[2010] - Ποια σχολή στοχεύετε;

Ποιά θα είναι η πρώτη σας επιλογή;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 325)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl;2336079 :
ΖΕΤΑΧΑ εσύ θα το βρεις αυτό ? Νηπιαγωγός θα περάσεις ζωή και κότα σαν φοιτήτρια , αλλά θα πρέπει να σκεφτείς ( ειδικά με το νέο ασφαλιστικό ), πως μέχρι τα 60 σου ( αν θεωρήσουμε πως βρίσκεις εύκολα δουλειά ) θα πρέπει να ασχολείσαι με παιδάκια , μυξάκια , παπουτσάκια , βηχαλάκια και όλα τα υποκοριστικά . Σου αρέσουν τα παιδιά ? Θα άντεχες να κάνεις κάτι τέτοιο ? Θέλει τρομερή υπομονή και δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχει μεγάλη απορρόφηση .

Ευχαριστω πολυ. Απλα βρισκομαι σε διλημμα τι να διαλλεξω γιατι και οι φιλολογοι ειναι αρκετα δυσκολα!

Το κοιτάς από μεριά ενδιαφέροντος μέσα στην σχολή ή αναρωτιέσαι ποια θα σου δώσει καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
και τα δυο τα κοιταω γι αυτο δε μπορω να βγαλω ακρη! Η φιλολογια μου αρεσει αλλα νομιζω οτι για νηπιαγωγος θα ειναι πιο ευκολο να διοριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Σκέψου όμως και το τι θα κανεις μέχρι να διοριστείς..!Και δεν είναι και τόσο ευνοικά τα πράγματα..Νομίζω είναι 1:14 στους νηπιαγωγούς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Εσυ για ποια σχολη ενδιαφερεσαι? Γιατι εγω αυτες τις μερες τα χω παιξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Φιλολογία ή μαθηματικά!κ εγω μια από τα ίδια..!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

msp

Νεοφερμένος

Η msp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Αν ενδιαφέρεται κανείς για το τμήμα Διοίκησης Τεχνολογίας του ΠΑΜΑΚ μπορεί να με ρωτήσει ότι θέλει!

Καλή επιτυχία σε όλους:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostis_8

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδιά κανείς που στοχεύει ΗΜΜΥ υπάρχει ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Για τα μαθηματικα δε ξερω να σου πω αλλα για Φιλολογια ποιο απο τα τρια τμηματα στη θεσ/νικη θα δηλωσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Θεσσαλονικη πιάνω μόνο ιστορικό αρχαιολογικό!Εσύ ποιο θέλεις?


Αααα και φ.π,αλλα δεν μ ενδιαφερει!!

(αν ρωτας αυτο βεβαια :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skountouflis

Νεοφερμένος

Ο κωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
και εγω παιδια αρχαιολογικο θεσσαλονικης ή φιλολογικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αντε,να μαζευόμαστε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Εκτος απο το κλασσικο τα αλλα δυο τα πιανω. Για το ιστορικο ξερετε αν ειναι καλυτερο απο το φπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Εκτος απο το κλασσικο τα αλλα δυο τα πιανω. Για το ιστορικο ξερετε αν ειναι καλυτερο απο το φπ?



Σαφως!Αλλα και τα 2 πιο κατω απτο κλασσικο..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spirtoulis7

Νεοφερμένος

Ο spirtoulis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Εγώ θα δηλώσω 1η επιλογή το ΤΕΙ πληροφορικής στην αθήνα :D
Πέρσυ είχε βάση 14637 και εγώ έχω βγάλει 14743!
τι λέτε έχω ελπίδες? :hmm:
γιατί είναι και σχολή με αρκετή ζήτηση και για την πτώση των βάσεων ας μην είμαστε και πολύ σίγουροι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Ξερεις αν αυτο παιζει καποιο ρολο αργοτερα στο διαγωνισμο του Ασεπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzanakos2010

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tzanakos2010 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Παιδιά εγώ στοχεύω στο ΠΤΔΕ στο Ρέθυμνο αλλιώς στη Ρόδο(έχω 17941 μόρια). Πάντως έχω αγχωθεί για τις βάσεις.Το άγχος μετριάζεται βέβαια καθώς όλοι μιλάνε για πτώση των βάσεων στις παιδαγωγικές( κάποια σύγχρονη Κασσάνδρα που αναφέρει ότι οι περιζήτητες σχολές θα παρουσιάσουν άνοδο δεν κάνει τίποτα άλλο από το να αγχώνει τους υποψηφίους ακόμα περισσότερο). Ελπίζω όλοι να περάσουμε στις πολυπόθητες σχολές και να έχουμε καλή σταδιοδρομία........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λορεμ_Ιπσθμ

Νεοφερμένος

Ο Λορεμ_Ιπσθμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά. Αυτό είναι το πρώτο μου πόστ. Έχω βγάλει γύρω στα 15800 στο 1ο πεδίο (δεν με ενδιαφέρει καμία σχολή απο εκεί) και 15273 στο 5ο. Μόνο από το 5ο πεδίο με ενδιαφέρουν σχολές κυρίως όποια έχει να κάνει με οικονομικά κ διοίκηση. Όλο το χειμώνα σκεφτόμουν για Διοίκηση Τεχνολογίας αλλά ενώ μου αρέσει και μου ταιριάζει αυτή η σχολή δεν θα την βάλω πρώτη προτίμηση επειδή πιστεύω ότι δεν θα μου αρέσει το μέρος. Επίσης είχα και κατά νου τις ναυτιλιακές σχολές (Πειραιά ή Χίο) που επίσης με ενδιαφέρουν πάρα πολύ και θέλω να ρωτήσω σχετικά με αυτές ένα πράγμα. Άν με το καλό μπώ, όταν τελειώσω θα μπορώ να αποκατασταθώ ή θα χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο που επέλεξα αυτή τη σχολή; Οι γονείς μου και άλλοι γνωστοί μας με συμβουλεύουν να μην τις δηλώσω. Επίσης ο πατέρας μου έχει ενα φίλο που δουλεύει ως στέλεχος σε ναυτιλιακή και μου είπε ότι δεν θα βρώ δουλειά και αν βρώ θα πληρώνομαι ψίχουλα. Εσείς τί λέτε; Να την δηλώσω; Έχετε ακούσει τπτ σχετικά; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memi

Νεοφερμένος

Η memi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
εγω στοχευω για μηχανικος παραγωγης και διοικησης στα Χανια ελπιζω να μην κανουν καμια αποτομη ανοδο πανω απο 800 μορια αλλιως την εχω την σχολη !!!


δεν αποκλειονται υπαρχει το τμημα μηχανικος παραγωγης και διοικησης το τμημα μηχανικος ορυκτων πορων μπορει και μηχανικος περιβαλλοντος !!!

εχεις ψαξει για τα επαγγελματικα δικαιωματα τησ σχολής γιατί εχω την εντύπωση οτι ειναι μερικως κατοχυρωμένα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KonstantinaDian

Νεοφερμένος

Η KonstantinaDian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ είμαι ανάμεσα στο τμήμα επικοινωνίας και ΜΜΕ του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου στην Αθήνα και στη Δημοσιογραφία και ΜΜΕ στη Θεσσαλονίκη.Το δεύτερο έχει πολ;y λιγότερα μόρια, αλλά τα πιάνω και τα δύο.Οι γονείς μου μού λένε να δηλώσω ως πρώτη επιλογή την Αθήνα επειδή έχει περισσότερα μόρια.Αυτό την κάνει και καλύτερη σχολή???Έχω κοιτάξει το πρόγραμμα των προσφερόμενων μαθημάτων και στα δύο, αλλά δεν μπορώ να επιλέξω κάποιο...Επίσης έχω παρατηρήσει ότι στη Θεσαλλονίκη το τμήμα εχει 54 μαθητές, ενώ στην Αθήνα 120.Δεν επηρεάζει ο αριθμός των μαθητών το μάθημα???????Αν υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει και να μπορεί να με διευκολύνει.....pleassssssssssssssse heellpp!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Οι γονείς μου μού λένε να δηλώσω ως πρώτη επιλογή την Αθήνα επειδή έχει περισσότερα μόρια.Αυτό την κάνει και καλύτερη σχολή???
Εννοειται οτι τα μορια δεν την κανουν καλυτερη σχολη. Δηλωσε ομως Αθηνα μωρε, γιατι στη Θεσσαλονικη θελει μια φιλη μου, μη της φας τη θεση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top