[2010] - Ποια σχολή στοχεύετε;

Ποιά θα είναι η πρώτη σας επιλογή;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 325)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
ΕΜΠ και ό,τι να 'ναι :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosVou

Νεοφερμένος

Ο PanosVou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά. Αυτό είναι το πρώτο μου πόστ. Έχω βγάλει γύρω στα 15800 στο 1ο πεδίο (δεν με ενδιαφέρει καμία σχολή απο εκεί) και 15273 στο 5ο. Μόνο από το 5ο πεδίο με ενδιαφέρουν σχολές κυρίως όποια έχει να κάνει με οικονομικά κ διοίκηση. Όλο το χειμώνα σκεφτόμουν για Διοίκηση Τεχνολογίας αλλά ενώ μου αρέσει και μου ταιριάζει αυτή η σχολή δεν θα την βάλω πρώτη προτίμηση επειδή πιστεύω ότι δεν θα μου αρέσει το μέρος. Επίσης είχα και κατά νου τις ναυτιλιακές σχολές (Πειραιά ή Χίο) που επίσης με ενδιαφέρουν πάρα πολύ και θέλω να ρωτήσω σχετικά με αυτές ένα πράγμα. Άν με το καλό μπώ, όταν τελειώσω θα μπορώ να αποκατασταθώ ή θα χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο που επέλεξα αυτή τη σχολή; Οι γονείς μου και άλλοι γνωστοί μας με συμβουλεύουν να μην τις δηλώσω. Επίσης ο πατέρας μου έχει ενα φίλο που δουλεύει ως στέλεχος σε ναυτιλιακή και μου είπε ότι δεν θα βρώ δουλειά και αν βρώ θα πληρώνομαι ψίχουλα. Εσείς τί λέτε; Να την δηλώσω; Έχετε ακούσει τπτ σχετικά; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :)

Αν σου αρέσει μια σχολή, έχεις δει το πρόγραμμα σπουδών, σου αρέσουν τα μαθήματα και το αντικείμενο τότε πάς και στη κόλαση για να τη βρείς(εν τάξει είμαι λίγο υπερβολικός).
Υπάρχει μια απαράβατη αρχή.Δεν επιλέγουμε πόλη αλλά σχολή και τμήμα στις σπουδές του οποίου θα αφιερώσουμε 4-6 χρόνια από τη ζωή μας και πιθανά(;) και επάγγελμα το οποίο θα κάνουμε μια ολόκληρη ζωή.
Τώρα από επαγγελματική αποκατάσταση ...μην το ψάχνεις .
Πρώτον γιατί με τη κρίση που υπάρχει τα πάντα αλλάζουν όχι μόνο από έτος σε έτος αλλά από μήνα σε μήνα!
Δεύτερον ποιος /α μπορεί να σου εγγυηθεί τι θα υπάρχει στη χώρα μας μετά από 7-10 χρόνια;
Εδώ πριν 2-3 χρόνια , κανείς από τους "κοινούς θνητούς" δεν ψιλιαζόταν τι θα επακολουθήσει στην Ελλάδα(οικονομική κρίση κλπ).
Μην αγχώνεσαι λοιπόν.Σπούδασε αυτό που λέει η καρδιά σου, ευχαριστήσου το και ...άσε τα περί αποκατάστασης.
Εκτός αν οι γονείς σου έχουν ετοιμη δουλειά και μπορούν να σου τη προικήσουν,οπότε αλλάζει λίγο το πράγμα.
Αυτή είναι η προσωπική, καθαρά υποκειμενική προσέγγιση για το θέμα .
Καλή επιλογή και καλές σπουδές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ravenheart

Νεοφερμένος

Η ravenheart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ΗΜΜΥ ΕΜΠ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kop3110

Νεοφερμένος

Ο Kωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγω ειμαι αναμεσα σε χημικο μηχανικο εμπ και ημμυ πατρας..Εσεις τι μου προτεινετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgekod92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Εγω ειμαι αναμεσα σε χημικο μηχανικο εμπ και ημμυ πατρας..Εσεις τι μου προτεινετε?
HMMY Πατρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.

nulispa

Νεοφερμένος

Ο nulispa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ημμυ πατρας φιλε μου δαγκωτο... σαν χημικος μηχανικος δεν εχεις να κανεις τιποτα εδω μεγαλη ανεργια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_vissi

Νεοφερμένος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ΜΜΕ Πανεπιστημίου Αθηνών ή Παντείου ή Διεθνών κι Ευρωπαικών Σπουδών Πειραιά ή Παντείου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melody92

Νεοφερμένος

Η melody92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
ΟΔΕ Πειραιά ή οικονομικών επιστημών Πειραιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Ιατρική ή Νοσηλευτική ΕΚΠΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
το θέμα είναι ποια είναι η πρώτη σας επιλογή...οπότε είναι "κουφό" να δίνεται παραπάνω από μία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melody92

Νεοφερμένος

Η melody92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
το θέμα είναι ποια είναι η πρώτη σας επιλογή...οπότε είναι "κουφό" να δίνεται παραπάνω από μία..

Ε ωραία ΟΔΕ Πειραιά πρώτα και μετά οικονομικών επιστημών:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Αν στοχεύαμε μόνο μία,θα είχαμε δηλώσει και μία.Και δε βλέπω πουθενά να λέει τίτλο "ποια είναι η πρώτη επιλογή στο μηχανογραφικό σας;".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Η σχολική χρονιά τελείωσε για το 2009-2010 άρα :lock:

Για φέτος έχει ανοιχθεί αντίστοιχο thread...
[Πανελλαδικές 2011] Ποιά σχολή στοχεύετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top