[20/5/2009] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Βασικα πρωτον δεν ειχαν ασάφειες.................
το 1ο θεωρία, το 2ο κανονικό και το 3ο...........
το 4ο ηταν αρκετά σύνθετο θέμα και πιστεύω πως αν το συγκρίνουμε με άλλες χρονιές ηταν πιο δύσκολο!!!!!
αν κάνουμε τη σουμα τα θεωρώ ακριβώς στο ίδιο επίπεδο δυσκολίας με πέρισυ που εγραψε περίπου το 65 % κάτω απο τη βάση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Για τα βιολογικά και γενικά του τρίτου παιδείου ακόμα δεν ξέρουμε γιατί δεν έχουμε γράψει κανένα μάθημα βαρύτητας μόνο βιολογία γενικής που τα ποσοστα αναμένονται ίδια με τα περσινά. Αν σου βάλουν τώρα παλούκια στην βιολογία και στην φυσική που μπορούν -ειδικά στην φυσική άμα θέλουν γράφει το 90% κάτω από την βάση άνετα με ένα τρίτο και ένα τάταρτο ουρανοκατέβατο- τότε θα δούμε που θα πάνε οι βάσεις ακόμα τα πράγματα είναι φυσιολογικά πέρα από την έκθεση που έχει γίνει μακελειό στο β1 και οι μισές εκθέσεις είναι εκτός θέματος σύμφωνα με τον δάσκαλο μου που διορθώνει. Τα μαθηματικά θα παίξουν ότι ρόλο παίζουν κάθε χρόνο με ένα 15 -16-17 περνάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolek

Νεοφερμένος

Ο lolek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Πιστεύω πως εξαρχής ένας μέτριος ή κακός μαθητής με το που θα άκουγε ischool θ έφευγε και θα πήγαινε να παίξει wow:P. Οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουν ψηλούς στόχους και μου φαίνεται φυσιολογικό να υπάρχουν πολλοί εδώ μέσα που έγραψαν μαθηματικά. Τα θέματα μου φάνηκαν μέτρια προς δύσκολα.Δεν νομίζω να ήταν εύκολο να σκεφτείς από ανίσωση στο 3ο να πας στην σχέση. Άλλωστε τα μαθηματικά δεν είναι για όλους ας το πούμε έτσι. Το site νομίζω δεν αποτελεί αντιπροσωπευτικό δείγμα. Βέβαια αν όλη την χρονιά έχεις ξεσκιστεί να λιώνεις πάνω στα μαθηματικά σου φαίνονται γελοία.Προσωπικά δεν σκίστηκα να λύνω ασκήσεις και να είμαι με ένα τετράδιο στο χέρι γιατί δεν ήταν ο στόχος μου να γράψω μαθηματικά αλλά στα άλλα μαθήματα κυρίως βιολογία κατεύθυνσης.Μην παραξενευτείτε αν δείτε αυτούς που λένε έγραψα τέλεια σήμερα στην φυσική ή στην βιολογία να βάλουν εύκολα θέματα και να αρχίζουν να λένε πωπω τι παλούκι ήταν αυτό. Και φυσικά απόφοιτοι που λύνουν τα θέματα στο σπίτι ή που είναι στο τρίτο έτος στο πανεπιστήμειο δεν αποτελούν δείγμα δυσκολίας των θεμάτων ούτε αυτοί που ξαναδίνουν και είχαν 2 χρόνια για να προετοιμαστούν.:)


+10 Σωστός ο φίλος
Εμένα μου φάνηκαν εύκολα π.χ... αλλά έχω φάει και 1 εξάμηνο απειροστικό στην μάπα και το πήρα με 5,5 οπότε οκ και να συμπληρώσω επίσης απειροστικό του Ντούγια (για όποιον γνωρίζουν:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefi17

Νεοφερμένος

Η Stefi17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Δεν νομίζω να έχει κάποιος πρόβλημα στην Φυσική Κατευθ,ο οποίος εχει λύσει άπειρες ασκήσεις,και δύσκολες..Εκτός αν μας "κάψουν" και εκει..:P Εγώ συναντώ δυσκολία κυρίως στο 2ο θέμα..Το 3ο και 4ο είναι αρκετά εύκολο,ειδικά αν μπει κρούση με ταλάντωση σε οριζόντιο ή κατακόρυφο επίπεδο,αυτό ειναι ψιλο-ΣΟΣ !!!!:D Αναμένεται να μπει φέτος και κύματα,και αυτό καλό..:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Τα βιολογικά ανήκουν και στο 2ο και στο 3ο πεδίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim_k

Νεοφερμένος

Η dim_k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Τα έλυσα όλα εκτός από το πρώτο ερώτημα των μιγαδικών έλεος...(πρόσθεσα αντί να αφαιρέσω !!!):lol: (θα έπαιρνα φόρα σημαδεύοντας τον τοίχο αλλά δεν αξίζει..)
εκανα ακριβως το ιδιο!!!!
ελεος ειμαστε...:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
αν και απο τη μια με ανησυχει οτι οι βασεις θα ψηλωσουν φετος

Τις σας έχει πιάσει όλους και λέτε ότι θα ανέβουν οι βάσεις; Ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις. Κι επειδή πολλοί λένε ότι γράφουν 20άρια δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και αλήθεια... Μερικές φορές κάποιοι το κάνουν μόνο και μόνο για να σου σπάσουν το ηθικό (πιθανότατα από ζήλεια). Πόσο μάλλον στο internet (όπως αναφέρθηκε πολύ σωστά σε ένα προηγούμενο post).Στο κάτω κάτω, μπορεί κάποιος να νομίζει ότι χτύπησε εκατοστάρι αλλά να έκανε άλλα λάθη που δεν τα είχει αντιληφθεί, και έτσι να χάσει μόρια (κόψε από δω, κόψε από κει, ξέρεις πόσα μαζεύονται;) Έτσι κι αλλιώς, τίποτα δεν τέλειωσε ακόμα. Έχουμε ακόμα 3 μαθήματα. Καλή επιτυχία σε όλους μας! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Παιδιά ας κρατήσετε χαμηλά τους τόνους ακόμη κι αυτοί που με βεβαιότητα σχεδόν, έχουν αριστεύσει.Γιατί υπάρχουν και παιδιά που δεν έχουν γράψει καλά τα οποία ότανα ακούν ότι τα θέματα ήταν εύκολα "τρελλαίνονται".Το δύσκολο ή το εύκολο είναι υποκειμενική έννοια στους μαθητικούς κύκλους και οι μόνοι που μπορούν να δώσουν ένα σοβαρό χαρακτηρισμό γιά τα θέματα, είναι όσοι παρακολουθούν τις εξετάσεις γιά πολλά χρόνια.
Ας με συγχωρήσει ο geoste πού είπε ότι τα θέματα ήταν φέτος "αναβαθμισμένα" από τα όρια του γελοίου στο επίπεδο εύκολα.Θα διαφωνήσω όσον αφορά το πνεύμα τού μηνύματος του.Γιατί αν δούμε πάλι ένα πολύ μεγάλο ποσοστό μαθητών με βαθμολογίες κάτωθεν της βάσης τι θα πρέπει να πούμε?ότι ήταν δύσκολα τα θέματα ή ότι οι μαθητές είναι "καθυστερημένοι" που δεν έγραψαν με εύκολα θέματα?
Έχω την άποψή μου γιά το βαθμό δυσκολίας των σημερινών θεμάτων η οποία είναι:
Γιά μένα, όπως και γιά τούς αριστεύσαντες μαθητές, ήταν εύκολα(Θα αποφύγω χαρακτηρισμούς τύπου ήταν θέματα της πλάκας γιά γέλια lol!, δίνω λευκή κόλλα ως ένδειξη διαμαρτυρίας προς την εξεταστική επιτροπή κ.λ.π) .Γιά ένα μεγάλο όμως τμήμα των μαθητών φαίνεται να ήταν δύσκολα όπως καταγράφεται και από την δημοσκόπηση.

Ευχαριστώ για την παρέμβαση σας, ταυτίζομαι απόλυτα όπως και πολλοί άλλοι μαθητές φαντάζομαι, με αυτά που λέτε. Σίγουρα το μεγαλύτερο ποσοστό έγραψε κάτω απ' τη βάση... Αν και δεν έχασα πάνω από 20 μονάδες στην χειρότερη περίπτωση θυμώνω όταν ακούω ότι τα θέματα ήταν γελοία. Και αν τολμήσει να μου ξαναπεί κανείς καθηγητής -σχολείου ή ιδιαίτερου- ότι "αυτό θα έπρεπε να το χες γράψει" (όπως έγινε σήμερα) πραγματικά δεν θα βγει ζωντανός από τα χέρια μου:mad:...(την πρώτη φορά ξαφνιάστηκα τόσο πολύ που δεν μπορούσα να αντιδράσω). Τον συγκεκριμένο αν τον ξαναδώ θα γίνει φονικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markou

Νεοφερμένος

Ο markou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
βλάκας είσαι? τα είδες τα περσινα θέματα? 75/100 της τεχνολογικής έγραψε κάτω απο την βάση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamkiller

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Μια ερώτηση στους μιγαδικούς, στο δεύτερο θέμα:
Δεν μπορούμε να παρούμε το μέτρο που έπειτα από πράξεις βγαίνει |4λ^2 + 2| και να πούμε ότι η παράσταση ελαχιστοποιείται για λ=0 και να το αντικαταστήσουμε πάνω; Δεν ξέρω μιγαδικούς, απλά ρωτάω από περιέργεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markou

Νεοφερμένος

Ο markou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
μπορούσες να γράψεις απλα DLH
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kvgreco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 256 μηνύματα.
Καί τι έγινε ρε παιδιά αν πώ πόσο έγραψα?Ποιόν ενδιαφέρει στο κάτω κάτω εκτός από μένα?
Αυτό που λες george_K214 εγώ πιστεύω δεν ισχύει.Δεν πιστεύω ότι όλα είναι μέρος του παιχνιδιού.Δηλαδή αν πώ ότι ξέσκισα σήμερα γιά να κομπλάρω κάποιον μαθητή και να του ρίξω το ηθικό τι θα πετύχω έτσι?Πενταροδεκάρες!
Έπειτα ας περιμένουμε κ εμείς οι "άνετοι" γιατί υπάρχουν και στραβόξυλα βαθμολογητές και ποτέ δεν ξέρεις.Αν και ήταν ξεκάθαρα τα θέματα.
Να ρωτήσω κάτι. Στο έρώτημα που έλεγε να βρείτε ένα α, μιά μαθήτρια σηκώθηκε και ζήτησε από τον διευθυντή μήπως υπάρχει ασάφεια.Εκείνος πήγε στο γραφείο και όταν γύρισε μας είπε και συμπληρώσαμε στην εκφώνηση τη λέξη ένας τουλάχιστον α.Το έκαναν αυτό παντού?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
σαφως πιο δυσκολα απο τα περυσινα.

τα ελυσα ολα εκτος απο το 4.) γ.)

ειμαι ικανοποιημενος , αν και πολλα παιδια στο σχολειο μας ειπαν τα ελυσαν ολα. Εγω εγραψα πολυ παραπανω απο οσο περιμενα.

3 στα 6 και βρισκομαστε στην καρδια των πανελλαδικων.

Καλη συνεχεια σε ολους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Ναι και σε μας το ειπαν.Αν και δεν ειναι ασαφεια.Αναθεμα τα ελληνικα που μαθαινουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

capito666

Νεοφερμένος

Ο capito666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Στο κάτω κάτω, μπορεί κάποιος να νομίζει ότι χτύπησε εκατοστάρι αλλά να έκανε άλλα λάθη που δεν τα είχει αντιληφθεί, και έτσι να χάσει μόρια (κόψε από δω, κόψε από κει, ξέρεις πόσα μαζεύονται;) Έτσι κι αλλιώς, τίποτα δεν τέλειωσε ακόμα. Έχουμε ακόμα 3 μαθήματα. Καλή επιτυχία σε όλους μας! :no1:
Ετσι ακριβως την πατησα και εγω με τα τωρα θεματα παντως, εντακσυ δεν ειπα οτι χτυπησα 20αρι αλλα πιστευα οτι ειχα γραψει γυρω στο 16....
πηγα απο το φροντ και μου ειπαν οτι στο 4ο θεμα πχ χανω πολλα μορια γιατι ηθελε να αναφερεις για καθεμια απο τις συναρτισιες οτι ειναι συνεχης και για ολα το ολοκληρωματα που υπηρχαν και μου ειπαν οτι θα μου κοψουν απο τα 25 περιπου τα 10...:( Αλλα οκ ειδωμεν... ελπιζω να πεσει σε καλα χερια το γραπτο μου και να φανουν λιγο επιοικεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefi17

Νεοφερμένος

Η Stefi17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καί τι έγινε ρε παιδιά αν πώ πόσο έγραψα?Ποιόν ενδιαφέρει στο κάτω κάτω εκτός από μένα?
Αυτό που λες george_K214 εγώ πιστεύω δεν ισχύει.Δεν πιστεύω ότι όλα είναι μέρος του παιχνιδιού.Δηλαδή αν πώ ότι ξέσκισα σήμερα γιά να κομπλάρω κάποιον μαθητή και να του ρίξω το ηθικό τι θα πετύχω έτσι?Πενταροδεκάρες!
Έπειτα ας περιμένουμε κ εμείς οι "άνετοι" γιατί υπάρχουν και στραβόξυλα βαθμολογητές και ποτέ δεν ξέρεις.Αν και ήταν ξεκάθαρα τα θέματα.
Να ρωτήσω κάτι. Στο έρώτημα που έλεγε να βρείτε ένα α, μιά μαθήτρια σηκώθηκε και ζήτησε από τον διευθυντή μήπως υπάρχει ασάφεια.Εκείνος πήγε στο γραφείο και όταν γύρισε μας είπε και συμπληρώσαμε στην εκφώνηση τη λέξη ένας τουλάχιστον α.Το έκαναν αυτό παντού?

Σε εμάς δεν ήρθε καμμία διευκρίνιση..Τώρα στα υπόλοιπα σχολεία δεν ξερω..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galois01

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
.Εκείνος πήγε στο γραφείο και όταν γύρισε μας είπε και συμπληρώσαμε στην εκφώνηση τη λέξη ένας τουλάχιστον α.Το έκαναν αυτό παντού?

Αυτή η διευκρίνηση δόθηκε και σε μας.


Κώστας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MzChiniz

Νεοφερμένος

Η Πωλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Καί τι έγινε ρε παιδιά αν πώ πόσο έγραψα?Ποιόν ενδιαφέρει στο κάτω κάτω εκτός από μένα?
Αυτό που λες george_K214 εγώ πιστεύω δεν ισχύει.Δεν πιστεύω ότι όλα είναι μέρος του παιχνιδιού.Δηλαδή αν πώ ότι ξέσκισα σήμερα γιά να κομπλάρω κάποιον μαθητή και να του ρίξω το ηθικό τι θα πετύχω έτσι?Πενταροδεκάρες!
Έπειτα ας περιμένουμε κ εμείς οι "άνετοι" γιατί υπάρχουν και στραβόξυλα βαθμολογητές και ποτέ δεν ξέρεις.Αν και ήταν ξεκάθαρα τα θέματα.
Να ρωτήσω κάτι. Στο έρώτημα που έλεγε να βρείτε ένα α, μιά μαθήτρια σηκώθηκε και ζήτησε από τον διευθυντή μήπως υπάρχει ασάφεια.Εκείνος πήγε στο γραφείο και όταν γύρισε μας είπε και συμπληρώσαμε στην εκφώνηση τη λέξη ένας τουλάχιστον α.Το έκαναν αυτό παντού?
ναι το εκαναν και σε μας...μας εδωσαν ενα χαρτι που το ελεγε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
μπορούσες να γράψεις απλα DLH


Χεχε δίκιο έχεις απλά εκείνη την ώρα μου καρφώθηκε να το γράψω ολόκληρο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

capito666

Νεοφερμένος

Ο capito666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Μια ερώτηση στους μιγαδικούς, στο δεύτερο θέμα:
Δεν μπορούμε να παρούμε το μέτρο που έπειτα από πράξεις βγαίνει |4λ^2 + 2| και να πούμε ότι η παράσταση ελαχιστοποιείται για λ=0 και να το αντικαταστήσουμε πάνω; Δεν ξέρω μιγαδικούς, απλά ρωτάω από περιέργεια.

εγω αυτο εκανα ακριβως πηρα το μετρο του z και μου βγηκε ριζα του 8λ^2+2 και αθτο εχει ελαχιστο για λ=0... σωστο ειναι:iagree::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top