[2010] - Ποια σχολή στοχεύετε;

Ποιά θα είναι η πρώτη σας επιλογή;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 325)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Γιατί ασχολείσαι με περσινά μηνύματα; :P

Πάντως ποτέ δε μπορώ να καταλάβω τι δε σ' αρέσει ακριβώς στην πόλη σου. Το μέγεθος, η αρχιτεκτονική(!), οι άνθρωποι, τι;

Απερισκεψία αλλά ρωτώ όπως και να 'χει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Πω ρε παιδί μου,αν μένεις σε ένα μέρος πολλά χρόνια δεν το βαριέσαι;:P
Εκτός από αυτό είναι και λίγο βρώμικη και είναι και κάπως σαν μικρογραφία της Αθήνας με ό,τι αυτό συνεπάγεται.Αλλά κατά τ' άλλα μια χαρά είναι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Κι εγω βρισκω το Ηρακλειο ασχημο και δεν ειμαι κι απο κει. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Λίγα λόγια για την πόλη μου.:mad2::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Πω ρε παιδί μου,αν μένεις σε ένα μέρος πολλά χρόνια δεν το βαριέσαι;:P
Εκτός από αυτό είναι και λίγο βρώμικη και είναι και κάπως σαν μικρογραφία της Αθήνας με ό,τι αυτό συνεπάγεται.Αλλά κατά τ' άλλα μια χαρά είναι.:P

Ναι, συμφωνώ με το πρώτο σχόλιο. Λογική και δικαιολογημένη κατ' επέκταση η βαρεμάρα(?). Όμως, θα το πω απλά:

[...] μη μας γαμάτε τα όνειρα ρε φίλε,αν θέλετε και είστε αντικειμενικοί πείτε την αποψή σας,αλλά όχι να μας αποθαρύνετε χωρίς επιχειρήματα.

Σαφώς εδώ προφανώς δεν υπάρχει ίχνος αντικειμενικότητας. Όχι επειδή γίνεται εσκεμμένα αλλά γιατί καλώς ή κακώς το θέμα μας είναι υποκειμενικό. Όπως και να 'χει όμως, ξαναείπα, προσωπικά γραμμένους τους έχω τους ενδοιασμούς του κάθε cris@toυ, κατοίκου της πόλης στην οποία θέλω να σπουδάσω. Το point μου όμως είναι άλλο: δεν είναι όλοι έτσι.

Και μην το πάρεις προσωπικά. Κι εγώ, αν υπήρχε τμήμα στην ''πόλη'' μου, πιθανώς τα ίδια να 'λεγα. Όμως εντάξει, υπάρχουν και άτομα που εξετάζουν πέρα από την υποδομή του τμήματος. Γι' αυτούς μιλάω και λιγάκι για τον εαυτό μου - με ενοχλεί ώρες ώρες η αλήθεια είναι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
E καλά ντε,δεν το ξανακάνω είπαμε.:P

έδιτ:Αυτό το γιουσερνέιμ με εκνευρίζει,μπορείς να χρησιμοποιείς το όνομα μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
πολυτεχνειο... συγγκεκριμενα αρχιτεκτονικη, ή τοπογραφων μηχανικων.. αλλα μου αρεσει πολυ και το μαθηματικο... δεν ξερω, θα δω πως θα γραψω και αποφασιζω, συμβιβαζομαι με πολλες ιδεες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Πω ρε παιδί μου,αν μένεις σε ένα μέρος πολλά χρόνια δεν το βαριέσαι;:P
Εκτός από αυτό είναι και λίγο βρώμικη και είναι και κάπως σαν μικρογραφία της Αθήνας με ό,τι αυτό συνεπάγεται.Αλλά κατά τ' άλλα μια χαρά είναι.:P


Ηράκλειο θα ήθελα να περάσω πάντως αν τα καταφέρω τελικά με τη σχολή. Είναι και κοντά στο νησί μου σε σχέση με Αθήνες κλπ.

Δε νομίζω να ενδιαφέρει τους μελλοντικούς φοιτητές τόσο πολύ η διαρρύθμιση της πόλης, όσο αν είναι καλή η σχολή.
Το βρώμικη είναι ένα πρόβλημα, αλλά μπροστά στο καυσαέριο της Αθήνας πχ, δε μου φαίνεται πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Δέσποινα, εμένα θα με ενδιέφερε μόνο να περάσω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.

parmas

Νεοφερμένος

Ο Victor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
1. EΦAPMOΣMENHΣ ΠΛHPOΦOPIKHΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΘΕΣ/ΝΙΚΗ) 16907
2. EΠIΣTHMHΣ YΠOΛOΓIΣTΩN ΚΡΗΤΗΣ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) 14781
3. ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΔΥΤ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΚΟΖΑΝΗ) 15963
4. ΠΛHPOΦOPIKHΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 15894
5. ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ & ΕΠΙΚ/ΝΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΑΙΓΑΙΟΥ (ΣΑΜΟΣ) 14110
6. ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ TEI ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 13949
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
1. EΦAPMOΣMENHΣ ΠΛHPOΦOPIKHΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΘΕΣ/ΝΙΚΗ) 16907
2. EΠIΣTHMHΣ YΠOΛOΓIΣTΩN ΚΡΗΤΗΣ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) 14781
3. ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΔΥΤ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΚΟΖΑΝΗ) 15963
4. ΠΛHPOΦOPIKHΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 15894
5. ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ & ΕΠΙΚ/ΝΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΑΙΓΑΙΟΥ (ΣΑΜΟΣ) 14110
6. ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ TEI ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 13949


Οι σχολες που θες να περασεις ειναι......??? Ολες καλες ειναι,ειδικα η 1 και 6.Στο πανεπιστημιο Μακεδονιας ειναι ενας φιλος μου και γινεται πολυ καλη δουλεια.Οπως επισης και στο ΑΤΕΙ Θεσ/νικης.
Αν περασεις Θεσ/νικη στο ΑΤΕΙ θα ειμαστε συμφοιτητες βρε.
Και εγω εκει θελω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
σε μεταπτυχιακό επίπεδο ναι...και στην Ελλαδίτσα...:fss:
η γεωλογία σαν επιστήμη είναι πολύ σύγχρονη για τα ελληνικά δεδομένα με τρομερές υποδοχές διασύνδεσης με άλλες επιστήμες π.χ. φυσική, πληροφορική, εφαρμοσμένα μαθηματικά, μετεωρολογία...κτλ

εκτός όσοι σκέφτεστε για Βιολογίες, Μοριακές Βιολογίες, Γενετικές, κτλ έχετε προοπτικές να γίνεται οικονομικοί μετανάστες στις ΗΠΑ...:D..για εύρεση εργασία σε πιθανό ερευνητικό κέντρο ποντικιών ή καμία αμερικάνικη ιδιωτική εταιρεία βιοτεχνολογίας γουρουνιών...:D :lol:
Γιατί ρε φίλε,η βιολογία δεν έχει;Δεν μπορώ να το βλέπω αυτό το κωλομήνυμα.
Κομπλεξικοί ποι υπάρχουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
1) Ναυτιλιακων Σπουδων (Πειραια) --> 17113
2) Βιομηχανικης Διοικησης και Τεχνολογιας (Πειραια) -->16361
3) Εμποριας και Διαφημισης (Αθηνα) --> 14444
4) Ναυτιλιας και Επιχειρηματικων Υπηρεσιων (Χιος) -->14203
5) Λογιστικη (Πειραια) -->14599
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elios

Νεοφερμένος

Ο elios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
1. Ιατρικη Θεσσαλονικη
2.Ιατρικη Κρητης
3.Βιολογικο Κρητης...
αν κανενα απο αυτα τοτε Ιατρικη Γερμανια ή Γαλλια..Αν και πιστευω το Βιολογικο το εχω ανετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Iατρική Αλεξανδρούπολης δεν παίζει;:PΕίναι πιο χαμηλά από της Κρήτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Iατρική Αλεξανδρούπολης δεν παίζει;:PΕίναι πιο χαμηλά από της Κρήτης.
Ναι, με ελαχιστα μορια διαφορα, οποτε αν δεν πιασει την Κρητη, κατα πασα πιθανοτητα δεν ερχεται ουτε σε μας:P:P!! Ασε που απο τις επιλογες του τον κοβω για Κρητικο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elios

Νεοφερμένος

Ο elios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Οχι Κρητικος δεν ειμαι..Κυπριος ειμαι αλλα εχω ενα ερωτα τεραστιο με την Κρητη..Και εκτος αυτου για το Βιολογικο της ειναι φημισμενη σε σχεση με τα αλλα Ελληνικα..Αλεξανδρουπολη?μπααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Στην κυπρο υπαρχει αντιστοιχος θεσμος με τις πανελληνιες?Ποτε γινεται η εισαγωγη των υποψηφιων στα πανεπιστημια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elios

Νεοφερμένος

Ο elios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ο θεσμος που μας γαμ..εεε υπαρχει ειναι οι παγκυπριες!οι υποψηφιοι τον Φεβραρη δηλωνουν σε ποιες σχολες ενδιαφερονται απο τα πανεπιστημεια της Κυπρου..και στην συνεχεια δεν ξερω ποτε ακριβως δηλωνουμε για τα Πανεπιστημεια της Μητρος :P Ελλαδας...καθομαστε εξετασεις μερικα μαθηματα που αυτα καθοριζουν σε ποια πεδια μπορουμε να δηλωσουμε..εγω πχ στο σχολειο εχω επιλεγμενα χημεια φυσικη βιολογια και μαθηματικα..θελω να περασω 2 ή 3 πεδιο..ετσι πρεπει να καθισω εξετασεις μαθηματικα βιολογια και ενα εκ της φυσικης η της χημειας..μαζι και τα νεα ελληνικα..βγαινουν τα αποτελεσματα με τις αναγωγες και επειτα βγαζουμε τον μεσο ορο και των 4 και ετσι βλεπουμε ποσα απιδια(μορια:P) πηραμε..και συγκρινουμε αν εχουμε μεγαλυτερα...μορια απο την βαση της σχολης..

ελπιζω να μην σας ζαλισα και να καταλαβατε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top