[20/5/2011] Αρχαία Ελληνική Γλώσσα Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 39)
  • Άριστα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 5 12.8%
  • Καλά

    Ψήφοι: 5 12.8%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 10 25.6%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 4 10.3%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 15 38.5%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dennispouka

Νεοφερμένος

Ο dennispouka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Το αγνωστο αντικειμενικα δυσκολο. Παντως αν δεν ξερεις οτι το "δηλον οτι" (ειναι στανταρ περιπτωση) μεταφραζεται "προφανως" μην πας να δωσεις. Ειχε περιεργες λεξεις και σπανιες. ολες ομως ειχαν την κανονικη τους σημασια (ισως εκτος του φθονω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astradenh

Νεοφερμένος

Η Astradenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
κοίτα να δεις όλοι αυτοί οι χαρακτηρισμοί είναι εντελώς σχετικοί...πιθανότατα αυτό που σε εσένα μοιάζει εύκολο,για τον άλλον να είναι δύσκολο ...εν πάση περιπτώσει επειδή κι εγώ έδινα σήμερα κι επειδή πραγματικά έχω πάθος με τα Αρχαία,έχω διαβάσει παρα πολύ Αρχαία και γίαυτό νομίζω ότι είμαι σε θέση να κρίνω τα θέματα,προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν ήταν και τόσο εύκολο το άγνωστο...καταρχήν ήταν δύσκολο για την πλειονότητα των μαθητών να συλλάβει το θεματικό κέντρο του αποσπάσματος....ακόμη είχε λέξεις που χρειάζονταν μια ιδιάζουσα μετάφραση,προσαρμοσμένη στο περιβάλλον του κειμένου...αν δεις τα θέματα των προηγουμενων ετών θα συνειδητοποιήσεις πραγματικά ότι αυτό το κείμενο ήταν δύσκολο....εξάλλου η θεωρητική δε φημίζεται και για τα μυαλά της...ο μέσος μαθητής είναι στο 14-15...οποτε αντικειμενικά πιστεύω,παρα το γεγονός ότι εγώ έγραψα,ότι το κείμενο ήταν αρκετά δύσκολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
εξάλλου η θεωρητική δε φημίζεται και για τα μυαλά της
Θα κάνω πως δεν το διάβασα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
κοίτα να δεις όλοι αυτοί οι χαρακτηρισμοί είναι εντελώς σχετικοί...πιθανότατα αυτό που σε εσένα μοιάζει εύκολο,για τον άλλον να είναι δύσκολο ...εν πάση περιπτώσει επειδή κι εγώ έδινα σήμερα κι επειδή πραγματικά έχω πάθος με τα Αρχαία,έχω διαβάσει παρα πολύ Αρχαία και γίαυτό νομίζω ότι είμαι σε θέση να κρίνω τα θέματα,προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν ήταν και τόσο εύκολο το άγνωστο...καταρχήν ήταν δύσκολο για την πλειονότητα των μαθητών να συλλάβει το θεματικό κέντρο του αποσπάσματος....ακόμη είχε λέξεις που χρειάζονταν μια ιδιάζουσα μετάφραση,προσαρμοσμένη στο περιβάλλον του κειμένου...αν δεις τα θέματα των προηγουμενων ετών θα συνειδητοποιήσεις πραγματικά ότι αυτό το κείμενο ήταν δύσκολο....εξάλλου η θεωρητική δε φημίζεται και για τα μυαλά της...ο μέσος μαθητής είναι στο 14-15...οποτε αντικειμενικά πιστεύω,παρα το γεγονός ότι εγώ έγραψα,ότι το κείμενο ήταν αρκετά δύσκολο!

Μπράβο καμάρι μου εσύ. Το μυαλό της θεωρητικής. :pfff:

Ό,τι να 'ναι έγραψα στο άγνωστο.:P
Ο φιλιππος, το παιδί που πεινάει, το σκώμμα. Ό,ΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ο φιλιππος, το παιδί που πεινάει, το σκώμμα. Ό,ΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ


derp. Αντε τουλαχιστον θα γελασουν και λιγο οι διορθωτες με τις βλακειες που εχω γραψει.........:P :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italos13

Νεοφερμένος

Ο Italos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Κάποιος που να ξέρει.
Ο πλάγιος λόγος στον ευθύ γινόταν και με υποτακτική στην κύρια;

και εγω ετσι το εβαλα αλλα η καθηγητρια μου μου ειπε οτι ηθελε προστακτικη.... αν και εμενα μου πηγαινε περισσοτερο για προτρεπτικη υποτακτικη :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftmano

Νεοφερμένος

Ο leftmano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Εγώ έγραψα πως είναι νηστικός (αφού το έλεγε), πως πήγε ακάλεστος, πως θέλαν να τον διώξουνε και χίλια άλλα δυο. Εφτιαξα μια τόσο ωραία ιστοριούλα εντελώς άσχετη με την πραγματικότητα στο άγνωστο, που είμαι σίγουρος πως θα φτιάξω το κέφι του διορθωτή (ή της διορθώτριας) :) Είμαι καταχαρούμενος γιατί έγραψα κοντά στο 13, παρά το άθλιο άγνωστο, 13 δεν είχα γράψει ποτέ στο Λύκειο ως πρωτοδεσμίτης που ήμουν το 1985 κάναμε μόνο σε Α και Β λυκείου Αρχαία. Με αφορμή τις πανελλαδικές που έδωσα στην ηλικία που είμαι, πήρα μια ιδέα για τον Πλάτωνα, για τον Αριστοτέλη, για την φιλοσοφία, για την ελληνική ποίηση και το ελληνικό διήγημα και για σημαντικά ιστορικά γεγονότα που ουδέποτε είχα φανταστεί ότι είχαν συμβεί....
Όσο για τη φίλη που λέει κάπου πως "δεν φημίζεται η θεωρητική για τα μυαλά της", προφανώς θεωρώντας ότι οι θετικές επιστήμες έλκουν "μυαλά", να της πω πως εγώ, άριστος μαθητής στο Λύκειο τότε, με 17 αρια στις Δέσμες σε Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία , πτυχιούχος Πολυτεχνείου με μεταπτυχιακό κλπ κλπ κλπ, τώρα στα "γεράματα" που με έπιασε η ζέση να σπουδάσω Κοινωνιολογία και να δώσω Πανελλήνιες με την Θεωρητική (terra incognita για μένα ), με το ζόρι κατάφερα να γράψω ένα 13 αρι στα Αρχαία (και είμαι και καταχαρούμενος) και αμφιβάλλω αν ξεπέρασα το 16 στη Λογοτεχνία και στην Ιστορία. Τυχαίο, δεν νομίζω! Μια χαρά μυαλά έχει και θεωρητική, κοφτερά-κοφτερά.Αυτοί που ελέγχουν το εκπαιδευτικό σύστημα ίσως δεν έχουν , 26 χρόνια μετά το βρίσκω ολόιδιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Εγώ έγραψα πως είναι νηστικός (αφού το έλεγε), πως πήγε ακάλεστος, πως θέλαν να τον διώξουνε και χίλια άλλα δυο. Εφτιαξα μια τόσο ωραία ιστοριούλα εντελώς άσχετη με την πραγματικότητα στο άγνωστο, που είμαι σίγουρος πως θα φτιάξω το κέφι του διορθωτή (ή της διορθώτριας) :) Είμαι καταχαρούμενος γιατί έγραψα κοντά στο 13, παρά το άθλιο άγνωστο, 13 δεν είχα γράψει ποτέ στο Λύκειο ως πρωτοδεσμίτης που ήμουν το 1985 κάναμε μόνο σε Α και Β λυκείου Αρχαία. Με αφορμή τις πανελλαδικές που έδωσα στην ηλικία που είμαι, πήρα μια ιδέα για τον Πλάτωνα, για τον Αριστοτέλη, για την φιλοσοφία, για την ελληνική ποίηση και το ελληνικό διήγημα και για σημαντικά ιστορικά γεγονότα που ουδέποτε είχα φανταστεί ότι είχαν συμβεί....
Όσο για τη φίλη που λέει κάπου πως "δεν φημίζεται η θεωρητική για τα μυαλά της", προφανώς θεωρώντας ότι οι θετικές επιστήμες έλκουν "μυαλά", να της πω πως εγώ, άριστος μαθητής στο Λύκειο τότε, με 17 αρια στις Δέσμες σε Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία , πτυχιούχος Πολυτεχνείου με μεταπτυχιακό κλπ κλπ κλπ, τώρα στα "γεράματα" που με έπιασε η ζέση να σπουδάσω Κοινωνιολογία και να δώσω Πανελλήνιες με την Θεωρητική (terra incognita για μένα ), με το ζόρι κατάφερα να γράψω ένα 13 αρι στα Αρχαία (και είμαι και καταχαρούμενος) και αμφιβάλλω αν ξεπέρασα το 16 στη Λογοτεχνία και στην Ιστορία. Τυχαίο, δεν νομίζω! Μια χαρά μυαλά έχει και θεωρητική, κοφτερά-κοφτερά.Αυτοί που ελέγχουν το εκπαιδευτικό σύστημα ίσως δεν έχουν , 26 χρόνια μετά το βρίσκω ολόιδιο!

Μπράβο φίλε!! συγχαρητηρια για την προσπαθεια σου αλλά και και για την παραπάνω απάντηση σου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JiMbOh

Νεοφερμένος

Ο JiMbOh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
WTF? Γιατι το "φθονω"= αρνουμαι? Αυτο επρεπε να το δωσουν επεξηγηση. ΟΥΤΕ ενας που ξερω δεν το εκανε σωστα το συγκεκριμενο. Το "σκωμμα" τωρα, παλευα ενα τεταρτο να βρω την ριζα του να καταλαβω το νοημα του. Τελικα βρηκα 3 ριζες, απ'τις 3 πηρα την μακρυτερη...

Παρ'ολα αυτα, αρκετα παιδια στο σχολειο μου την ειχαν ξαναβρει την λεξη και την θυμοντουσαν. Ασε το αποσπασμα με το παιδι. Δεν ηταν καθολου ξεκαθαρο, επιδεχοταν 1000 ερμηνειων.


ΒΤW: Το γνωστο ηταν επιεικως γελοιο.

Πανω απο 17 λοιπον, αλλα με 17 νομικη δεν περναει κανεις ουτε με σφαιρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

drunk & wasted

Νεοφερμένος

Η drunk & wasted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Μια χαρά μυαλά έχει και θεωρητική, κοφτερά-κοφτερά.Αυτοί που ελέγχουν το εκπαιδευτικό σύστημα ίσως δεν έχουν , 26 χρόνια μετά το βρίσκω ολόιδιο!
+1 :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftmano

Νεοφερμένος

Ο leftmano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ, για τα καλά σου λόγια! Διάβασα πολύ, καθόλου φροντιστήριο, ειδικά τους 2 τελευταίους μήνες κόντεψα να μαλώσω με την οικογένεια που έχω γιατί διάβαζα...
Με μεράκι γι αυτό που έκανα, και παρόλο που στα Αρχαία έγραψα-όπως υπολογίζω- τον μικρότερο βαθμό μου (πάνω από 13 άντε 14 δεν πάει, (Έκθεση και Βιολογία πρέπει να είμαι 18+), είχα μια μεγάλη χαρά που βρήκα εκτός από όλα τα ομόρριζα , και 9 στα 10 γραμματικά! Σαν να πήρα ρεβάνς από τον εαυτό μου που τα "σνόμπαρα" ως μαθητής στο Λύκειο....Αισθάνομαι πολύ ωραία με αυτό που έκανα στα Αρχαία και πραγματικά θαυμάζω τους ανθρώπους που τα γνωρίζουν καλά! Τώρα τα play off θα είναι στα Λατινικά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
παιδιά εγώ δε ξέρω πως το σκέφτηκα αλλά το σκώμα το μετέφρασα ως.... τραπέζι.

Πολύ άκυρη ήμουν. Έκανα και μια ιστορία ότι και καλά αυτός ο Φίλιππος ήρθε από ταξίδι και ήθελε να φάει και είχε και ένα παιδάκι που ήταν νηστικό. Και καλά, όταν άκουσε αυτά που είπε ο Φίλιπ, ο Καλλίας να σκεφτούν κάτι για την ζήλια της στέγης και μπουρμπουλίθρες... Πάλι καλά που δε βλέπουν οι εξεταστές τα ονόματα, γιατί θα με έπερναν με τις ντομάτες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JasonRow

Νεοφερμένος

Ο JasonRow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
μια χαρούμενη μέρα ξεκινά
λέω να πάω να γράψω αρχαία
μα σαν φθάνω στην θύρα λέω μπας και η εμπειρία αποβεί μοιραία?
τρεις προσευχές και αναστεναγμούς
ακούω μες την τάξη
μπήκανε δύσκολα θέματα θαρρώ
μου το είχαν τάξει
ο διορθωτής θα χτυπήσει την κεφαλή τους εις τον τοίχο
μα αυτά που θα αντικρίσει και θα βγάλει και ένα εκκωφαντικό ήχο
μα έχουμε και τα λατινικά στο γκραντ φινάλε
λέτε να κάνουμε μια πρόβα τζενεράλε?
δεν θα θελήσουν να ξαναδούν στην ζωή τους τέτοια γραπτά
αφού τα διορθώσουν και τ αφήσουν δεν θα θέλουν να το ξαναζήσουν!
και η αγωνία είναι ατέρμονη μέχρι τον μακρύ Ιούνη
που θα βγουν τα μηχανογραφικά και θα τον λέμε και τσιγκούνη
εντέλει εύχομαι χαρές και όχι σκυμμένα τα κεφάλια
να είναι χαρά και ανακούφιση και άμα λάχει να χορεύουμε πεντοζάλια!
το καλοκαίρι ήρθε και έχει πια δροσίσει
ας γεμίσει με χαρές όπως λέει και η ρήση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
μα, πώς να καταλάβει κανείς τι σημαίνει το "σκώμμα"? xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
μια χαρούμενη μέρα ξεκινά
λέω να πάω να γράψω αρχαία
μα σαν φθάνω στην θύρα λέω μπας και η εμπειρία αποβεί μοιραία?
τρεις προσευχές και αναστεναγμούς
ακούω μες την τάξη
μπήκανε δύσκολα θέματα θαρρώ
μου το είχαν τάξει
ο διορθωτής θα χτυπήσει την κεφαλή τους εις τον τοίχο
μα αυτά που θα αντικρίσει και θα βγάλει και ένα εκκωφαντικό ήχο
μα έχουμε και τα λατινικά στο γκραντ φινάλε
λέτε να κάνουμε μια πρόβα τζενεράλε?
δεν θα θελήσουν να ξαναδούν στην ζωή τους τέτοια γραπτά
αφού τα διορθώσουν και τ αφήσουν δεν θα θέλουν να το ξαναζήσουν!
και η αγωνία είναι ατέρμονη μέχρι τον μακρύ Ιούνη
που θα βγουν τα μηχανογραφικά και θα τον λέμε και τσιγκούνη
εντέλει εύχομαι χαρές και όχι σκυμμένα τα κεφάλια
να είναι χαρά και ανακούφιση και άμα λάχει να χορεύουμε πεντοζάλια!
το καλοκαίρι ήρθε και έχει πια δροσίσει
ας γεμίσει με χαρές όπως λέει και η ρήση
Το καλύτερο ποίημα που έχω διαβάσει :D εύγε! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εδώ η φίλη μου στην τελευταια πρόταση έγραψε "και τον έχωσαν στο χώμα" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Εδώ η φίλη μου στην τελευταια πρόταση έγραψε "και τον έχωσαν στο χώμα" :P

Εεεε μα τι; ό,τι να ναι αυτοί που βάζουν τα θέματα φέτος. Γράφουμε ιστορία και δε το ξέρουμε!

τελικά τι σημαίνει σκώμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Αστείο. Δηλαδή ξεκινάει με δείπνο, συνεχίζει με γελωτοποιο, μετα σε παιδί νηστικό, στον καλλία, και όοοολα αυτά καταλήγουν σε αστειο. wtf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftmano

Νεοφερμένος

Ο leftmano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Εδώ η φίλη μου στην τελευταια πρόταση έγραψε "και τον έχωσαν στο χώμα" :P

:clapup:

όλα πήγαιναν καλά μέχρι που "ο επισκέπτης αποκρίθηκε στον Φίλιππο", μετά χάθηκε τελείως η μπάλλα από μένα, τόσο που έχω την εντύπωση πως το έκαναν επίτηδες τέτοιο άγνωστο....για να διαβάζουν και να γελάνε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk & wasted

Νεοφερμένος

Η drunk & wasted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
άρτος και θεάματα... twisted.

Kι εγώ ακριβώς εκεί άρχισα τον εφαρμοσμένο σουρρεαλισμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top