[20/5/2009] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tirovlaxos

Νεοφερμένος

Ο Μανώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μενεμένης (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
προσωπικά, με έφαγε το άγχος! :(

Για να φανταστείτε, και μόλις το βλέπω λέω "φυσικά λάθος"

ενώ μπορούσα με τα συγκεκριμένα θέματα να γράψω πάρα πολύ καλά, έγραψα γύρω στο 78. ούτε καν 80 (16/20). δεν είμαι αχάριστος, απλά ένας ακόμα τετοιος βαθμός και δεν θα περάσω στην πρώτη μου επιλογή. (δεδομένου ότι η σχολή μέχρι τώρα είχε κοντά στα 18,000 μόρια και ότι φοβάμαι πάρα πολύ για άνοδο των βάσεων καθώς τα θέματα μέχρι στιγμής ήταν πάρα πολύ εύκολα).

έχω το κακό και καλό ταυτόχρονα συνήθειο να βλέπω όλο το διαγώνισμα πριν ξεκινήσω να γράφω για να ξέρω τι με περιμένει και πόσο χρόνο θα χρειαστώ. βλέπω το πρώτο, λέω από μέσα μου "το'χεις".
το ίδιο για το δεύτερο, το ίδιο για το τρίτο. γυρνάω σελίδα και από την τρόμαξα, αλλά δεν κάθησα να το δω αναλυτικά για να μην χάσω χρόνο. εντάξει, όταν έφτασα εκεί (στο πρώτο 15 λέπτο, μου φάνηκαν πολύ τυποποιμένα) έκανα με άνεση τα 2 πρώτα ερωτήματα, αλλά τα άλλα δύο... ούτε που το άγγιξα.

ο παράγοντας άγχος είναι ότι χειρότερο, αφού νομίζω πως ξέχασα να μεταφέρω το 3γ στο καθαρό, εξού και το 78% που λέω.



----

γενικά, τα θέματα ήταν αρκετά βατά και με πολύ τυποποιημένες διαδικασίες. μια σχετικά καλή προετοιμασία ήταν αρκετή για να γράψεις καλά.

απαράδεκτο, καθώς μεταξύ των προετοιμασμένων - για όλα, μαθητών δεν υπήρχε ένα ερώτημα που θα τους έκανε να ξεχωρίζουν μεταξύ τους.

πάντως ότι έγινε, έγινε. πέρασε το 1/2 των πανελλαδικών (και για να είμαι ειλικρινής, δεν το συνειδητοποίησα ακόμα! καλό αυτό!). πάμε για τα επόμενα με δύναμη παιδιά.

καλή τύχη και κουράγιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dafne_mm24

Νεοφερμένος

Η dafne_mm24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ετσι ετσι!! ριξε στο ψαχνω!!! και συμφωνω μαζι σου!! αν και νομιζω οτι τα ιδια του απαντησα και γω οταν το πρωτοειδα το μνμ του....:P

εσύ μη μιλάς!! και συ εύκολα τα είπες ....:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefi17

Νεοφερμένος

Η Stefi17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Αχ ρε παιδιά,τι θα κάνω,κατα αγχώθηκα.. Έκθεση και Βιολογία Γενικής υπολογίζω γύρω στο 13 και 17 αντίστοιχα να έχω γράψει.. Στα μαθηματικά χάλια(βάση και αν)..:(
Πόσο πρέπει να γράψω στα υπόλοιπα για να βγάλω 17.000?????Απαντήστε μου αν μπορείτε,σας παρακαλώ!(Δίνω χημεία,φυσική και βιολογία κατ..πιστεύω πως τα εχω,αλλά λεμε τώρα..:!::!::!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eve official

Νεοφερμένος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Tα θεματα ηταν βατα, για μαθητες του 18-20..Πιστευω πως καποιος λιγο πιο μετριος μαθητης μποουσε ανετα να γραψει κοντα στο 16..Το 4 θεμα μεχρι την μεση μου φανηκε ευκολο (..εως γελοιο), στα δυο τελευταια ερωτηματα, ok.. ηθελε λιγη σκεψη, αλλα πανελληνιες ειναι δν μπορει ολα να ειναι ευκολα. Εγω πηγαινα για 100/100 αλλα οπως παντα εκανα μια χαζομαρουλα που θα μου στοιχησει κοντα στα 2-3 μορια__Καλη συνεχεια σε ολους !!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Αχ ρε παιδιά,τι θα κάνω,κατα αγχώθηκα.. Έκθεση και Βιολογία Γενικής υπολογίζω γύρω στο 13 και 17 αντίστοιχα να έχω γράψει.. Στα μαθηματικά χάλια(βάση και αν)..:(
Πόσο πρέπει να γράψω στα υπόλοιπα για να βγάλω 17.000?????Απαντήστε μου αν μπορείτε,σας παρακαλώ!(Δίνω χημεία,φυσική και βιολογία κατ..πιστεύω πως τα εχω,αλλά λεμε τώρα..:!::!::!:)

Ψάξ' το εδώ: https://www.ischool.gr/goto.php?section=moria
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

capito666

Νεοφερμένος

Ο capito666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αχ ρε παιδιά,τι θα κάνω,κατα αγχώθηκα.. Έκθεση και Βιολογία Γενικής υπολογίζω γύρω στο 13 και 17 αντίστοιχα να έχω γράψει.. Στα μαθηματικά χάλια(βάση και αν)..:(
Πόσο πρέπει να γράψω στα υπόλοιπα για να βγάλω 17.000?????Απαντήστε μου αν μπορείτε,σας παρακαλώ!(Δίνω χημεία,φυσική και βιολογία κατ..πιστεύω πως τα εχω,αλλά λεμε τώρα..:!::!::!:)

Εχεις χημεια και βιολογια βαριτιτα ετσι? μιλαμε για 3ο πεδιο παντα.... χμμμ...
Πρεπει πανω απο 19... μια βδομαδα εμεινε λιωσε στο διαβασμα και θα τα καταφερεις:) καλη σου επιτυχια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefi17

Νεοφερμένος

Η Stefi17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ναι,χημέια και βιολογία...Χημέια πιστεύω μπορώ να γράψω 19 με 20,τουλάχιστον απο τα δοκιμαστικά που κάνω τόσο πιάνω..Βιολογία κατ ειναι κάπως περίπλοκη..αν γράψω στην βιολογία κανενα 15 με 16,τα πιάνω τα μόρια???:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

capito666

Νεοφερμένος

Ο capito666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Δυσκολο θα το χαρακτηριζα αλλα επειδη ποτε δεν ξερεις τι θα γινει με τις βασεις διαβασε οσο καλυτερα μπορεις και δωσε τα δυνατα σου... και πιστευω θα εχεις ενα θεμιτο αποτελεσμα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefi17

Νεοφερμένος

Η Stefi17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ.. Επειδή στην Βιολογία γενικης δεν έβαλαν άσκηση,υπάρχει περίπτωση να μην βάλουν και στην κατ??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Ειναι πολυ γενικο και αυθαιρετο κριτηριο το αν περασες ή οχι στην πρωτη σχολη της προτιμησης σου γηια το αν εισαι ή οχι "νικητης των εξετασεων".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ενταξει ρε μεγαλε για ηρεμησε που λες κατα 99,9% κιολας απλα ελεος στα μαθηματικα δεν ειναι μονο βρισκεις το αποτελεσμα και αντε τελειωσαμε ειναι και το θεμα πως το εχεις γραψει αιτιολογησεις τα παντα χωρις αιτιολογηση δεν ευσταθει λυση για αυτο μην χαιρεσαι ακομα μαγκες ολοι οι υπολοιποι να ξερετ οτι πολλοι προσπαθουν να σας κομπλαρουν εχει δικιο ενας που το πε για αυτο να πιστευετε καλυτερα στην φραση γελαει καλυτερα οποιος γελαει τελευταιος αντε καλη συνεχεια
ελα ρε,γιατι δεν δεχεσαι οτι υπαρχουν και ατομα που εσκισαν?
κρις συγχαρητηρια και απο εμενα!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Γιατί; Αυτός δεν είναι ο στόχος; Τι με νοιάζει εμένα αν έγραψαν άριστα κάποιοι άλλοι ή που δεν έγραψα τέλεια σε κάτι; Και τι έγινε; Μπήκα στη σχολή που είχα στόχο και από εκεί ξεκινάει μία νέα προσπάθεια. Σε περίπτωση που δε μπεις είσαι νικητής γιατί προσπάθησες. (αρκεί να προσπάθησες) Υπάρχει πάντα και η δεύτερη επιλογή ή ακόμη και η 2η ευκαιρία. Δε τελειώνει η ζωή στις πανελλαδικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Κακό είναι μερικοί να έγραψαν πολύ καλά και να το λένε?

Φυσικά και όχι, κακό είναι να υποβαθμίζουν τα θέματα με χαρακτηρισμούς όπως "εύκολα", "γελοία", "για τα σκουπίδια" κλπ. Δεν καταλαβαίνετε ότι κάποιος που πάλεψε να λύσει τα πρώτα θέματα για να φτάσει τη βάση νιώθει κουρέλι όταν τα ακούει αυτά; Ωραία θα ήταν αν είμασταν όλοι διάννοιες ή είχαμε όλοι ξεσκιστεί στις ασκήσεις και στα φροντηστήρια ή αν είμασταν όλοι σε καλή μέρα σήμερα, αλλά από τη στιγμή που αυτό δεν συμβαίνει, λίγος σεβασμός στους υπόλοιπους δεν βλάπτει.
Φιλικά πάντα και μπράβο σ' όσους έγραψαν:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefi17

Νεοφερμένος

Η Stefi17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ετσι όπως τα υπολογίζω βγάζω γύρω στα 15,646 μόρια στο 3ο πεδίο.. Αχ τι θα κάνω...:( Μόνο φυσική και χημεία μπορώ να μπω.. ουτε ιατρική ούτε βιολογία που ήθελα.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

capito666

Νεοφερμένος

Ο capito666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ.. Επειδή στην Βιολογία γενικης δεν έβαλαν άσκηση,υπάρχει περίπτωση να μην βάλουν και στην κατ??:P

Πανω σε αυτο θα σε γελασω... δεν εχω επαφη με την βιολογια!! :P
Εσυ προετοιμασου για ολα παντως ειδικα τωρα που θες να γραψεις πολυ καλα... μην ρισκαρεις για κανεναν λογο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefi17

Νεοφερμένος

Η Stefi17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Με ρείχνουν τα μαθηματικά,ατυχία..:( 15.654 (περίπου) βγάζω..με αυτά που πιστεύω ότι μπορώ να γράψω..:'( φυσική ή χημεία δηλαδή..αχ..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Τι λεει ρε ο ανθρωπος,τρελα πουλαει.

Το λ δεν ανηκει στο R; Η ελαχιστη τιμη του ειναι το 0;



Βαζε και κανα σημειο στιξης ρε φιλε δεν καταφερα να διαβασω πανω απο 4 γραμμες



Να δεις τι θ ακουσεις μεχρι να βγουν πραγματικά οι βασεις:xixi:
το προβλημα σου ειναι αν βαζω σημεια στιξης?τα λεγομενα μου δεν ειναι αληθεια?
-----------------------------------------
(offtopic)
αν δεν ξερει να γραφει ο ανθρωπος, τι να το κανει αμα λυνει παπαδες στα μαθηματικα...ουτε μια τελεια ρε παλικαρι? και γιατι μηδενιζεις ετσι τα φετινα θεματα?? αλλα παιδια μπορει να αισθανονται ασχημα αν δεν το εχεις διαβασει και σε προηγουμενα comments. τι κομπλεξικες συμπεριφορες ειναι αυτες...ελεος!
φιλαρακι το πιος ειναι κομπλεξικος δε θα το κρινεις απο ενα σαιτ σαν πολυ αερα εχετε παρει μερικοι εδω περα:mad:
-----------------------------------------
Κατά κανόνα πάντα η προετοιμασία είναι σε παραπάνω επίπεδο απ'το τελικό διαγώνισμα, όχι μόνο στα Μαθηματικά.
ναι φιλε μου αλλα τα θεματα γελοιοποιηθηκαν το ξερω οσοι πηγατε καλα θελετε να πειτε ωρε τι θεματαρες λυσαμε δεν ειναι ετσι ομως το καλοκαιρι οταν η βαση που θα θελετε θα εχει κριθει στο μοριο θα με θυμηθειτε:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Ενα ερώτημα προς τους φοιτητες πτυχιούχος κτλ.Τι δουλειά επαναλαμβάνω τι δουλειά να μπλέκεστε με τα θέματα των πανελλαδικών και να έχετε άποψη για το επίπεδο των θέμταων?Δώσατε φέτος?Πρίν 5-10 χρόνια που ήσασταν στην ηλικία μας και είχατε τις λίγες ή πολλές γνώσεις που έχει ένας μαθητής λυκείου?Θα θελα πολύ να ήξερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
κάτι μου λέει ότι εσύ εδωσες πέρυσι...πρωτίστως, τα σημεία στίξης χρειάζονται που και που για να γίνεσαι κατανοητός. δεύτερον δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική μηδενίζεις τα φετινά θέματα. αφ'ενός δεν ήταν τόσο εύκολα όσο λες, αφ'ετέρου καταρρακώνεις κάποια άτομα που πιθανόν να μην έγραψαν καλά.συν ότι η πίεση και το άγχος μπορούν να κάνουν ζημιά και στους καλύτερους μαθητές. οι κύριοι του υπουργείου δεν μπορώ να καταλάβω επίσης τι δουλειά έχουν. όπως προκύπτει κι απ'την ψηφοφορία τα θέματα ήταν μέτριας δυσκολίας και δεν πιστεύω ότι είσαι αρμόδιος να κρίνεις εκτός αν ασχολείσαι με τα θέματα των πανελληνίων χρόνια. ασχολήσου καλύτερα με άλλα πιο εξωφρενικά που κάνουν οι υπουργοί και μην είσαι τόσο υπερόπτης.
α ρε απορω με τη νοοτροπια μερικων δηλαδη τα φετινα θεματα ηταν της mensa?πειτε μου να τα εστειλε η νασα γιατι εγω βρισκω οτι σημερα του 10 ο μαθητης εγραφε ανετα 18 και για να τελειωνει το παραμυθι που το ακουω χρονια οτι ηταν καλος μαθητης και επαθε ζημια στα αυτια του η του συνεβησε το ενα του συνεβησε το αλλο αυτα ειναι δικιολογιες των αδιαβαστων
-----------------------------------------
Ενα ερώτημα προς τους φοιτητες πτυχιούχος κτλ.Τι δουλειά επαναλαμβάνω τι δουλειά να μπλέκεστε με τα θέματα των πανελλαδικών και να έχετε άποψη για το επίπεδο των θέμταων?Δώσατε φέτος?Πρίν 5-10 χρόνια που ήσασταν στην ηλικία μας και είχατε τις λίγες ή πολλές γνώσεις που έχει ένας μαθητής λυκείου?Θα θελα πολύ να ήξερα!
φιλε ενταξει καλη η δικαιολογια σου αλλα δεν πολυστεκει θα συμφωνησω απολυτα με τα λεγομενα του φιλου απο τα δωδεκαννησα που εγραφε πιο πανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dafne_mm24

Νεοφερμένος

Η dafne_mm24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
δεν είμαστε εδώ για να πουλήσουμε μούρη. δηλαδή όποιος δεν τα έλυσε λες να τον νοιάζει να δικαιολογηθεί λέγοντας ότι ήταν δύσκολα, ή το δια ταύτα, ότι δηλαδή δεν έγραψε καλά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top