, μην τους ανησυχησω", η "Ας κανω λιγο ησυχια μην τους ενοχλησω"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Έφυγα ως φοιτήτρια και ξαναγύρισα, και μένουμε πάνω-κάτω.
Και είδα την πίκρα. Αλλά αν δεν πάθεις δεν μαθαίνεις.
-----------------------------------------

Για ποιά πίκρα μιλάς; εγώ που προορίζομαι να μένω στο από κάτω διαμέρισμα να ανησυχω?:wow:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Για ποιά πίκρα μιλάς; εγώ που προορίζομαι να μένω στο από κάτω διαμέρισμα να ανησυχω?:wow:


Ναι.
Εσύ είσαι άντρας, έχω δει ότι στις κοπέλες είναι πιο επεμβατικοί οι γονείς, κοινώς τους κάνουν κουμάντο. Ίσως γιατί νιώθουν ότι βασίζονται περισσότερο στις φροντίδες της κόρης τους παρά σε αυτές του γιου τους, ο οποίος θα έχει και κάποια άλλη γυναίκα στη ζωή του. Αυτό έχω δει να συμβαίνει περισσότερο. Το σίγουρο είναι πως αυτό το πάνω-κάτω με τους γονείς φέρνει πολλά προβλήματα. Συμβαίνει συχνά γιατί έτσι όπως είναι οι κατασκευές των κτιρίων και η ρυμοτομία, στην Ελλάδα, ευνοείται αυτή η επιλογή. Κυρίως για οικονομικούς λόγους. Η άποψή μου είναι πως οι γονείς αρέσκονται σε αυτή τη ρύθμιση γιατί νιώθουν ασφάλεια, κοντά στα παιδιά τους, καθώς και γιατί θα μπορούν να τα χρησιμοποιούν με διάφορους τρόπους.
Η καλύτερη επιλογή θα ήταν το μακριά. Αλλά, να που δεν είναι πάντα εφικτό. Εγώ μένω και δουλεύω πάνω από τους γονείς μου και έχω αντιμετωπίσει τρελές καταστάσεις. Εξαρτάται, βέβαια και απο τη σχέση που ήδη έχετε καθώς και από τα όρια που θα θέσεις. Ακόμα και αν έρθουν συγκρούσεις. Το κάνω τώρα αυτό κι έχω βρει την ησυχία μου, κατά κάποιο τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ήταν δική μου επιλογή το να μείνω στο πρώην σπίτι του αδερφού μου. Και δεν αντιμετωπίζω ιδιαίτερο πρόβλημα "ελέγχου". Θεωρώ ότι τα πράγματα θα είναι φυσιολογικά , όπως ήταν και του αδερφού μου, ο οποίος συζούσε κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Για τους άντρες είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα, Ευριπίδη, πίστεψέ με. :)
Υπάρχουν γονείς που αφήνουν πολύ διαφορετικές ελευθερίες στα κορίτσια τους σε σχέση με τα αγόρια τους. Έχουν αλλάξει, βέβαια, τα πράγματα αλλά όχι όσο θα έπρεπε, από ότι βλέπω γύρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,933 μηνύματα.
Καλά ναι, οι Έλληνες γονείς δεν δίνουν τις ίδιες ελευθερίες κινήσεων στα παιδιά τους. Άλλη ελευθερία κινήσεων δίνουν αν το παιδί τους είναι αγόρι, άλλη ελευθερία κινήσεων δίνουν αν το παιδί τους είναι κορίτσι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Εγω δεν μπορω με τους γονεις μου.10 μερες τωρα ειμαι μαζι τους και παω να φρικαρω(παρολο που το σπιτι με βλεπει σπανια.:P ).Γενικα οι σχεσεις μας δεν ειναι και οι καλυτερες.Οχι οτι τσακωνομαστε,απλως δεν μπορουμε να επικοινωνισουμε.Ειμαι και πολυ του 'φλου'-'ελευθεριας'...:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parmas

Νεοφερμένος

Ο Victor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Οι σχολες που θες να περασεις ειναι......??? Ολες καλες ειναι,ειδικα η 1 και 6.Στο πανεπιστημιο Μακεδονιας ειναι ενας φιλος μου και γινεται πολυ καλη δουλεια.Οπως επισης και στο ΑΤΕΙ Θεσ/νικης.
Αν περασεις Θεσ/νικη στο ΑΤΕΙ θα ειμαστε συμφοιτητες βρε.
Και εγω εκει θελω ;)

Και εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα για το "Ε.Υ. Κρήτης" και έχω εντυπωσιαστεί..
Όπως και για το ΑΤΕΙ Θεσ/νίκης.
Λες να είμαστε συμφοιτητές ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Και εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα για το "Ε.Υ. Κρήτης" και έχω εντυπωσιαστεί..
Όπως και για το ΑΤΕΙ Θεσ/νίκης.
Λες να είμαστε συμφοιτητές ???


Ναι το ΑΤΕΙ Θεσ/νικης και Αθηνας ειναι τα καλυτερα απο ΑΤΕΙ Πληροφορικης.Παντως εγω 1η επιλογη Θεσ/νικη.
Μακαρι να ειμαστε,αμα περασουμε πρωτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠαναγιώτηςMutilh

Νεοφερμένος

Ο ΠαναγιώτηςMutilh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγω στοχευω για Αστυφιλακων..ειμαι (ειδικη Κατιγορια Πολιτεκνων) και φετος ηταν η βαση 10.104 μακαρι να μεινει εκει...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Απο ΕΠΑ.Λ ητανε 16 και κατι :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peter21

Νεοφερμένος

Ο peter21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ελπιζω ΔΕΤ.Αλλιως οποιοδηποτε αλλο τμημα στο ΟΠΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Καλα αυτοι της β λυκειου τι ψηφιζουν?

Να νευριασω θελετε παλι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top