[20/5/2009] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

capito666

Νεοφερμένος

Ο capito666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
capito, λογικά τα μισά..
-----------------------------------------
Ρε παιδιά ηταν όλα απλη εφαρμογη Θεωρημάτων! Που ήταν η δυσκολία δλδ??

Στο 3ο θμεα το Α ποθ ελεγε να δειξουμε οτι α=e δν θα το ελεγα απλη αφαρμογη... βασικα πραγματικα δεν ξερω πως λυνετε:P¨αλλα δεν βαριεσαι εγραψα τα υπολοιπα! coooooool!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Στο 3ο θμεα το Α ποθ ελεγε να δειξουμε οτι α=e δν θα το ελεγα απλη αφαρμογη... βασικα πραγματικα δεν ξερω πως λυνετε:P¨αλλα δεν βαριεσαι εγραψα τα υπολοιπα! coooooool!
στις ανισωσεις που ισχυουν κατα πασα πιθανοτητα ειναι ανισωσεις φερματ και απο εκει βγαζεις το ζητουμενο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Στο 3ο θμεα το Α ποθ ελεγε να δειξουμε οτι α=e δν θα το ελεγα απλη αφαρμογη... βασικα πραγματικα δεν ξερω πως λυνετε¨αλλα δεν βαριεσαι εγραψα τα υπολοιπα! coooooool!

ΑΝΙΣΟΙΣΟΤΗΤΑ στην υπόθεση, θεώρημα ΦΕΡΜΑΤ 1000000% ;)
-----------------------------------------
Γενικά τα θέματα ήταν μέτριας δυσκολίας νομίζω! Εγώ πιστεύω 17+ έγραψα:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Εγώ κανά 10ράκι.Αυτό που με πείραξε βασικά ήταν το δευτερο θέμα που δεν έλυσα γιατί δεν μου ήρθε να την λύσω έτσι.:(Κατά τα άλλα από το 3ο έλυσα αρκετά το 2Β το έκανα σχεδόν μόνο τους μιγαδικόυς δεν βρήκα.Καλά στο 4ο είχα γράψει μπορεί και 5 σελίδες και ζήτημα να έχω πάρει 5 μονάδες.:)Άντε γεια πολυτεχνείο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alfisti

Νεοφερμένος

Ο alfisti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
ΑΝΙΣΟΙΣΟΤΗΤΑ στην υπόθεση, θεώρημα ΦΕΡΜΑΤ 1000000% ;)
-----------------------------------------
Γενικά τα θέματα ήταν μέτριας δυσκολίας νομίζω! Εγώ πιστεύω 17+ έγραψα:D:D:D

Αμα αφαιρεσεις 10 απο το δικο σου ισως να βγαζεις το δικο μου βαθμο.Μπορει και λιγο παραπανω.:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefi17

Νεοφερμένος

Η Stefi17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδιά εμένα μου φάνηκαν πάρα πολυ δύσκολα..
Το πρώτο θέμα το εκανα,πιστεύω να επιασα τα Σ-Λ τώρα για την απόδειξη δεν την θυμόμουν ακριβως..Το 4ο θέμα ήταν <<κινέζικο>> τελείως :D
Γενικά χαλια!!Ενα 10 αν έγραψα καλα θα είναι..Πάμε για τα επόμενα τρια..βιολογια,φυσικη,χημεία,εκει πιστεύω να βαλουν εύκολα οποτε ας μην απογοητευόμαστε,δεν τελείωσε τιποτα ακομη!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Προσωπικα δεν με δυσκολεψαν καθολου, κατα 99,9% εγραψα 100 (τσεκαρισμενο, δεν κανω πλακα :P). Παντως ηταν για διαβασμενους, οποτε ψηφισα "μετριας δυσκολιας".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
18+ υπολογιζω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolek

Νεοφερμένος

Ο lolek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Βατά τα θεματάκια... Πιό εύκολα από πέρσι
Ήθελαν να έχεις γνώσεις εφ όλης την ύλη


Ο καλά διαβασμένος έγραφε 90-100 άνετα (πιστεύω).
Ωστόσο έχω την εκτίμηση πως το ποσοστό επιτυχίας (90-100) θα είναι ίδιο με πέρσι όπως ήταν και πρόπερσι και προπροπερσι

Καλή επιτυχία στα επόμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

internetnobody

Νεοφερμένος

Ο internetnobody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Δεν επιθμώ να δώσω πολιτική διάσταση στο θέμα αλλά νομίζω ότι είναι απαράδεκτη η ψηφοθηρική πολιτική της κυβέρνησης να ξεφτιλίζει έτσι τις πανελλήνιες ώστε όλοι εμείς να πούμε στους γονείς μας-εν δυνάμει ψηφοφόρους πόσο καλά γράψαμε ανεξάρτητα από το ότι στα πανεπιστήμια θα μπουν πάνω κάτω όσοι και πέρσι.Όχι μόνο αυτό αλλά θα μπούν και τα λάθος άτομα aka όσοι ξέρουν ότι στη βιολογία στην τάδε παράγραφο λέει συνήθως αντί συχνά...
Τα θέματα ήταν γελοία με μέτρια προετοιμασία , καρμπόν ασκήσεις , μηδενική φαντασία και 10-φεύγα μόρια σε δικαιολογήσεις στο 4ο το οπόιο θα μπορούσε κάλλιστα να ξεκινά με το 3ο ερώτημα...
Δεν συγχωρώ τον εαυτό μου που έχασα μερικά extra λεπτά απ τη ζωή μου κάνοντασ ROlle αντι για ΘΜΤ στο 4γ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

UnSourCeR

Νεοφερμένος

Ο UnSourCeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Υπερβολικά εύκολα για μαθηματικά κατεύθυνσης τα θέματα που μπήκανε... αν εξαιρέσεις την ηλιθιότητα που έκανα στο θεμα 2ο: γ και θα μου στοιχίσει 3-4 μονάδες όλα τα άλλα οκ. Το θέμα 4ο δεν είχε τπτ το εξεζητημένο/περίεργο όπως άλλες χρόνιες απλή εφαρμογή θεωρημάτων .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Παιδιά εγώ τα πήγα ικανοποιτητικά...Μάλιστα μιλούσα στον καθηγητή ότι δε χρειαζόταν το μιλιμετρέ, και 2 λεπτά αργότερα ήρθε το χαρτί!

Ένα 13-15 το έχω πιστεύω, το 4ο θέμα δε θέλω ούτε να ξέρω πως λύνεται :)

Και εγώ μιά από τα ίδια, έλυσα 1ο, 2ο σωστά το 3ο εκτός από το γ. και από 4ο πρώτο και δεύτερο υποερώτημα. Νομίζω ότι με κάποια λαθάκια ένα 14 τό'χω:)

--------------------------------------------------------------

Παιδιά στο Θέμα 2 στο α), αφού στην εκφώνηση μας έλεγε ότι είναι ευθεία και απλά ζητούσε να τη βρούμε είπα ότι τα σημεία της ευθείας είναι της μορφής (2λ+1,2λ-1) πήρα τυχαίες τιμές για λ και βρήκα την ευθεία από τα σημεία. Είναι μεγάλη κοτσάνα; Λέτε να κόψουν; Το έκανα γιατί δεν ζητούσε να δείξουμε ότι βρίσκονται σε ευθεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marios8

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
ευκολα ολα μεχρι το θεμα 4ο.εκει δεν ηταν απλα τα πραγματα.το δ υποερωτημα δεν μου βγηκε με τιποτα.Εκανα rolle στην Η(χ) θμτ στε αυτη που μας λεει να αποδειξουμε....τπτ...τελικα ηθελε θμτ στη G ημαρτονννν.Παντως πολυ πιο δυσκολα απο καθε αλλη χρονια.τα του 2007 και 2008 ηταν γελοια σε σχεση με τα σημερινα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Στο 2ο θεμα πως βρηκατε την ευθεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ένα 15-16 το τσίμπησα.Μόνο θέματα 4 γ και δ δεν έκανα.Μιάμιση ώρα τα πάλευα και δεν βγήκε τπτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoezaxariadi

Νεοφερμένος

Η ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
μετρια γυρω στο 14 νομιζω οτι εχω γραψει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Στο 2ο θεμα πως βρηκατε την ευθεια;
χ=2λ+1 και ψ=2λ-1 και λυνοντας συστημα εβγαινε ψ=χ-2 (αν θυμαμαι καλα τα νουμερα, παντως ετσι παει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panozi

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ωραία τα θέματα παιδιά. Τα έλυσα όλα.Πάμε για τα επόμεναααααα τώρααααα!!!!!!!!!!:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιωργος Δεδες

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος Δεδες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Δεν επιθμώ να δώσω πολιτική διάσταση στο θέμα αλλά νομίζω ότι είναι απαράδεκτη η ψηφοθηρική πολιτική της κυβέρνησης να ξεφτιλίζει έτσι τις πανελλήνιες ώστε όλοι εμείς να πούμε στους γονείς μας-εν δυνάμει ψηφοφόρους πόσο καλά γράψαμε ανεξάρτητα από το ότι στα πανεπιστήμια θα μπουν πάνω κάτω όσοι και πέρσι.Όχι μόνο αυτό αλλά θα μπούν και τα λάθος άτομα aka όσοι ξέρουν ότι στη βιολογία στην τάδε παράγραφο λέει συνήθως αντί συχνά...
Τα θέματα ήταν γελοία με μέτρια προετοιμασία , καρμπόν ασκήσεις , μηδενική φαντασία και 10-φεύγα μόρια σε δικαιολογήσεις στο 4ο το οπόιο θα μπορούσε κάλλιστα να ξεκινά με το 3ο ερώτημα...
Δεν συγχωρώ τον εαυτό μου που έχασα μερικά extra λεπτά απ τη ζωή μου κάνοντασ ROlle αντι για ΘΜΤ στο 4γ.
τι βλακ..ς θεε μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSayian

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Kαλησπέρα και απο μένα!Τα πήγα πολύ μέτρια και θα μπορούσα πολύ καλύτερα!Έγραψα γύρω στο 12!Αυτά που λέτε όπως είπε κάποιος πως λύθηκε στα γέλια απ τα θέματα και τέτοια είναι απλά κουταμάρες!Απ τα μαθηματικά κατεύθυνσης δεν κρίνονται οι βάσεις!Τα ίδια ποσοστά κάθε χρόνο έχουμε!Άντε να ανέβουν λίγο τα ποσοστά κάτω απ την βάση σε σχέση με πέρυσι!!!!Δεν θα κάτσω να κλαίω την μοίρα μου είμαστε στου δρόμου τα μισά και τα πάντα μπορούν να συμβούν!

Η ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ!!

Και αυτή η σύγκριση με άλλες χρονιές καταντά βλακεία!!Εγω προσωπικά τα περσινό διαγώνσμα έγραφα 17 και πάνω!Φέτος δεν μπόρεσα!!Έλεος ..εγω θα αφοσιωθώ να γράψω 3 20αρια και κανα 17.5 φυσική γιατί έχασα πολύτιμο έδαφος!!και υπόψιν by the way που λέγατε περι βατά θέματα έκθεση στο σχολείο μας μια καθηγήτρια τα 50 γραπτά που έχει πάρει είναι εντελώς εκτός θέματος και τα πετσόκοψε!!Αυτά για τους εξυπνάκιδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top