[18/5/2015] Νεοελληνική Γλώσσα

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 58)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 9 15.5%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 26 44.8%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 15 25.9%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 4 6.9%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 1.7%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 3 5.2%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Παιδες τροπος αναπτυξης ηταν αιτια αποτελεσματα και διαιρεση..και εβαλα παραδειγματα ελεος...ενα λαθος στα σ-λ..και ρηματικο προσωπο...νταξ ενα 13-14 το εγραψα.παμε για αλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Μάγκες, παραδείγματα κανείς σαν τρόπο ανάπτυξης? Νιώθω μοναξιά. :(

EΓΩ ΕΓΩ ΕΓΩ ΕΓΩ:P

Υπουλίδι η έκθεση.
Τελειωνω περίληψη που τελικά ξέφυγα στο όριο των λέξεων κατά 20 κάτι λέξεις και πάω να δω και καλά την Β1 ανάπτυξη της πρότασης που βάζουν συνήθως κ βλέπω Σ-Λ κ έπαθα ένα σοκ.

Τα θέματα ήταν σχετικά καλά και το θέμα της εκθεσης ξεκάθαρο το τι ζητούσε.
Οι Β ασκήσεις και ιδιαίτερα ο τρόπος ανάπτυξης στο σχολείο μου την χάσαμε οι περισσότεροι :hehe:

Aπλά είχαν μια δυσκολία τα συνώνυμα αντώνυμα..
Γενικά λοιπόν τα θέματα μου φάνηκαν έτσι κ έτσι..Ξινισμένη μούρη είχα όταν τα έβλεπα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Μάγκες, παραδείγματα κανείς σαν τρόπο ανάπτυξης? Νιώθω μοναξιά. :(
Εγώ,έβαλα παραδείγματα και αίτιο-αποτέλεσμα.Αλλά δεν έχει να πει κάτι,μην στεναχωριέσαι.Εγώ τουλάχιστον έχω πάει αρκετά καλά στα υπόλοιπα,οπότε ενδέχεται τελικά να έχω μια ικανοποιητική βαθμολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

never give up

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Μάγκες, παραδείγματα κανείς σαν τρόπο ανάπτυξης? Νιώθω μοναξιά. :(
Κι εγώ. Έβαλα παραδείγματα και αίτιο-αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Κανείς που τα έπιασε και τα δύο;

Εντάξει,όλοι εμείς που χάσαμε τα 2 μόρια από τον τρόπο ανάπτυξης να μην απογοητευόμαστε.Μπορεί να έχουμε πάει στα υπόλοιπα καλύτερα. (όχι;να απογοητευόμαστε; :confused: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Εγώ τα έβαλα και τα δυο. Για την ακριβεια είχα βάλει και ως τρίτο τροπο παραδείγματα (πολύ έξυπνο....) αλλά μετά πρόσεξα ότι οι μονάδες ήταν 4 και το διόρθωσα :Ρ
Πάντως γενικά στους τρόπους ανάπτυξης ούτε ένας απο τα παιδιά με τα οποία μίλησα μετά δεν τους είχε και τους δυο σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

never give up

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Κανείς που τα έπιασε και τα δύο;

Εντάξει,όλοι εμείς που χάσαμε τα 2 μόρια από τον τρόπο ανάπτυξης να μην απογοητευόμαστε.Μπορεί να έχουμε πάει στα υπόλοιπα καλύτερα. (όχι;να απογοητευόμαστε; :confused: )
Όχι, δεν πρέπει να απογοητευόμαστε. :) (Βέβαια εγώ έκανα κι άλλα λάθη, αλλά τέλος πάντων...) :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dubudubuza

Νεοφερμένος

Ο dubudubuza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Εγώ,έβαλα παραδείγματα και αίτιο-αποτέλεσμα.Αλλά δεν έχει να πει κάτι,μην στεναχωριέσαι.Εγώ τουλάχιστον έχω πάει αρκετά καλά στα υπόλοιπα,οπότε ενδέχεται τελικά να έχω μια ικανοποιητική βαθμολογία.

Είναι 100% σίγουρο ότι δεν είναι τρεις οι τρόποι? Γιατί εγώ και τώρα να ξαναέδινα πάλι παραδείγματα θα έλεγα.

Ανησυχώ και γι αυτα τα συνώνυμα - αντώνυμα εγώ:
εκτυλίσσεται = συμβαίνει
επιδίωξη = προσπάθεια
προσέγγισης = επαφής
ανάδειξης <> κατάδειξης

Λέτε να τα έχω χάσει και τα τέσσερα? Στα υπόλοιπα κι εγώ πολύ καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα! Καλή επιτυχία σε όλους! Ευχομαι να τα πήγατε καλά!
Εδινε η αδερφη μου και λόγω άγχους εκανε την πατάτα και δε πρόσεξε ότι στο Σ-Λ έπρεπε να γράψει όλη την λέξη Σωστό ή Λάθος κι έγραψε μονο το αρχικό Σ Λ! Οι συμμαθητές της της είπαν ότι θα της πιάσουν λάθος την άσκηση. Ξέρετε τι γίνεται σ αυτη τη περίπτωση; Οντως πιάνεται λάθος η άσκηση;
Οποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει γιατί δεν έχει σταματήσει να κλαίει από εκείνη την ώρα που της το είπαν!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
εγω εβαλα διαιρεση ( που ισχυει) και παραδειγματα
αλλα καποιοα φροντηστηρια δεν το δειχνουν τα παραδειγματα

Παιδιά καλησπέρα! Καλή επιτυχία σε όλους! Ευχομαι να τα πήγατε καλά!
Εδινε η αδερφη μου και λόγω άγχους εκανε την πατάτα και δε πρόσεξε ότι στο Σ-Λ έπρεπε να γράψει όλη την λέξη Σωστό ή Λάθος κι έγραψε μονο το αρχικό Σ Λ! Οι συμμαθητές της της είπαν ότι θα της πιάσουν λάθος την άσκηση. Ξέρετε τι γίνεται σ αυτη τη περίπτωση; Οντως πιάνεται λάθος η άσκηση;
Οποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει γιατί δεν έχει σταματήσει να κλαίει από εκείνη την ώρα που της το είπαν!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

τι???? :eek:
και εγω σ λ εβαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Αναμενόμενο ήταν το θέμα έκθεσης.Οι ασκήσεις ηταν λίγο πιο τσιμπημένες απο πέρυσι.Παρολα αυτά καλά πήγα.Συνεχιζουμε στα επόμενα παιδες.Άντε Μαθηματικά γενικής τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα! Καλή επιτυχία σε όλους! Ευχομαι να τα πήγατε καλά!
Εδινε η αδερφη μου και λόγω άγχους εκανε την πατάτα και δε πρόσεξε ότι στο Σ-Λ έπρεπε να γράψει όλη την λέξη Σωστό ή Λάθος κι έγραψε μονο το αρχικό Σ Λ! Οι συμμαθητές της της είπαν ότι θα της πιάσουν λάθος την άσκηση. Ξέρετε τι γίνεται σ αυτη τη περίπτωση; Οντως πιάνεται λάθος η άσκηση;
Οποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει γιατί δεν έχει σταματήσει να κλαίει από εκείνη την ώρα που της το είπαν!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Το ίδιο συνέβη και σε μια κοπέλα απο την τάξη μου αλλά η επιτηρητρια είπε ότι μάλλον δεν πειράζει. Βέβαια η συννενόηση με την συγκεκριμένη ήταν απο την αρχή αρκετά δύσκολη οπότε δεν στο λέω με σιγουριά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
εγω εβαλα διαιρεση ( που ισχυει) και παραδειγματα
αλλα καποιοα φροντηστηρια δεν το δειχνουν τα παραδειγματα



τι???? :eek:
και εγω σ λ εβαλα

πλάκα κάνεις?? και εγώ ΣΛ έβαλα ...συγνώμη γιατί να το πιάσουν άκυρο?? όλοι οι συμμαθητές μου ΣΛ βάλανε!:eek::eek::eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Τελικά ρωτήσαμε μια καθηγητρια που ήταν στην επιτροπή κι ειναι και βαθμολογητρια και μας είπε οτι δεν τρέχει κανένα πρόβλημα! :)
Καλά αποτελέσματα σε όλους σας!
Χωρίς άγχος, ή όσο γίνεται λιγότερο!
:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Παιδιά μην αγχώνεστε για αυτό .Είτε Σ,Λ γράψετε είτε σωστό,λάθος το ίδιο είναι.Δεν πρόκειται να σας κόψουν τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Παιδια μολις το εγραψε ο φιλος παραλιγο να παθω εφραγμα
Να μην επαιρνα καλο βαθμο για μια βλακεια σαν και αυτο
Σιγουρα? ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εντάξει guys, ας μην είμαστε πλεονέκτες, τα θέματα ήταν εξαιρετικώς βατά. Ειδικά το Σ-Λ σού χάριζε τζάμπα 2 μονάδες από τις 20 (δεν τις λες λίγες) και μόνο αν δεν ξέρεις να διαβάζεις μπορείς να χάσεις μονάδες από αυτό. Τα υπόλοιπα θέματα ήταν εξίσου εύκολα και γενικά μπορούμε να πούμε ότι είμαστε πιο ευνοημένοι από τις προηγούμενες χρονιές ως προς τη δυσκολία των θεμάτων. Μην ξεχνάμε ότι είχε βουΐξει ο τόπος ότι θα πέσει πολιτισμική κληρονομιά-μνημεία :P

Εγώ έγραψα πάρα πολύ καλά. Η έκθεση, άλλωστε, είναι το φόρτε μου :D Λίγο στην περίληψη ξέφυγα το όριο λέξεων, αλλά πιστεύω ότι στα υπόλοιπα τα πήγα πάρα πάρα πολύ καλά. Στα μισά αντώνυμα, παρεμπιπτόντως, είχα βάλει συνώνυμο και ευτυχώς μου έμεινε χρόνος να ελέγξω τις απαντήσεις και να τα διορθώσω :D

Τέλος, ελπίζω να γράψατε όλοι σας "ευχαριστώ πολύ για την προσοχή σας", μουαχαχαχαχα :devil:

Καλή επιτυχία στα επόμενα μαθήματα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
[
Παιδια μολις το εγραψε ο φιλος παραλιγο να παθω εφραγμα
Να μην επαιρνα καλο βαθμο για μια βλακεια σαν και αυτο
Σιγουρα? ??

και εμένα σταμάτησε η καρδιά μου για λίγο:P σιγά μην το πάρουν λάθος ρε .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Χεχε αναμενόμενο ήταν το θέμα, ένα μήνα πριν έλεγα ότι θα πέσει (η ξαδέρφη μου την πάτησε τότε με την τέχνη).τρόπους ανάπτυξης τι βάλατε ?έβαλα παραδείγματα και αιτιο αποτέλεσμα αλλά από κάποιους άκουσα και διαίρεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Jj σ/λ ή σωστο λαθος?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top